Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:42


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sty 2015, o 23:23 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 sty 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Witam,

posiadam dwie płytki z modułami radiowymi RFM73 i próbuję je ze sobą skomunikować, ale moje próby kończą się fiaskiem. Korzystam z biblioteki pana Mirka, w której zmieniłem tylko jedną wartość na pasującą do modułu RFM73. Na linii uC <-> radio znajduje się bufor 74LS07 (zapewne jest to istotna informacja).

Kod nadajnika (ATMega128):

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Kod odbiornika (ATMega16):

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Po odpaleniu PuTTy nie dzieje się kompletnie nic. Czy macie jakieś pomysły gdzie popełniam błąd?

Pozdrawiam serdecznie,
Bartek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 10:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011
Posty: 401
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 7

Komunikacja po SPI w obu przypadkach działa poprawnie? Próbowałeś odczytać jakieś rejestry z modułów i zgadzają się z tymi w dokumentacji?

_________________
Czekamy na RedBook'a!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 11:15 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 sty 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

szopler napisał(a):
Komunikacja po SPI w obu przypadkach działa poprawnie? Próbowałeś odczytać jakieś rejestry z modułów i zgadzają się z tymi w dokumentacji?


Rzuciłem sobie na LCD wartość zwracaną przez funkcję Send_Packet i ciągle wyrzuca mi 0, więc wydaje się, że nadawanie jest w porządku. Za chwilę spróbuję rzucić jakieś rejestry i dam znać, czy jest ok.

------------------------ [ Dodano po: 37 minutach ]

Jeżeli się nie mylę, to rejestry dają prawidłowe wartości. Na PuTTy wyrzucam dane z funkcji SPI_Read_Reg i odczytuję rejestry STATUS oraz FIFO_STATUS. STATUS wyrzuca 14, czyli 0x0E, FIFO_STATUS wyrzuca 1, czyli 0x01. Teraz jeżeli dobrze numeruję bity, z czym zawsze miałem problem, to wszystko wydaje się w porządku, bo wysyłam pewne dane, ale nie zapychają one całej kolejki TX.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 23:34 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 sty 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Czy ma ktoś może jakiś pomysł? Walczyłem z tym cały dzień, ale układy w dalszym ciągu nie chcą się ze sobą komunikować. Jakiś pomysł na chociażby sprawdzenie, czy wszystko jest ok?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2015, o 13:43 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 sty 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Problem rozwiązany. Nie wiem, czy wina leżała po stronie software'owego SPI, czy gdzieś indziej, ale po użyciu sprzętowego SPI oraz bibliotek ze strony http://www.voti.nl/rfm73/ transmisja w końcu ruszyła :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2020, o 09:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2014
Posty: 33
Pomógł: 0

Witam
Trochę odgrzeję kotleta ale nie chcę zakładać nowego wątku.
Próbowałem skomunikować moduł Rfm70 2.0 z posiadanym nadajnikiem. Przy próbach dostosowania bibliotek inicjujących przez jakiś czas mogłem z rejestrów odczytywać ich stany - na MISO pojawiały się informacje. Prawdopodobnie po jakiejś niefortunnej kombinacji coś się w module przestawiło i teraz każda próba odczytu dowolnego rejestru daje wynik 0x00. Wyjście MISO zachowuje się tak jakby tylko kopiowało wejście CSN. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy jest jakaś metoda, żeby przywrócić moduł do "ustawień fabrycznych"?

Michał

Analiza transmisji na pinach modułu wygląda tak:
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO