Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 12:56


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 mar 2019, o 15:19 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 lis 2018
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Witam
Jestem w temacie Zegar ATB-Matrix od grudnia 2018r.
Płytki, programator, książka YB, BB,GB zakupione w sklepie Atnel.
Też mam problem nie działa synchronizacja czasu zegara po WI-FI. Blokowane jest przez UPC nie działa to. Ustawiałem wg lekcji załączonych do projektu bez powodzenia.
Proszę o pomoc w dopisaniu do wsadu procesora 17_Matrix _Test_m328P aby można by było wywoływać menu pilotem i ustawiać zegar lub też za pomocą przełączników.
Pilotem RC5 – słoneczko- mogę regulować tylko jaskrawość wyświetlacza to wszystko.
Czekam na tematy związane co zmienić w programie aby czujnik BMP180 zamienić na BME280.
Nie widzę tematu związanym z synchronizacją GPS.
GYNEO6MV2 GPS Module na dzień dzisiejszy jest w cenie ok 20 zł.Mam taki zegar z AVT i działa.

Czy starego DCFa. Mam kilka zegarów które się synchronizują DCF o godz 3 mimo dużych zakłóceń jakie jest miasto Warszawa.
Jak zatrzymać przewijanie i wyświetlać te które mnie interesują.
Jak włączyć dwukropek na stałe. Jestem hobbystą amatorem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2019, o 16:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2014
Posty: 154
Pomógł: 4

Postaw sobie dodatkowy router w swojej sieci z UPC i użyj innego adresu dla NTP np: 153.19.250.123.

W lekcji 17_Matrix _Test_m328P --> plik main.c --> linia 111 --> odkomentuj, ustaw i wgraj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2019, o 17:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2015
Posty: 303
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 10

Tutaj kolega miki53 pokazał przykład gdzie wprowadzać zmiany jeśli chodzi o wyświetlanie informacji na wyświetlaczu:
https://forum.atnel.pl/topic20984-60.html#p215297

A tutaj masz przykład jak miki53 zrobił ustawianie daty i godziny na pilocie RC5:
https://forum.atnel.pl/topic20984-60.html#p216191

Myślę, że do ustawiania zegara zrobił nowe pliki programu a w pliku *.c nowa pętla while(), później jakimś klawiszem przerywa pętlę i wraca do pętli w main.c, ale nie wiem na 100%



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2019, o 19:08 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 lis 2018
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

milek22 napisał(a):
Postaw sobie dodatkowy router w swojej sieci z UPC i użyj innego adresu dla NTP np: 153.19.250.123.

W lekcji 17_Matrix _Test_m328P --> plik main.c --> linia 111 --> odkomentuj, ustaw i wgraj

to znam i działa ale to kiepskie rozwiązanie przy tak fajnym projekcie

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

Lech Jozwik napisał(a):
milek22 napisał(a):
Postaw sobie dodatkowy router w swojej sieci z UPC i użyj innego adresu dla NTP np: 153.19.250.123.

W lekcji 17_Matrix _Test_m328P --> plik main.c --> linia 111 --> odkomentuj, ustaw i wgraj

to znam i działa ale to kiepskie rozwiązanie przy tak fajnym projekcie


Jestem amatorem i trzeba mi podać dokładne położenie tego kodu w projekcie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2019, o 20:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2014
Posty: 154
Pomógł: 4

zakładka Common --> użyj przykładowego adresu w polu NTP serwer- jak niżej na zdjęciu.

Obrazek

Plik main.c w lekcji 17_Matrix _Test_m328P - --> linia 111 --> odkomentuj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2019, o 09:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2014
Posty: 48
Lokalizacja: Radom
Pomógł: 0

A rozmawiałeś z UPC? Niech UPC wskaże działający serwer NTP? Jaki jest powód braku synchronizacji?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2019, o 10:15 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 lis 2018
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Nie miałem czasu na dokończenie zegara ATB-Matrix i bez pomocy pewnie nie uda mi się dokończyć tego projektu. Wykonałem zegar ATB-Matrix mini na wyświetlaczu o wymiarach 20x20 oraz zająłem się projektem pana Scott–Falk Hühn zegara a właściwie stacji pogodowej na matrycy kolorowej 1x P2.5 RGB pixel panel HD video display 64x32 l sprowadzona z Chin za 140 zł.oraz procesorze Atmega 1284P. Ma się synchronizować DCF oraz przez Internet za pomocą Raspberry Pi z WI-Fi jest możliwość ustawienia SW włącznikami.

Uruchomiłem ten zegar nie działa DCF, brak RTC po wyłączeniu zasilania trzeba ustawić zegar od początku.

Od 14-04-2019 Stacja pogodowa uzyskane efekty.
Raspberry Pi Zero 512MB RAM - WiFi + BT 4.1 podłączony do UPC synchronizuje się po WIFI w ciągu 45 sek od włączenia zasilania. Ustawianie kolorów wyświetlania czasu, daty i alarmów. Wyświetla komunikaty przypominając o np imieninach, urodzinach itd. co wpiszemy Wgranie oprogramowania zajmuje ok 3 godz. Teraz montuję płytkę czujników temperatury, ciśnienia, wilgotności na Atmega8. Projekty płytek w Kicad.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO