Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 cze 2026, o 15:29


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lut 2014, o 19:07 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 mar 2013
Posty: 7
Pomógł: 0

Zastanawia mnie czy jest możliwość tak napisania kodu na avr, że (zapisze na przykładzie) mamy parametr i=0; jak naciśniemy jakiś przycisk(manualnie) to parametr się zwiększa. Jednak jak utracimy zasilanie na avr to program wróci do ustawień początkowych (i=0). Jak temu zapobiec? Wiem, ze przy normalnych programach na PC można stworzyć zwykły plik txt w którym cały czas modyfikujemy zmienne i co jakiś czas zapisujemy plik.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lut 2014, o 19:09 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3230
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 91

Zrzucać dane do EEPROM. ;-)

_________________
http://www.jaglarz.info



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lut 2014, o 19:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2013
Posty: 223
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 21

EEPROM, a dla dużych chłopców self-programing ;)

_________________
Nie pisz komentarzy - dobry kod komentuje się sam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lut 2014, o 19:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Możesz ten parametr zapisywać do pamięci EEPROM która znajduje się w uC lub skorzystać z zewnętrznego układu. Lub na kartę SD, Możliwości jest kilka :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lut 2014, o 19:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 mar 2013
Posty: 7
Pomógł: 0

Dziękuje za szybkie i trafne odpowiedz. Zabieram się do lektury.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO