Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 10:55


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sty 2015, o 23:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013
Posty: 83
Lokalizacja: Tychy
Pomógł: 3

Witam !
Wiec przyszła tak długo wyczekiwana paczka z Atnel-a i po pierwszych poradnikach nadeszła chwila by uruchomić w końcu wszystko. Wszystko podłączyłem jak należy ( mam taką nadzieję:)) tak to się prezentuje.
ObrazekObrazek

Niestety kiedy próbowałem się podłączyć to dostaje taki dziwny komunikat nie wiem jak sobie z tym poradzić :/

Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc :)

P.S. Dodam co jest chyba ważne że pracuje na Win 8.1 , ale gdy uruchomiłem to na laptopie tam mam Win 7 to wszystko działa. Więc zmieniam trochę pytanie jak to uruchomić na Win 8.1 ? Co i gzie poustawiać ?

P.S.2. Na Win 8.1 miga ciągle niebieska dioda na Atnel-AIR natomiast na Win 7 prawie nie widać żeby świeciła.

_________________
Musicie od siebie wymagać...
JP II



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2015, o 00:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Po pierwsze sprawdź zasilanie bo możesz mieć z nim problem i stąd te dziwne efekty. Trzeba zacząć od miernika w łapkach

po drugie po co wyjmowałeś procka ? nie lepiej było rozłączyć dwa żółte jumperki nad prockiem J6 i J7 ? (ale to akurat nie ma związku z problemem)

Po trzecie czy masz poprawnie zainstalowane sterowniki do FT232 - zgodnie z instrukcją na stronie atnel.pl ?

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Zapewniam cię że ja działam od dawna na Win 8.1 64 bit - i nic a nic specjalnego nie trzeba robić - dokładnie to samo co na win 7

więc jeśli działa ci na win7 to znaczy że sprzęt (ATB i WIFI) masz OK ..... a jak przełączasz się na (jak rozumiem innego kompa) do win 8.1 to możesz mieć problemy z tym co napisałem wyżej


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2015, o 00:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013
Posty: 83
Lokalizacja: Tychy
Pomógł: 3

Dziękuję za pomoc! Rozwiązaniem okazała się zmiana kabla USB. Na starym kablu miałem napięcie 4,3 V , a po jego zmianie mam 5,4 V I teraz wszystko już działa. Nie przypuszczałem że sam przewód może być źródłem takich problemów :)

_________________
Musicie od siebie wymagać...
JP II



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2015, o 04:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

OJJJ może.
Często spotykam się z kupowanymi za grosze przewodami USB, HDMI, a nawet VGA, które powodują masę niewytłumaczalnych problemów.
Jak mówię ludziom, że to tylko kabelek to pukają się w głowę, a potem jak pokazuję, że to prawda to "szczęka im spada".
Problem w tym, że Chińczycy podpiszą się pod każdą normą, bo kto im co zrobi ;).

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2015, o 20:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2014
Posty: 1530
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 55

Tanie, drogie i pośrodku -wszystkie kabelki są nieustającym źrodłem radości każdego elektrochochlika.
Ostatnio Pi mi migało diodką, która powinna nie migać - patrzę i patrzę, mierzę i kombinuję i co? Kabelek USB!

_________________
--... ...-- - --- -- . -.-



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2018, o 18:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 wrz 2016
Posty: 20
Pomógł: 0

Witam chciałbym się podpiąć pod temat , zakupiłem jakiś czas temu moduł WIFI i przyszła pora coś popróbować i wyskakuje mi dokładnie ten sam komunikat AT+ TIMEOUT i tak co już zrobiłem.

-sprawdziłem zasilanie bo widziałem że koledze to pomogło jest 4,94 V myślę ze nie jest źle na innych kablach nie udało mi się więcej osiągnąć
-sterowniki do FT232 odinstalowywałem i zainstalowałem ponownie zgodnie z instrukcją na blogu
-com się zgadza programator którego używam to ATB-FT232R (z kluczem pod moduł WIFI ) na pewno działa uC widzi poprawnie przez mKAVR Calculator
-na płytce pod moduł WIFI świeci fioletowa dioda zgaduje że zasilanie druga nie reaguje na programatorze podczas przesyłu mruga dioda to znaczy że komendy wysyła
-próbowałem też przez putty też moduł milczy

czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną ewentualnie jak sprawdzić czy to na pewno nie wina sterowników bo coś im nie ufam . Działam na windows 10.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2018, o 21:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Z chęcią pomogę ale zdecydowanie proszę zakładać nowe wątki i w tym wypadku również, zamiast doczepiać się do wykopalisk arechologicznych. Proszę sobie wyobrazić co to byłoby za forum, gdyby każdy dopisywał się do jednego wątku. CAŁE forum to byłby JEDEN GIGA WĄTEK .. chciałby kolega czytać coś na takim forum ? Nie po to są fora ok? z tego względu ten wątek zamykam.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO