Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 10:10


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 cze 2018, o 20:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

Mam problem z zainstalowaniem Atmel Studio 7 na Windows 7 64 Professional. Wyskakuje mi błąd w czasie instalacji (właściwie na samym początku).
Obrazek

Próbowałem zrobić Windows Update, ale w czasie pobierania zatrzymuje się na 11% i wyrzuca błąd.
Obrazek

Próbowałem "ręcznie" zainstalować aktualizację, niestety tym razem mam komunikat, że aktualizacja jest już w systemie zainstalowana.

No i jestem w kropce.

Pomożecie?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 cze 2018, o 11:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Tom277 napisał(a):
Próbowałem zrobić Windows Update
Masz coś namieszane w updatach w Windows. Niestety jest to często występujący objaw (problemy z updatami) jak trzyma się długo Windows. Najprostszym sposobem to instalacja od nowa ;) Ale, żeby być konstruktywnym, to poszukaj w internecie informacji podając błąd zwracany przez Windows Update (80073712).

--
Pozdrawiam,
Robert

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Pierwsza z brzegu porada: https://answers.microsoft.com/pl-pl/win ... 90caa3d9ae



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 cze 2018, o 05:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

Wczoraj wieczorem próbowałem walczyć zgodnie z Twoją sugestią. Niestety nic nie zdziałałem. Faktycznie wpisując konkretny błąd w Googla przekierowało mnie do pomocy MIcrofotu, zainstalowałem "jakąś" aktualizację, trwało to godzinę, niestety nie rozwiązało mojego problemu. Próbowałem tez innych opisanych sposobów i kicha.
Teraz walczę nad płytką pcb, jak tylko wyślę płytkę do produkcji, będę miał chwilę czekając na wysyłkę i zajmę się ponownie problemem instalacji, bo czymś muszę zaprogramować nową płytkę.
Kurcze, zachciało mi się AS7 ze względu na zawsze aktualne najnowsze procesory i masz takie problem.
Dziękuję za chęci, gdy koś miał podobne problemy (rozwiązane) chętnie posłucham, jak to rozwiązać.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 cze 2018, o 10:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Każdy błąd Windows ma swoją przyczynę i zawsze można ją usunąć. Tylko często jest to kwestia długiej walki i zdobycia wiedzy na temat zasad działania różnych procesów w Windows.
Jakiś czas temu miałem problemy na swoim laptopowym Windows 7 z instalacją części updatów. Uparłem się, że nie zainstaluje nowego Windowsa, tylko pokonam go ;). Walka była długa ... . Pewnie w tym czasie zainstalowałbym kilka razy Windows i wszystkie wymagane aplikacje, ale w końcu się udało. Ale rady z Internetu w stylu zainstaluj coś, usuń, zmień w rejestrach także nic nie dawały. Musiałem analizować logi z updatów i patrzeć co się w nich zapisuje i dlaczego się nie udaje aktualizacja.
Więc sam musisz się zastanowić czy lepiej walczyć czy postawić od nowa :).

Jak nie chcesz nowego Windows i nie pójdzie Ci instalacja ASa, to zostaje Eclipse :).

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 cze 2018, o 11:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Albo MkClipse, który jest bardzo łatwy i sympatyczny w użyciu - włączając bootloader, 'wersjonowanie' i wiele innych.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 cze 2018, o 05:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

Dzięki koledzy za chęć pomocy.
Z Eclipsa korzystam na co dzień i bardzo go lubię, ale zachciało mi się wypróbować nowe procesory ATmega 324PB i w ogóle zobaczyć jak to jest z tym Atmel Studio. Na razie kończę prace nad płytką pcb i jak tylko wyślę do produkcji będę musiał zająć się na poważnie instalacją, choć po kilkugodzinnej walce zaczyna mnie to drażnić.
No nic, walka trwa, pożyjemy zobaczymy.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO