Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 14:27


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lut 2015, o 12:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Witam szanownych forumowiczów.
Może ktoś pisał w c obsługę takiego pilota
Obrazek
(http://www.geeetech.com/wiki/index.php/ ... te_Control)
i mógł by się tym ze mną podzielić?

Pozdrawiam JVC



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 13:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2014
Posty: 133
Pomógł: 4

Do lampki RGB mam identyczny pilot. Kod do odbierania rozkazów po IR wzięty z niebieskiej książki. Działa bardzo dobrze.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 14:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Ciekawe co kolega napisał. W BB był kod do RC5 a ten pilot to klonoNec no i u mnie nie działał. A może kolega jakieś zmiany dokonywał w plikach c lub h?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 20:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2014
Posty: 133
Pomógł: 4

Nic nie zmieniałem. Kod prosto z BB. Podsyłam zdjęcie mojego pilota, jest chyba identyczny ;)
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 20:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Identyczny. Ja mam pliki takie jak są na stronach 310 do 315 i na pewno mi ten pilot nie działa. Mógł byś kolego to podesłać swoje? A i z jakim prockiem u Ciebie ten pilot pracował?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 20:47 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Wypróbuj kod z tego tematu
Pilot nadający w innym standarcie niż RC5

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 20:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Witam Cię Krauser, właśnie skopiowałem Twój kod i zaczynam go zmieniać pod atmege 168p. Nawet się skompilował ale "zatrzymuje się" na
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
.

Jakiej biblioteki ir użyłeś u siebie.



Ostatnio edytowano 25 lut 2015, o 21:01 przez JVC, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 21:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2014
Posty: 133
Pomógł: 4

Dopiero teraz sobie przypomniałem, że pilot kupiłem w zestawie z odbiornikiem IR 1838T na znanym portalu aukcyjnym. Może wina leży po stronie odbiornika? Jak masz oscyloskop to popatrz czy coś się dzieje na wyjściu odbiornika przy nadawaniu z pilota.
Moja lampka działa na atmedze32 z kwarcem 16mhz.
Nie podsyłam, bo kod jest identyczny jak w BB :D

ps. sprawdź za pomocą aparatu w telefonie czy pilot nadaje. Po prostu naceluj diodą IR z pilota w obiektyw aparatu i zobacz czy przy wciskaniu klawiszy "świeci" się ona.



Ostatnio edytowano 25 lut 2015, o 21:05 przez bloniak91, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 21:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

bloniak91 napisał(a):
Dopiero teraz sobie przypomniałem, że pilot kupiłem w zestawie z odbiornikiem IR 1838T na znanym portalu aukcyjnym. Może wina leży po stronie odbiornika? Jak masz oscyloskop to popatrz czy coś się dzieje na wyjściu odbiornika przy nadawaniu z pilota.
Moja lampka działa na atmedze32 z kwarcem 16mhz.


"jakieś" przebiegi tak na szybko widziałem, układ procek + odbiornik działają dla RC6(mam też takiego pilota) więc wydaje mi się, że problem leży po stronie wsadu. Może chyba trzeba się jeszcze przyjrzeć ponownie odbiornikowi - może nie chce działać z tym pilotem. Mój IR jest bez "kagańca" - wylut z płyty od jakiegoś notebooka z pilotem RC6 ale to co czytałem to nie powinno mieć wpływu?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 21:36 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

JVC napisał(a):
Jakiej biblioteki ir użyłeś u siebie.

To cały kod. Tylko biblioteka do wyświetlacza LCD jest potrzebna. Zgodne z tym opisem:
http://www.sbprojects.com/knowledge/ir/nec.php
Z tego co tam wcześniej pisałeś to pilot bazuje na upd6122 i to by się zgadzało:
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... D6122.html
zerknij na stronę 11

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 21:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Krauser napisał(a):
JVC napisał(a):
To cały kod.

Tak, pomyliłem drugi projekt. W twoim kodzie zatrzymuje się na
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
bo czeka na sygnał z odbiornika i tak więc:
- albo coś z 4 pilotami(podobnymi) jest coś nie tak(zaraz sprawdzę na urządzeniu z kąd pochodzi)
- albo odbiornik nie obsługuje 38kHz (zaraz wydłubie z działającego z pilotem transmitera FM).



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 22:07 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Najlepiej sprawdzić oscyloskopem sygnał z odbiornika. Częstotliwość nominalna pracy odbiornika nie jest aż tak ważna. Najwyżej spadnie zasięg. Tu jest taka baza o której wspomina Mirek w GB. Może znajdziesz swój pilot:
http://lirc-remotes.sourceforge.net/remotes-table.html

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2015, o 22:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Patrzyłem już dawno ale nic z tego nie wybrałem dla siebie. Idę sprawdzę tak na zaś piloty i wydłubie drugi odbiornik.

Sprawdzone:
- piloty sprawne - działają z innym urządzeniem,

- odbiornik IR drugi sprawny - działa(ł) w innym urządzeniu.

Jednak to raczej problem z wsadem - nie działa(jeszcze) ze standardem NEC-a.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2015, o 12:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2014
Posty: 133
Pomógł: 4

Mi działa ten pilot na tym wsadzie:Atmega 32 16mhz
konfiguracja timerów w main
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2015, o 22:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Dzięki bloniak91. Poszedłem na razie w program kolegi Krauser.
Krauser mam pytanko do Twojego kodu. Pilot już "zaczął" być odbierany, ale jeszcze nie do końca.
Problem polega na tym, że nie wykonuje się jeden if:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Wstawiłem pułapki z diod no i LED2 świeci a LED3 nie ma chęci.
Możesz coś podpowiedzieć?
A musiałem zmienić jeszcze z 8000 na 9000 bo pilot nie działał
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2015, o 17:48 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

JVC napisał(a):
A musiałem zmienić jeszcze z 8000 na 9000 bo pilot nie działał

To może wyjaśnię, bo zmiana pomimo, że przynosi efekt nie jest zrobiona poprawnie.
Rzuć okiem na 2 rysunek:
http://www.sbprojects.com/knowledge/ir/nec.php
To co tam jest na nóżkę procesora dociera w postaci zanegowanej. Przechwytywanie ustawione jest cały czas na zbocze opadające. Mierzona jest długość stanu niskiego i wysokiego łącznie. Dla startu wynosi ona 13,5 ms stąd 13.5 w kodzie:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

8000 pojawia się dlatego, że preskaler wynosi 8, a 8000(8*1000) ponieważ milisekundy zamieniane są na sekundy

------------------------ [ Dodano po: 6 pikosekundach ]

JVC napisał(a):
Wstawiłem pułapki z diod no i LED2 świeci a LED3 nie ma chęci.
Możesz coś podpowiedzieć?

START rozpoznawany jest poprawnie, ale już jedynka/ONE i zero/ZERO nie.
Należy zmienić czasy tutaj:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2015, o 23:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Jak kod był w oryginale to niestety pilot nie reagował i dlatego dokonałem kombinacji Twojego kodu.
Jeśli "to" musi działać to pozostaje tylko chyba jeszcze pogrzebać w fusebitach. A kwarc mam zewnętrzny 12MHz ale to chyba nie ma znaczenia bo Eclips sam sobie to pobiera przy kompilacji.
Może Masz jakiś pomysł czemu to się tak chrzani - coś chyba jest nie tak.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2015, o 23:08 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

JVC napisał(a):
A kwarc mam zewnętrzny 12MHz ale to chyba nie ma znaczenia bo Eclips sam sobie to pobiera przy kompilacji.

Nie. To ustawiasz w opcjach projektu: prawym klawiszem myszy na projekcie i Properties->AVR->Target Hardware i zmieniasz MCU Clock Frequency na taką częstotliwość jaką masz. Fusebity też się same nie przestawiają trzeba wybrać zapisz i zaznaczyć, że zapisujesz fusebity.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2015, o 23:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Tak to już wiem :)
ale zaczynam już chyba za mocno kombinować i czepiam się wszystkiego.
Obecnie w/g mnie to coś jest z ustawieniem czasów w timer-ze bo jak zmieniłem na 9000 to ruszył ale zatrzymywał się na tamtym nazwę go 3 if-e, bo LED2 się zaświecał więc dwa poprzednie warunki musiał poprawnie "przetrawić".



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2015, o 23:19 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Dobrze każdy program rozpoczynać od zamigania LED z częstotliwością 1 Hz z wykorzystaniem _delay_ms. Jak to zadziała to masz potwierdzenie co do taktowania i ustawienia F_CPU w projekcie.

Oba warunki nie są spełnione bo zmieniłyby bit na 0 lub 1 a tymczasem ciągle wynosi 2. Jak nie ma { } to if ma zasięg tylko na jedną instrukcję.

PS.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

to jest to samo co:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

F_CPU musi się zgadzać z ustawieniami i z faktyczną częstotliwością. Dlatego polecam test z diodą

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Ostatnio edytowano 2 mar 2015, o 23:32 przez Krauser, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2015, o 23:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Ok to "idę" mrygać.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2015, o 12:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Krauser, aby uzyskać mruganie diodą co sekundę musiałem ustawić _delay_ms(50). Domyślasz się co może być nie tak bo przecież powinno być 1000ms.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2015, o 21:55 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Zajrzyj do ustawień o których mówiłem wcześniej i sprawdź częstotliwość pracy procesora.
Obrazek
To ustawienie nie zmienia w żaden sposób częstotliwości taktowania, ani źródła taktowania. Ustawia natomiast taki globalny symbol F_CPU z którego korzysta np. funkcja _delay_ms i na tej podstawie oblicza sobie ilość cykli nic nie robienia. Przykładowo jeśli procesor jest taktowany 1 MHz to aby poczekał sekundę musi wykonać 1 000 000 rozkazów nic nie rób (NOP), a dla taktowania 12 MHz musi wykonać 12 000 0000 takich rozkazów.

JVC napisał(a):
Domyślasz się co może być nie tak bo przecież powinno być 1000ms.

Przestaw wspomnianą częstotliwość na 1 000 000 i zmień z powrotem na _delay_ms(1000);
Jak już program zgodzi się z rzeczywistością dowiesz się jakie masz taktowanie.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2015, o 22:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Zbaraniałem! Wcześniej zmieniałem tą wartość na 1MHz, 8, 12 i nie działało jak trzeba - zmieniłem dlatego na 50ms, a teraz jak napisałeś
to spróbowałem znowu zmiany i zaczął działać poprawnie to znaczy mruga 1Hz i na 1MHz i na 12MHz, więc taktowanie obecnie mam 12MHz a program nadal nie wykonuje się poprawnie tzn. zatrzymuje się na tamtych if-ach. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego ma być:
F_CPU/8000*13.5 gdzie F_CPU to 12MHz i czemu 13.5(tak wiem, że to suma 9ms+4,5ms startu i synchronizacji protokołu) bo jak policzyłem to wyszło mi ~111,11 tylko nie do końca wiem czego - taktu procka.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2015, o 22:23 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

JVC napisał(a):
zaczął działać poprawnie to znaczy mruga 1Hz i na 1MHz i na 12MHz

A zapomniałem wspomnieć, że jak się to zmieni to trzeba zrobić Project->Clean i Project->Build All

JVC napisał(a):
jak policzyłem to wyszło mi ~111,11 tylko nie do końca wiem czego - taktu procka.

Taktu timera. Timer ma preskaler 8 i co 8 taktów procka jego licznik zwiększa się o 1.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2015, o 22:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Wygląda na to że fusbity mam źle ustawione i mam zaprogramowane na 1MHz. Zmienię to i zobaczę czy program ruszy.
Hmm, nie ważne co zmienię z fusebitami to wychodzi na to, że z kwarcu idzie 1MHz a opisany jest 12MHz. Jak ustawiłem w Eclicsie 1MHz dla MCU to wygląda, że zaczyna "czytać" tylko pilota Nec a inne "ignoruje" jak powinno byc i to by zaczęło się
zgadzać z tym co Ty pisałeś, że program musi działać. Muszę znaleźć nowy kwarc i zobaczyć jak to wyjdzie.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 19:36 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

JVC napisał(a):
Hmm, nie ważne co zmienię z fusebitami to wychodzi na to, że z kwarcu idzie 1MHz a opisany jest 12MHz.

Jakbyś przestawił fusebity na zewnętrzny kwarc, a kwarc byłby uszkodzony lub źle podłączony to procesor przestałby działać. Nie dałoby się go nawet przeprogramować dopóki nie dołączyłbyś kwarcu.

W Eclipse fusebity zmienia się w okienku Properties.
Obrazek
Na początku wybierasz opcję direct hex values (1). Potem koniecznie odczytujesz to co jest w procesorze(2). Kolejnym krokiem jest uruchomienie edytora (3).
Obrazek
W edytorze wyłączasz podział taktowania przez 8 (4). Wybierasz pracę z zewnętrznym kwarcem > 8 MHz (5). Dobrze jeszcze ustawić start up time na 16K CK + 65ms. Klikasz Apply i jak następnym razem będziesz wgrywał wsad to dopiero wtedy te fusebity się przeprogramują. Jak to zrobisz to z powrotem wybierz opcję do "not set fuse bytes", aby nie programować fusebitów wielokrotnie.

Jak coś poknocisz np. nie odczytasz fusebitów to możesz sobie go tak przestawić, że programator już ci go nie wykryje, ale wtedy będziemy się martwić.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2015, o 00:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Krauser jesteś WIELKI!!!!!!! Naprowadziłeś mnie na rozwiązanie problemu, a mianowicie ustawiony był podział przez 8(twoja 4). Dzięki za naukę programowania fusebit-ów w Eclipsie. Dioda mryga jak powinna, program pilota już "działa" ale........ myślę, że to tylko kosmetyka.
Odczyt na lcd jest trochę dziwny - chyba nie taki zastosowałem odczyt:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

gdzie adres jest stały - 0 na jednym pilocie i 64 na drugim,
a komendy zmieniają się od 0 do 250.
Możesz mi jeszcze z tym pomóc abym odczytywał i zrozumiał poprawnie te piloty(do sterowania czymś tam).

Krauser pomyślałem trochę przed spaniem i wydumałem trochę, więc spróbuje coś dzisiaj pokombinować bo adres mogę pominąć a jedynie komendy mnie będą interesować. Powinno być już dobrze. Dzięki wielkie jeszcze raz.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2015, o 23:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 30
Pomógł: 0

Krauser jednak pomoc Twoja będzie potrzebna.
Program działa, ale po naciśnięciu przycisku z kodem 2 wyświetla się 2 - ok, następnie naciśnięcie klawisza z kodem 98 też wyświetla 98, naciśnięcie następnego klawisza z kodem 194 daje już na wyświetlaczu kod 226(jest taki kod pod innym klawiszem). Co może to powodować? Wydaje mi się, że to tak jak by przepełniał się bufor w wyświetlaczu. Proszę podpowiedź coś bo już nie wiem czego się przyczepić.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2015, o 19:11 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Komenda w protokole nec ma 8 bitów (dziwne że masz uint16_t command). Dodatkowo ostatni bajt to zanegowany wcześniejszy. Wyświetl sobie obie komendy i sprawdź.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


PS. Nie używaj lcd_cls, bo wyświetlacz będzie migał. Po za tym możesz uprościć ten switch:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO