Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 03:17


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 sty 2022, o 19:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2021
Posty: 93
Pomógł: 0

Witam. Otóż chcialbym sie pochwalic ze dzis udalo mi sie wytrawic 1x małą plytke PCB termotransferem. Bardzo pomocny okazal sie filmik "młodego Kardasia" :D Na tej plytce przewidzialem 1 mosfet i kilka goldpinow. Pierwszy problem jaki dostrzegłem to scalowanie. Poniewaz nie posiadam drukarki w domu, musialem cos wykombinować jak to druknac w robocie. Polecono mi wirtualna drukarke, ktora eksportuje do pdf "PDFCreator". Podczas drukowania w pracy, okazało się że troche za mały ten wydruk, nawet na oko. Musialem zrobić scalowanie 128%, by to co mi się wydrukowało pokrywało się z PDF na ekranie monitora. W sumie rozstaw pod mosfet się praktycznie zgadzał. Ale w ramach treningu ćwiczyłem sobie prowadzenie scieżek i zrobilem schemat z uC, LCD i PCF8583. Wydrukowalem to i w domu zobaczylem, że to kompletnie nie zgadza się z wyprowadzeniami mojego LCD. Podstawka pod mikrokontroler również. Zaczalem kombinować w domu, nawet dokladajac elementy do ekranu i np: przy LCD rozstaw pinów mi się rozjezdzał o 2 za dużo, a pod podstawke był za mały rozstaw. Nie wiem kompletnie, czy ja coś źle robię, czy to po prostu jakas niedoskonałość elementów bibliotecznych Eagle. Rozumiem,że czasem mozna podgiąć troszkę nóżkę elementu, ale tu ewidentnie mi to ucieka. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sty 2022, o 19:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 705
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Wszystkie wydruki musisz robić w skali 1:1, czyli w Eagleu ustawić 1:1, a w sterowniku drukarki skalowanie 100%, bo inaczej będzie się wszystko rozjeżdżało.
Nie ma czegoś takiego jak niedokładność elementów bibliotecznych, różnice mogą być w setnych czy dziesiątych częściach milimetra w stosunku do innych programów, ale nie w kilku milimetrach. Pamiętaj że zawsze sprawdzasz z wydrukiem czy wszystko jest OK, jeśli nie jest to masz problem ze skalowaniem wydruku.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sty 2022, o 20:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2021
Posty: 93
Pomógł: 0

Spytam głupio, bo nie mam tej drukarki w domu i kombinuje. Czy gdy zrobię eksport do pdf w skali 1:1 i otworze taki pdf w widoku 100% to gdy do monitora przyłożę element powinny mi się wyprowadzenia zgadzać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sty 2022, o 20:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 705
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

krawi92 napisał(a):
Spytam głupio, bo nie mam tej drukarki w domu i kombinuje. Czy gdy zrobię eksport do pdf w skali 1:1 i otworze taki pdf w widoku 100% to gdy do monitora przyłożę element powinny mi się wyprowadzenia zgadzać?

Nie zagwarantuje Ci że na monitorze będziesz miał skalę 1:1, możesz trafić że tak, ale obstaję że będzie różnie. Zawsze sprawdzaj na wydruku czy elementy pasują.
A teraz krótki poradnik, w Eagle musisz mieć ustawione takie parametry jak na obrazku poniżej, jak potrzebujesz odbicia lustrzanego to sobie opcję Mirror włączasz ale Scale factor zawsze 1.

Obrazek

a przy wydruku PDF'a takie, ustawiasz Faktyczny rozmiar lub Skala niestandardowa 100%

Obrazek

I powinno być wszystko OK.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sty 2022, o 21:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2021
Posty: 93
Pomógł: 0

Dziękuję Ci za szybką odpowiedź. Wezmę parę elementów do pracy i przetestuję. Jednak muszę w drukarkę zainwestować bo takto się nie da pracować.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO