Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 19:32


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 paź 2021, o 15:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2012
Posty: 106
Pomógł: 0

"O Matko" - jakie to wszystko skomplikowane! Panie Mirku, wykonałeś tytaniczną pracę! :shock:
Obejrzałem dostępne w tej chwili lekcje i jestem zagubiony. Nie wiem jakie są odczucia innych kursantów ale ja się pogubiłem. Ciężko będzie powtórzyć te wszystkie kroki konfiguracji środowisk programistycznych. Dla ESP8266_NONOS i RTOS (mam nadzieję że z ESP32 będzie łatwiej). A bez filmów jest to w ogóle nie wykonalne. Ale się nie poddam - będę dalej walczył. Dotychczas miałem doświadczenia ze środowiskiem eclipse dla AVR i STM32. Tam wszystko było proste.
Czekam na specjalny wątek dla kursu, a na razie takie drobne pytania:
- czy muszę rozpakowywać i konfigurować soft na koncie z prawami administratora czy wystarczy zwykły user?
- czy mój użytkownik musi być zgodny z nazwą profilu czy mogę tam dać dowolną nazwę (tak jak ty: admin)
- dlaczego projekty tworzone w eclipse mają na nazwie tworzonego projektu (np. BLINK_LED) znak "[!]" co sugeruje jakby coś nie grało eclipsowi?
- w środowisku ESP8266_NONOS skąd kod wie o istnieniu pliku "partition.c" który tworzymy przy okazji czystego projektu jeśli go nigdzie nie includujemy?

Czekam z utęsknieniem na dalsze odcinki kursu i kompletuję listę zakupów modułów. :D Fajnie że będą dostępne u pana, panie Mirku. ;)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 16:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 296
Lokalizacja: Jaskółowo k. Warszawy
Pomógł: 9

Cześć.
Też dobrnąłem już do końca i mam takie mieszane uczucia. Nie chodzi oczywiście o detektywistyczny wkład Mirka a sam mechanizm środowiska.
Z jednej strony fajnie że można esp programować w "C" ale te konfiguracje co projekt to jakaś porażka (mowa oczywiście o NONOS dla RTOS_SDK jest jeszcze znośnie).
Nie chce mi się, aż wierzyć że ludzie robią sobie takie "sepuku". Tu konieczny jest jakiś skrypt bądź aplikacja (coś ala eclipse-gadet) co by to robiła za nas.
Mirek wspominał że można jeszcze programować przez vstudio ciekawe jak tam to wygląda - muszę to sprawdzić.

Co do twoich pytań
- czy muszę rozpakowywać i konfigurować soft na koncie z prawami administratora czy wystarczy zwykły user?
Wydaje mi się że tak gdyż odwołujesz się do urządzeń poprzez tą aplikacje mimgw, Czyli konto może być jak kolwiek ale dodane do grupy administratorów
- czy mój użytkownik musi być zgodny z nazwą profilu czy mogę tam dać dowolną nazwę (tak jak ty: admin)
Koniecznie musi być tak samo jak nazwa profilu. 4. punkt z instrukcji -jak odpalisz aplikacje mingw32.exe to ona sama utworzy ci katalog użytkownika

Na pozostałe 2 pytanie nie jestem pewien więc nie piszę.


Powodzonka.

_________________
POZDROWIONKA



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 17:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

andrzej381 napisał(a):
Ciężko będzie powtórzyć te wszystkie kroki konfiguracji środowisk programistycznych. .... A bez filmów jest to w ogóle nie wykonalne

Ciekawe - bo jak pisało mi wielu uczestników, to oni pobrali pliki TEKSTOWE które są pod lekcjami z takimi skryptowo opisanymi krokami które trzeba wykonać - co nie tylko wg mnie ale wg wielu uczestników NIESAMOWICIE pomaga i że miałem dobry pomysł aby to przygotować. A wydaje mi się, że w ogóle z tego nie skorzystałeś - szkoda. Poza tym:

1.) Początki zawsze bywają trudne i przerażające.
2.) Jeśli się nie miało żadnej alternatywy i żadnego poradnika na świecie, przez co w ogóle mało kto próbował startować a tu PIĘKNIE po kolei wszystko opisane krok po kroku i co WAŻNE to działa - to nie wiem na co narzekać? tak naprawdę ?

andrzej381 napisał(a):
Ale się nie poddam - będę dalej walczył.

No i to polecam - bo nie chcę Ciebie urazić ale sądzę (być może się mylę - jeśli tak to mnie popraw) że być może na szybko i tylko raz przeszedłeś te lekcje spodziewając się, że to będzie coś na zasadzie INSTALL.EXE i samo się wszystko zrobi - właśnie tak jak to było np:

andrzej381 napisał(a):
Dotychczas miałem doświadczenia ze środowiskiem eclipse dla AVR i STM32. Tam wszystko było proste.

No właśnie - więc pomyśl proszę, tu bez dobrze przefiltrowanej i podanej wiedzy było to WRĘCZ NIEMOŻLIWE dla zdecydowanej większości ludzi i to od 2012 roku do dzisiaj - aż tu nagle BUM - i działa pomimo to że kilka kroków choć dobrze pokazanych trzeba wykonać. Wiesz - zawsze można to zostawić i liczyć na to, że Espressif za 10 kolejnych lat przygotuje równie sprytny instalator dla środowisk ESP8266 jak np STM32 CubeIDE ... i dopiero wtedy zaczniesz programować te układy. Ale nie - Espressif w ogóle nie planuje tego dla ESP8266 więc - w ogóle można zrezygnować ... Gdy tymczasem pokazuję, jak przejść konfigurację dla projektu - i tak robi się to RAZ a później już można wygodnie skonentrować się na programowaniu - wydaje mi się, że nie widzisz celu - że umyka Ci ten cel i skupiasz się na problemach a szkoda - właśnie tak jak piszesz NIE PODDAWAJ SIĘ i próbuj ;) bo zobaczysz że po kilku razach i z tymi plikami TXT które przygotowałem to później będzie bułka z masłem.

Cytuj:
- czy muszę rozpakowywać i konfigurować soft na koncie z prawami administratora czy wystarczy zwykły user?

wystarczy zwykły user - a to że ja zawsze używam nazwy konta "admin" to nie oznacza i nie ma nic wspólnego z kontem "Administrator" w windows

Cytuj:
- czy mój użytkownik musi być zgodny z nazwą profilu czy mogę tam dać dowolną nazwę (tak jak ty: admin)

No widzisz po takim pytaniu też wiem, że zbyt szybko przelatujesz lekcje i pomijasz ważne rzeczy o których mówię - a mówiłem wyraźnie że może to być DOWOLNA nazwa byle nie zawierała SPACJI i polskich ogonków np nie może być nazwa użytkownika: ŁUKASZ

Cytuj:
- dlaczego projekty tworzone w eclipse mają na nazwie tworzonego projektu (np. BLINK_LED) znak "[!]" co sugeruje jakby coś nie grało eclipsowi?

Skup się na lekcji i nie dociekaj błędów tam gdzie ich nie ma - skoro wszystko poszło zgodnie z lekcją, poszła instalacja i kompilacja to daj sobie spokój na tym etapie z tym wykrzyknikiem i ew poczekaj na kolejne lekcje - to proponuję ;)

andrzej381 napisał(a):
- w środowisku ESP8266_NONOS skąd kod wie o istnieniu pliku "partition.c" który tworzymy przy okazji czystego projektu jeśli go nigdzie nie includujemy?

Kod nie wie, za to kłania tu się znajomość bardziej tego jak działa kompilator C i warto było np odrobić lekcję i obejrzeć chociażby ten mój poradnik:



krótko mówiąc - kompilator sam kompiluje wszystkie pliki *.c projektu - chyba że zostaną specjalną dyrektywą wyłączone z kompilacji albo NIE WŁĄCZONE do kompilacji. A ja dla większej przejrzystości kodu zaproponowałem tworzenie partycji w osobnym pliku i wskazałem zalety tego rozwiązania

-- 3 minutach --

andrzej381 napisał(a):
Czekam z utęsknieniem na dalsze odcinki kursu

Mówię ci - na razie się nie przerażaj - tylko daj się porwać - a jak dokonasz sam pierwszych projektów to wtedy poczujesz pełną RADOCHĘ - gwarantuję. A tym bardziej, że będzie to radocha nie z tego że ODTWARZASZ jakieś gotowce jak w andruino to robią ludzie - tylko dlatego że SAM z PEŁNYM zrozumieniem potrafisz pisać swoje pierwsze projekty - wiesz o co chodzi i jak to działa od środka - to jest NASZ CEL ;)

a na sam koniec na pocieszenie - powiem Tobie że z instalatorem i konfiguracją środowiska dla ESP32 będą gigantycznie mniejsze problemy - tylko żebyś się później nie przeraził - że w dalszej części lekcji zacznie się inna bonanza ;) ale nie uprzedzajmy faktów

-- 12 minutach --

PITERK napisał(a):
Z jednej strony fajnie że można esp programować w "C" ale te konfiguracje co projekt to jakaś porażka (mowa oczywiście o NONOS dla RTOS_SDK jest jeszcze znośnie).
Nie chce mi się, aż wierzyć że ludzie robią sobie takie "sepuku". Tu konieczny jest jakiś skrypt bądź aplikacja (coś ala eclipse-gadet) co by to robiła za nas.

Ja nie chcę obrażać ludzi Linuxa - ale niestety Espresiff wszystko od początku robił pod Linuxa i niestety z takim myśleniem, że każdy na świecie kocha pracę w konsoli i tylko linuxowe narzędzia ... widać to podejście jak na dłoni i dlatego przeniesienie tego do środowiska windows jest właśnie takie skaleczone linuxowym myśleniem. Zajrzyj sobie do obecnych instrukcji do stawiania środowisk SDK dla ESP8266 na strony Espesiffa to się przeżegnasz lewą nogą po plecach. Tam nawet każą tobie kompilować projekty z konsoli MinGW32 zamiast spod Eclipsa wprost - tak jak ja to opracowałem i pokazałem.

Cytuj:
Mirek wspominał że można jeszcze programować przez vstudio ciekawe jak tam to wygląda - muszę to sprawdzić.

Pewnie że można - to takie narzędzie ala linux - więc jak ktoś lubi to sobie użyje


PITERK napisał(a):
Nie chce mi się, aż wierzyć że ludzie robią sobie takie "sepuku". Tu konieczny jest jakiś skrypt bądź aplikacja (coś ala eclipse-gadet) co by to robiła za nas.

Proszę Cię - nie obraź się, ale jednak jeśli szukasz czegoś co będzie robiło coś "za nas" to bez ironii czy złości - mam dla Ciebie propozycję - bo już jest takie coś co robi coś "ZA NAS" to nawet ma nazwę - ANDRUINO. Na prawdę andruino właśnie robi te wszystkie czary-mary w tle - tylko że później Ty nie wiesz o co chodzi i jak pojawia się problem w środku - to leżysz rozłożony na łopatki - no niestety taka jest prawda.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 18:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2016
Posty: 102
Pomógł: 1

- na spokojnie przeszedłem wszystkie obecnie dostępne lekcje i przykłady.
- nie było żadnego problemu, no było kilka literówek autora, inaczej na filmie , inaczej w pliku.
- ale dwa sprawdzenia i mamy wersję ostateczną.
- małym problemem jest stosowanie przez autora jakiś skrótów, Ctrl coś i nie wiadomo co, może byłby pożądany wtedy napis na video ? o składni tego skrótu.
- wiem, że to wydłuża edycję pliku wideo.
- ja stosuję odsłuchiwanie w pętli aż zrozumię lub się poddam.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 19:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

spairo napisał(a):
- nie było żadnego problemu, no było kilka literówek autora, inaczej na filmie , inaczej w pliku.

możesz to napisać na maila?

spairo napisał(a):
- małym problemem jest stosowanie przez autora jakiś skrótów, Ctrl coś i nie wiadomo co, może byłby pożądany wtedy napis na video ? o składni tego skrótu.

dałbym głowę obciąć, że poca CTRL+C (Copy) i CTRL+V (Paste) nie używam żadnych innych skrótów - też prosiłbym ew na maila podać miejsca czasowe w lekcji wideo - to łatwiej będzie mi ew pozbyć się tego albo mówić o tym dokładniej w następnych lekcjach albo pokazywać dodatkowo skróty na ekranie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 19:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2019
Posty: 147
Pomógł: 37

mirekk36 napisał(a):
kocha pracę w konsoli

To nie ma nic wspólnego z miłością. Często tak jest po prostu szybciej, prościej i lepiej. A w zawodzie programisty to "często", jestem przekonany, oznacza "prawie zawsze". Przecież podstawowym warsztatem programisty jest sprawne posługiwanie sie klawiaturą.

_________________
Think for yourself and question authority.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 19:54 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2017
Posty: 17
Pomógł: 0

W sumie po obejrzeniu instalki można to nawet w prostym DOS napisać cały skrypt instalacyjny do momentu uruchomienia eclipse.... ale też mi się wydaje że gdzieś w plikach .ini można by dało się to ugryźć ...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 20:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

fofex napisał(a):
To nie ma nic wspólnego z miłością.

Moim zdaniem ma ma i to dużo ;)

fofex napisał(a):
Przecież podstawowym warsztatem programisty jest sprawne posługiwanie sie klawiaturą.

Nie obraź się proszę bo to nie jest moim celem, ale jak się patrzy przez czubek własnego nosa i własne potrzeby to zgadzam się, można tak pisać, ja tam wolę wspomagać się myszką i nic na to nie poradzę. Co więcej, wiem że są miliony takich osób jak ja ;) ... co zrobić panie ... co zrobić ;)

-- 1 minucie --

Bigrazor napisał(a):
W sumie po obejrzeniu instalki można to nawet w prostym DOS napisać cały skrypt instalacyjny do momentu uruchomienia eclipse.... ale też mi się wydaje że gdzieś w plikach .ini można by dało się to ugryźć ...


Jak już się w KOŃCU po tylu latach od 2012 roku - dzięki wstępnym lekcjom kursu wie jak - to wiadomo, że przychodzą do głowy różne pomysły - szczególnie jak coś można usprawnić - ale po to jest też ten kurs - ma pobudzać własną kreatywność i wskazywać różne drogi - a nie zamykać się na jednym.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 20:21 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2017
Posty: 17
Pomógł: 0

ech przygodę z programowaniem zacząłem od DOS'a 3.1...... to było proste jak podstawy AVR .....



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 20:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2019
Posty: 147
Pomógł: 37

mirekk36 napisał(a):
Moim zdaniem ma ma i to dużo

Moim zdaniem to racjonalizacja https://pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizacja

Jeszcze raz się powtórzę: zakładam, że Espressif wydaje SDK IDF z myśla o profesjonalistach a więc narzędzia są adekwatne do potrzeb profesjonalistów. I nie ma to nic wspólnego z miłością do linuksa czy czego tam. I to tyle

_________________
Think for yourself and question authority.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 21:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

fofex napisał(a):
Moim zdaniem to racjonalizacja https://pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizacja

fajny śmieszny artykuł - rozumiem, że bez wikipedii nie dasz rady ani rusz ... ;)

fofex napisał(a):
zakładam, że Espressif wydaje SDK IDF z myśla o profesjonalistach a więc narzędzia są adekwatne do potrzeb profesjonalistów.

Panie a co mnie i setki amatorów hobbystów interesują profesjonaliści ;) Ja tam programuję bo się tym bawię, robię to dla przyjemności i pasji - daleko mi do Śpeca - więc tym bardziej niestety czochrają mnie takie niestety nadęte co nieco wyjaśnienia i definicje ;)

fofex napisał(a):
I nie ma to nic wspólnego z miłością do linuksa czy czego tam.

A ja powtarzam, że ma i to dużo - bardzo dużo, tylko ciężko to profesjonalistom zobaczyć bo za bardzo są zapatrzeni w siebie ;) i swój profesjonalizm

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 22:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

Nie mówicie że będzie trudno, ja też sobie na razie tak w tle puściłem w pracy. Mirek jak to Mirek, gadu gadu i wszystko elegancko pokazuje co robić krok po kroku. Do ogarnięcia na spokojnie nawet dla niewtajemniczonych w świat ESP;)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2021, o 22:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

faber33 napisał(a):
Do ogarnięcia na spokojnie nawet dla niewtajemniczonych w świat ESP;)

i o TO chodzi.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2021, o 04:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

No dotarłem do migania Diodą . Super kurs , trochę jest z tą inicjalizacją ale za to coś się trzeba będzie wyuczyć na MUR / haha - szare komórki w akcji /. Brawo .
PS. Kiedy Mirku będzie dostępna lekcja o ATNEL ESP SHIELD czyli 4 i następne.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2021, o 07:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RYSZARD M napisał(a):
haha - szare komórki w akcji

Wiesz co? ... TO mi się NAJBARDZIEJ podoba ! Ja sam się wciąż pocieszam, że dobrze że się też na stare lata wciąż czegoś nowego uczę i dzięki temu gimnastykuję resztki moich szarych komórek ;)

RYSZARD M napisał(a):
PS. Kiedy Mirku będzie dostępna lekcja o ATNEL ESP SHIELD czyli 4 i następne.

Można by rzec, że dostawczak z tym towarem już jest w drodze ;) A na poważnie to trzecia część trylogii modułu nr2 już jest nakręcona czyli: instalacja, konfiguracja i miganie diodą dla ESP32 ;) ... teraz czekamy jeszcze niestety na ostatni prototyp naszych płytek szildów - no i dopiero wtedy biorę się za nagranie dziury czyli brakujących lekcji z modułu nr 1

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2021, o 08:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2015
Posty: 32
Pomógł: 0

Instalację musiałem przeprowadzić 2 razy, za pierwszym wpisałem konto admin. Ale przy instalacji RTOS'a wpakowało mi pliki do innego katalogu - takiego jakiego używam przy logowaniu.
Więc za drugim razem posadziłem już wszystko w katalogu z moim loginem i poszło jak z po maśle :-)
I co ciekawe, za drugim razem leciałem już tylko z pdf'ów - są świetnie przygotowane.
Poza maleńkim problemem: kopiowanie z nich tekstu i wklejanie do Eclipse'a pozbawia niektórych znaków np. / _ -
Dobrze Mirku, że dołączyłeś pliki tekstowe.
Na NodeMCU ver 2.0 diodka miga ślicznie. Na ESP-01 z 1MB pamięcią jakoś nie bardzo chce :-(
Może chodzi o wyprowadzenie diody pod inny pin. Z braku czasu jeszcze nie sprawdzałem.
Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem kursu.
A najbardziej jest przydatna zębatka z opcją przyspieszania głosu x 1.5 ;-)

Pytanko przy okazji:
NodeMCU ver 2 ma chipset CP2102, a ver 3 ma CH340. To nie problem.
Problemem może być inny rozstaw pomiędzy rzędami goldpinów.
Czy będzie shield do ATB jest pod ver 2, bo z tego co kojarzę masz wersję 3?
Nie wiem czy CH 340 jest lepszy czy gorszy, ale wiem że mam w szufladzie kilka NodeMCU właśnie w wersji 2 :-)

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2021, o 11:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jacekrv1 napisał(a):
Na ESP-01 z 1MB pamięcią jakoś nie bardzo chce

Bo pokazywałem w lekcji że trzeba SPORO przekonfigurować również w kodzie pod NONOS żeby dioda śmigała - niestety - jeśli się tego dobrze nie zrobi to nie pójdzie, ale już są kursanci którzy odpalili miganie na ESP-01 z 1MB Flash - w dalszych lekcjach jeszcze będziemy siłą rzeczy wracać do tych tematów

jacekrv1 napisał(a):
Czy będzie shield do ATB jest pod ver 2, bo z tego co kojarzę masz wersję 3?

Absolutnie i zdecydowanie pod wersję 3 taką na jakiej ja robiłem testy, wspominałem że ze starszymi tu może być problem

jacekrv1 napisał(a):
Nie wiem czy CH 340 jest lepszy czy gorszy,

ale tu kompletnie nie ma znaczenia czy CH340 czy CP2101 dlatego że to są TYLKO najzwyklejsze przejściówki USB/RS232 i nie mają one nic do migania diodą czy wgrywania wsadów w sensie kodu źródłowego do procka czy coś

-- 2 minutach --

A sorki najbardziej się ubawiłem z tego niestety opisu na tym zdjęciu co pokazałeś - widać że to opis z allegro i pewnie kogoś komu zalegają na magazynie starocie czyli wersja V2 i dlatego pisze niestety takie głupoty. Bo tak na prawdę to nie ważne czy CH340 czy CP2102 to dokładnie i tak to samo chińskie badziewie i dlatego wyraźnie w lekcjach mówię i jeszcze będę mówił w tych brakujących lekcjach o tym właśnie temacie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2021, o 13:38 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 sty 2021
Posty: 12
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Bo pokazywałem w lekcji że trzeba SPORO przekonfigurować również w kodzie pod NONOS żeby dioda śmigała - niestety - jeśli się tego dobrze nie zrobi to nie pójdzie, ale już są kursanci którzy odpalili miganie na ESP-01 z 1MB Flash - w dalszych lekcjach jeszcze będziemy siłą rzeczy wracać do tych tematów


Potwierdzam, działa! Przynajmniej dla ESP-01s z 1MB pamięci.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2021, o 18:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 gru 2018
Posty: 31
Pomógł: 0

Potwierdzam ESP01 działa na 8Mbit i na 32Mbit
w ESP01 niebieska dioda LED jest podłączona do GPIO1.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2021, o 23:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witam,

Kurs pierwsza klasa. Jasny, przejrzysty, z wypiekami na twarzy czekam na kolejne lekcje, hi.
Pod linuksem również bez żadnych problemów, ale należy pominąć część opisu konfiguracji związanej z mingw.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2021, o 00:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gizmo5418 napisał(a):
z wypiekami na twarzy czekam na kolejne lekcje, hi.

to proszę zajrzeć na pierwszą stronę po wejściu w kurs ;)

Obrazek

gizmo5418 napisał(a):
Kurs pierwsza klasa. Jasny, przejrzysty,

Dziękuję za opinię

gizmo5418 napisał(a):
Pod linuksem również bez żadnych problemów, ale należy pominąć część opisu konfiguracji związanej z mingw.

Jasna sprawa bo MinGW zastępuje pod windą linuxa ;) albo może lepszym określeniem będzie, że pod windą to właśnie MinGW jest jakąś tam namiastką linuxa - a nie że go zastępuje w całości

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2021, o 08:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Cytuj:
to proszę zajrzeć na pierwszą stronę po wejściu w kurs


Mirek tam "zafiksował" kolejne lekcje. :lol:



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2021, o 09:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
Mirek tam "zafiksował" kolejne lekcje.

No bo to miejsce się pojawia jako pierwsze po wejściu w panel kursu ;) to chciałem żeby się od razu wszystkim rzucał komunikat w oko - co dodano - tak na szybko zanim ja to gdzieś ogłoszę mailami czy publicznie ;) i mam nadzieję że to działa co? tzn rzuca się w oko ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2021, o 10:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2012
Posty: 106
Pomógł: 0

Panie Mirku, nie działają linki do plików pod lekcjami dla ESP32!



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2021, o 11:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 296
Lokalizacja: Jaskółowo k. Warszawy
Pomógł: 9

andrzej381 napisał(a):
Panie Mirku, nie działają linki do plików pod lekcjami dla ESP32!

Potwierdzam

_________________
POZDROWIONKA



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2021, o 11:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

Mirku ale tak z ciekawości pliku esp32_blink_led.zip nie ma / brak podstrony /



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2021, o 12:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Na Discordzie już odpisałem - że linki są poprawione właśnie teraz ;) - uczestnicy KURSU ESP - zaczynajcie się już przyzwyczajać do discorda bo niedługo już tylko tam będziemy rozmawiać o wszystkim co związane z kursem ESP a nie tutaj na forum ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2021, o 13:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 296
Lokalizacja: Jaskółowo k. Warszawy
Pomógł: 9

A linka można prosić na mail :) ?

_________________
POZDROWIONKA



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2021, o 13:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

PITERK napisał(a):
A linka można prosić na mail :) ?


a jakiego linka ? do tego z lekcji kursu ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2021, o 14:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 296
Lokalizacja: Jaskółowo k. Warszawy
Pomógł: 9

Do discorda.

_________________
POZDROWIONKA



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO