Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 19:20


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 gru 2020, o 13:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Obrazek

Obrazek

Ponieważ wszystko na Kickstarterze jest po angielsku, to na wszelki wypadek i na szybko przygotowaliśmy tłumaczenia tekstowe ale nawet nieco poszerzone, co do angielskiej wersji ;) na tym samym głównym filmiku na naszym kanale youtube



Bardzo uprzejmie prosimy WSZYSTKICH o udostępnianie tej wiadomości wśród znajomych i na forach, własnym facebooku i innych mediach społecznościowych jeśli takich używanie. To bardzo nam pomoże i będzie OGROMNYM WSPARCIEM dla naszego projektu - za co z góry BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2020, o 14:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1079
Pomógł: 73

Witam, ten scalaczek w module to jakiś mikrokontroler?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2020, o 15:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Super Mirku! 3mam kciuki!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2020, o 15:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jarecki napisał(a):
Witam, ten scalaczek w module to jakiś mikrokontroler?

Skoro nie widać opisu co to jest to znaczy, że tak musi pozostać niestety ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2020, o 16:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2014
Posty: 569
Lokalizacja: Żagań
Pomógł: 54

Fajnie.
To teraz może Paweł powtórzyć to samo, ale po naszemu :D

_________________
http://leszczamiga.ppa.pl/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2020, o 17:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2017
Posty: 230
Pomógł: 26

Mirek a można by przelać 143 zł na konto firmy Atnel za
Magic Hercules Module - Early Birds
albo gdziekolwiek?
Nie chce mi się zakładać specjalnie konta na Kickstarter-rze

_________________
Jestem na GG 31324
Nowy soft, nowa nadzieja.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2020, o 17:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2020
Posty: 70
Pomógł: 5

Wydaje mi się, że jeśli chcecie uderzyć z tym produktem do szerszej grupy arduinowców - warto zrobić do tego swoją bibliotekę i żeby była możliwość jej pobrania przez "Arduino IDE", a chyba krok dalej - zmodyfikować najpopularniejszą bibliotekę - NeoPixel od Adafruita tak, żeby mogła gadać też z tym układzikiem



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2020, o 21:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

landrynek napisał(a):
warto zrobić do tego swoją bibliotekę

Nie nie - to niech andruino dostosuje swoją bibliotekę do Magic HERCULESA ;) będzie im łatwiej - szczególnie jak chodzi o multiplatformowość andruino. Bo przecież to samo andruino i neopixel działa i na avr, i na arm i na esp - ale jak chodzi o kody (zaglądałeś do środka?) bo ja tak - to jest popierdzielenie z pomieszaniem i szaleństwo majki skowron ;) o ile ktoś pamięta taki film ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2020, o 21:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Projekt bardzo fajny ale Ja go potraktuję jako ciekawostkę bardziej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2020, o 21:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
Projekt bardzo fajny ale Ja go potraktuję jako ciekawostkę bardziej.

ale co za problem ? ;) każdy potraktuje jak uważa ... w czym kłopot ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 gru 2020, o 18:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2020
Posty: 70
Pomógł: 5

To ja mam kilka pytań:
1. max częstotliwość to 800kHz - więc nie ma większego buforowania wbudowanego, tylko otrzymane bajty są natychmiastowo przesyłane na taśmę?
2. jaka jest maksymalna dostępna przerwa w komunikacji? bo jest mowa, że można nawet softwarowego SPI używać, ale wtedy będzie trzeba się trochę nagimnastykować z tym idealnym 800kHz, żeby innych rzeczy nie blokowało
2,5 -> bo rozumiem, że rozpoczęcie nowej komunikacji to odczekanie xxx czasu?
3. brak CS to kompromis z powodu chęci zmieszczenia się w obudowie 8pin? w przypadku SPI zabiera to całkiem jedno peryferium
4. jak długie łańcuchy LED były testowane?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 gru 2020, o 20:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

landrynek napisał(a):
1. max częstotliwość to 800kHz - więc nie ma większego buforowania wbudowanego, tylko otrzymane bajty są natychmiastowo przesyłane na taśmę?

Nie ma żadnego buforowania, translacja bitów SPI do bitów NRZ 1:1, więc jaką częstotliwość damy na SCK taka będzie na NRZ

landrynek napisał(a):
2. jaka jest maksymalna dostępna przerwa w komunikacji? bo jest mowa, że można nawet softwarowego SPI używać, ale wtedy będzie trzeba się trochę nagimnastykować z tym idealnym 800kHz, żeby innych rzeczy nie blokowało
2,5 -> bo rozumiem, że rozpoczęcie nowej komunikacji to odczekanie xxx czasu?

To zależy o jakiej przerwie mówisz, bo mogą być dwa rodzaje przerw, jedna między bajtami i TA przerwa nie może przekroczyć czasu RESETU określonego w dokumentacji konkretnego scalaka jak WS2811, WS2812, WS2815 czy SK6812. Nie wiem czy wiesz ale czasy RESETU podaje w notach PDF WS2811 i WS2812(B) to kłamstwo ;) bo w rzeczywistości czasy dla tych chipów są DUŻO DUŻO krótsze - co nastręcza często sporo problemów w pewnych okolicznościach wbrew pozorom. Na szczęście diody SK6812 mają ponad dwukrotnie dłuższy czas resetu niż WS2812 - chociaż nadal dużo krótszy niż ten ogłoszony w ich nocie PDF. Dopiero producent chipów WS2815 zadbał o zgodność tego co pisze w PDF odnośnie czasu RESETU ;) i tu jest on w porównaniu do wszystkich poprzednich pobratymców dużo dużo dłuższy ;) Zajrzyj do noty i ew sprawdź żeby sobie to potwierdzić.

I tu znowu - MH nie ma nic wspólnego z jakimś majtrowaniem przy czasach RESETu - jak wspominałem wyżej wszystko leci 1:1

landrynek napisał(a):
3. brak CS to kompromis z powodu chęci zmieszczenia się w obudowie 8pin? w przypadku SPI zabiera to całkiem jedno peryferium

CS jest zupełnie niepotrzebny i był spokojnie do realizacji - piny były. Ale można używać na 8-bitowcach najspokojniej w świecie softłerowego SPI, i biblioteka w naszym wydaniu sama zadba przy każdej częstotliwości taktowania procka o możliwą najwyższą częstotliwość NZR. Począwszy od taktowania 4 MHz bo w przypadku soft SPI to jest minimum dla procka, zaś w przypadku hardware SPI można już od F_CPU = 1 MHz ale trzeba ręcznie ustawić clock SPI i może to być 500 kHz.

landrynek napisał(a):
4. jak długie łańcuchy LED były testowane?

Maksymalna długość czyli 1024 diody

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 gru 2020, o 21:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2020
Posty: 70
Pomógł: 5

ok - to jakoś nie załapałem, że to wszystko jest tak bardzo 1:1 - dziękuję za odpowiedzi

Jeszcze edit - 1024 to nie jest "Maksymalna długość" - tylko "Maksymalna długość w przypadku kiedy chcemy mieć animacje 30fps" - jeśli nie musimy mieć 30fps to można więcej dodawać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 09:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

landrynek napisał(a):
Jeszcze edit - 1024 to nie jest "Maksymalna długość" - tylko "Maksymalna długość w przypadku kiedy chcemy mieć animacje 30fps" - jeśli nie musimy mieć 30fps to można więcej dodawać.

Dokładnie jak piszesz - ale rzadko kto aż tak długie taśmy majstruje.

Co więcej w zdecydowanej większości przypadków gdy ktoś używa kilkanaście - kilkadziesiąt diod do jakichś efektów to i 800 kHz jest niepotrzebne - z powodzeniem wystarczy 500 kHz itp

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 15:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Cytuj:
3. brak CS to kompromis z powodu chęci zmieszczenia się w obudowie 8pin? w przypadku SPI zabiera to całkiem jedno peryferium


Czyli jak dobrze zrozumiałem użycie "herkulesa" wymusza jakby dedykowane tylko mu SPI czy to sprzętowe czy soft?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 16:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
Czyli jak dobrze zrozumiałem użycie "herkulesa" wymusza jakby dedykowane tylko mu SPI czy to sprzętowe czy soft?

Jeśli chodzi o sprzętowe to tak, jeśli chodzi o programowe to już zupełnie CS nie jest potrzebny bo do czego ? ;)

Jeśli ktoś uparłby się, że MUSI MH odpalać na sprzętowym podczas gdy używa SPI do innych celów np komunikacja radiowa czy karta SD to zawsze można sobie zbramkować jakimś buforkiem 74HCT125 dwie linie MOSI i SCK. Tylko te dwie - i wtedy już można korzystać z CS'a.

Ale moim zdaniem w takim przypadku na jak chodzi o 8-bitowce to SWOBODNIE można dać soft SPI, my dostarczymy dla AVR fajną sprytną małą biblioteczkę, dzięki której soft SPI samo zadba o uzyskanie możliwie największej częstotliwości NZR (nie trzeba konfigurować preskalera SPI) ;)

Jeśli zaś chodzi o procki AVR/STM i inne które posiadają zwykle pierdyliard kanałów SPI i do tego DMA - to już w ogóle - po choinkę CS ? ;) Zamiast myśleć o CS warto pomyśleć o efektach na choinkę właśnie z MH ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 17:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Cytuj:
CS jest zupełnie niepotrzebny i był spokojnie do realizacji - piny były.

Moim zdaniem skoro była możliwość zaimplementowania pinu CS to jaki problem żeby użytkownik jak nie będzie potrzebował pinu CS to do masy sobie go zwarł, a dzięki temu że go nie ma to wyklucza "herkulesa" z wielu zastosowań szczególnie w słabszych prockach (gdzie moim zdaniem jest dedykowany) np jak by ktoś na atmedze 8 chciał 2 lub 3 takie "herkulesy" + jakaś komunikacja na SPI .
Cytuj:
to zawsze można sobie zbramkować jakimś buforkiem 74HCT125 dwie linie MOSI i SCK. Tylko te dwie - i wtedy już można korzystać z CS'a.

To strasznie komplikuje układ.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 18:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
a dzięki temu że go nie ma to wyklucza "herkulesa" z wielu zastosowań szczególnie w słabszych prockach (gdzie moim zdaniem jest dedykowany)

No i widzisz - a po co na atmedze8 - szczególnie m8 dwa herculesy ? Toż nawet nie masz w niej tyle pamięci RAM żeby wysterować więcej niż 1024 diody np na potrzeby ekranu 32x32. A jak nie będziesz chciał ekranu robić tylko pasek to możesz i więcej diod podłączyć. W tym wypadku podłączanie kilku herculesów nie miałoby sensu tak samo jak wtedy gdy ludzie podłączają każdy czujnik tmperatury DS18B20 na oddzielnych liniach procka.

Poza tym ja mówię jedno - a ty drugie. Toż mówiłem tobie, że jak się ktoś uprze to podłączy sobie i 6 herculesów na soft SPI - w czym problem ? Jeśli myślisz że wolniej - to się mylisz. Nie ma co na siłę szukać problemu - tak mi się wydaje.

tonygryps napisał(a):
To strasznie komplikuje układ.

Jak mi podasz konkretne rozwiązanie gdzie potrzeba byłoby 2 albo więcej herculesów na m8 to zrozumiem twój tok myślenia a tak - to nie za bardzo mogę wpaść na pomysł nawet co masz na myśli.

Ale jak mówię może też nie do końca jednak wiesz, że aż tyle diod można naraz podłączać do jednej linii NZR.

Bo np telefonicznie już ktoś mnie pytał - czy to tak jest że jakby robił sobie ekran z powiedzmy 8 pasków magic LED to czy musiałby stosować 8 herculesów?

Gdy usłyszał że nie, że można sobie je podłączyć na ZIG-ZAG'a ;) czyli cały ekran na jednej linii to się bardzo zdziwił i jednocześnie ucieszył.

No ale to że na jednej linii może być tak dużo tych diod to nie zasługa Herculesa - ot tak już one mogą działać po prostu.

Podłączać kilka Herculesów to może zacząć się opłacać dopiero mając pod ręką ARM z kilkoma SPI - jak się zechce np telewizor zrobić ;) tylko pokaż mi ileż to osób buduje we własnym zakresie takie rzeczy.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 18:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

No trochę racja że mało ludzi budują takie rzeczy. Tylko z tego co piszesz to jaki sens ma użycie "herkulesa" w porównaniu do funkcji asemblerowej którą zresztą sam zaprezentowałeś jakiś czas temu. np. w takiej atmedze8.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 18:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2020
Posty: 70
Pomógł: 5

Sensem jest tu zniwelowanie tej wstawki - z powodu "rygorystycznych" czasówek itp w bardziej rozbudowanych projektach mogły wystąpić problemy z obsługą przerwań itp - ten układ to niweluje, można zjechać z taktowaniem procka/uzyskać więcej czasu na inne rzeczy.

Osobiście rozumiem ideę tego projektu -ale sam nie jestem jego "targetem" - jednak życzę powodzonka w debiucie na KS.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 18:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Cytuj:
Sensem jest tu zniwelowanie tej wstawki - z powodu "rygorystycznych" czasówek itp w bardziej rozbudowanych projektach mogły wystąpić problemy z obsługą przerwań itp - ten układ to niweluje, można zjechać z taktowaniem procka/uzyskać więcej czasu na inne rzeczy.


Czyli tak naprawdę w niewielu projektach.

Także życzę powodzenia w debiucie na KS.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 19:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

landrynek napisał(a):
Sensem jest tu zniwelowanie tej wstawki - z powodu "rygorystycznych" czasówek itp w bardziej rozbudowanych projektach mogły wystąpić problemy z obsługą przerwań itp - ten układ to niweluje, można zjechać z taktowaniem procka/uzyskać więcej czasu na inne rzeczy.

Bardzo dobre podsumowanie ale jeszcze bardziej MH jest przydatny np dla procków 32-bitowych ARM wbrew pozorom ;) ... i to z dwóch znowu względów:

1. MH załatwia od razu konwersję napięć
2. Normalnie jak do tej pory widziałem programistyczne rozwiązania do obsługi Magic LEDów na 32-bitowcach to aż się przeżegnałem lewą nogą przez prawe ramię po plecach. Pomijam już rzeźbienie np za pomocą SPI gdzie jeden bajt SPI robi za JEDEN BIT w NZR, albo inne gdzie jeden bajt SPI robi za np 3 bity NZR, do tego dziwne sztuczki z używaniem sporej ilości pamięci RAM w takich sytuacjach na buforowanie, albo jeśli nie to przełączanie buforów. W efekcie końcowym duży procek, mnóstwo peryferiów wliczając w to DMA ... ale jak się zobaczy, że do obsługi prostych diod trzeba użyć kilku DMA, kilku timerów, mnóstwa pamięci RAM to naprawdę robi się skórka za wyprawkę.

To m.in był też powód powstania MH

landrynek napisał(a):
Osobiście rozumiem ideę tego projektu -ale sam nie jestem jego "targetem"

Ale broń BOŻE, proszę nie sądzić że ja tu robię z każdego zaraz target. Traktuję to czysto informacyjnie a wszelkie dyskusje są również dla mnie jak najbardziej pożądane.

tonygryps napisał(a):
Czyli tak naprawdę w niewielu projektach.

To tak właśnie jest - jak się nie ma pomysłu na poważniejsze zastosowania to się opowiada, że tylko w niewielu projektach, a później jak pokażę poradniki co i jak można robić - to będzie niezłe zdziwienie ;) oj będzie ...

Szczególnie gdy pokażę o co chodzi z zyskaniem cennego czasu dzięki SPI w 8-bitowcach na możliwość reakcji na przerwania. Wiem wiem na tą chwilę jak np tłumaczę to komuś tylko tak hasłowo - szczególnie na pewnym angielskim forum andruino - to ludzie kompletnie nie rozumieją i krótko mówiąc piszą, że po cholerę jakieś tam reakcje na przerwania jak mają darmową bibliotekę NEŁOPIKSEL i po co im jakiś TESLA MH. ;)

ale ja i tak nikomu nic nie wciskam przecież i absolutnie my nie stawiamy tezy że MH w ogóle można jakoś porównywać w ogóle do samych bibliotek neopixelnych ze wstawkami w asm. Bo jak ktoś sobie robi jeden projekt na rok na magic ledach - żeby pomigać 4 diodami na krzyż - to ja powiem - że po choinkę komu MH ? ;)

Za to ciężko jest właśnie na początku zrozumieć pewne nowości i to też doskonale rozumiem.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 20:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

No właśnie dlatego się tak dopytuje o tego "herkulesa" żeby to zrozumieć. (ciekawość)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 21:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
No właśnie dlatego się tak dopytuje o tego "herkulesa" żeby to zrozumieć. (ciekawość)


Rozumiem - i dobrze też rozumiem - że bez takich "przykładów zastosowań po mojemu" to być może trudno na tym etapie dostrzec wszystkie zalety czy możliwości tego modułu. Ale spokojnie jeszcze coś będzie w międzyczasie ...

ale też jeśli są jeszcze jakieś pytania to proszę śmiało pisać

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 22:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2019
Posty: 147
Pomógł: 37

landrynek napisał(a):
Sensem jest tu zniwelowanie tej wstawki - z powodu "rygorystycznych" czasówek itp w bardziej rozbudowanych projektach mogły wystąpić problemy z obsługą przerwań itp - ten układ to niweluje, można zjechać z taktowaniem procka/uzyskać więcej czasu na inne rzeczy.

Z obslugą przewania dalej trzeba się zmieścić w czasie krótszym niż reset więc nie niweluje.

_________________
Think for yourself and question authority.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2020, o 22:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

fofex napisał(a):
Z obslugą przewania dalej trzeba się zmieścić w czasie krótszym niż reset więc nie niweluje.

Oj będzie zdziwienie gdy się okaże w jaki teoretycznie prosty - choć ktoś powie później, że troszkę pokręcony sposób ;) ale da się i to nie w czasie resetu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2020, o 00:34 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2015
Posty: 23
Lokalizacja: Lesznowola (południowe okolice Wa-wy)
Pomógł: 1

Cześć,

Przed chwilą obejrzałem film dotyczący Magic Herkules. Normalnie szczęka mi opadła :-)

Mirek, Paweł - gratulacje, świetna robota. Widać, że włożyliście w ten film bardzo dużo pracy. Bardzo mi się podobają:
- tempo filmu
- muzyka
- grafika
- umiarkowana liczba efektów video
- angielski Pawła
- przykłady programistyczne
- podkreślanie zalet modułu i łatwości oprogramowania Magic Led, jeśli się posiada MH

Jedyne co trochę nie pasuje to "wyszczuplenie" Pawła - bo brakowało miejsca.

Wysokiej jakości produkcja! Tak trzymać :-) Życzę Wam powodzenia na KS, a sam zaczynam oszczędzać (w moim hobby uC jeszcze nie dotarłem do Magic Led'ów).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2020, o 11:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2019
Posty: 147
Pomógł: 37

fofex napisał(a):
więc nie niweluje

Oczywiście można wymusić moment wykonania przerwania na początek transmisji.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


W przypadku sprzętowego SPI i 800kHz daje 10µs na przerwanie z taką samą latencją. To czas wystarczający na obsługę IR czy/i multipleksowanego 7 seg. Ale nie VUSB.

A więc niech będzie "częściowo niweluje"

_________________
Think for yourself and question authority.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2020, o 12:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

fofex napisał(a):
W przypadku sprzętowego SPI i 800kHz daje 10µs na przerwanie z taką samą latencją. To czas wystarczający na obsługę IR czy/i multipleksowanego 7 seg. Ale nie VUSB.

A więc niech będzie "częściowo niweluje"

Dobrze, że poruszyłeś temat V-USB ... bo właśnie na takim przykładzie będę chciał to pokazać i wtedy może będzie bardziej przekonujące to o czym mówię. Ale zastrzegam - pomysł jest mocno nietypowy - i żeby później nikt mi nie mówił, że ..... "aaaaaa jakbym wiedział że o to chodzi to też bym tak zrobił" ;) Bo problem w tym, że jak dotąd nikt tak nie zrobił - albo może zrobił ale się nie pochwalił, albo może ja nie znalazłem czegoś takiego w necie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 gru 2020, o 23:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2020
Posty: 70
Pomógł: 5

Podczas niedzielnego przeglądu neta natknąłem się na "reklamę" herculesa na Reddicie STM32F4 :)

Jak idzie promowanie projektu na zagranicznych forach/stronach?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO