Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 15:23


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 wrz 2019, o 09:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2012
Posty: 203
Lokalizacja: Sosnowiec
Pomógł: 2

Witam,

można w ww programie połączyć 2 odczyty z analizatora 8 kanałowego w jeden 16 kanałowy ?
Mam dane odczytane z wyświetlacza graficznego ale bez połączenia 2 odczytów analiza będzie trudna.

_________________
sig on ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2019, o 16:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2019
Posty: 69
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Jedyna możliwość jaką znam to uruchomienie 2 programów. Trzeba jednak zadbać o zsynchornizowanie przebiegów - realnie tracisz jeden pin.
Kup LA2016. Originał, ma bufor na na próbki w przeciwieństwie do tanich Saleae, cena przystępna i stwierdzam, że nie ma co oszczędzać na Saleae. Od czasu kupna LA2016, Saleae leży w szufladzie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2019, o 06:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Zainteresuj sie Zeroplusem serii Lap-C. Software wprawdzie nie należy do najbardziej user friendly (ale to kwestia przyzwyczajenia) ale ma największą ilość dekoderów protokołów jaką kiedykolwiek widziałem za free (udostępnili to kilka lat temu dla wszystkich posiadaczy) przy bardzo przyjaznej cenie sprzetu. Dodatkowo możesz sobie łączyć linie w bus, który może być dodatkowo zatrzaskiwany jedną z wybranych linii (ta opcja jest dodatkowo płatna - u dystrybutora po zakupie - klucz rejestracyjny). Ma opcje kompresji (zapamiętuje zmiany sygnału zamiast samplowac co scisle określony czas) , trigger na n'ty sygnał (co się przydaje przy jego małych buforach) i wiele innych. Resztę doczytasz na www :)
Tak naprawdę przy dłuższej pracy z software do analizatorów okazuje się, że każdy z nich ma pewne funkcjonalności, które upraszczają analizę danego sygnału w konkretnym przypadku (np Acute ma możliwość liczenia impulsów w zaznaczonym PPM fragmencie a w innych albo da sie to zrobic inaczej, albo nie ma takiej możliwości w ogóle). Niestety ideału, który miałby wszystko nie ma.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2019, o 07:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2019
Posty: 69
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

micky napisał(a):
Zainteresuj sie Zeroplusem serii Lap-C

Nie znalazłem dystrybutora (TME, Farnel) gdzie można go kupić?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2019, o 07:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1146
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Na NDN jest z tego co widzę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2019, o 08:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2019
Posty: 69
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Niestety ceny nie zachęcają. Do LA2016 (200MHz 16kanałów, pamięć 1GB - 50M/ channel) można porównać LAP-C 16128+ (200MHz, 16 kanałów, pamięć 128kb/kanał) przy czym nie wiem na ile to, że jest kompresja danych pomoże. Pewnie czasem pomoże, czasem nie a mamy przepaść, 128kB/kanał vs 50MB. Niestety, cena to też przepaść, 490zł vs 1720 czyli 3,5 raza drożej.
LA2016 nie dekoduje zbyt wielu protokołów. W takim przypadku wspomagam się Saleae za ok 40zł (klon).
LAP-C ma jak każdy inny, zalety i wady. Ma wiele kodeków audio. Teraz tym się nie zajmuję ale kto wie co będzie za miesiąc czy tydzień?

Uważam, że LAP-C jest drogi ale czasem niezastąpiony (chyba, ze samemu napisze się odpowiedni soft). Saleae jest ok ale do 8-kanałów. Wersja 16-kanałów nie dorównuje możliwością LA z jednym ale, liczba protokołów LA jest mniejsza niż Saleae. Tu należy też zastanowić się czy korzystamy z egzotycznych protokołów? Przykładowo, USB (akurat wszystkie go dekodują ale tani Saleae zdaje się tylko 1.1). Z pewnością każdy używa USB ale ile osób wie jak zbudowany jest deskryptor? Jak przebiega enumeracja? Co to endpointy, do czego dłużą ile może ich być? Jeśli potrafi się obsłużyć FT1xx lub coś co mu odpowiada to na te pytania zna się odpowiedzi, jeśli nie to niekoniecznie a raczej się nie zna i wiedza o USB kończy się na FT232/230 itp. W takiej sytuacji, czy warto płacić kilka razy więcej za coś czego i tak się nie użyje?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2019, o 14:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Kazdy wybiera według własnych potrzeb :) sam mam kilka różnych analizatorów, bo jak pisałem wcześniej żaden nie ma idealnego software. Z tego co kojarzę to Zeroplus i Acute maja dowolne grupowanie kanałów w bus'a. W LA chyba tego nie ma i trzeba kombinować dookoła wykorzystując jeden z analizatorów protokołu (ale i tak tylko do max 14bitów). W Saleae można to zrobić na Simply parallel. Z innej beczki to polecam nowe oryginalne Saleae jeśli komuś zależy na streamowaniu danych po USB3 i podglądzie sygnałów analogowych na liniach cyfrowych. Super sprawa. Niestety nie planują na razie zrobić wersji 32 kanałowej :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2019, o 14:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2019
Posty: 69
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

micky napisał(a):
Z innej beczki to polecam nowe oryginalne Saleae jeśli komuś zależy na streamowaniu danych po USB3

Jak już pisałem, mało kto potrafi te dane wykorzystać. 3.0 nie robiłem, bo nie ma popularnych mikrokontrolerów co to potrafią obsłużyć, ba, nawet 2.0 w 480MB jest problem. Kolejna sprawa, komu "do migania diodą" potrzebne 3.0 :-)
Interfejsów USB ne buduję i nie sądzę, aby to było popularne, raczej używa się gotowych rozwiązań, niestety, najczęściej w przypadku AVR jest to Ft232 lub podobny mostek USB a jest np xUx ze sprzętowym USB.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2019, o 14:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Kolega chyba nie zrozumiał o co mi chodzi - nowe Saleae komunikuje się z PC po USB3.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2019, o 15:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2019
Posty: 69
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

micky napisał(a):
Kolega chyba nie zrozumiał o co mi chodzi - nowe Saleae komunikuje się z PC po USB3.

Faktycznie, tak jakoś z rozpędu pomyślałem o analizie protokołu.

Przestałem śledzić nowości w Saleae bo na ta chwilę LA mi wystarcza a gdy go kupowałem Saleae nie spełniał moich wymagań (mam za duże?).
Trochę tych analizatorów jest ale zapomniałem o oscyloskopach. Taki Rigol za (realnie) 5000zł ma analizator. Dlaczego napisałem realnie? DS1054 kosztuje ok 1800zł, jest to dobry stosunek do ceny ale dokupowanie opcji nie ma sensu. Analiza protokołu działa tylko na "widocznym" przebiegu. Juz dawno temu znajomy mi radził kup dobry oscyloskop bez opcji i (wtedy) Saleae. Na szczęście w Rigolu jest trial, moa popróbować i - nie kupić opcji dodatkowych.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO