Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 09:55


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sie 2015, o 10:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Witajcie,

Poszukuję oprogramowania w którym mógłbym szybko napisać prostą aplikację bazodanową - czyli coś w stylu RAD (Rapid Development Application) pod Windows. Aplikacja na jedno stanowisko - nie ma być sieciowa.
Program ma służyć do obsługi gabinetu USG:
- ma umożliwiać wydruk badania
- wydruk ew. skierowania na dodatkowe badania.
- możliwość wyszukiwania po nazwisku, PESELu, dacie badania, dacie urodzenia

Moim zdaniem jest to jedna z prostszych baz :)

Ponieważ nie mam czasu, żeby uczyć się czegoś od początku a chciałbym pomóc mojemu dobremu koledze - stąd też swoje poszukiwania kieruję na jakieś uproszczone rozwiązania, gdzie nie będę musiał za bardzo naklepać się kodu a uzyskam zadowalający efekt.

Obecny program chodzi pod uwaga Win 3.11 :) i ostatnio odpaliłem go pod Win 8 via DosBox. Wydruk w PCLu przechwyciłem do pliku, który następnie konwertuję do PDF i wtedy go drukuję. Backupy obecnej bazy robię programem Cobian Backup (link). Wszystko chodzi w automacie, ale jest to rozwiązanie chwilowe.

Programuję trochę w C (głównie mikrokontrolery), nie znam Delphi ani Pascala, a SQLa bardzo lakonicznie.

Czy ktoś się już czymś takim 'bawił' i może mnie nakierować?

Z góry dziękuję za pomoc.

p.s. A może ktoś z Was zna produkt komercyjny do obsługi gabinetu, który spełniał by w/w założenia? Mój kolega twierdzi, że te co posiadają taką funkcjonalność są wielkimi kombajnami (czyt. do obslugi np. szpitali lub wielkich przychodni)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sie 2015, o 10:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

Najszybciej wyszukaj w sieci serwer pod windows z php mysql. Ja uzywam usbw serwer.

Stworzyc mysl baze wraz z odpowiednimi rekordami.

Nastepnie nalezy napisać interfejs uzytkownia do przegladania , zapisu , edycji danych . Mozna wykorzystac w tym celu php ,html.
Czyli cos ala mini strona internetowa otwierana lokalnie w naszym komputerze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sie 2015, o 12:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Ja bym powiedzial ze Skoro to apka pod windows zobacz mozliwosci ms access :) Moj znajomy napisal aplilacje ktora miazdzy niektore systemy oparte I jakies web menusy I bazy danych - wiec potencjal tam masz


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sie 2015, o 13:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2015
Posty: 123
Pomógł: 4

C# z książką C# rusz głową ;). Za rękę prowadzi w sumie. Ewentualnie pochodne z C#

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sie 2015, o 15:07 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 lut 2014
Posty: 4
Pomógł: 0

W pakiecie OpenOffice masz moduł bazy danych, po co kombinować z pisaniem bazy od początku. W necie jest masa tutoriali. Baza za free.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sie 2015, o 19:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2014
Posty: 185
Lokalizacja: Działoszyn
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 8

atpaw napisał(a):
W pakiecie OpenOffice masz moduł bazy danych, po co kombinować z pisaniem bazy od początku. W necie jest masa tutoriali. Baza za free.

niby darmowe niby jest jakas spoleczność OpenOffice ale jak sie zacznie w nim cos powaznego robic to "rodzą" sie milony problemów , dziwne zwisy cos nie działa
nie polecam!
już lepiej mysql + php , tak jak kolega napisał ze chciałby aby zawiele nie trzeba było się uczyc , tak sie nie da bez wiedzy nie zrobisz nic,
jak ma to byc pod windows to jescze lepsza parą bedzie c# (visual studio) + mysql



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sie 2015, o 22:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2013
Posty: 599
Lokalizacja: Lubin
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 35

oracle apex czyli baza danych plus interfejs.

cytując:
Cytuj:
Dzięki wykorzystaniu Oracle Apex możliwe jest tworzenie aplikacji internetowych bez znajomości języków HTML, JavaScript oraz języków i frameworków powszechnie wykorzystywanych do programowania logiki programu (PHP, Java EE, .NET, itp.). Application Express instalowany jest na bazie danych Oracle (także darmowej Oracle XE) zapewniając automatyczne połączenie pomiędzy aplikacją i bazą. Aplikacje publikowane są na wbudowanym serwerze Apache.

APEX oferuje zbiór gotowych komponentów do budowy strony WWW, możliwość zmiany wyglądu poprzez specjalnie przygotowane szablony (podobne w działaniu do tzw. skórek) oraz narzędzia do pobierania, dodawania i modyfikacji danych z bazy bez znajomości języka SQL. Pozwala na kontrolę autoryzacji użytkowników na wielu poziomach aplikacji. Cały proces tworzenia aplikacji może przebiegać bez konieczności pisania kodu. Zaawansowani programiści mają możliwość pisania skryptów (JavaScript), procedur PL/SQL oraz integracji tworzonych aplikacji z zewnętrznymi źródłami (np. biblioteki JS, usługi sieciowe, serwery druku) bez ingerencji w kod samego APEXa.


w sumie nie wiele wiedząc można zrobić aplikacje sieciowa z baza danych. więcej wiedząc można naprawdę poważna aplikacje zrobić.

dla próby można zainstalować na kompie bo wersje są i na windowsy i wszystkie inne platformy.
cała aplikacje można napisać w przeglądarce internetowej tzw wyklikać ją bez pisania kodu.
http://blog.dataconsulting.pl/2012/03/kurs-oracle-apex-online-pierwsza-przykladowa-aplikacja-apex-przeglad-dostepnych-kontrolek-i-funkcjonalnosci/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2015, o 11:21 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 lut 2014
Posty: 4
Pomógł: 0

W OpenOffice mam kilka baz opartych o relacje na kilka tysięcy rekordów, pracują już kilka lat. Zdarzyło się kilka błędów ale nigdy nie doszło do ich uszkodzenia(utraty danych).
Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie serwera www z osadzoną bazą danych zgodną z sql. Do tego dopisać skrypt w php do obsługi bazy tak jak już tutaj jeden z kolegów zaproponował.



Ostatnio edytowano 9 sie 2015, o 11:23 przez atpaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2015, o 12:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Dziękuję wszystkim za sugestie.

Nad Accessem też się zastanawiałem. Co do OpenOffica, to kiedyś używałem, ale zdecydowanie bardziej pasuje mi pakiet MS.

Apex'a nie znam - przy okazji sobie na niego zerknę. Może być ciekawym rozwiązaniem.


W międzyczasie natknąłem się na następujące materiały:

1) Książka o Accessie z przykładem gabinetu :)

2) Strefa kursow

3) Longtion

4) NeoBook z dodatkiem do obsługi baz danych

W najbliższym czasie potestuję sobie te apki, ale chyba najbardziej przemawia do mnie Strefa Kursów - obejrzałem przykładowe lekcje i to jest chyba to :) Przy okazji potrenuję sobie C++.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO