Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 04:10


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 gru 2018, o 00:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2016
Posty: 126
Pomógł: 0

Witam. Od razu piszę że chodzi o Linuxa. Miałem ostatnio trochę kłopotów z Eclipse i samym systemem, przyznaję sam namieszałem. Ściągnąłem Eclipse Neon, rozpakowałem tam gdzie chciałem żeby był. zainstalowałem pakiety: avr-libc, binutils, avrdude i make. Potem utworzyłem katalog /usr/etc i skopiowałem tam plik avrdude.conf. Po tym uruchomiłem Eclipse zrobiłem sobie nowy workspace. Wszedłem w Help->Instal New Software->Add->Local, znalazłem miejsce z pluginem. Zakładam że plugin zainstalował się poprawnie bo potwierdziłem licencję i dostałem komunikat że jest potrzeby restart neon. Uruchomiłem Eclipse ponownie ale na górnym pasku nie mam ikon do kompilacji i wgrania hexa do procesora. Dodatkowo po każdym zamknięciu Eclipse w katalogu w którym jest Eclipse powstają mi pliki:hs_err_pidXXXXX.log (w miejscu XXXXX są cyfry). Proszę o pomoc co zrobiłem źle zrobiłem i jak to naprawić.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2018, o 21:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2016
Posty: 126
Pomógł: 0

Problem rozwiązał się sam, chyba coś się przywiesiło bo utworzyłem nowy projekt zgodnie z zasadami i po kliknięciu "finish" wszystko zaczęło działać jak należy programy się kompilują i wgrywają wsady.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO