Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 09:12


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 mar 2018, o 19:46 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 sie 2016
Posty: 7
Pomógł: 0

Witam, po dłuugiej przerwie od programowania :P

Ostatnio zacząłem pisać programik min. z obsługą menu, zostało mi tylko przechowywanie parametrów w pamięci eeprom. Chcąc zapisywać parametry ustawione w funkcji menu() stworzyłem dwie struktury jedna na pamięci flash a drugą na eeprom. Niestety po zainicjowaniu programu, który przy starcie wczytuje wartości ze struktury w eeprom i zapisuje do struktury we flash wyswietlają mi się wartości parametrów równe -1 i z natury budowy menu(przeskoki o -10 i +10 i zakres parametrów od 0 do 990) nie jestem w stanie ich wyzerować enkoderem, mogę jedynie zmieniać parametry tylko do tyłu o skok -10.

Próbowałem nadpisywać zerami, zerować jednorazowo przy starcie funkcji i pamiętać tą operację innym parametrem w eeprom, niestety bez skutku, siedze i męcze się nad tym już od dwóch dni i nie mogę znaleźć rozwiązania ani problemu.... W czym może tkwić mój problem? dołączam najważniejsze fragmenty kodu:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2018, o 22:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Mirek w poradniku (chyba) o strukturach podawał sposób na to. W pamięci flash tworzysz sobie parametry domyślne. Przy starcie programu sprawdzasz, czy w eeprom masz jakieś dane (o ile się nie mylę, -1 oznacza, że w eeprom masz same 1, czyli tak, jak po skasowaniu pamięci). Jeżeli nie masz danych w eeprom, to zapisujesz w nim dane domyślne, czyli te z pamięci flash. A jeśli jakieś dane już są, to nic nie zapisujesz.
Obejrzyj ten poradnik. A jeśli pomyliłem, i to było w innym poradniku, niech ktoś naprostuje


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2018, o 22:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

dokładnie - polecam te dwa poradniki:





Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2018, o 23:32 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 sie 2016
Posty: 7
Pomógł: 0

Bardzo dziękuje :) problem wstępnie rozwiązany ale nie tak jak być powinien :P metodą prób i błędów zdiagnozowałem mniej wiecej problem i taką samą metodą to naprawiłem :D

Przy zapisie do tab_t i zapisie do menu_p dałem negację bitową i program śmiga xD.
Jutro jak będe miał czas siąde oglądne poradniki i napiszę to jak należy :)
Dzięki za pomoc.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO