Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 19:58


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lis 2012, o 20:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witam, tym razem instalacja Eclipse Juno i Indigo od zera wraz z Avr Pluginem oraz ożenek z Atmel Toolchain ;)

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2012, o 22:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Jak zwykle swietny opis :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2012, o 20:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

mirekk36: Zrobiłem kolejne podejście do ECLIPSE dzięki temu poradnikowi. Na codzień używam AVRStudio, ale tego w wersji 4.18 SP3 (jedyne stabilne). Podchodziłem jakiś rok temu do JUNO, ale poległem, a jak jest coś do zrobienia to trzeba korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Dzisiaj zainstalowałem INDIGO wg Twojego poradnika i nowe projekty działąją super :-). Przetestowałem na WinAVR oraz na ATMEL Toolchain i wszystko OK. Muszę jeszcze zajrzeć na pierwszą Twoją płytkę na filmiki, na spokojnie, bo tam coś wspominasz w tutorialu o robaczkach w edytorze ECLIPSE (o ile mnie skleroza nie chce zamęczyć) i z czego one wynikają. Mam je w projektach z workspace z pierwszej płyty (np. pierwszy projekt z LED). Ale to już chyba przez weekend.

Dzięki wielkie za tak wspaniały opis instalacji, bo mogło by być ciężko ;-)
Pozdrawiam
PP

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2012, o 21:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Piotrek_P napisał(a):
Muszę jeszcze zajrzeć na pierwszą Twoją płytkę na filmiki, na spokojnie, bo tam coś wspominasz w tutorialu o robaczkach w edytorze ECLIPSE (o ile mnie skleroza nie chce zamęczyć) i z czego one wynikają.


No powiem krótko - MUSISZ zajrzeć ;) ... to znowu się sporo wyjaśni i cieszę się, że poradnik się przydał ;) dziękuję za opinię.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2012, o 21:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

Jak by mi się nie rozjaśniło to będę męczył kolegów ;-)

Stworzyłem na dniach sygnaturkę i nie mogę się jeszcze przyzwyczaić ;-)

_________________
Pozdrawiam
PP



Ostatnio edytowano 29 lis 2012, o 21:15 przez Piotrek_P, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2012, o 21:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Piotrek_P napisał(a):
Jak by mi się nie rozjaśniło to będę męczył kolegów ;-)


No po to jest to forum, żeby się męczyć i innych "dręczyć" ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2012, o 13:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2012
Posty: 52
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 1

Witam.
Po kupnie książek pana Mirosława chciałem przesiąść się z AVR Studio4.18 Build 716 na eclipse, ale mi nie poszło (to znaczy z katalogu ECLIPSE z płyty skopiowałem program z środowiskiem eclipse i uruchomiłem go, ale już podczas wpisywania komend pokazywały się błędy więc pozostałem przy AVR Studio). Po obejrzeniu tego poradnika i wykonaniu wszystkiego ściśle według poradnika (co jakiś czas zatrzymywałem poradnik i wykonywałem te polecenia u siebie na komputerze) eclipse zaczął pracować - nawet po ożenku z Atmel Toolchain'em - bez błędów. Zaczyna mi się to podobać, trochę podobny do programu Netbeans środowiska którego używam do pisania w javaSE programów na PC.

Piotr



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2012, o 13:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

p_zag --> mała nagana ;) a nie zajrzałeś do lekcji VIDEO na DVD dołączonej do pierwszej książki ??? ;) noooo ładnie ;)

to nadrób to szybko - pierwsze lekcje pokażą ci jak szybko zaprzyjaźnić się z Eclipsem (pomijam już samą instalkę bo to masz z poradnika) ;)

powodzenia

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2012, o 15:33 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Podam mały "tips" do Juno w odniesieniu do poradnika. W czasie do 15:33 do 16 minuty jest mowa o domyślnie wybranym AVR-GCC Toolchain w Eclipse Indigo. W Juno można to zrobić usuwając 2 pliki z folderu plugins:
- org.eclipse.cdt.managedbuilder.gnu.ui_8.1.0.201206111645.jar
- org.eclipse.cdt.msw.build_1.0.0.201206111645.jar

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 12:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Chciałbym się podpiąć pod temat Eclipse w połączeniu z USBAsp. Zdarza się, że projekt "zapomina" jak ma skonfigurowany programator i przy którymś z kolei wgrywaniu wsadu do procka krzyczy, że nie jest ustawiony programator. W takim przypadku wchodzę we właściwości projektu AVR->AVRDude tam oczywiście mam ustawione USBAsp. Nic nie zmieniając wciskam OK ( nawet nie muszę Apply ) i Appload to MCU działa jak trzeba. Ma ktoś takie doświadczenie? Sytuacja jak dla mnie występuje probabilistycznie i nie potrafię jej świadomie sprowokować.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 12:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

perlon --> pewnie masz Eclipse Juno ? tam wyskakuje taki komunikat ale nie że nie ma programatora tylko gdy ostatnio byłeś w tej zakładce.... dlatego trzeba kliknąć w inną zakładkę albo???

albo zainstaluj sobie INDIGO i nie będziesz miał takich problemów na pewno.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2012, o 17:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2012
Posty: 45
Pomógł: 0

Witam, mam taki problem w trakcie instalacji eclipse. Wcześniej też miałem ale sobie poradziłem poprzez wstawienie ścieżki tak jak w dziale Troubleshooting
JRE or JDK not found ze strony http://documentation.magnolia-cms.com/d ... lipse.html. Obrazek Obrazek

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

Zapomniałem dodać , że teraz i ta metoda nie chce działać



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2012, o 17:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

paweł napisał(a):
Witam, mam taki problem w trakcie instalacji eclipse. Wcześniej też miałem ale sobie poradziłem poprzez wstawienie ścieżki tak jak w dziale Troubleshooting


To czas najwyższy na reinstalację Windowsa i wtedy wszystko ruszy ;) sprawdź sobie na jakiejś maszynie virtualnej np VM Ware Player - zobaczysz że po instalacji windy na czysto będzie śmigać aż miło

albo walcz z odinstalowaniem i wyrwaniem z korzeniami obecnej Javy i zainstaluj na nowo ..... nie ma innych wyjść - poza próbą peklowania tych całych folderów javy do eclipsa :(

Ja bym tam wolał na czysto już zrobić.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2012, o 18:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2012
Posty: 45
Pomógł: 0

Wkleiłem do folderu z Eclipsem nadal ten sam komunikat, JRE (wersja 32-bitowa), Eclipse Indigo -32 bitowa, system Windows Professional 64-bit. Usunąłem wcześniejsze programy z Java. Z korzeniami tzn. gdzie, ja zrobiłem to za pomocą standardowej opcji w panelu sterowania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2012, o 21:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2012
Posty: 45
Pomógł: 0

Ok. reinstalacja sytemu pomogła ruszył od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2012, o 11:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2012
Posty: 112
Lokalizacja: Radom
Pomógł: 2

Witam.
Może to nie na temat ale czy Eclips pisze się programy tylko na mikro kontrolery czy można napisać zwykły program i czym tak naprawdę się różni program napisany dla mikrokontrolera a program na pc?

_________________
http://januszp25.blogspot.com/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2012, o 12:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

janusz napisał(a):
Witam.
Może to nie na temat ale czy Eclips pisze się programy tylko na mikro kontrolery czy można napisać zwykły program i czym tak naprawdę się różni program napisany dla mikrokontrolera a program na pc?


Eclipse to platforma (środowisko) do pisania programów na przeróżne platformy ale i systemy operacyjne ;)

Można pisać w nim aplikacje na PC (pod Windows i Linux) ale i do sieci WEB np PHP/HTML, oraz jak widzisz także na mikrokontrolery.

Eclipse to tak na prawdę jest bardzo rozbudowany edytor ;) taki można by powiedzieć wypasiony Notatnik windowsowy i sam jako edytor nie pozwala pisać żadnych programów. To dopiero można pod Eclipsa podłączać różne kompilatory dzięki którym można pisać w wybranym języku i na wybrany system.

To nie jest coś takiego jak BASCOM ;) - gdzie masz (All in One) czyli wszystko w jednym, czyli edytor i kompilator i jeszcze program do wrzucania skompilowanego wsadu do procka.

Do Eclipsa musisz np doinstalować kompilator C np WinAVR oraz program AVRDUDE (do wgrywania wsadów) żeby móc pisać np w C programy do mikrokontrolerów.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2012, o 20:34 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 gru 2012
Posty: 6
Pomógł: 0

Witam,
Mam problem z pluginem i patchem do eclipse.
Po wrzuceniu poprawionego .jar w eclipse 4.2.1 i 3.8.1 nie działa cały plugin avr.

Obrazek

Inne błędy:
Obrazek

To po kliknięciu w ustawienia (preferences/avr/paths)
Obrazek

Co to może być?
Czy już ktoś tak miał?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2012, o 21:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tak miał to każdy kto ma poważne kłopoty z samym windowsem i javą

- zamiast się z tym męczyć to:

1. albo wygeneruj na nowo windows a wtedy javę i zainstaluj INDIGO zgodnie z poradnikiem - GWARANTUJĘ GŁOWĄ że się uda

2. albo dla testu wygeneruj nowego windowsa jak wyżej ale na mszynie virtualnej żeby sobie sprawdzić czy prawdę mówię

3. albo sprawdź to na innym zdrowszym komputerze

każda z powyższych wersji się sprawdzi - poczytaj zresztą wyżej co pisali ludzie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2012, o 22:42 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 gru 2012
Posty: 6
Pomógł: 0

Dziękuję za odpowiedź,
ale reinstall windows nie jest rozwiązaniem problemu. ;-)

Używam kilka wersji eclipse (tak, kilka na raz, konfigurowane pod różne języki żeby nie zamulały, każda instancja do innego celu) i każda działa dobrze.
Mam oddzielnie instalowane pluginy do C/C++, PHP(PDT), AS3(fdtMax), AVR_plugin, Java
Katalog z tymi "eclipsami" waży prawie 3GB, ale wg. mnie warto tak robić.
1. mniej problemów
2. szybciej działa

No i trafia się problem z patchem do plugina w jednym eclipsie ... w takiej sytuacji reinstall wszystkiego nie jest dobrym wyjściem.

Na potrzeby tego nowego avr'a użyłem czystego eclipse 4.2.1 i to samo dla 3.7.1 (zrobiłem literówkę pisząc 3.8.1).
A po wrzuceniu pacza do pluginu, AVRplugin sypie się w pokazany wyżej sposób.

Eclipse skonfigurowany dla WinAVR i org. pluginu(bez pacza) działa dobrze.


Czytałem kilka(3) wątków na tym forum dot. eclipse i tego pacza... ale nie widziałem błędu ..."class version 51.0".
Jeśli coś przeoczyłem to chętnie przeczytam(jeśli ktoś może pamięta wątek to proszę o linka).

Proszę o naprowadzenie co to może być, ew. w czym może być problem.
Może to jakiś wpis w Path systemowym... może kolejność instalacji... może gryzą się wersje toolchain...
Znając życie to może być drobnostka w stylu zapomnianej zmiennej środowiskowej lub kolejność instalowania pluginów(lub nawet toolchainów).
Z powodu takiej błahostki nie będę reinstalował wszystkiego co mam. ;-)
Po reinstalacji ryzykuję że problem ponownie się pojawi(jak zainstaluję wszystko co miałem),
dlatego wolę to po prostu rozwiązać.

Pytam bo może już ktoś przeszedł przez to bez reinstalacji ;-).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2012, o 23:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Słuchaj jakby się miały gryźć wersje toolchainów to nie byłbyś pierwszym, który o tym pisze ..... od dawna już wiele osób korzysta z takiej konfiguracji i to sprawnie... ja sam mam na wielu kompach wgrane (zainstalowane) dwa toolchainy - i ani na jednym żadnego kłopotu ...

ja rozumiem, że reinstalacja nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem ale dlatego pisałem o zainstalowaniu na darmowej maszynie virtualnej - co ci szkodzi sprawdzić i się upewnić - że to nie żaden kłopot. Bo z tego co piszesz to wynikałoby - że wszyscy którym to dobrze działa - opowiadają jakieś bajki ;) no tak to wygląda

więc nie bój się maszyny virtualnej i sprawdź sam - a wtedy sam sobie odpowiesz - czy potrzebna jest ci reinstalka windy czy nie...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2012, o 23:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 gru 2012
Posty: 6
Pomógł: 0

ech...
przepraszam,
mirekk36 napisał(a):
"Bo z tego co piszesz to wynikałoby - że wszyscy którym to dobrze działa - opowiadają jakieś bajki ;) no tak to wygląda"

pokaż mi miejsce w którym tak napisałem, lub w którym to sugeruję.

Nie pisałem że nie masz racji - możliwe że zadziała. Dopisałem nawet: "Po reinstalacji ryzykuję że problem ponownie się pojawi(jak zainstaluję wszystko co miałem), dlatego wolę to po prostu rozwiązać."
Napisałem że reinstall nie jest wyjściem.
Bo dla mnie nie jest.
Chciałbym znaleźć ten błąd i rozwiązać problem.

(edit - poprawiłem cytowanie)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2012, o 23:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

poczekaj - bo się nie zrozumieliśmy może ;)

ja tobie nie wciskam ani nie mam zamiaru że tak powiem wciskać - że reinstal jest jedynym rozwiązaniem. OK ?

ale ja już tak mam - że wolę reinstal niż 300 godzin szukania błędu .... co nie oznacza że wszyscy tak muszą czy też ja to zalecam ;) każdy podchodzi do rozwiązywania kłopotów na swój sposób ....

jeszcze raz powtarzam bo do tego się nie odniosłeś - czy kłopotem jest w takim razie dla ciebie sprawdzić to na virtualce ?

Ja poczytasz tematy na tym forum to zobaczysz - że zwykle na takie przedziwne błędy - i tak na końcu każdy wybrał w końcu reinstall ;) tylko że jedni lubią podłubać jeszcze te 250 godzin bo mają czas ;) i luzik .... a dopiero wtedy zrobią reinstalkę a inni od razu albo jak mówię najpierw sprawdzą na virtualce - wtedy decyzja przychodzi łatwiej....

dlatego - ja jedynie obstawiam - że ten błąd o którym mówisz - związany jest z rozsypaniem się javy skoro czysty eclips od razu ma problemy z instalacją plugina wg poradnika który przygotowałem.

Co się okaże na końcu ? nie wiem - zobaczymy - pewnie napiszesz ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2012, o 01:33 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 gru 2012
Posty: 6
Pomógł: 0

ok,
dziękuję.

Faktycznie się nie zrozumieliśmy.
Nie zamierzam Ci udowadniać że to zupełnie nie działa i że to "Twoja" wina ;-).
Wierzę Ci na słowo że na wirtualce zadziała. I tak samo wierzę że to właśnie jakiś problem z ustawieniami(u mnie) a nie z samym pluginem.
Podałem co nie działa u mnie i zapytałem czy ktoś już z tym się spotkał.
Podałeś swoje rozwiązanie, ale dla mnie nie satysfakcjonujące.
Szukam tylko rozwiązania problemu.
Ale reinstall nie wchodzi w grę z różnych powodów.
Jeden z nich (uważam to za dobry argument): gdy zainstaluję ponownie wszystko to co jest mi potrzebne, może się okazać że plugin się wysypie, i co wtedy?? jeszcze raz reinstall.

Co do jre javy - używam jrockit
a Eclipse startuje z jvm.dll (explicite wskazywany w ini)
eclipsa składam z Platform Runtime Binary(czyli od zera) + potrzebne pluginy
środowisko x64 win7
Inne instalacje Eclipsa(czyli takie z innymi pluginami) działają bez zająknięcia (w moim systemie i z jrockit jre), zawsze kompletuję to w ten sposób.


Wracając do tematu ;-)
czy ten patch był kompilowany przy pomocy jdk 1.7? (już sprawdziłem 1.7)
Bo to może być ten problem (ja używam jre w głównej wersji 1.6),
plugin AVR-Eclipse był kompilowany jdk 1.6.0_31 (manifest Build-Jdk: 1.6.0_31)... i tak samo powinien być kompilowany patch
(już sprawdziłem, patch kompilowany przy pomocy jdk1.7.0_05).
więc to tu może być problem.
To by wyjaśniało czemu nowa instalacja pomaga - prawdopodobnie nowsze jre javy.
I czemu u jednych działa a u innych nie bardzo.

Ale żeby to potwierdzić musiałbym prosić o przygotowanie pacza za pomocą jdk 1.6.0_31 (czyli tak jak reszta pluginu).
Albo o gotowe źródła do zbudowania tego pacza.
Czy mogę prosić o taką przysługę?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2012, o 01:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A czytał kolega na blogu mam nadzieję, kto jest autorem poprawki do tego plugina ? Nie ja .... więc ja nie jestem w stanie pomóc. Kolega Krauser i SunRiver się na tym znają i to oni wspólnie nad tym pracowali.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2012, o 01:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 gru 2012
Posty: 6
Pomógł: 0

Tak,
czytałem,
na blogu też pytałem o ten plugin i błędy (można skasować bo nie przeszło jeszcze moderacji, chyba ze trzy razy wklepałem ;-) ).

Znalazłem już post: http://forum.atnel.pl/topic1275.html#p9923
Tu jest opisane jak patch powstał...
i skąd pobrać źródła, co zmienić itp.

Dzięki,
jak uda mi się odpalić to dam znać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2012, o 04:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 gru 2012
Posty: 6
Pomógł: 0

BINGO!!!
Na eclipse 4.2.1 ruszyło.
Przekompilowałem gcc.java i wgrałem do paczki de.innot.avreclipse.core_2.4.0.201203041437.jar
Wg. opisu usera Krauser (link post wyżej),
tylko punkty 9,10 są niepotrzebne, przy pomocy 7zipa można wrzucić clasę od razu do pliku jar czyli punkt 8 ale bez rozpakowywania
a w punkcie 4. instalujemy jdk 1.6 np.: http://www.oracle.com/technetwork/java/javasebusiness/downloads/java-archive-downloads-javase6-419409.html#jdk-6u31-oth-JPR

U mnie brakowało jeszcze jednej paczki jar, więc dodałem ją bezpośrednio z mojego eclipse 4.2.1 (nie najlepszy sposób, bo to oznacza że na innych konfiguracjach może nie zadziałać, np na 3.7.1 - nie sprawdzałem).
Przydało by się to zbudować ze źródeł - są dostępne... Byłoby "koszernie" ;-)

Jeśli ktoś ma błędy typu "class version 51.0" - to jest to problem uruchomienia pacza kompilowanego przy pomocy jdk 1.7, w środowisku jre 1.6 lub wcześniejszym.
Wystarczy przekompilować patch przy pomocy jdk1.6 i działa.
Proponuję jdk1.6_31 - dokładnie takie jest użyte do kompilacji pluginu AVR-eclipse.


Warto było poszukać... ;-)
Warto było poświęcić te parę godzin. ;-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2013, o 21:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012
Posty: 188
Lokalizacja: Świnice Warckie woj. łódzkie
Pomógł: 12

Witam,

jako osoba początkująca w kwestii avr również spotkałem się z problemem działania poprawionego pluginu avr dla Toolchain i jak wspomniano wcześniej wina leży po stronie kompilacji pluginu.... ale i na to są rady... pierwsza opisana powyżej dotycząca kompilacji dla wersji java 1.6.x i druga, którą stosuję już od dawna gdyż muszę używać z przyczyn zawodowych rożnych wersji Javy a którą pokrótce opisze poniżej.

Otóż można przekonać eclipse do stosowania określonego środowiska Javy z określonej lokalizacji w naszym komputerze, jedynie trzeba wejść w posiadanie już zainstalowanego jre 1.7.x i umieścić go np. w katalogu c:\Java\jre7 a następnie dodać wskazaną lokalizację do pliku eclipse.ini, który znajduje się w głównym katalogu z naszą instalacją eclipse (sprawdzone z wersją Indigo oraz Juno) .

Stosowny kod poniżej
Kod:
-vm
c:/Java/jre7/bin/javaw.exe


A to cały plik eclipse.ini z wersji Juno i miejsce w którym trzeba wstawić lokalizacje
Kod:
-startup
plugins/org.eclipse.equinox.launcher_1.3.0.v20120522-1813.jar
--launcher.library
plugins/org.eclipse.equinox.launcher.win32.win32.x86_1.1.200.v20120522-1813
-product
org.eclipse.epp.package.cpp.product
--launcher.defaultAction
openFile
--launcher.XXMaxPermSize
256M
-showsplash
org.eclipse.platform
--launcher.XXMaxPermSize
256m
--launcher.defaultAction
openFile
-vm
c:/Java/jre7/bin/javaw.exe
-vmargs
-Dosgi.requiredJavaVersion=1.5
-Dhelp.lucene.tokenizer=standard
-Xms40m
-Xmx512m


UWAGA. Powyższa metoda działa z czystą instalacja od zera i pomaga w przypadku złego działania Javy w systemie lub w przypadku, w którym istnieje potrzeba używania różnych wersji Java

A oto potrzebny plik Javy który należy rozpakować na dysk np. C
http://www.zkrysiak.pl/avr/java.zip
A to przekompilowany plik de.innot.avreclipse.core_2.4.0.201203041437.jar pod wersje 1.6.34
http://www.zkrysiak.pl/avr/de.innot.avreclipse.core_2.4.0.201203041437.jar

Pozdrawiam

_________________
ATMEL-ICE+ATXmega256A3BU oraz dużo samozaparcia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 sty 2013, o 16:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 06 sty 2013
Posty: 2
Pomógł: 0

Po pierwsze znakomity poradnik i słowa uznania dla autora za beziteresowną chęć przekazania zdobytej wiedzy. Oczywiście instalacja i uruchomienie poszło bez zastrzeżeń ale poległem podczas próby wgrania skompilowanego pliku na uc . Okazuje się że mam problemy z wyborem a raczej podmontowaniem programatora w eclipse. Używam usbasp .

AVRDude Error
Programmer "usbasp" could not initializethe target hardware.
Please check thatt the target hardware is connected correctly.
Reason:
avrdude : initialization failed, rc= -1

mkAVR_Calkulator wykrywa uc wnoszę więc z tego że sterowniki są ok.

Proszę o pomoc lub link do poradnika o ożenku usbasp z eclipse



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 sty 2013, o 17:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

lordpen napisał(a):

Proszę o pomoc lub link do poradnika o ożenku usbasp z eclipse


Proszę obejrzeć ten poradnik ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO