Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 cze 2026, o 16:55


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 gru 2013, o 11:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2013
Posty: 83
Pomógł: 0

Mam do Was pytanie, jak usunąć programowo drgania styków w przerwaniu? Wiem, że można to wykonać flagą, z tym że moje przerwanie ma zatrzymywać timer. Dlatego też ciężko we fladze wyliczyć te 80ms. Oczywiście mogę uruchomić kolejny timer, z tym że uruchomienie drugiego timera, który także będzie zliczał ms może nieco zmniejszyć dokładność wyniku. Polecacie jakieś konkretne rozwiązanie? Z góry dzięki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 11:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27460
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1045

najpierw opisz co chcesz robić ? na jakim przerwaniu ? INTx czy od Timera ? bo to duuuuża różnica i całkiem inne podejście.

chcesz obsługiwać jeden klawisz czy klawiaturkę

no warto napisać coś więcej zawsze - czyli zadać dobre pytanie żeby dostać dobrą odpowiedź

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 16:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2013
Posty: 83
Pomógł: 0

Zapomniałem o przerwaniu, chodzi mi o INT0. Na tym przerwaniu będzie jeden przycisk, który będzie zatrzymywał timer i jakieś tam inne akcje wykona przy okazji.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO