Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 cze 2026, o 23:59


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 cze 2014, o 10:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 mar 2014
Posty: 9
Pomógł: 0

Wita Was "zielony"
Temat dotyczy kodu z płyty do obsługi "LCD".
W "Eclipse" dostosowałem "pinologię" do własnych połączeń - skompilowało się.
Ale chyba źle podchodzę do sprawy.
Czy mam traktować zawartość tego programu jako "źródło" i wyławiać fragmenty kodu-
czy remować zbędne fragmenty( tak nawiasem, jak się remuje całe fragmenty kodu?).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 cze 2014, o 10:24 

Pomógł: 0

qwerty410 napisał(a):
jak się remuje całe fragmenty kodu?).

/* tak */



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 cze 2014, o 10:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2012
Posty: 256
Lokalizacja: Rumia
Pomógł: 22

Coś chyba za dużo w Twojej wypowiedzi skrótów myślowych ;) :) Nie za bardzo rozumiem co chcesz "komentować" i po co.
Co do "zakomentowania" całego bloku, to robi się to tak:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Swoją drogą to jest to opisane w BB.

_________________
http://www.marcingibas.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 cze 2014, o 12:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2013
Posty: 647
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 101

Komentowanie typu
Cytuj:
/* tak */

jest dosyć kłopotliwe - jeżeli w komentowanym kodzie już są takie komentarze to wszystko się rozjeżdża. Lepiej robić tak jak pokazuje mokrowski albo skorzystać z fajnego ficzera w Eclipsie - zaznaczyć blok do wykomentowania (albo odkomentowania - w tę stronę działa identycznie) a potem ctrl-/ (a może ctrl-shift-/, nie pamiętam).

_________________
+++++[>++++<-]>[>++++++<-]>.---------.+++.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 cze 2014, o 13:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

xor napisał(a):
Komentowanie typu
Cytuj:
/* tak */

jest dosyć kłopotliwe - jeżeli w komentowanym kodzie już są takie komentarze to wszystko się rozjeżdża. Lepiej robić tak jak pokazuje mokrowski albo skorzystać z fajnego ficzera w Eclipsie - zaznaczyć blok do wykomentowania (albo odkomentowania - w tę stronę działa identycznie) a potem ctrl-/ (a może ctrl-shift-/, nie pamiętam).

dokladnie to zaznacza sie fragment kodu i wciska ctrl + / dokladnie tak samo sie zdejmuje rema.

Wysłane z telefonu

Ps znak + oznacza ze trzymajac prawy ctrl dociskamy slash

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 cze 2014, o 10:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 19
Pomógł: 0

Obecny standard i poprzedni pozwalają na stosowanie // mówię o standardach ANSI



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO