Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 cze 2026, o 20:19


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lis 2013, o 12:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

Witam, mam na studia projekt do zrobienia rozrusznika gwiazda trójkąt, który będzie przełączał z gwiazdy na trójkąt gdy prąd w obwodzie głównym na fazę spadnie poniżej założonej wartości (wartość prądu symulowana potencjometrem), wiadome jest ze muszę wykorzystać przetwornik ADC, ale nie bawiłem sie w dedykowane układy tylko wykorzystałem Atmege88 u Uref=1,1 V, dobra co ja bd nawijał zobaczcie na schemat...

Obrazek

Dlaczego o tym pisze, 90% wiedzy to blog Pana Mirka i za każdym razem powtarzam ze to potężne źródło wiedzy, pozostałe to cos tam z wykładów z książki Pana Mirka tej niebieskiej oraz coś zapewne z Grębosza,

Co oczekuję - pomocy bo jeszcze został mi cały program do napisania (już guziki diody mam opanowane i się nimi bawiłem) zostaje adc, oraz sugestii co może inaczej narysować jakieś podpowiedzi co zmienić, na pewno jeszcze kilka kondensatorów filtrujących wpadnie, ale o tym zaraz....

schemat vs rzeczywistość jak wiecie (albo i nie) mam najnowsze na dzien dzisiejsze dziecko firmy atnel tzn programator ATB-USB-RS232 (ponownie dziekuje Panu Mirkowi za pomoc z instalacją o rozwiązaniem problemów)

Jakie plany??

Do świąt chcę zakończyć prace nad projektem i poddać go ocenie to w sumie tyle
We wtorek będę miał do dyspozycji oscyloskop to jeszcze wrzucę kondensatory do filtracji zasilania

Pytania??

W książce widzę co chwile uint32_t itp i za piernik nie wiem jak to interpretować w książeczce tego nie widziałem...

Czytając o preskalerze w książce czytam ze należy go dobrac, pierwsze jak uruchomiłem wszystko była zmiana częstotliwości procesora na 8MHz. Preskaler mam dobrać tak aby dla 10 bitowego przetwornika częstotliwość próbkowania była w przedziale 50-200 kHz, teraz czy celować bardziej w strone 50 czy w stronę 200? Jak dobrze rozumie to mam to liczyć w ten sposób

ftaktowania/preskaler = fpróbkowania

jezeli tak to

preskaler = 32 częstotliwość próbkowania 250 000
preskaler = 64 częstotliwość próbkowania 125 000
preskaler = 128 częstotliwość próbkowania 62 500

proszę o podpowiedzi i sugestie, pewnie znacznie więcej sie tego pojawi dziekuję, temat bd rozwijał



Ostatnio edytowano 6 gru 2013, o 21:45 przez directx91, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2013, o 12:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 530
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 8

Chyba masz diody nie w tą stronę podłączone... o_O

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2013, o 12:21 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3230
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 91

directx91 napisał(a):
preskaler = 64 częstotliwość próbkowania 125 000


Dla 8 MHz wybierz wartość 64. Chociaż dla częstotliowści 230 000-250 000 nie zauważyłem jakichś negatywnych skutków, to lepiej się zmieścić w zalecanym przedziale.

_________________
http://www.jaglarz.info



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2013, o 12:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

yyyyyyyy fakt :D

na płytce sa dobrze podpięte ale zmienie to zaraz, układ łącze na płytce stykowej, wiec pajączek powstał, ale nie wygląda to jeszcze tragicznie, bardziej ie zastanawiam czy potencjometru nie zmienić na 10k

na zdjęciu 1 dioda od lewej to jest do sprawdzenia zasilania

ObrazekObrazek

poprawka w schemacie

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2013, o 16:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013
Posty: 844
Lokalizacja: Przemyśl
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 43

Potencjometr to bym nawet 1k wstawił, policz sobie jak dzielnik napięcia będzie go obciążał. No i jakie masz problemy z programem?

_________________
Klimatyzacja Przemyśl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2013, o 21:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

problemy sie zaczną wraz z rozpoczęciem pisania programu, jak narazie prosiłem o wytłumaczenie (lub link gdzie to opisane) na temat

Cytuj:
W książce widzę co chwile uint32_t itp i za piernik nie wiem jak to interpretować w książeczce tego nie widziałem...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2013, o 02:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

directx91 napisał(a):
jak narazie prosiłem o wytłumaczenie (lub link gdzie to opisane) na temat

Cytuj:
W książce widzę co chwile uint32_t itp i za piernik nie wiem jak to interpretować w książeczce tego nie widziałem...


uint32_t : to typ przechowujący liczbę całkowitą 4 bajtową bez znaku (32 bity ) --> unsigned integer 32bity tylko dla AVR GCC stad t na końcu.

Jeśli chodzi o bleubook-a to jest to w rozdziale: SYSTEMATYKA TYPÓW JĘZYKA C.

pozdrawiam:)


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2013, o 17:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2013
Posty: 236
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 5

Na mój gust to powinieneś zacząć od początku, czyli nauke programowania w c, bo polegniesz bez podstaw.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2013, o 18:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dziś dzień w laboratorium

1 przed czym czymkolwiek
2 po dodaniu kondensatora 470 nF
3 w porównaniu do wyjścia z programatora

został ostatni akt czyli tworzenie kodu! pozdro



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2013, o 20:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2013
Posty: 143
Pomógł: 1

najprzyjemniejszy :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2013, o 21:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

z bluebook-kiem mam nadzieje, że dość łagodnie pójdzie pozdr

choc w sumie mam pytanie czy nie przesadziłem z pojemnościami kondensatorów przy VCC/GND i resztą...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2013, o 05:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2013
Posty: 143
Pomógł: 1

dla takiego zastosowania to raczej nie jest istotne ;)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2013, o 21:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

directx91 napisał(a):
z bluebook-kiem mam nadzieje, że dość łagodnie pójdzie pozdr

choc w sumie mam pytanie czy nie przesadziłem z pojemnościami kondensatorów przy VCC/GND i resztą...

Tu masz informacje na temat zasilania. Prawidłowego zasilania procesora: http://mirekk36.blogspot.com/2012/04/mikrokontroler-prawidowe-zasilanie.html

Mirek

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2013, o 22:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

ObrazekObrazek


obiecuje to już ostatnia wersja, już biorę się za pisanie programu :D cholipa wkręciłem sie w to dorzuciłem wyświetlacz a co mi tam jak szaleć to szaleć! pozdro :D

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 21:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

Panowie i Panie

otóż napisałem się jak osiołek iiii cos nie bangla

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


plik obsługi wyświetlacza

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


oraz plik z funkcjami

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Film z zachowania sie układu

http://www.youtube.com/watch?v=n_Wj1ptLbMc&feature=youtu.be

no cos mi pomiar tego prądu nie działa wgl nic nie wyświetla i to mnie martwi, Uref zmierzone miernik pokazuje 1,112 V, chyba wiem gdzie tu wina (w wyświetleniu) proszę o pomoc

starałem się robić wcięcia, ale nie wiem jak wyszło, jak poskładam to w 1 całość to zajmę się zrobieniem tego na kodowe bóstwo pozdro



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 21:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

hmm
A Mirek zawsze powtarza, żeby nie napisać się jak osieł tylko testować "po kawałku"!
Tak jest łatwiej znaleźć gdzie układ nie działa tak jak chcemy...
A jak już cały projekt i kod gotowy to gdzie zacząć poszukiwania błędu?

Co nie działa? Bo hasło "coś nie bangla" jest dosyć szerokie :-(

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

BTW
wydaje mi się, że inkluduje się pliki *.h a nie *.c
W pliku *.h wpisujesz definicje funkcji które mają być użyte/widoczne w innych plikach

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 21:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

program do czasu inicjalizacji adc działa jak należy... potem musiałem stworzyć całe adc przy pomocy noty katalogowej zmusic go do pomiaru i wynik wywalić na wyświetlacz, i to cale adc mi nie bangla, to nie jest cały projekt bo jeszcze duuuuuzo rzeczy w nim brakuje, ale nie ruszę się dalej dopóki adc nie bd dzialalo jak chce, wiec kolego sprawdzałem przerabiałem modyfikowałem aż do adc, tutaj wyszedł duży krok, i coś jest nie halo ale tego nie widzę...

BTW

Obrazek

chyba bym zauważył...



Ostatnio edytowano 6 gru 2013, o 21:56 przez directx91, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 21:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2013
Posty: 143
Pomógł: 1

ej ej to nie jest dobry pomysł żeby używać aż tyle tego "kociego" :) delay'a. Dotarł kolega do informacji na temat timera programowego? Implementacja banalnie prosta a przynajmniej nic się nie blokuje... co to znaczy że nie działa, próbował kolega wyświetlić wartość rejestru ADC bez całej tej delay'owej otoczki? Kod przykładowy z BB działa?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

no i wydaje mi się, że program robi dokładnie to co mu kazałeś... ;-)
chociaż niekoniecznie to co chciałeś... ;-)
zobacz po naciśnięciu klawisza startuje. Potem po naciśnięciu drugiego klawisza mierzy i mierzy i mierzy i mierzy...
no i tyle...
Jak naciśniesz trzeci klawisz to się zatrzymuje.

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

directx91 napisał(a):
program do czasu inicjalizacji adc działa jak należy... potem musiałem stworzyć całe adc przy pomocy noty katalogowej zmusic go do pomiaru i wynik wywalić na wyświetlacz, i to cale adc mi nie bangla, to nie jest cały projekt bo jeszcze duuuuuzo rzeczy w nim brakuje, ale nie ruszę się dalej dopóki adc nie bd dzialalo jak chce, wiec kolego sprawdzałem przerabiałem modyfikowałem aż do adc, tutaj wyszedł duży krok, i coś jest nie halo ale tego nie widzę...

BTW

Obrazek

chyba bym zauważył...

No dobrze Kolego, a gdzie w lcd.c masz inkluda do lcd.h??? ;-)

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

directx91 napisał(a):
program do czasu inicjalizacji adc działa jak należy... potem musiałem stworzyć całe adc przy pomocy noty katalogowej zmusic go do pomiaru i wynik wywalić na wyświetlacz, i to cale adc mi nie bangla, to nie jest cały projekt bo jeszcze duuuuuzo rzeczy w nim brakuje, ale nie ruszę się dalej dopóki adc nie bd dzialalo jak chce, wiec kolego sprawdzałem przerabiałem modyfikowałem aż do adc, tutaj wyszedł duży krok, i coś jest nie halo ale tego nie widzę...

BTW

chyba bym zauważył...

A gdzie wyświetlasz wynik pomiaru??? Przeglądałem tak na szybko i mogło mi umknąć... ale... nie zauważyłem

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

Wywalenie _delay ów nic mi nie dało, czy przejrzy ktoś zawartość pliku "h" oraz "c" od obsługi wyswietlacza (dokładnie przyjrzec sie LCD_WriteData bo wywala krzaczki od asci

w kodzie był błąd wyświetlanie wyniku miałem po niekończącej się pętli wiec choć by się wszystko waliło to i tak tego nie hmm nie wyświetliło by... jak wspomniałem jak dojade do konca kodu znaczy bd to dzialac to sie zajme jego optymalizacją tj wprowadze timery sprzętowe itd poubieram pewnie co nieco w funkcje itd

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


main z poprawką



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

aaaa już widzę... w liniach 169 i 170
Ale zobacz gdzie one są?
Czy źle widzę czy poza nawiasem pętli nieskończonej?
To jak program ma Ci je wyświetlić?
Nigdy tam nie dojdzie!!!

A druga sprawa jak wysyłasz wynik na ekran? Jako co komendę???
Przecież to nie zadziała!!! Wyślesz jakąś kocią komendę zamiast wyniku i ustawienia wyświetlacza pójdą w krzaki

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

directx91 napisał(a):
Wywalenie _delay ów nic mi nie dało, czy przejrzy ktoś zawartość pliku "h" oraz "c" od obsługi wyswietlacza (dokładnie przyjrzec sie LCD_WriteData bo wywala krzaczki od asci

w kodzie był błąd wyświetlanie wyniku miałem po niekończącej się pętli wiec choć by się wszystko waliło to i tak tego nie hmm nie wyświetliło by... jak wspomniałem jak dojade do konca kodu znaczy bd to dzialac to sie zajme jego optymalizacją tj wprowadze timery sprzętowe itd poubieram pewnie co nieco w funkcje itd

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


main z poprawką

OK
no to teraz dalej...
pytanie naprowadzające co to jest wynik?

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

wrzuciłem poprawionego maina z odpowiednią (na moje) komendą LCD_WriteData

W hd 44780.c w 13 linijce jest include o który pytasz....

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

wynik w 35 linijce jest uint16_t wynik = 0;



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

directx91 napisał(a):
wrzuciłem poprawionego maina z odpowiednią (na moje) komendą LCD_WriteData

W hd 44780.c w 13 linijce jest include o który pytasz....

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

wynik w 35 linijce jest uint16_t wynik = 0;

I już nie sypie tymi błędami przy kompilacji? mam nadzieję bo nie powinien

tak... uint16_t wynik czyli? Jakiego typu jest to zmienna?
A co wysyłasz do LCD? czy na pewno to co chcesz? ;-)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

dobra chyba widze LCD_WriteData wysyła zmienną unsigned char a ja chce dać uint16_t.....

dobrze widzę?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

directx91 napisał(a):
dobra chyba widze LCD_WriteData wysyła zmienną unsigned char a ja chce dać uint16_t.....

dobrze widzę?

Otóż to. Widzisz proste... ;-)

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

A swoją drogą...
Chyba pisałeś, że masz BB?
To dlaczego nie korzystasz z bibliotek Mirka tylko Radzia?

------------------------ [ Dodano po: 11 minutach ]

I jeszcze jedna drobna uwaga.
Może to Ci pomoże. W BB od strony 235 masz jak mierzyć i prezentować wynik tak żeby nie było z tym kłopotów.

I moim skromnym zdaniem lepiej od razu pisać dobrze (to odnośnie tych delayów). Po co 2 razy robić to samo?
Czy nie lepiej od razu zrobić/napisać dobrze i już do tego nie wracać?

Ps. mam nadzieję że moje drobne uwagi troszkę Cię naprowadziły na właściwe tory rozumowania... ;-)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

yyyy no nie bardzo

main.c

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


HD44780.h

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


HD44780.c

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Jak widać zmieniłem a oto wynik

http://www.youtube.com/watch?v=zCAwBsVdCw8&feature=youtu.be



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

tzn. co nie bardzo?
Proszę pisać konkretniej... ;-)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

Obrazek

pokręciłem potencjometrem i pokazuje wg tej tabeli od okolo 39 - 43 ale to caly czas ascii ;/ a przydały by sie cyferki i to najlepiej dziesiętne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

directx91 napisał(a):
Obrazek

pokręciłem potencjometrem i pokazuje wg tej tabeli od okolo 39 - 43 ale to caly czas ascii ;/ a przydały by sie cyferki i to najlepiej dziesiętne

A zajrzałeś do BB? no w taki sposób jak to wysyłasz nie możesz dostać nic innego ;-)
To nie jest wynik bezpośrednio w woltach tylko właśnie jakieś cyferki które wysyłasz do wyświetlacza. A wyświetlacz traktuje to jako ASCII
Bo jak ma inaczej traktować?
Jak chcesz cyferki to musisz to:
przeliczyć
zmienić otrzymane liczby na odpowiadające im kody ASCII

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Są do tego odpowiednie funkcje ;-)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 22:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2013
Posty: 48
Pomógł: 0

Cytuj:
Są do tego odpowiednie funkcje ;-)


to to od jutra szukam tych funkcji... mam BB ale nie moge się odnaleźć w nim... dobra jutro bd szukał tego pozdro!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO