Co do układu wzmacniacza to układ wzmacniacza różnicowego będzie odpowiedni. Na jedno wejście należy dołączyć dzielnik złożony z termistora i rezystora, a na drugie dzielnik z rezystora-potencjometru i rezystora. potencjometrem ustawisz sobie 0 na wyjściu przy minimalnej temperaturze(rezystancji termistora). Napięcie 5V należy uzyskać zmieniając wzmocnienie wzmacniacza różnicowego dla maksymalnej temperatury. Proponuje użyć wzmacniacza operacyjnego MCP607x.
Nie wiem jak podłączysz 50 czujników. Najlepszym wyjściem jest użycie jednej magistrali cyfrowej np. RS485.
LM35 nie mierzy temperatur ujemnych. Chyba, że zmodyfikujesz podstawowa aplikację. Co do długości to zależy od poziomu zakłóceń i typu kabla. Analogowy sygnał napięciowy jest podatny na zakłócenia. Moim zdaniem to za daleko, ale przecież wyniki możesz uśrednić
http://www.mirekk36.blogspot.com/2014/0 ... filtr.html