Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 11:55


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lis 2012, o 04:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witam, po raz pierwszy przedstawiam poradnik nowego typu z serii ćwiczeń do książek ;)

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 08:00 

Pomógł: 0

O dzięki ci wielki SZU :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 08:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Mirek jestes niesamowity :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 09:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

eeeej no co wy Panowie, nie przesadzajcie ;) ... ja sam tak jak przed ukazaniem się pierwszej książki mam nerwa, że się wciąż jąkam, niewyraźnie mówię no i jak widzę - makrabrycznie nadużywam "a zatem" .... ale po tym postaram się poprawić.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 09:19 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Jak w szkole - poczułem na sobie surowy wzrok nauczyciela: "Jaglarz, znowu nic nie umiesz!" :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 09:21 

Pomógł: 0

Eeee tam, się przejmujesz. Ważny jest przekaz merytoryczny, to nie konkurs recytatorski czy zajęcia z anglistyki :). Zresztą nie trzeba daleko szukać, pokaż mi który dziś prezenter TV, czy radiowy z nowego pokolenia mówi poprawnie po Polsku :).

Filmy właśnie ściągam, szkoda, że nie mam teraz możliwości obejrzenia :).


Hihihi, dokładnie, do tablicy! ale już, siadaj pała ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 09:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):
Jak w szkole - poczułem na sobie surowy wzrok nauczyciela: "Jaglarz, znowu nic nie umiesz!" :lol:


Jaglarz i pewnie jeszcze chciałbyś w wyższej rozdzielczości ??? ;) to tak aprop'os uwagi na youtube -- tutaj ci odpowiadam. No nawet na Lochy cię nie mogę skazać bo przepełnione ;)

------------------------ [ Dodano po: wczoraj, o 22:46 ]

rezasurmar napisał(a):
Hihihi, dokładnie, do tablicy! ale już, siadaj pała ;).


O matko ;) ... o matko ... no fakt - tablica jest ale gdzie kurna belfer ? ;) ... jakby ktoś nie poznał to tam jestem przecież tylko ja - zwykły forumowicz zwany mirekk36

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 09:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 233
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 15

Wspaniały poradnik. Bardzo dziękuję.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 09:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A tak całkiem na poważnie, wczoraj potrzebowałem na szybko obejrzeć jakiś poradnik o przygotowywaniu filmów HD z programu camtasia i znalazłem na youtube - jakiegoś młodego człowieka. I jakież było moje zdziwienie !!! gdy on bez zażenowania mówił co chwilę:

"no to teraz wbijamy do programu camtasia"

"a teraz wbijamy w menu i opecję xxxx"

hahaha wbijamy - jakbym słyszał syna, który gdy nieraz mi powie że wbija do kolegi to go strofuję, że nie wbijasz tylko chyba idziesz ? ;) ... hmmm no ale może to już teraz tak się mówi - a to ja jestem staroświecki "dziadek" ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 09:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 maja 2012
Posty: 518
Pomógł: 6

chciałbym nie przesadzać, ale ...
aż chce się brać do roboty, bo z Tobą wszystko jest takie proste,

gdybym miał takich nauczycieli w młodości to byłym dzisiaj innym
człowiekiem zawodowo,
niestety miałem innych, np. profesorkę z Teorii Obwodów i Sygnałów
... i wyleciałem ze studiów wieczorowych, bo na dodatek wieczorem
nie dało się jej słuchać :(

no, ale to zamierzchłe czasy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 10:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2012
Posty: 195
Pomógł: 0

Mirek NO. 1 !!!!! DZIĘKI WIELKIE !



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 10:03 

Pomógł: 0

To teraz tylko czekać na struktury wskaźników, bo to dla mnie jeszcze czarna magia ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 10:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2012
Posty: 32
Pomógł: 0

A ja jak zwykle pytanie z półki newbie :
w drugiej części poradnika czas 7:12 dlaczego funkcja void soft_timer_init( void) ma voidy wpisane a np ir_init() powyżej już nie ?

A co do poradnika to tak jak pisałem na youtube - świetny. Mirku wiele razy powtarzasz że boisz się aby poradnik nie był za długi i rozciągnięty, wiec NIE JEST. Bardzo lobię słuchać twoich poradników i żałuje czasem kiedy używasz stwierdzenia ze coś pomijasz bo nie jest tematem poradnika:(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 11:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mam nadzieję że w kolejnych pradnikach omówię jeszcze wiele wiele innych rzeczy ...

raven1982 napisał(a):
A ja jak zwykle pytanie z półki newbie :
w drugiej części poradnika czas 7:12 dlaczego funkcja void soft_timer_init( void) ma voidy wpisane a np ir_init() powyżej już nie ?


oczywiście że powinno być wewnątrz main() wywołanie funkcji bez tych void'ów - więc nie taki newbie jesteś, dziękuję za uwagę i zajrzyj jeszcze raz do II poradnika czas 6:03 - już jest dzięki tobie dodatkowy napis wyjaśniający ;)

przy okazji zajrzyj do kodu źródłowego, który można pobrać - tam nie ma tego błędu ;)


a dzięki koledze rezasurmar w pierwszym poradniku 11:15 jest jest napis wyjaśniający moją "literówkę" słowną

------------------------ [ Dodano po: wczoraj, o 22:46 ]

i jeszcze raz dziękuję za ciepłe opinie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 12:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

O, Mirek w końcu pokazał swoją twarz. ;)

Widzę, że muszę sobie zarezerwować 2h10min na obejrzenie tego, na pewno warto. :)
Póki co lecę na uczelnię.

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 12:52 

Pomógł: 0

No ja nie mogłem się doczekać popołudnia i obejrzałem sobie w pracy, co prawda z przerwami, ale sporo rzeczy mi się rozjaśniło, szczególnie tych z podziałem projektu na pliki, bo struktury sam ostatnio zacząłem męczyć :) i łatwiej mi się to teraz już przyswajało :).

------------------------ [ Dodano po: wczoraj, o 22:46 ]

Takie jedno pytanko mam, dotyczące głównie podziału projektu na pliki (bo zawsze staram się to robić).
Czy nie lepiej było by wszystkie deklaracje i includy wrzucić do pliku common.h a ten plik dodać tylko w main.c
Dzięki temu w main będzie jeszcze bardziej przejrzyście, a w dodatku skoro common.h i tak występuje przy praktycznie każdym projekcie wystarczy tylko w nim pozamieniać includy.
Właśnie przed chwilą to przetestowałem i działa bez problemu.
Dzięki temu w main.c mamy tylko common.h
(chociaż u mnie to się nazywa zależnie od projektu main_heniek.c main_largeLED.c bo mając otwartych kilka projektów wiem od razu od którego programu jest main :).

Oczywiście nie zapomnijcie przy korzystaniu z nowego toolchaina dołożyć w paru miejscach (trzech dokładnie) const :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 19:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Kawał dobrej roboty przyjacielu,
zarówno na poziomie merytorycznym jak i praktycznym.... obejrzałem z przyjemnością.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 19:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
Czy nie lepiej było by wszystkie deklaracje i includy wrzucić do pliku common.h a ten plik dodać tylko w main.c


Ale możesz wyjaśnić dokładniej o co chodzi ? bo przecież tak jest zrobione w projekcie jak piszesz ;)

w main.c pozostawiłem tylko

#define KEY1 (1<<PC2)

więc o jakich jeszcze innych #definach ty piszesz ?

------------------------ [ Dodano po: wczoraj, o 22:46 ]

SunRiver napisał(a):
Kawał dobrej roboty przyjacielu,
zarówno na poziomie merytorycznym jak i praktycznym.... obejrzałem z przyjemnością.


Sun, bardzo dziękuję - za twoją opinię. Pochwała od samego Mistrza to przecież zaszczyt dla mnie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 19:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

mirekk36 napisał(a):

Sun, bardzo dziękuję - za twoją opinię. Pochwała od samego Mistrza to przecież zaszczyt dla mnie.


oj przestań zwykły user ze mnie .... daleko mi do Mistrzów ... a zwłaszcza takiego pokroju jak Ty Mirku.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 20:01 

Pomógł: 0

Mirku chodziło mi o to
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Wrzuciłem to do pliku common.h i też się wszystko ładnie kompiluje. Lubię mieć tylko niezbędne rzeczy w main ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 20:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
Wrzuciłem to do pliku common.h i też się wszystko ładnie kompiluje. Lubię mieć tylko niezbędne rzeczy w main ;).


Aaaaaa tu cię mam "ptaszku" ;) a to żeś zakombinował .....

nie doczytałem się nigdzie, że to jest jakoś niezgodne ze stylem dobrego prorgamowania, ale pewnie to tylko kwestia czasu, raczej jestem pewien że się właśnie tego doczytam ;)

Ja nigdy w życiu bym tak nie zrobił :( ... pliki nagłówkowe w zasadzie w ogóle nie powinny zawierać inkludów systemowych plików nagłówkowych, chyba, że:

1. zawierają funkcje typu inline i dla nich jest to potrzebne
2. zawierają właśnie np słówka PROGMEM czy EEMEM jak w poradniku

to co zrobiłeś totalnie zaciemnia (oczywiście wg mnie - ale ty możesz mieć własne zdanie) obraz projektu a szczególnie pliku main.c

gdyby iść tą drogą to w zasadzie można by tworzyć jeden wielki plik *.h który ma poinkludowane chyba wszystkie pliki systemowe nagłówkowe jakie są i WSZĘDZIE go inkludować .... ale bleeee :( tu już dam sobie rękę a nawet głowę obciąć że to jest kicha i wcześniej czy później się na tym przejedziesz.

Dla mnie najważniejsza IDEA jest jedna.

KAŻDY ale to KAŻDY plik źródłowy powinien być zaopatrzony w odpowiednie inkludy i tylko w te, które są w nim konieczne. Ja lubię hmmm czasem muszę wręcz widzieć dzięki temu gdzie i z czego korzystam. Szybciej udaje się zapamiętywać same pliki nagłówkowe dzięki temu i kojarzyć je w głowie z odpowiednimi funkcjami wbudowanymi bez latania po dokumentacji avr-libc

powiem więcej, w tym przykładzie poradniku powinienem nawet usunąć

#include <util/delay.h>

ale zapomniałem - bo jest niepotrzebny i się pałęta jak znajda jakaś.

ooo nie nie - .... i tak czuję przez skórę że przy takiej praktyce jednak szybko (tzn za jakiś czas po problemach które cię dorwą i wyrwiesz sobie trochę włosów z głowy) ... wrócisz do tego co mówię, czyli inkludowania nagłówków systemowych w plikach źródłowych *.c w tym także w main.c ( to też tylko kwestia czasu )

akurat te inkludy wcale nie zaciemniają obrazu głównego pliku projektu ale go rozjaśniają - jak w każdym pliku *.c, a ty próbujesz zrobić wyłom i traktować main.c jakoś inaczej, no i *.h też jakiś zmutowany ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 20:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2012
Posty: 296
Lokalizacja: Chebzie Dolne
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 6

W pierwszej linijce napiszę: Wielkie słowa uznania dla naszego SiFu.
Poradnik super. Kiedyś pamiętam dzwoniłem Mirku do Ciebie i pytałem o szkolenia online. I wspomniałeś
właśnie o takich poradnikach. Wiedza przekazana bardzooo ale to bardzo przejrzyście.

Dzięki wielkie!

_________________
Inspekcja TV kanalizacji
Programowanie



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2012, o 21:49 

Pomógł: 0

O widzisz, to chciałem usłyszeć, bo dopiero próbuję sobie wypracować jakąś metodykę pisania programów i popadłem w drugą skrajność czyszczenia main.c z wszystkiego co się da ;).

W takim razie postaram się stosować do twoich słów, bo dobrze jest mieć zbliżony styl pisania do swojego mistrza :).

Właśnie dlatego długie poradniki są najlepsze, wielu pobocznych rzeczy można się dowiedzieć...... szkoda, że do Szczecina taki kawał drogi :(.

PS. Mirku masz jakiś harmonogram szkoleń.....korci mnie zrobić sobie wakacje w szczecinie :), wypoczywać nie potrafię, a tak bym miał przyjemne z pożytecznym.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2012, o 00:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2011
Posty: 263
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 9

Bardzo dobra robota !!! Dzięki !!!

_________________
www.iuvo.it - Automatyka Budynkowa



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2012, o 00:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

to ja wam Panowie dziękuję za słowa otuchy ;) ...

------------------------ [ Dodano po: 27 lis 2012, o 22:46 ]

rezasurmar napisał(a):
PS. Mirku masz jakiś harmonogram szkoleń.....korci mnie zrobić sobie wakacje w szczecinie :), wypoczywać nie potrafię, a tak bym miał przyjemne z pożytecznym.


Nie mam żadnego harmonogramu i nie miałem ponieważ szkolenia u mnie odbywają się indywidualnie albo w grupkach max 2-3 osobowych o ile te osoby razem się zgadają i chcą przyjechać w tym samym terminie.

Więc jeśli kiedyś w lato może będziesz przejeżdżał przez Sz-n nad morze - to serdecznie zapraszam chociażby na dobre piwko ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2012, o 08:04 

Pomógł: 0

Mirku ja też nie zauważyłem, żadnego jąkania, po za tym genialne umysły już tak mają tysiąc myśli, a usta nie nadążają mówić i się człowiek zacina ;), ale to jeszcze nie jąkanie :).

Jeszcze raz mówię, jak by mieć takich wykładowców to można by po 3 fakultety równolegle robić. Tak miło wspominam tylko Prof. Ligenzę z UŚ.
Jeszcze jak byś kiedyś miał chwilę i ochotę na rozwinięcie tematu struktur wskaźników, bo o wskaźnikach do struktur wspomniałeś :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2012, o 11:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

rezasurmar napisał(a):
(...)
Takie jedno pytanko mam, dotyczące głównie podziału projektu na pliki (bo zawsze staram się to robić).
Czy nie lepiej było by wszystkie deklaracje (...)



W zasadzie Mirek już odpowiedział na Twoje pytanie, ale wydaje mi się, że gdyby definiować w ten sposób np. wszystkie zmienne, to nagle wszystkie z nich uzyskałyby status globalnych dla całego projektu, co niekiedy mogłoby być niewskazane, czy wręcz wprowadzać trochę zamieszania. A tak, w każdym z plików deklarujemy zmienne (albo funkcje), które też są globalne, ale dla danego pliku .c i nie mają wpływu na inne pliki.
Choć po cichu przyznam, że mnie też by pasowało takie "uporządkowanie" projektu, jak opisał to Rezasurmar.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2012, o 11:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

worner napisał(a):
Choć po cichu przyznam, że mnie też by pasowało takie "uporządkowanie" projektu, jak opisał to Rezasurmar.


Tyle tylko że z jednej strony sam sobie odpowiedziałeś i to dobrze zwracając jeszcze uwagę na definicje stałych może - bo przecież nie zmiennych. No bo zmienne do MUSZĄ być w plikach źródłowych *.c a tymczasem piszesz że wolałbyś takie "uporządkowanie", które przecież nie może być uporządkowaniem bo wyszłoby z tego wrzucanie wszystkiego do jednego wielkiego wora i tak na końcu to okazałoby się - że w zasadzie to po co nam oddzielne pliki projektu? po co pliki nagłówkowe i źródłowe ? ;) aaaa zróbmy wszystko = cały projekt w jednym pliku main.c ;) .... to by wtedy było ;) ... no prawie jak Bascom - czyli powrót do przeszłości ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2012, o 11:48 

Pomógł: 0

Myślę, że sposób pokazany przez Mirka w w/w kusie wystarczy do uporządkowania. Dodatkowo idąc za przykładami z książki oraz w/w kursu tworzenie własnych #define rozjaśnia używanie wielu stałych, oraz pinów procesora.

Jeszcze nie patrzę tak globalne na swoje projekty, ale faktycznie wracając do jakiegoś programu po dłuższym czasie. Rzut oka na deklaracje pozwala nam już mniej więcej ogarnąć czego użyliśmy do danego programu.

Sam staram się rozbijać poszczególną obsługę na pliki, by podobnie jak Mirek pisać chodź odrobinę niezależne procedury, które można przecież zawsze wykorzystać do swoich innych programów.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2012, o 13:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

mirekk36 napisał(a):
worner napisał(a):
Choć po cichu przyznam, że mnie też by pasowało takie "uporządkowanie" projektu, jak opisał to Rezasurmar.


Tyle tylko że z jednej strony sam sobie odpowiedziałeś i to dobrze zwracając jeszcze uwagę na definicje stałych może - bo przecież nie zmiennych. No bo zmienne do MUSZĄ być w plikach źródłowych *.c a tymczasem piszesz że wolałbyś takie "uporządkowanie", które przecież nie może być uporządkowaniem bo wyszłoby z tego wrzucanie wszystkiego do jednego wielkiego wora i tak na końcu to okazałoby się - że w zasadzie to po co nam oddzielne pliki projektu? po co pliki nagłówkowe i źródłowe ? ;) aaaa zróbmy wszystko = cały projekt w jednym pliku main.c ;) .... to by wtedy było ;) ... no prawie jak Bascom - czyli powrót do przeszłości ?


No tak, po dłuższym zastanowieniu się to mało roztropne :?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO