Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 19:54


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 maja 2015, o 11:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Myślę, że każdy początkujący powinien to zobaczyć - przeczytać ;)

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 maja 2015, o 12:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

Jak zwykle bardzo ładny poradnik ja jeszcze dodam od siebie że jak ktoś by chciał taką super konwersje + dodatkowe zabezpieczenia to polecic mu mogę profesjonalny scalak do konwersji napięć:
MAXIM-DALLAS MAX3378EEUD http://www.tme.eu/pl/details/max3378eeud+/drivery-uklady-scalone/maxim-dallas/#

w tym poście pokazuję po obszernej dyskusji jego iplementację:

http://forum.atnel.pl/post86674.html#p86674

No coż wadą jest że cena w porównaniu do BSS138 może podnieśc znacząco koszt urządzenia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 maja 2015, o 13:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Do niektórych zastosować nie ma co się nawet patyczkować tylko używać właśnie takich scalaków - bo oszczędności wiadomo jak mogą się kończyć w elektronice ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 maja 2015, o 14:36 

Pomógł: 0

Cytuj:
Do niektórych zastosować nie ma co się nawet patyczkować tylko używać właśnie takich scalaków - bo oszczędności wiadomo jak mogą się kończyć w elektronice


Dokładnie, dla i2c, nie ma co się szarpać o scalak za 10-20zł który w dodatku jest w dosyć małym rastrze.

Ja ostatnio "odkryłem" TXS0104, jest w SO14 przez co nawet na pajączka łatwo go polutować.
Wycisnąć przy i2c można na nim 2Mbps, w SPI/Uart 24Mbps, co niestety przy rozwiązaniu tranzystorowym jest mało realne, bo przy 500kbps już potrafią być zbyt długie czasy narastania.

Rozwiązanie z MOSFETami jest proste tanie i wystarczające do wielu zastosowań.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2015, o 21:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 59
Lokalizacja: Lubliniec
Pomógł: 3

Cześć, mam do was parę pytań o samą zasadę działania układów, które przedstawił Mirek. Bo ja już sam zgłupiałem jak to mam rozumieć ;) no więc łyk napoju jabłkowego i tłumaczę jak ja to rozumiem, żeby było jaśniej namazałem co nie co w paincie na rysunkach Mirka o co mi chodzi:

Obrazek
więc
I Mamy pierwszy układ transmisja TX (5V, po prawej) -> RX (3.3V po lewej)
1. Ustawiamy na TX stan 1 co powoduję wystawienie na magistrale 5 V w punkcie połączenia z pull up'em 4,7K zaznaczony na rysunku 5V.
2. Dlatego, że na tranzystor MOSFET, który jest sterowany napięciem mamy podane 3.3V to powoduje otwarcie mosfeta i płynie prąd z drenu do źródła. I teraz moje pytanie w punkcie po lewej stronie gdzie RX jest połączony z pull up'em jakie jest napięcie? ponieważ według mnie jest tam napięcie pomniejszone o spadek napięcia na tranzystorze? czy jest inaczej a ja błędnie to interpretuje?
3. Na czerwono rozrysowałem prądy jak według mnie się rozchodzą, poprawcie mnie jak błędnie myślę, oczywiście wiem, że tam powinno być I1, I2 bo nie jest to ten sam prąd jednak zamazało by to zbytnio obrazek dlatego pisałem tylko I.

II.Teraz druga sytuacja gdy na TX wystawiamy 0.
1. Skoro na TX zero to prąd popłynie z pull up'a do TX.
2. Skoro mamy linie RX podciągniętą pull'upem do 3.3V dlatego przez diodę w mosfecie, który dalej jest otwarty popłynie prąd do TX i RX i dlatego na RX również będzie stan 0 ponieważ całe napięcie 3.3 V odłoży się na R2?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2015, o 23:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

lauba1 napisał(a):
2. Dlatego, że na tranzystor MOSFET, który jest sterowany napięciem mamy podane 3.3V to powoduje otwarcie mosfeta i płynie prąd z drenu do źródła. I teraz moje pytanie w punkcie po lewej stronie gdzie RX jest połączony z pull up'em jakie jest napięcie?

Tam jest stan wysoki 3,3V czyli też takie właśnie napięcie

W kolejnym przypadku no to chyba widzisz, że dioda przewodzi i masz po drugiej stronie nadal ZERO (Stan niski) Tak na prawdę powiększony tylko o napięcie na tej diodzie - to wsio

żadne prądy nie płyną do RX - bo RX to WEJŚCIE w stanie wysokiej impedancji

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 maja 2015, o 06:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 59
Lokalizacja: Lubliniec
Pomógł: 3

Ok wróćmy jeszcze do pierwszego układu. Skoro mosfet jest otwarty, po stronie drenu jest 5 V, a po stronie źródła 3.3 V to przez tranzystor musi płynąc prąd z drenu do źródła. Skoro RX to wejście o dużej impedancji więc prąd musi pójść przez R2 do punktu gdzie jest napięcie 3.3 V więc na R2 musi odłożyć się jakieś napięcie? dobrze to rozumiem Mirku czy totalnie błędnie to analizuje i zbytnio to komplikuje?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 maja 2015, o 06:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ależ dobrze kombinujesz i właśnie na R2 będzie 3,3V ;) A prąd nie popłynie duży bo i R2 nie ma małej wartości

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 maja 2015, o 10:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 59
Lokalizacja: Lubliniec
Pomógł: 3

Obrazek

Aj analizuje to i sam dalej głupieje. Zrobiłem nowy rysunek jak to teraz rozumiem. Możecie spojrzeć.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 maja 2015, o 11:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

lauba1 napisał(a):
Zrobiłem nowy rysunek jak to teraz rozumiem. Możecie spojrzeć.

Z tym mosfetem to jest ok. On przeważnie jest zatkany. Ale rozebrałem go na części - przemyśl rysunek:
Obrazek
Tak właściwie tylko dioda pełni rolę dopasowania napięć.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 maja 2015, o 12:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 59
Lokalizacja: Lubliniec
Pomógł: 3

Czyli wychodzi na to, że w sytuacji z pierwszego rysunku mosfet jest zatkany ponieważ nie ma różnicy napięć pomiędzy bramką, a źródłem? Wtedy staje się jasne dlaczego na RX jest 3.3V, a na TX jest 5V.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2015, o 10:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 59
Lokalizacja: Lubliniec
Pomógł: 3

Panowie będzie ktoś miał w tygodniu wieczorem czas, żeby się umówić na skype i wytłumaczyć mi jak to działa? bo ja im głębiej się zagłębiam w to, tym mniej wiem;) z góry dzięki, pozdrawiam!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2018, o 19:41 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 sty 2018
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam, ja też mam problem ze zrozumieniem zasady działania podczas stanu wysokiego. Wg. wyjaśnienia Mirka podczas stanu wysokiego na TX tranzystor oraz jego dioda nie mają znaczenia, czyli chyba to oznacza, że nie przewodzą żadnego prądu. I tu moje pytanie dlaczego nie przewodzą? Przecież tranzystor jest w stanie przewodzenia, więc na uproszczonym schemacie można by zamiast niego narysować zwarcie, a wtedy bezpośrednio 5V poszłoby na wejście sterowane 3,3...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2018, o 23:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Pawcio779 napisał(a):
Witam, ja też mam problem ze zrozumieniem zasady działania podczas stanu wysokiego. Wg. wyjaśnienia Mirka podczas stanu wysokiego na TX tranzystor oraz jego dioda nie mają znaczenia, czyli chyba to oznacza, że nie przewodzą żadnego prądu. I tu moje pytanie dlaczego nie przewodzą? Przecież tranzystor jest w stanie przewodzenia, więc na uproszczonym schemacie można by zamiast niego narysować zwarcie, a wtedy bezpośrednio 5V poszłoby na wejście sterowane 3,3...


Myślę, że warto przede wszystkim zapoznać się z tym jak działa w ogóle dioda ... i nie mówię tego złośliwie.... broń Boże!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO