Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 04:30


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 gru 2021, o 19:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2021
Posty: 93
Pomógł: 0

Witam, chciałbym aby ktoś podpowiedział, jak podchodzić do tworzenia prostego menu w oparciu o wyswietlanie na lcd. Dziś w sumie udało mi się na lcd wyswietlać czas i datę w oparciu o PCF8583, ale chciałem zrobić opcje, aby użytkownik mógł go sobie samemu ustawić. W oparciu o 4 microswitche to zrobiłem i instrukcje switch:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


W ten prostacki sposób do tego podszedłem. Chciałbym jednak postarać się zrozumieć, jak rozbudowywuje się jakieś większe menu, gdzie ustawień może być więcej. Że za pomoca przycisków chodzimy po menu, wracamy do głównego itp. Czy jest to gdzieś jakos fajnie opisane ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 gru 2021, o 12:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A wchodziłeś tutaj?


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 gru 2021, o 17:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2021
Posty: 93
Pomógł: 0

heh dzięki, nie widziałem tego. Zaraz się z tym zapoznam, wydaje się ciekawe.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 gru 2021, o 21:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2019
Posty: 106
Pomógł: 10

Możesz też spojrzeć na ten wątek. Co prawda w kompletnie inny sposób (menu zahardkodowane), ale pokazuje jak sobie poradziłem w kwestii menu. Jest filmik demonstracyjny i są źródła.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2022, o 16:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2021
Posty: 93
Pomógł: 0

Hejka, mam trochę problemów z uruchomienie menu z MK Generatora 3.0. Otóż test1 jestem w stanie wgrać, ustawiając wszystko w pliku display.c. Dużo warningów wyskakuje mi w void execute_node( uint8_t fun_id, uint8_t prop_id, TNODE * this_node )
gdzie kompilator nie wie co to jest "id_host_13_FP","id_enabled_16_FP". itp. Praktycznie cały Switch świeci się na czerwono. Gdy zakomentuje całą tą instrukcje, kompilacja nie ma błędów. Menu ogólnie mogę sobie wgrać i poruszać się po nim, tu wszystko działa, ale przymierzam się do obsługi propertiesów i kompletnie nie wiem jak to zrobić. Oglądałem już chyba wszystkie poradniki nt MK Menu i się zaciąłem. Chciałbym, chociaż w prosty sposób za pomocą wyboru menu ON/OFF włączyć diodę czy coś. Czy ktoś byłby w stanie pomóc ? Narzędzie jest super, fajnie,szybko i prosto generuje się dowolne drzewko menu, ale co z tego jak nie umiem go obsłużyć :D

------------------------ [ Dodano po: 20 minutach ]

Dobra, trochę mi się mózg odświeżył i przyjrzałem się tej instrukcji, z czego składa się ten switch. Teraz już mogę zmienne bool zmieniać ON/OFF w tym najprostrzym menu. Zobaczylem ze w pliku properties jest tablica
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

i tam od zera są ponumerowane propertiesy. Teraz w najprostrzej postaci wygląda to tak:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Działam dalej ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO