Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 14:51


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 paź 2019, o 09:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 sty 2013
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam,

Biblioteka MK_I2C, którą zakupiłem w sklepie Atnel zawiera funkcje obsługi I2C w oparciu o interfejs USI, lecz nie zawiera przykładów ich użycia.

Sposób inicjalizacji, wysyłania i odbioru bajtów nie jest dla mnie oczywisty. Dlatego będę wdzieczny za podanie prostych przykładów, jeśli procesor pracuje w trybie master oraz slave.

Z góry dziękuję za pomoc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2019, o 11:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2017
Posty: 230
Pomógł: 26

Popatrz tu:
https://youtu.be/BIHsYhfJFTY
a później tu:
https://youtu.be/zdEzzJECxZU

_________________
Jestem na GG 31324
Nowy soft, nowa nadzieja.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2019, o 12:31 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 sty 2013
Posty: 3
Pomógł: 0

Dziękuję za reakcję. Oczywiście przed napisaniem posta przeglądnąłem powyższe filmiki, lecz nie natrafiłem na interesujące mnie detale.

W związku z tym podtrzymuję prośbę do Drogich Forumowiczów o podanie prostych przykładów inicjalizacji interfejsu USI dla I2C, wysyłania i odebrania pojedyńczych bajtów z wykorzystaniem biblioteki MK_I2C.

(Jeśli to ma znaczenie, to w moim projekcie chcę wykorzystać ATmega169 pracującego w trybie I2C master.)

Z góry dziękuję za pomoc.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 paź 2019, o 08:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a kolega szanowny makarak --> zajrzał chociaż do bibloteki ? do kodu ? do pliku konfiguracyjnego ? coś mi się wydaje że w ogóle nie ... i nie za bardzo rozumiem takiego podejścia ... bo...

w pliku konfiguracyjnym jest jak BYK napisane tzn opisane

Obrazek

wystarczy zatem wybrać MODE = 2

i już masz wykorzystanie USI w prockach oczywiście które mają USI ... co więcej - jak zajrzeć do kodu w pliku *.c szczególnie po wybraniu MODE=2 to w Eclipse wyszarzają się nieużywane fragmenty kodu - a dostępne są fragmenty kodu z USI gdzie widać jak na dłoni co i jak

Krótko mówiąc - nie trzeba samemu robić ŻADNEJ inicjalizacji USI ! bo po jaki gwint ?

Biblioteka jest na tyle UNIWERSALNA, że po przełączeniu jej w MODE=2 korzysta się z niej DOKŁADNIE tak samo jakby ktoś miał procka ze zwykłym TWI/I2C ... ŻADNYCH ale to ŻADNYCH różnic nie ma

jest taka sama funkcja do inicjalizacji (która przy MODE=2) sama inicjalizuje USI i jak kogoś interesuje to można sobie podejrzeć jak to się dzieje i nawet nauczyć się jak to można robić itp

I takie same są funkcje komunikacyjne czyli do przesyłania buforów i odbierania buforów

Wystarczy zatem obejrzeć BYLE poradnik do I2C jak wyżej podpowiedział kolega i proszę bardzo - ustawić MODE=2 i działać wg tych poradników - po co jakieś inne poradniki ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2019, o 10:03 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 sty 2013
Posty: 3
Pomógł: 0

Dziękuję za te fragmenty zawarte w odpowiedzi, które odnoszą się bezpośrednio do zadanego pytania i niosą rzeczową informację.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO