Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 23:18


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 maja 2018, o 17:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zapraszam serdecznie ;)




_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 maja 2018, o 07:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Świetny filmik, czekam z niecierpliwością na następny :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 maja 2018, o 11:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2015
Posty: 164
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 16

Super programator w tej nowej wersji no i filmiki jak zawsze z dużą dozą edukacji. Dziękuję.
Przy okazji wygenerowałem sobie taki pliczek testowy pod Linux:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język bash
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


można też pod Windows:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
    Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

no i pod konsolą Windows, tak jak Mirek sprawdziłem swoje programatory jak wczytują wsad do m32 w zestawie ATB.
1. Zarówno ATB-USBasp wersja stara, jak i mój klon z wsadem ze strony http://www.fischl.de/usbasp/ - przeważnie 10-11s.
2. Programator USBasp z ATB 1.05a - 18-19s.

innych nie mam więc nie testowałem.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 maja 2018, o 11:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

raczyk napisał(a):
2. Programator USBasp z ATB 1.05a - 18-19s.

to prawie niemożliwe ;) chyba że nie robiłeś testu z maksymalną prędkością, więc sprawdź proszę z taką linią w konsoli

Cytuj:
avrdude -p atmega32 -c USBASP -B 0.5 -V -U flash:w:"C:\AVRDUDE\m32_TEST.bin":r


i daj znać jak jest na ATB 1.05x bo u mnie śmiga b.szybko i jest w połowie - czyli ani nie 6s ani 10s ale za to 7,8s ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2018, o 11:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 28 wrz 2016
Posty: 215
Pomógł: 14

Tak z ciekawości zapytam:
Gdzie jest wąskie gardło, czyli co ogranicza prędkość programowania?
Jaka byłaby maksymalna prędkość programowania, limitowana tylko przez Atmegę?
Czy prędkość programowania nie wpływa ujemnie na trwałość zapisu?

_________________
de gustibus non est disputandum



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2018, o 11:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Alef2 napisał(a):
Gdzie jest wąskie gardło, czyli co ogranicza prędkość programowania?

programowa obsługa USB czyli V-USB

Alef2 napisał(a):
Jaka byłaby maksymalna prędkość programowania, limitowana tylko przez Atmegę?

W programatorach ze sprzętową obsługą USB ponoć można jeszcze szybciej zaprogramować procka

Alef2 napisał(a):
Czy prędkość programowania nie wpływa ujemnie na trwałość zapisu?

;) a co wg ciebie limituje prędkość jeśli już wąskim gardłem przestanie być USB ? ... no toż czas zapisu strony do pamięci FLASH w procku, i masz to podane w notach AVR plus jakiś tam czas na wykonywanie się programu. Więc jak .... "jakaś tam prędkość" - może zaszkodzić na trwałość zapisu ? ;) Nie przeskoczysz czasu zapisu strony pamięci FLASH ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2018, o 18:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2016
Posty: 49
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1

A skąd można pobrać program do testowania ASP MULTI TOOL



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2018, o 22:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mam nadzieję, że jutro - najpóźniej pojutrze będzie do pobrania i program i komponenty do Delphi

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2018, o 14:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2014
Posty: 569
Lokalizacja: Żagań
Pomógł: 54

Czy będzie dostępna wersja programatora dla posiadaczy MkAVRCalculatora w atrakcyjniejszej cenie?
Prawdę mówiąc mam już dwie licencje i nie chce mi się kupować kolejnej, a chętnie zakupiłbym ten sprzęcik.

_________________
http://leszczamiga.ppa.pl/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2018, o 14:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

LA72 napisał(a):
Czy będzie dostępna wersja programatora dla posiadaczy MkAVRCalculatora w atrakcyjniejszej cenie?
Przecież Mirek ciągle powtarza, ze programator sprzedawany jest w cenie samego programatora a program dostaje się za free. Więc raczej nie będzie nic specjalnego oprócz promocji na cały zestaw.

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2018, o 15:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2014
Posty: 569
Lokalizacja: Żagań
Pomógł: 54

rskup napisał(a):
LA72 napisał(a):
Czy będzie dostępna wersja programatora dla posiadaczy MkAVRCalculatora w atrakcyjniejszej cenie?
Przecież Mirek ciągle powtarza, ze programator sprzedawany jest w cenie samego programatora a program dostaje się za free. Więc raczej nie będzie nic specjalnego oprócz promocji na cały zestaw.

--
Pozdrawiam,
Robert


Hmm.
Przejdźmy zatem na logikę.
Cena kompletu to 66pln, zaś samo oprogramowanie to 45 (ceny ze sklepu).
zatem logiczne by było wywnioskować różnicę za programator.
Rozumiem, że tak niski koszt jest mało opłacalny.

Ja nie chcę programatora po kosztach.
Możliwe, że Mirek mógłby zrobić jakąś promocję, np.: 40 za programator.
Zmobilizowałoby to ewentualnych kupujących do nabycia kompletu (ci co nie mają go wogóle).
Natomiast dla posiadających wcześniejsze wersje skusiłaby cena niższa zakupu samego sprzętu.

_________________
http://leszczamiga.ppa.pl/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2018, o 15:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rskup napisał(a):
LA72 napisał(a):
Czy będzie dostępna wersja programatora dla posiadaczy MkAVRCalculatora w atrakcyjniejszej cenie?
Przecież Mirek ciągle powtarza, ze programator sprzedawany jest w cenie samego programatora a program dostaje się za free. Więc raczej nie będzie nic specjalnego oprócz promocji na cały zestaw.

--
Pozdrawiam,
Robert


ŚLICZNIE DZIĘKUJĘ, na prawdę dziękuję za wyjaśnienie - bo ja już wysiadam

LA72 napisał(a):
Hmm.
Przejdźmy zatem na logikę.
Cena kompletu to 66pln, zaś samo oprogramowanie to 45 (ceny ze sklepu).
zatem logiczne by było wywnioskować różnicę za programator.
Rozumiem, że tak niski koszt jest mało opłacalny.

Łooooj Panie .... przy takim podejściu i cenach produkcji tu w Polsce a nie w Chinach to musielibyśmy dopłacać do biznesu ;) .... Myślisz, że to jest opłacalne ? Wydaje mi się, że tak myślisz ... nie obraź się - ale ostatnie zdanie które kończysz że jest to mało opłacalne to jednak wg ciebie ... jakoś tam (może minimalnie, może na granicy ale opłacalne) ;) ... Troszkę to masakra jak człowiek produkujący w PL takie programatory czyta takie zdania ;) bo to by oznaczało - że skoro mini opłacalne - to znaczy z DOMYSŁU, że KAŻDA wyższa cena to już czysty zysk KAPITALISTY, wyzyskiwacza ;) ... sorki troszkę przejaskrawiam - ale powiedz mi, że nie masz takiego odczucia albo że spora część ludzi, którzy NIGDY nie mieli do czynienia z prowadzeniem firmy a szczególnie produkcyjnej i małej .... że nie mają takiego odczucia - ZA TO MAJĄC PORÓWNANIE do ceny chińskiej wersji za 15 zł ! .... Wśród małej części osób (co widać często po komentarzach na forach czy YT) to aż krew się burzy , wręcz gotuje - że cały ten mirekk36 - zarabia BAJOŃSKIE sumy na tym swoim programatorze .... no bo skoro tzw "Chińczyk" kosztuje 15zł i Chińczykowi się opłaca no to mirekk36 nawet jak by go produkował za 15zł ,..... to i tak miałby KUPĘ KASY gdyby go sprzedał za 40zł .... No powiedz mi, że mówię nieprawdę ? ;)

LA72 napisał(a):
Ja nie chcę programatora po kosztach.

Ale POWAŻNIE - doceniam chociaż to małe drobne zdanie ....

LA72 napisał(a):
Możliwe, że Mirek mógłby zrobić jakąś promocję, np.: 40 za programator.
Zmobilizowałoby to ewentualnych kupujących do nabycia kompletu (ci co nie mają go wogóle).
Natomiast dla posiadających wcześniejsze wersje skusiłaby cena niższa zakupu samego sprzętu.


i żeby potwierdzić, że z kolei tą propozycją wnosisz jednak pozytywne elementy do dyskusji to obiecuję przemyśleć sprawę .... ale od razu i bez żadnego zastanowienia się mogę powiedzieć, że taka cena dla użytkowników poprzedniej wersji programatora i to O ILE ZAKUPILI oni programator w naszym sklepie - mogłaby wynosić MINIMUM ... hmmm aż się zastanawiam - ale może 55 zł ? .... może 50zł ale to już chyba przy grupowym zamówieniu.

A zatem, żeby nie wyszło że nie uwzględniam twojej cennej wypowiedzi to powiem że przemyślę tę sugestię i dziękuję za nią

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2018, o 19:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2015
Posty: 164
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 16

A ja uważam, że cena 66 zł za programator, wsparcie i to wszystko co dodatkowo robi p. Mirek to cena atrakcyjna i godna zapłaty. Wspomne, że były już dwa filmy na yt o nowym produkcie i zapewne pojawi się kolejne. Ile filmów do tej pory zrobił p. Mirek gdzie pokazuje prace z usbasp i grosza za to nie brał! Jak można zauważyć filmy są za free i mają unikatową wartośc edukacyjną. Prawda jest taka, że nikt inny nie robi tego w Polsce i dlatego warto taką działalność przez zakup nowego usbasp wspomóc. Program mkavrcalculator jest też za free z programatorem i ja też posiadam dwie jego licencje i mi to nie przeszkadza a i trzecią będę miał za tydzień :-) Czy jest jakiś inny Polski program o podobnych opcjach i tak rozwijany?
Nowy usbasp 4.2 to mistrzostwo świata i wyprzedzenie konkurencji której de facto w Polsce nie ma. Programator ma też wsad opracowany na nowo a to też kosztowało autora. Warto wspierać kogoś kto wykonuje produkt na najwyższym pozomie i tak jest z nowym programatorem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2018, o 23:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

mirekk36 napisał(a):
ale może 55 zł ? .... może 50zł ale to już chyba przy grupowym zamówieniu
Cytując klasyków "Mirku i Sabo, nie idźcie tą drogą!" ;)

Jak ktoś ma już Twój sprzęt i decyduje się na nowszą wersję to znaczy, że widzi jego plusy i wyższość nad chińszczyzną, więc powinien docenić to płacąc za wkład włożony w jego rozwój. No może jedynie jakiś mały rabat (ale nie tyle a max. 10%) w takich sytuacjach (upgrade) i tylko dla tych co cyklicznie wspierają Cię (platynowi patroni).

Reszta niech przez te kilka złotych zysku wspiera Cię niecyklicznie :).

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2018, o 06:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

hmmm dziękuję i za ten głos ... w dyskusji ... bardzo dobry pomysł Robert

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lis 2018, o 07:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 cze 2015
Posty: 15
Pomógł: 0

Moim skromnym zdaniem cena za urządzenia i biblioteki nie jest wcale za wysoka
trzeba zwrócić uwagę ile czasu MIREK musi poświęcić na


-przygotowanie scenariusz do poradnika
-ile czasu musi poświecić na nakręcenie poradnika
-ile czasu musi poświecić na edycje nagranego materiału itp
-ile czasu musi poświecić na stworzenie dodatkowych procedur i definicji by biblioteka czy program był uniwersalny
-ile czasu musi poświecić poza godzinami pracy by każdy mógł się uczyć programowania C

NIKT tego nie liczy :twisted:

Po prostu wypijcie sobie jedno Piwko mniej i dołóżcie do porządnego sprzętu/ biblioteki z "darmowym" oprogramowaniem /wsparciem
I cieszcie się, że każdy update nie jest odpłatny, bo i takie programy są i to za niemałe pieniądze a na dodatek nie kompatybilne wstecz (czyli w starczej wersji nie otworzysz co zapisane w nowej )


Dla jasności
Napisz sobie chociaż jedną bibliotekę, lub przepisz z wideo poradników Mirka i sprawdź ile czasu ci to zabierze i doceń jego prace.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lis 2018, o 09:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

paul_K napisał(a):
-przygotowanie scenariusz do poradnika
-ile czasu musi poświecić na nakręcenie poradnika
-ile czasu musi poświecić na edycje nagranego materiału itp
-ile czasu musi poświecić na stworzenie dodatkowych procedur i definicji by biblioteka czy program był uniwersalny
-ile czasu musi poświecić poza godzinami pracy by każdy mógł się uczyć programowania C


Sam jak spojrzałem na tą listę to aż mnie ciarki przeszły ... rzeczywiście mnóstwo pracy, i dziękuję za takie podsumowanie tych prac

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO