Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 23:23


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 sie 2022, o 23:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 16 wrz 2015
Posty: 15
Pomógł: 0

Witam
Chciałbym przedstawić projekcik modułu z układem RFM69CW do ATB oraz poprosić o ocenę.
Pozdrawiam

ObrazekObrazek


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 sie 2022, o 00:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

hmmm mam ocenić ten projekt szczerze ? Naprawdę ? ... ale żeby później nie było że wiesz ....

.... no dobra ;) dość żartów ...

1. Projekt wydaje się być prosty ale jest ZAJE ....... FAJNY ! to po pierwsze primo
2. Dlaczego ZAJEFAJNY - bo:
a.) zaprojektowany absolutnie zgodnie ze sztuką i nie chodzi mi tu tylko o takie detale jak filtracja zasilania
b.) ścieżka do anteny zaokrąglona widać nieprzypadkowo - tak podejrzewam - więc tym bardziej wielki PLUS za dbałość o takie szczegóły
c.) ZARYPIASZCZY SCALAK TXB0108 - aż sam sobie zanotowałem jego symbol ale aż SZCZĘKA mi opadła do samej podłogi, że w DZISIEJSZYCH czasach gdy nie ma tysięcy poszukiwanych półprzewodników, chipów, scalaków nie wspominając o mikrokontrolerach - to TEGO scalaka jest po dziurki w nosie nawet w naszym polskim http://www.tme.pl !!!! i jak na swoje parametry cena jest naprawdę bardzo dobra !
3. Bardzo ładnie zaprojektowane PCB - bo o zgodności ze sztuką to już wspominałem
4. Schemat PIERWSZA klasa (jedyna drobna uwaga - to bym kondki c2 i c3 umieścił raczej w pobliżu zasilania modułu radiowego - jeśli już jakieś początkujące osoby miałyby się wzorować i na podstawie schematu projektować załóżmy własne PCB - żeby było poglądowo widać że to filtracja dla modułu radiowego - szczególnie potrzebny ten elektrolit! Ale to drobiazg bo jak się spojrzy na PCB to widać, że c2 i c3 są rozmieszczone IDEALNIE !

Więc na podstawie tak prostego poniekąd projektu wielu początkujących mogłoby się SPORO nauczyć - polecam

Ok - podsumowując - aż PRZEMIŁO na takim DIY oko zawiesić .... dla mnie BOMBA! Uwielbiam takie projekty z tak pedantycznym podejściem do projektowania PCB

W związku z super jakością projektu - umieszczam go na głównej stronie portalu naszego forum ;) BRAWO !!!! i piszę to wszystko bez żadnego cukrzenia - przemiło po prostu patrzy się na niby prosty projekt ale zrobiony z TAKĄ dbałością o szczegóły.

szacuneczek - tym bardziej że w dzisiejszych czasach tak mało ludzi projektuje coś we własnym zakresie - tylko to andruino i andruino ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 sie 2022, o 00:41 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 16 wrz 2015
Posty: 15
Pomógł: 0

Dziękuje za błyskawiczną odpowiedź oraz miłe słowa.
Pozdrawiam

ps. Schemacik z naniesionymi zaleceniami ;)


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 sie 2022, o 00:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jeśli mogę to jeszcze jedna uwaga - bo spójrz do noty PDF translatora na zalecany Layout - jednak kondki 100nF też by się przydały przy tym scalaku

Obrazek

ale i tak i tak - MUCHA NIE SIADA ;)

Ja i tak dziękuję za namiar na tego scalaczka bo ostatnio jak na szybko poszukiwałem translatorów dobrych i wielokanałowych to jakoś na niego nie wpadłem! a ma dwie zalety - 8 kanałów i Qurczę DOSTĘPNY w dzisiejszych czasach ! ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 sie 2022, o 10:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

kubabrowar333 napisał(a):
Witam
Chciałbym przedstawić projekcik modułu z układem RFM69CW do ATB oraz poprosić o ocenę.
Pozdrawiam


Hej,

drobna uwaga - masz reset RFMa podciągnięty do VCC, co spowoduje jego ciągły reset. Będziesz musiał wymuszać stan niski procesorem do normalnej pracy.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 sie 2022, o 21:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 16 wrz 2015
Posty: 15
Pomógł: 0

Dzięki za uwagę. Sugerowałem się modułem Adafruit'a gdzie CS i RST mają pull-up'y 100k do VCC aczkolwiek wspominają w opisie iż ze względu na pull-up trzeba dać stan niski na reset.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sie 2022, o 07:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

kubabrowar333 napisał(a):
Dzięki za uwagę. Sugerowałem się modułem Adafruit'a gdzie CS i RST mają pull-up'y 100k do VCC aczkolwiek wspominają w opisie iż ze względu na pull-up trzeba dać stan niski na reset.


Teoretycznie to nie problem. Problemem byłoby dopiero, gdybyś zbudował urządzenie zasilane z baterii i chciał wprowadzać zarówno procesor jak i RFM w tryb oszczędzania energii - wtedy procesor się uśpi, a RFM będzie żarł spory prąd, bo będzie w wymuszonym stanie RESET (kilkanaście mA z tego co pamiętam - jest to opisane w DS). Lepiej jest dać tam rezystor pull-down lub zostawić bez podciągania.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2022, o 10:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 16 wrz 2015
Posty: 15
Pomógł: 0

Udało się projekcik dokończyć, zamówić płytki i polutować moduł. Dodałem jeszcze coś czego mi brakowało w nowszych zestawach ATB czyli gniazdo na karty microsd. Płytki zamówione w JLCPCB przyszły po 3 tygodniach od złożenia zamówienia. Jak znajdę trochę czasu to będę mógł to oprogramować i sprawdzić czy działa a na razie zdjęcia płytek i polutowanego modułu.

Obrazek Obrazek Obrazek


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2022, o 13:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kubabrowar333 napisał(a):
Udało się projekcik dokończyć, zamówić płytki i polutować moduł.

No ŚLICZNIE wyglądają ;) i nawet karta pamięci! extra

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO