Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 12:06


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 sty 2020, o 15:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 lis 2018
Posty: 4
Pomógł: 0

Witam
Planuję uruchomić aplikację na swoim komputerze i odczytywać dane z urządzenia. Może to być też arduino z esp podłączone do portu com i wysyłające transmisję np. TCP co potem przekieruje sobie na virtualny port com. Ktoś ma jakiś pomysł na to, lub zna jakieś gotowce albo pół gotowce. Bascom , C, Visual Basci trochę ogarniam.
Miałby by to być przedłużacz coma tylko przez internet. Dodam tylko , że porty mam zablokowane na stałe internet komórkowy. Nie wiem jak to ugryźć.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sty 2020, o 04:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2019
Posty: 31
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 1

Chodzi o tunel VCOM na komputerze przez LAN?
Jeśli tak, to robiłem to na DigiconnectME, na AVR+ENC28J60, ESP8266.
Od strony komputera potrzebny USR-VCOM ale może też być program przeznaczony dla DigiconnectME, który utworzy wirtualny COM na komputerze i połączy się przez LAN czy Internet z mostkiem LAN-UART/RS232C/RS485/RS422 itp, CAN, I2C, SPI też może być.

f15 napisał(a):
Dodam tylko , że porty mam zablokowane na stałe internet komórkowy. Nie wiem jak to ugryźć.

Blokada portów (pewnie chodzi o przychodzące) od strony komputera w niczym nie przeszkadza, od strony urządzenia już tak. Będzie trzeba postawić serwer pośredniczący.

Tak już jakoś jest, że nowe wrogiem dobrego. Niby jest GSM ale wiele usług, które były dostępne na łączach analogowych czy cyfrowych nie jest uruchomiona (technicznie mogą działać, modemy obsługują funkcjonalności) na GSM.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sty 2020, o 14:44 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 lis 2018
Posty: 4
Pomógł: 0

Mam komputer który ma otwarte porty. Czy mogę sobie na nim. Zrobić serwer , żeby "parował" 2 komputery np tcp klient ip nr.1 xxx.xxx.xxx.xxx, dane do> serwer otwarte porty i z serwera dane> do ip nr.2 xxx.xxx.xxx.xxx urządzenia. Taka wymiana danych. Nie chce używać żadnych płatnych tylko swój sprzęt. Da się takie coś zrobić ideałem byloby połączenie dwóch klientów tcp prze serwer z otawrtymi portami. Tak to widzę. Oczywiście musi działać w obie strony.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sty 2020, o 19:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A co z zabezpieczeniami? Zdajesz sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach lata po necie pełno robaków, które tylko czekaja na to, żeby coś pomieszać /włamać się.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sty 2020, o 22:40 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 lis 2018
Posty: 4
Pomógł: 0

Pomijam tą kwestie na razie. Chodzi mi o połączenie tcp client<>tcp client , które zestawi tcp serwer z otwartym portem. Czy da się to zrobić? Na razie tylko tak to widzę.

Jeszcze mogę tak sobie myślę zrobić to przez fpt tworząc plik np. tx.txt i rx.txt i dpowiednio czytać dane z pliku. Dobrze kombinuję? Czyli aplikacja co odczyta zawartość ftp i popchnie na coma i w drogą stronę odczyta coma i popchnie na ftp do pliku. Inne pomysły pewne?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2020, o 04:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2019
Posty: 31
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 1

Nie kombinuj z FTP, to jak jechać z Warszawy do Gdańska przez Kraków.
Pewne w działaniu rozwiązanie juz opisałem. Poczytaj jak to zrealizowane jest w modułach DigiConnect i aplikacji tworzącej VCOM. Co do bezpieczeństwa, to najskuteczniejszy będzie VPN.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2020, o 20:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 lis 2018
Posty: 4
Pomógł: 0

Tutaj chodzi też o prostotę. Załóżmy mam zdalny dostęp do urządzenia podgląd danych + możliwość wgrania oprogramowani przez bootloader. Wszystko fajnie jak masz komputer aplikacje i VPN, ale jak masz człowieka co umie tylko włączyć komputer ewentualnie coś wydrukować. Docelowo chcę to zrobić przez GPRS, ale na razie tego nie widzę. Na otwartym porcie i przekierowaniu routera mam już tak zrobione z 5 Lat . Dane idą szyfrowane kluczem wieloznakowym. To nie elektrownia atomowa, ale po co problemy w razie ktoś coś.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO