Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 cze 2026, o 09:34


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Atmega32 to PC
PostNapisane: 22 lis 2014, o 17:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lut 2014
Posty: 38
Pomógł: 0

Witam forumowiczów. Chciałem wysłać sobie znak z uC do terminala. Korzystając z BlueBooka nasmarowałem kod taki jak poniżej. Korzystam z przejściówki USB/RS232 na FT232RL zapewniającej dwustronną komunikację. Kod się kompiluje , natomiast w terminalu cisza. Rx/Tx z przejściówki skrosowane z Rx/Tx Atmegi. Podpowie ktoś na co zwrócić uwagę?
Obrazek

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


------------------------ [ Dodano po: 20 minutach ]

Otwór na płytce stykowej nie łączył. Poszło. Jednak zamiast litery A widzę coś takiego:
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2014, o 18:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2013
Posty: 426
Pomógł: 36

kitonQ napisał(a):
Rx/Tx z przejściówki skrosowane z Rx/Tx Atmegi


Rx przejściówki podłączasz do Rx atmegi, tak samo Tx przejściówki podłączasz do Tx atmegi?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2014, o 19:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lut 2014
Posty: 38
Pomógł: 0

Krosuję, czyli Rx-Tx , Rx-Tx

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Rx atmegi do Tx przejsciowki , Tx atmegi do Rx przejsciówki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2014, o 21:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8631
Pomógł: 338

GND przejściówki podłączyłeś do GND ATmegi ??
masz ustawione zgodne parametry transmisji ??



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2014, o 23:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lut 2014
Posty: 38
Pomógł: 0

Prędkość 19200 bodów w module jest taka sama.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


8 bitów danych, 1 bit stopu , bez parzystości
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Układ jest na płytce stykowej. Przeleciałem jeszcze teraz miernikiem, masy są ok.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2014, o 00:21 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

kitonQ napisał(a):
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Nie wiem skąd to masz, ale spróbuj inaczej http://mirekk36.blogspot.com/2013/01/rs ... trick.html


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2014, o 00:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lut 2014
Posty: 38
Pomógł: 0

Krauser napisał(a):
Nie wiem skąd to masz, ale spróbuj inaczej http://mirekk36.blogspot.com/2013/01/rs ... trick.html

Strona 283 Blue Book. Zaraz zobaczę co zaproponowałeś w linku :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2014, o 00:43 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Nie ustawiłeś bitu U2X więc stosuj wzór w którym w mianowniku jest 16.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2014, o 14:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lut 2014
Posty: 38
Pomógł: 0

Kolega Krauser miał rację, zaraz wezmę kalkulator i zobaczę co było nie tak w moim wzorze. Próbowałem dla UX2=0 i dla UX2=1 . Zadziałał mi dopiero wzór z poradnika od Pana Mirka, który podesłał Krauser. W tą stronę śmiga, teraz odbiór jeszcze muszę ogarnąć i będę w domu. Pozdrawiam EOT.
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO