Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 13:12


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lut 2021, o 16:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012
Posty: 43
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 0

Czy w książce znajdę informację jak zaprogramować procka tak aby "udawał" klawiaturę, która będzie działać również podczas uruchamiania komputera (jeszcze przed Windows'em)? oraz w BIOSie/UEFI?

Aktualnie używam gotowca korzystającego z V-USB z Attiny85. No i nie działa to tak jakbym chciał - komputer się wiesza podczas uruchamiania. Gdy odepnę swój układ z USB problem ustępuje.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2021, o 22:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kubusek32 napisał(a):
Czy w książce znajdę informację jak zaprogramować procka tak aby "udawał" klawiaturę

No takie pytanie to nawet nie na miejscu ;) bo to oczywiste ...

kubusek32 napisał(a):
która będzie działać również podczas uruchamiania komputera (jeszcze przed Windows'em)? oraz w BIOSie/UEFI?

Po to powstał ORANGEBOOK, żeby nie trzeba było pierniczyć się z jakimiś dziwnymi przykładami z netu, które raz działają, raz nie - a później ludzie piszą - że to wina V-USB i AVR'a że się nie wyrabia ;)

OCZYWIŚCIE, że przykłady z OB działają w trybie BOOT (jak chodzi o klawiaturę) i nawet jest opisane dlaczego, co za to odpowiada i co trzeba ustawić. Czytelnikowi nie tylko ma to działać ale czytelnik ma to tak przekazane żeby zrozumieć w czym rzecz i żeby nie musiał bazować na pseudo gotowcach z netu tylko żeby sam sam sobie to czytelnik oprogramował ;) i miał gdzieś gotowce

Jeśli kolega nie wierzy to .....

Pomimo, że jestem na wyjeździe służbowym, poza Szczecinem .... no ale hmmm nie mogę się rozstać z zestawem ATB i pod ręką miałem akurat ATB CAN SHIELD z prockiem AT90CAN128 - to na takim odpaliłem właśnie specjanie w hotelu PIERWSZY przykład z książki, i tylko zmieniłem "usbconfig.h na tego akurat procka (nie ważne jaki - mógłby być nawet ATtiny85 co też zapewniają kody z książki) ... symulowana klawiatura na V-USB ustawiona z flagą BOOT (w książce jest wyjaśnienie jak wspominałem) ... no i proszę - pod ręką kolega miał laptopa DELL z biosem UEFI (nomen vusb omen) i zobacz co wyszło ;)

Obrazek

mam nadzieję, że widać wyraźnie na fotce w prawym górnym rogu ekranu lapka, że po naciśnięciu w tym wypadku symulowania klawisza F2, "preparing to enter bios setup" ;)

a po chwili jesteśmy w Setupie i sobie zmieniamy co chcemy ;)

Obrazek

to dlatego, ci którym wpadła już w łapki ta książka - bardzo ją doceniają i twierdzą, że jest warta każdej wydanej złotówki.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2021, o 11:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012
Posty: 43
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 0

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i to jeszcze z hotelu :D
Nie pozostaje nic innego jak tylko zamówić książkę :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO