Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 18:38


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 cze 2022, o 16:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2018
Posty: 58
Pomógł: 0

Cześć,
korzystam regularnie ze struktur, tablic struktur i wskaźników na struktury. Wiem jaka jest różnica między strukturą i unią. Zastanawiam się jednak nad praktycznymi przykładami wykorzystania unii oraz połączenia unii ze strukturami. Czy dysponujecie jakimiś przykładami (embedded), gdzie połączenie unii ze strukturą pokazuje sens tego tandemu? Tak, żebym mógł przeanalizować, zrozumieć, zainspirować się i stosować ewentualnie w swoich projektach. Z góry dzięki za podpowiedź.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2022, o 18:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Jak widzę masz bluebooka, tam był rozdział o tym o co pytasz z przykładem wykorzystania...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2022, o 19:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2021
Posty: 93
Pomógł: 0

Identyczny wątek otworzyłem tu, przytaczam tam też przykład z Bluebooka
https://forbot.pl/forum/topic/21492-pol ... ent-178055



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2022, o 20:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2018
Posty: 58
Pomógł: 0

xentis napisał(a):
Jak widzę masz bluebooka, tam był rozdział o tym o co pytasz z przykładem wykorzystania..

Za mało. Dużo za mało. Jeden przykład, który nie pokazuje mi wyraźnych zalet tego mechanizmu, ani nie daje pomysłu na inne jego wykorzystanie. Dlatego dopytuję, do czego JESZCZE i jak wykorzystujecie.

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Cytuj:
Identyczny wątek otworzyłem tu, przytaczam tam też przykład z Bluebooka

Dziękuję bardzo. Z przyjemnością się zapoznam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2022, o 21:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mtbchn napisał(a):
Za mało. Dużo za mało.

Gdybyś włożył chociaż MINIMUM wysiłku, podkreślam MINIMUM i spróbował coś stworzyć własnego na bazie tego jak to określasz minimalnego przykładu, cokolwiek poćwiczył tak we własnym zakresie, a gdyby coś nie wychodziło to dopytał - to można byłoby coś podpowiedzieć - a tak? To nawet nie wiadomo czy rozumiesz co oznacza unia a co struktura do końca. Pominę już fakt, że w dziesiątkach poradników wideo do książek na moim kanale Youtube pokazywałem tak w praktyce - sposoby zastosowań i połączeń struktur z uniami

Z tego wątku który podał wyżej kolega karwi92 - widać, że też może nie do końca czuł temat - ale sam kombinował i PYTAŁ - nie ważne na jakim forum, ale ważne ŻE SAM COŚ PRÓBOWAŁ ... i to się liczy.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2022, o 21:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2018
Posty: 58
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
mtbchn napisał(a):
Za mało. Dużo za mało.

Gdybyś włożył chociaż MINIMUM wysiłku, podkreślam MINIMUM i spróbował coś stworzyć własnego na bazie tego jak to określasz minimalnego przykładu, cokolwiek poćwiczył tak we własnym zakresie, a gdyby coś nie wychodziło to dopytał - to można byłoby coś podpowiedzieć - a tak? To nawet nie wiadomo czy rozumiesz co oznacza unia a co struktura do końca. Pominę już fakt, że w dziesiątkach poradników wideo do książek na moim kanale Youtube pokazywałem tak w praktyce - sposoby zastosowań i połączeń struktur z uniami

Z tego wątku który podał wyżej kolega karwi92 - widać, że też może nie do końca czuł temat - ale sam kombinował i PYTAŁ - nie ważne na jakim forum, ale ważne ŻE SAM COŚ PRÓBOWAŁ ... i to się liczy.


Haha, wiadomo jak Cię z norki wywołać, Mirku!
Po pierwsze, ZA MAŁO = chcę więcej. Twój przykład w książce jest powiedzmy użyteczny, ale równie dobrze mogę zegarki zrealizować tablicą struktur i NIE MUSZĘ używać unii. Rozumiemy się?

Po drugie, napisałem że rozumiem różnicę między unią i strukturą. Masz wątpliwości? Weryfikuj :)

Po trzecie, Mirku Mirku! Ja obejrzałem wszystkie Twoje poradniki. Być może przegapiłem użycie unii poza zegarkiem, a jak wspomniałem, ten przykład jest dla mnie jasny.

Po czwarte, nie oceniaj mojego wysiłku, bo nie wiesz ile i czy go włożyłem.

Przychodzę tu, by nie kombinować jak koń pod górę: nie będę sprawdzał, czy "młotek" pozwala na wkręcenie śruby. Dlatego pytam was, bardziej zaawansowanych, gdzie jeszcze mógłbym użyć unii, połączenia struktury z unią - gdzie takie połączenia są praktykowane.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2022, o 22:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mi szkoda nawet gadać dalej ... baw się dalej w norki proszę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2022, o 22:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2018
Posty: 58
Pomógł: 0

Wszystko jasne. Dziękuję za odpowiedź.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2022, o 22:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2014
Posty: 178
Pomógł: 24

D. Spinellis "Czytanie Kodu..."



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 cze 2022, o 10:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2014
Posty: 178
Pomógł: 24

na stronie helion masz fragment tej książki (kliknij czytaj fragment) - jest akurat to co ciebie interesuje
https://helion.pl/ksiazki/czytanie-kodu ... m#format/d



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO