Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 08:47


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ATB-MEDkit
PostNapisane: 18 kwi 2022, o 19:13 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 06 wrz 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Czy tym modułem można także odblokować pin RESET w Attiny 45? Jeżeli nie to czego użyć?
Potrzebuje wykorzystywać pin RST w nowym projekcie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: ATB-MEDkit
PostNapisane: 21 kwi 2022, o 22:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Nie, ten moduł obsługuje uC ATtiny 4/5/9/10, ATtiny 102/104, ATtiny 20/40.
Widzisz te procki są programowane interfejsem TPI, który działa identycznie w trybie normalnym jak i HVP, różnica jet jedynie w sposobie wprowadzenia procka w tryb programowania (w HVP trzeba podać 12V na pin reset) natomiast wykorzystywane wejścia jak i komendy są identyczne w obu przypadkach.

Natomiast procek Attiny 45 jest programowany interfejsem SPI w trybie normalnym, a w trybie z wyłączonym resetem, interfejsem HVP który ma zupełnie inny zestaw komend, inne piny używa do tego programowania, dla tego nie jest to już takie proste.

W necie krąży projekt AtmegaFusebitDoctor, który potrafi przywrócić działanie resetu m.in. w prockach Attiny 25,45,85. Niestety nie będzie to takie wygodne rozwiązanie jak przy medkicie bo po każdym zaprogramowaniu i przetestowaniu procka, przed jego ponownym programowaniem trzeba będzie go umieszczać w płytce doktora do odblokowania, a następnie umieszczać w gotowym układzie bądź podpinać programator do programowania. Nie znam odpowiednika medkita dla tych procków. Sam gdy potrzebowałem w projekcie z tym prockiem, wyłączyć reset, na płytce stykowej zbudowałem sobie coś na kształt doctora. Użyłem atmegę 8 w tej roli i parę tranzystorów do podawania 12V i kawałek kodu napisany w oparciu o notę pdf procka attiny...
No chyba że znajdziesz gotowy programator HVP dla tego procka...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: ATB-MEDkit
PostNapisane: 22 kwi 2022, o 07:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 163
Pomógł: 10

Polecam post181699.html#p181699



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO