Cześć,
mam pewien problem polegający na tym, że diody, które się zapaliły nie gasną przy kolejnej liczby. Dla przykładu: poprzednią liczbą jest trzy w zapisie dwójkowym to 00000011, natomiast kolejną - 4 więc 00000100. Te dwie ostatnie diody palą się cały czas.
Podlączenie:
- Cały PORTA - diody na ATB,
- PORT C - wyświetlacz,
- PD7 - przycisk zwierający do masy.
Kod wygląda tak:
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
Jest przecież użyty & przy ustawianiu stanu portu A, jednak coś nie trybi. Z góry przepraszam też, że piszę tutaj na tak błahe tematy, ale jeszcze się uczę i będę wdzięczny za naprowadzenie mnie na to, co źle robię.
Pozdrawiam.