Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 21:37


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 09:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

... dać znać o ew błędach, przekazać swoje opinie, uwagi ale też życzenia odnośnie nowych funkcjonalności ;)

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 09:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

Witam
Czy na zestawie ATB 1.04a program powinien się uruchomić , bo mi niestety nie chce się odpalić , nie widzi programatora
ATB .

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 09:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RYSZARD M napisał(a):
Witam
Czy na zestawie ATB 1.04a program powinien się uruchomić , bo mi niestety nie chce się odpalić , nie widzi programatora
ATB .

Pozdrawiam

Akurat wersja 1.04 nie ma wbudowanego programatora przecież ale co to za problem ? Wersja DEMO/FREE programu Mk2IrDecoder działa z każdym dowolnym klonem USBASP .... tam na przycisku jest to dość wyraźnie napisane ... że ma być USBASP

ale być może w niedalekiej przyszłości (wręcz już nad tym pracuję) będzie można wgrywać wsady również za pomocą programatorów ATB-FT232R wbudowanych w zestawy ATB ... tu proszę jeszcze o cierpliwość a na razie proszę użyć USBASP.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 09:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

no niestety posiadam tylko zestaw ATB



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 09:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

A kiedy można się spodziewać tsmp58000 w sklepie atnel ? Fajnie byłoby żeby dostępny był też TSOP31236. Można zrobić sobie taką własną płytkę wtedy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 10:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

A sprzedaży licencji kiedy i gdzie (sklep, projekt yellowbook) można by się spodziewać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 10:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RYSZARD M napisał(a):
no niestety posiadam tylko zestaw ATB


Pisałem wyżej że już pracuję nad umożliwieniem wykorzystania wbudowanego programatora ATB-FT232R - więc każdy kto posiada zestaw ATB nawet starszy będzie w stanie sobie podziałać na programie ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Maciek_L napisał(a):
A kiedy można się spodziewać tsmp58000 w sklepie atnel ? Fajnie byłoby żeby dostępny był też TSOP31236. Można zrobić sobie taką własną płytkę wtedy.


Postaram się, żeby już dzisiaj się pojawiły ;)

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

karolen napisał(a):
A sprzedaży licencji kiedy i gdzie (sklep, projekt yellowbook) można by się spodziewać?



Zanim do tego dojdzie to poproszę o pomoc w testowaniu przez jakiś czas ;) a jak zwykle osoby najbardziej pomocne w tym zakresie będą mogły liczyć na jakiś bonus w tym zakresie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 11:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Postaram się, żeby już dzisiaj się pojawiły


Ewentualnie jeszcze dioda IR przydałaby się w komplecie i wtedy bez problemu zakupimy wszystkie elementy potrzebne do zrobienia takiej płytki ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 11:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Ewentualnie jeszcze dioda IR przydałaby się w komplecie

Zapomniałem powiedzieć, że dioda nadawcza IR to BAAARDZO WAŻNY element i niestety dobór złego typu będzie owocował tragicznym spadkiem zasięgu. Dlatego w naszej ofercie pojawią się na prawdę SUPER WYSELEKCJONOWANE diody nadawcze zapewniające bodajże największy zasięg ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 11:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

No to rewelacja :) Dopytam jeszcze o znaczenie zwrotu "IRIP version". Zauważyłem że w jednej z licencji na ATmega1284p będzie dostępny też OLED i DS18B20. Jaki związek z omawianym tematem ma wyświetlacz OLED i czujnik temperatury? ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 12:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Dopytam jeszcze o znaczenie zwrotu "IRIP version".

No kurczę myślałem, że w to małe "I" to nikt nie kliknie albo przynajmniej upłynie parę miesięcy zanim ktoś - coś ... a tu już pełna inwigilacja no i się rypnęło - za wcześnie wypłynęła tajna nazwa z laboratoriów Atnela "IRIP" .... sorki ale na razie jest to tak tajne, że nawet nie mogę sam o tym myśleć bo będę musiał się sam zlikwidować - a tego pewnie by nikt nie oczekiwał (przynajmniej mam taką nadzieję) :lol: ... Za jakiś czas być może projekt "IRIP" ujrzy światło dzienne ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 12:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

No już nie dopytuję i nie było tematu :D
Chyba ostatnie pytanie z mojej strony. Zakładając, że spotkamy się na warsztatach w Krakowie i dostanę pełną licencję na ten program to jeżeli w najbliższym miesiącu/dwóch zrobię samodzielnie taką płytkę to jaki mikrokontroler na niej umieścić abym w przyszłości po otrzymaniu licencji mógł korzystać z pełni możliwości programu? Oczywiście mogę i najpewniej wstawię podstawkę DIL 40 ale wolałbym nie ruszać niczego jeśli to będzie już ładnie działać ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 13:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Chyba ostatnie pytanie z mojej strony.

A dlaczego ? ;) jeśli nie o IRIP to pytaj śmiało :lol:

Procesor możesz dać dowolny, po warsztatach każdy otrzyma licencję NCU, a więc to prawie pełna licencja tylko bez możliwości użytkowania komercyjnego. Wziąwszy zatem pod uwagę, że licencja ta będzie obsługiwać ramki o długości max 300 impulsów i 4 przyciski to nie ma sensu budować tego na większym procku niż ATmega328P albo ATmega32 ... myślę, że wręcz ATmega328P będzie idealna w tym wypadku.

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Dodam, że oczywiście można będzie swoją licencję NCU zupgrejdować później w razie potrzeby do licencji (miedzianej czyli) CU ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 13:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
A dlaczego ?


No to pytanie takie:
Czy byłaby możliwość stworzenia takiego pilota, który nauczylibyśmy kilka poleceń z pilota do telewizora, a kilka innych poleceń z pilota do dekodera satelitarnego? Wiem że do dyspozycji mamy tylko 8 przycisków ale taki pilot 2 w 1 wydaje mi się dość ciekawym pomysłem (nie wiem tylko czy wykonalnym) ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 13:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No ale przecież możesz to od razu w tym zrobić ;) w ramach 8 przycisków ;) Np nauczysz go 4 przycisków z pilota TV i 4 przycisków z dekodera SAT ;) W czym problem ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 13:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Myślałem, że może będzie problem jeżeli piloty pracują na innej nośnej no ale widzę , że nie ma to znaczenia ;) Widzę, że elementy w sklepie są już dostępne więc zamówienie poszło :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 14:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

A mnie się wydaje że Mirek już jakiś czas temu zdradził informacje o IRIP :)
Czy przypadkiem nie jest to coś w którym niektórzy dodaliby małe o w sam środek?

--
Pozdrawiam,
Robert

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 14:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rskup napisał(a):
Czy przypadkiem nie jest to coś w którym niektórzy dodaliby małe o w sam środek?

No i jeśli kolega powie jeszcze słówko - to będę musiał skierować rakietę ziemia-ziemia do miejsca zamieszkania kolegi w celu zlikwidowania :lol: ... A ja ani nie potwierdzę ani nie zaprzeczę .... :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 16:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Ale ja tylko pisałem, co już było napisane na forum i to przez Ciebie Mirku. Łączę tylko fakty :roll: .
Może wybaczysz i oszczędzisz jeszcze tym razem mnie i moje miasto przed swą o jak straszliwą karą?
Obrazek

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 16:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No dobra ;) ach te oczy :lol: ... ale pssssst ... wiesz ja już i tak (jak widać) gdzieś wcześniej chlasnąłem ozorem i puściłem farbę ;) ... ale na razie ciiichosza ;) ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 19:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

No i rewelacja - wszystko udało się podłączyć ;) Jeśli ktoś czytał mój wcześniejszy post (usunięty już) to przepraszam za chwilowe zaćmienie umysłu. Programator ATB-USBASP, przejściówka ATB-USB-RS232 i wszystko działa wyśmienicie. Port COM został wykryty z automatu, a wsad do ATmegi32 wgrał się bezproblemowo. Napiszę coś więcej jak porobię więcej testów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 19:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Myślałem, że może będzie problem jeżeli piloty pracują na innej nośnej no ale widzę , że nie ma to znaczenia

Mówiłem w poradniku jakie to ma znaczenie - że zmniejszy ci się zasię pilota np z 12 m na 11 m albo na 10 ... to tyle ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 20:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Co do sugestii to mi się tak nasunęło:
1) jakieś małe okienko w którym byłby podany system kodowania sygnału, czyli gdy będziemy strzelać z pilota w kodowaniu RC5 to taki też napis pojawi się w okienku (chodzi o to aby w miarę szybko wyłapać system kodowania, a nie szukać go ręcznie po internecie, według czasu trwania poszczególnych stanów)
2) tak jak jest klawisz "uC tools" w sekcji Common, aby był dostępny klawisz np "Virtual IR remote control" po kliknięciu którego wyskoczy nowe okienko - podobnie jak w "uC tools" - i tam będzie widoczny wirtualny pilot z klawiszami w które będzie można klikać myszką, a program wyśle odpowiedni sygnał to płytki i diody nadawczej IR - czyli mówiąc krótko pilot podczerwieni sterowany z PC-ta; w tym dodatkowym okienku także okienko typu COmboBox w którym będzie można wybierać kodowanie sygnału
3) shield do płytki ATB - powiedzmy z amtega 1280 lub 2560 na pokładzie, do tego dopięty dodatkowy RAM - tak aby można było zrobić "kozacki" sprzęt do przechwytywania, przy odrobinie miejsca dioda TSMP58000 na pokładzie mogłaby się również znaleźć, może coś i jeszcze :D

Do punktów 1 i 2 proponowałbym opcję aby również użytkownik mógł rozbudowywać możliwości programu, coś w stylu zakładem do AVPlayer - aby możliwość dodawania własnych sygnałów, czy systemów kodowania była chociażby przez edycję plików *.txt

To takie moje skromne sugestie.
Był jeszcze czwarty punkt aby mi uciekł, jak go dorwę to się podzielę :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 20:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

karolen napisał(a):
1) jakieś małe okienko w którym byłby podany system kodowania sygnału

Też mi się to marzy ;) .... lecz to nie taka prosta sprawa i zostawiam to jak na razie na jakąś dalszą przyszłość

karolen napisał(a):
2) tak jak jest klawisz "uC tools" w sekcji Common, aby był dostępny klawisz np "Virtual IR remote control"

Mega pomysł !!!! ... no i znowu zadali mi robotę do domu na noc :( .... :lol: :lol: .... mniam mniam jak ja lubię takie fajne pomysły ;)

karolen napisał(a):
3) shield do płytki ATB - powiedzmy z amtega 1280 lub 2560 na pokładzie, do tego dopięty dodatkowy RAM

Bardziej kozackiego sprzętu nie zrobisz niż na ATmega1284 ;) ... może nie wiesz - to podpowiem, ten procek ma aż 16 kB pamięci RAM ... czy mam jeszcze coś dodać ? ;) - tak mi się wydaje ;) i ten procek jest na liście w uC Tools ... Sprawdź sobie proszę ile pamięci RAM mają procki które wymieniłeś ;) sam zobaczysz o co chodzi i docenisz potęgę mojego ulubionego SMOKA-TYGRYSA jakim jest ATmega1284P ;)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

A przy okazji - możecie mi podpowiedzieć jak tam poszła wam pierwsza aktualizacja programu do wersji 1.0.0.5 ???? bardzo jestem ciekaw ... przy okazji czy widzieliście w okienku "What's new?" ... co nowego jest w tej wersji ? ;) ... mam nadzieję, że się spodoba szczególnie WSZYSTKIM posiadaczom starszych i najstarszych wersji zestawów uruchomieniowych ATB a także posiadaczom przejściówek ATB-USB-RS232 ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 21:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

@mirekk36
Jeżeli ktoś użyje innej przejściówki niż FTDI, to v.1.0.0.5 się nie uruchomi.

Edit:
Teraz nawet po podłączeniu przejściówki wyskakuje mi:
Obrazek



Ostatnio edytowano 20 wrz 2016, o 21:15 przez ciamciak, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 21:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Po aktualizacji nie mogę uruchomić programu. Nie odnajduje ftdchip.dll. Prosi o ponowne ich zainstalowanie ale ta czynność nic nie pomogła.
Oczywiście próbuję po staremu czyli ATB-USBASP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 21:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sie 2012
Posty: 35
Pomógł: 4

Trzeba wrzucić bibliotekę FTChipID.dll np z folderu mkavrcalculator i pójdzie.

Na szybko, nie chciał mi się połączyć z programatorem ATB-RS232, dopiero po uruchomieniu mkavrcalc i wykryciu w nim procka (ATMEGA32), mk2decoderIR zaprogramował mi procka.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 21:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

makarpi napisał(a):
Trzeba wrzucić bibliotekę FTChipID.dll np z folderu mkavrcalculator i pójdzie.


dwie biblioteki trzeba pewnie wgrać

FTChipID.dll

oraz

ftd2xx.dll

obydwie są w folderze MkAvrCalculator

ale można jeszcze raz pobrać program teraz ze strony

http://atnel.pl/mk2decoder-ir.html

i powinno wszystko zadziałać

przepraszam za pierwszy ZONK - bo dodałem nowy programator a zapomniałem dodać do pakietu te dwa ważne pliki DLL - przepraszam

------------------------ [ Dodano po: 11 minutach ]

A jak ktoś ma jeszcze starszą wersję 1.0.0.4 to ona już teraz poprawnie się zaktualizuje czyli zostaną dociągnięte automatycznie brakujące pliki DLL

dajcie znać czy problemy się rozwiązały

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 22:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

wszystko poprawnie się teraz uruchamia i aktualizuje. Mam taki problem. Zaprogramowałem jeden przycisk na włączanie/wyłączanie dekodera SAT i ładnie działa ale żeby załapało wydawanie poleceń z przycisków muszę przynajmniej raz kliknąć dowolnym pilotem w kierunku odbiornika podczerwieni aby wykryta została dowolna ramka - później już przycisk działa.
Oczywiście mówię tu o uruchomieniu mikrokontrolera od zera czyli zaraz po włączeniu zasilania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 22:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Teraz działa testowane na ATmega328



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO