Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 wrz 2024, o 09:19


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 gru 2012, o 15:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2012
Posty: 157
Pomógł: 8

Więc tak. Posklejałem i coś napisalem, jednak mam problem z napisaniem jakiejs odolnej funkcji do wyswietlania roznych zmiennych. Program steruje dwoma wentylatorkami i zmienia ich wypełnienie od 0 do 255. Wszystko na tym poziome działa ok. Do zmiany wspolczynnika wypełnienia służą klawisze key1 i key2 natomiast key3 do przelaczania miedzy nimi. Moje pytanie brzmi jak napisac taką procedure wyświetlania aby pasowała do pwm1 i pwm2, a być może jeszcze do pwm3.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


chodzi mi dokladnie jak w procedurze wuswietl zrobic aby raz bylo pwm1 a raz pwm2 i oczywiscie bez przepisywania tego raz kolejny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2012, o 17:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A możesz jednak pokusić się o zajrzenie dalej do książki i skorzystanie z funkcji SuperDebounce() która DRASTYCZNIE uprości ci pisanie takich programów i to jeszcze tak jak ci się żywnie spodoba.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2012, o 18:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2012
Posty: 157
Pomógł: 8

No tak co do funkcji tej jeszcze nie doszedłem to rozkminiam nad tym programem. Chodzi mi dokładnie że mam dwie rozne zmienne pwm1 i pwm2. Natomiast mam jeden podprogram "wyswietl". I jak to rozkminić żeby ten jeden podprogram działał na obu zmiennych. No jest możliwość napisania identycznych tylko w jednej pwm1 a drugiej pwm2 ale chyba są inne lepsze sposoby. Mirek! ja ciągle dążę do końca ksiązki, nawet już miałem zamówić cz.2, jednak pierwszą studiuje bo miałem z 8 mies przerwy. Poza tym te książki za bardzo wciągają. A przez całe AVR juz rok w w szkole zawaliłem. Dziekan nie zrozumiał uzasadnienia :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2012, o 18:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2012
Posty: 157
Pomógł: 8

heh dzieki niewiem za co, ale chyba za motywacje zrobilem to tak:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


no i kurka działa.

Przypomina mi się kolejna odpowiedz na posty na temat wielopoziowowego menu. Mirek zawsze odpowiadal, ze ilu programistów tyle sposobów, nie do konca sie z tym zgadzalem (bo w koncu jaki), ale teraz zauwazylem ze kazdy ma inna wizje na działanie i sposób działania. OT na własnym przykładzie to zrozumiałem, DZIAŁA!!!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO