Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 08:37


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lis 2016, o 21:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Witam!
Takich pytań pełno ,a jak się samemu chce wybrać to problem.
Zdecydowałem sie z racji ceny na Unita. Jakość wykonania,czy wytrzymałość obudowy mnie nie interesuje.Nie mam zamiaru gwoździ nim wbijać.
Najbardziej mi się podobają dwa mierniki. UT-71C i drugi pseudo laboratoryjny UT-803. Prawdę mówiąc bardziej by mi odpowiadał ten drugi,ale dokładniejszy przynajmniej z opisu jest 71C.
Czy może wziąć 70C. Potrzebuje tylko amatorsko głownie do pomiaru niskich napiec,prądów.Szukam czegoś w miarę precyzyjnego.
Doradzi ktoś?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2016, o 21:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 202
Pomógł: 15

Powiem Ci , że unit to dobry wybór. Mam co prawda ut61e jako takiego "ciapka" do wszystkiego ale sprawdza się na polu walki :) co prawda posiadam jeszcze parę tzw. klasowych ale najczęściej jednak używam unita.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2016, o 18:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

Zależy co wolisz, bo porównujesz multimetr - było nie było - przenośny i bardziej stacjonarny. Jeśli masz w domu miejsce, jakiś swój warsztat, nie będziesz przenosił go z kąta w kąt to ja bym wziął stacjonarny. Z doświadczenia wiem, że w takim wypadku tego typu multimetr lepiej się obsługuje, niż "przenośny".

Z drugiej strony widzę, że kosztuje ok. 500 zł (o ile dobrze patrzę). To jednak jest parę groszy. W podobnych cenach znajdziesz też stacjonarnego Mastech MS8040.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2016, o 18:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Jeśli chcesz stołowy multimetr ... to tylko UT-805

natomiast jeśli chodzi o 803 .. to lepiej weź pod uwagę serię 7X np, ten co sobie wybrałeś 71C ew popatrz na 81B choć oscyloskop w nim to w sumie taka podręczna pokazywajka jednak miernik jest bardzo przyzwoity (jest droższy) ...

------------------------ [ Dodano po: 7 minutach ]

http://www.sunduino.pl/wordpress/warszt ... pomiarowy/ zerknij tez tu ... czasem nie warto wydawać za wiele za to samo :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2016, o 20:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

UT-805 wziąłbym bez zastanowienia,ale kosztuje prawie 1000zl. UT-804 570 zl tyle samo kosztuje UT-71C ,ale wydaje się dokładniejszy.
Prosty oscyloskop mam i te mierniki z funkcja oscyloskopu odrzuciłem.
SunRiver miałeś może w rekach tego Ut-804? Bo powiem szczerze chodzi mi bardzo on po głowie.
Trzeba będzie chyba rzucić monetą :)

Ach pomyliły mi sie numerki. Chodziło o UT-803.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2016, o 21:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

wiesz 803 nie brałem nigdy pod uwagę :)

mój 805 ma jeszcze ładny display :) te obecne już mają inne ..

UT803 dokładniejszy ?? tylko 4 cyfry ... no lepiej od dziwadła 800 :)
zaś 71C ma 5 cyfr wiec sam pomyśl jaki wynik jest dokładniejszy :)
zobacz jeszcze 71D ...

z drugiej strony czy wartość np napięcia USB 4.9989V aż tak inna jest od 4.998 V
nawet jak będziesz miał 4.99V to nie bedzie miało dla ciebie znaczenia większego
przemyśl to :)

mój startuszek już 805 jest taki:

Obrazek
ładnie czytelny :) te nowsze już nie mają takich fajnych displeyów ...

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

zawsze możesz za grosze dokupić sobie UT801 :)
albo rozważ MASTECHA MS8040 jeśli ci zależy na stołowym ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2016, o 21:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 maja 2013
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 8

Witam,
posiadam od kilku lat UT-71D i jestem zadowolony.
Weź jeszcze pod uwagę miernik Sanwa PC5000a.
Obydwa mierniki są godne polecenia.

_________________
Sterowniki PLC Siemens czy ATmega, jaki wybrać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2016, o 21:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Ja źle się wyraziłem wcześniej UT71c dokładniejszy :)
SunRiver nie chcesz swojego staruszka sprzedać? Kupisz sobie nowy ładny kolorowy :)
Ten Mastech tez ciekawie wygląda.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2016, o 22:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

grzeniu 73 napisał(a):
SunRiver nie chcesz swojego staruszka sprzedać? Kupisz sobie nowy ładny kolorowy

właśnie te zielone cyferki mnie w nim urzekły :)

Cytuj:
Ten Mastech tez ciekawie wygląda.


obecnie ma tez dobrą cenę

------------------------ [ Dodano po: 8 minutach ]

jak by co to ....

805 w środku wygląda tak :
topic2904.html#p34709

804 tak:
topic2904.html#p34711

co jest w UT-801 i 803 ..... lepiej nie wiedzieć no nie :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2016, o 22:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Moze to fotka półproduktu :) Chyba sie wyleczyłem z tego 803.Tam pewnie tylko obudowa :)
Pozostaje 71C i ten mastech. Zobaczę jeszcze. Dzieki za podpowiedzi. Myślę ,ze obojętnie który z tych dwóch wybiorę to do moich potrzeb wystarczy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2016, o 22:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

aż nadto .... :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 16:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

0livaw napisał(a):
Weź jeszcze pod uwagę miernik Sanwa PC5000a.


Co prawda to prawda, w swoim wcześniejszym poście pisanym "w biegu" skupiłem się na miernikach typowo stacjonarnych, a zapomniałem o poczciwej Sanwie! :)

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 17:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 202
Pomógł: 15

I się zaczyna sanwa może brymen a może jakiś mały fluk. Takich dyskusji jest pełno, nie idź tą drogą twój pierwszy wybór był celny i tak to zostaw.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 17:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

adamBo napisał(a):
I się zaczyna sanwa może brymen a może jakiś mały fluk. Takich dyskusji jest pełno, nie idź tą drogą twój pierwszy wybór był celny i tak to zostaw.


o tuż to ...
ja robię zakupy sprzętu często przypadkiem ,, kupuję to co się akurat spodobało wizualnie
czy pilna potrzeba ... i co było pod ręką ...

nigdy się nie zawiodłem na intuicji :)

Pomyśl ... kup to co ci się podoba i co ci pasuje ... ty będzie tego używał i ma się tobie podobać
i pasować ...

To nie jest wybór , tomka , piotrka , pawła czy innego zbycha czy jakiegoś tam porównania
tylko twój ... :)

Kiedyś tak posłuchałem czyjejś "dobrej rady" i za namową kupiłem sprzet markowy ...
bardzo tego żałowałem wiecej był w servisie niż na siebie pracował, w końcu za którymś razem wylądował w śmietniku ,
z potrzeby kupiłem coś podobnego i taniego bo było potrzebne i na miejscu ... i działa doskonale do dziś nić złego się nie dzieje.

a ów markowa firma ... znaczy dla mnie tyle co tandeta z kiermaszu pod kościołem z przereklamowanym napisem
z drugiej strony ... patrząc ... za tego samego chińczyka nie muszę dopłacać za napisy na obudowie , to ma działać
a nie stać na ołtarzyku :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 18:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Co prawda to prawda. Prawdę mówiąc to sprzęt ten nie potrzebny mi do pracy.Bardziej jako zachciewajka. Wszystkie wymienione sa super.
Tyle ,ze zaś kilka do wyboru :)
Wezmę 71C. Chciałem ta Sanwe ,ktora tez jest super,ale jest troszkę droższa i nie ma termometru. Mozna sobie zrobić lub kupić jakiś termometr ,ale to znowu dodatkowe urządzenie na biurku,a miejsca mało. Czasem lepiej mieć wszystko w jednym.
Dzieki za pomoc,Szkoda ,ze temat szeroki i pewnie nigdy by sie nie skończył.Ale dzięki temu zwróciłem uwagę na inne firmy niż UNIT. No i nie zdecydowałem sie na ten UT-803.
Teraz pozostaje list do Mikołaja napisać.Mam nadzieje,ze rozpatrzy pozytywnie :)
Co do markowych firm to ja sie bardzo zawiodłem na firmie Bosh i to nie tyle na sprzęcie co obsłudze. Nic już od nich nie kupie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 18:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

wiesz w przypadku mojego auta to ... na BOSH,a mówimy o boshe ...
ale to inna historia ... :) tak wiec też się trzymam od tego szrota z niemiec z daleka :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 20:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Wrzuciłem do jednego koszyka,bo miały podobna cenę. Na biurku wygodniejszy byłby dla mnie stacjonarny.Gdyby ten 803 miał bebechy z 71C wziąłbym jego. Niestety nie wydam na miernik 1000zl.Co innego gdyby to potrzebne by mi było do pracy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 21:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Slaweczek napisał(a):
Natomiast czym innym jest ręczniak a czym innym stacjonarnka,


akurat w tym wypadku .. panie kolego .. to masz tylko ręczny lub stołowy ,:)
do modelu 805 wszystkie stołowe pracują na zasilaniu bateryjnym wiec podobnie jak ręczne są
przenośne ... a nie stacjonarne :) i w sumie mozna powiedzieć że to handheldy w innej obudowie

kompromisem jest 804 choć dalej to w polsce za drogi budżetowiec ...
natomiast 805 dopiero może być traktowany jako multimetr laboratoryjny gdyż ma ku temu odpowiednie walory
jak też i stacjonarny ... gdyż działa tylko na zasilaniu sieciowym

ale ... to tak na marginesie ....

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

Slaweczek napisał(a):
500 zł to ja uważam za maks na miernik


o tuż to ... jak słusznie powiedziałeś miernik :)

jak chcesz multimetr to nawet reczniak jest za drogi , jak mój U1253B i powiem że w sumie Ut ma bardzo niewielkie odchyłki
w porównaniu z U1253B , ale ten ma certyfikaty na dokładność pomiaru , a czasem jest konieczna weryfikacja certyfikowanym sprzętem
niemniej jak napisał autor ... do pracy do hobby to albo jesteś rozkapryszonym synem kogoś z rządu , albo po prostu naiwniakiem :)

oczywiście ... nie dotyczy to nikogo tutaj i tylko takie przez kontrast porównanie ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 08:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Slaweczek napisał(a):
ale kto bogatemu zabr


otóż to panie kolego .... :)
abstrahując .... kupuje kupuje 6 litrowego Jaguara ... i ... przerabia na gaz :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 19:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Ja mam juz dosyć tych tanich multimetrow. Kazdy pokazuje cos innego. Bawie się sondami PH gdzie napięcia sa do max 0.180mV. Zazwyczaj oscylują w granicach 0v. Do tego jakieś sterowniki Led i tu znowu mierzenie prądu. Chce w końcu kupić jeden ,który na jakiś czas mi wystarczy i pokaże w miarę prawdziwy wynik. Zresztą jak wyżej napisano kto bogatemu zabroni :)
Pozdro!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 19:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

grzeniu 73 napisał(a):
Chce w końcu kupić jeden ,który na jakiś czas mi wystarczy i pokaże w miarę prawdziwy wynik.


Nigdy nie miałem kłopotów z pomiarem i jego wiarygodnością na Uni-t_ach , ale polecam ci U1253B Agilenta , certyfikat na wet na nalepkę
pozwala spać spokojnie :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 20:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

A ja nie polecam Unita UT70B (być może bebechy te same co w 70C), strasznie przewartościowany sprzęt.
Wolny auto-rate i skaczące odczyty na rezystancji.
Wolę już UT33A, od UT70B.

UT-60C jest bardzo przyzwoity.

Sanwa PC5000a bardzo fajna, szybki auto-rate i fajny LCD choć bierze dużo prądu (kilka razy tyle co UT-60C).
Jak dla mnie minus, że niema oddzielnego włącznika, tylko takie włączanie jak najtańszych chińczykach.
Do tego przez to włączanie potrafi się zawiesić (tak jak UT33A), więc trzeba go wyłączyć i znowu włączyć.
I zdaje się że nie pokazuje częstotliwości/wypełnienia jak się odwrotnie podłączy sondy (UT-60C pokazuje).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 20:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

ciamciak napisał(a):
A ja nie polecam Unita UT70B


70B w istocie jest dziwny , ale 70C został poprawiony choć ma tez swoje wady , porządek jest w 71
oczywiście seria 60 tez jest udana ..

33 to taki tam bzdet na ICLU trudno nazwac miernikiem ale w sumie działa i jak na tą klasę i cene całkiem przyzwoicie
SANWA jest ok choć to klon tylko i z wadami jak choćby wyłączanie , czy wypadające blaszki z pokrętła ze czasem przełacza się gdzie indziej
o wynikach nie wspominając ... '/
ale .. tak to jest z miernikami ...

Większość niema detekcji odwrotności sond , choć w sumie każdy pozkazuje znak (-) nawet te najtańsze jak dasz odwrotnie :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 22:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 202
Pomógł: 15

Czyli co, zaczęło się :) no i fajnie. Mój flaczek:) 287 uch ach jaki on uporządkowany ta perfekcyjna obudowa super precyzja wow mówię wam miodzio a beymenek857s super wyświetlacz ten perfekcyjny brzęczyk wo matko. A metex3650d ... nie no mietek nie, przy teście ciągłości na grzyby można iść nazbierać wrócić a on dalej będzie się zastanawiał czy zabrzeczyć. Za to unit61e no cóż ... małe to brzydkie , piskliwre a te sondy jakieś takie nieporęczne bee a te krzywo wlutowane elementy .... katastrofa, ale życie pokazało zupełnie coś innego. Fluk leży w etui używany sporadycznie przeklinany za każdym razem jak sobie przypomnę ile kosztował, metex ogląda świat zza .... no nie nie ogląda bo spoczywa już z zaslużonymi mierniczkami wskazówkowymi ale jego miejsce raczej na szrocie (ach ten sentyment do rzeczy) brymen nie powiem, stoi dzielnie i pomaga mi w walce. Ale mój ciapuś od juniti, brzydkie kaczątko, walczy dzielnie, codziennie jeździ za mną po serwisach , montażach spada z drabin ale zawsze się podniósł, jak do tej pory i to on zasługuje na mój nr 1. Pozdrawiam i życzę celnego wyboru.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 22:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Ja prawie zawsze ide pod prąd miedzy innymi dlatego na Unita się zdecydowałem. Oprócz tego forum to prawie wszędzie zle opinie o tej firmie. A ja głupi zawsze na swojej skórze chce się przekonać czy maja racje :).
Pojadę do Polski to zamówię sobie tego 71C i będę mierzył co się tylko da :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2016, o 10:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

bo widzisz ... wiekszość patrzy co polecił ...kowalski ...
bo tu krzywy rezystor .. a tu coś innego ...

a nikt nie bierze pod uwagę relacji cena jakość -- tu unit ma dobrze poukładane ..
dodatkowo ma się sprawdzać ... a nie stać na piedestale i chuchać tylko na niego...

unit jest typowym urządzeniem do pracy ... spada , wpada do wody , czasem się go na warsztacie zdepcze kopnie
przejedzie i dalej działa ... no mam tego agilenta , ale musiałem kupic coś z certyfikatem , bo taka była
konieczność ... ale mimo że ma ładny oledzik i certyfikaty ... raczej nie jest sprzętem do codziennych starć
raz przypadkowo spadł i wylądował w serwisie bo sie mu we łbie poprzestawiało i się ustawiał na co chciał .
Teraz jest używany tylko gdy klient zaleci pomiary z certyfikatem .

a tak najczęsciej używam UT-50C bo jest poręczny dobrze w ręce leży i czasem się przydaje jako blokada pod koło.:)
dodatkowo UT10 i UT120 bo bałe i poręczne mozna zawsze mieć w kieszeni pod ręką , a parametry nie odbiegają
pomiarów znacząco od Agilenta ...

Inna sprawa że na forach mają złe opinie .... no ale trzeba sobie zadać pytanie do czego służy miernik ...
ma pracować czesto w trudnych warunkach , a nie żeby rozkręcać i patrzyc że automat coś krzywo wlutował
zwykle wielu uważa że po cenie i napisach na sprzęcie widac jakim jesteś fachowcem ... bzdura ... i totalna
co ci ze sprzętu za XXXXkpln jak nie umiesz go używać ... do czego ma to być do chwalenia się na forum i przed kolegami ??

Tu mamy też inne podejście forum jest dla amatorów. dla amatora cena ma kluczowe znaczenie , a przy 5V wskazanie 4.9989 czy 4.998 , albo 4.99 nie robi różnicy znaczącej ... wąne że jest i miesci sie w granicy błędu
i zaleceń wiec niema sensu na początku drogi wydawać majątku.

grzeniu 73 napisał(a):
A ja głupi zawsze na swojej skórze chce się przekonać czy maja racje .


może to nie do końca tak ... ja widzisz czesto kupuję bo mi się spodobało , bo było inne albo po prostu tylko
to było pod ręką a było coś pilnie potrzebne ... i nigdy mnie intuicja nie zawiodła :)

I tak dobór sprzętu nie powinien byc opierany na jakiś tam wyssanych z palca testach czy opiniach ,
a na potrzebach włąsnych , własnym osądzie i budżecie .

grzeniu 73 napisał(a):
i będę mierzył co się tylko da


owocnych pomiarów :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 gru 2016, o 17:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2015
Posty: 393
Lokalizacja: Mielec
Pomógł: 14

UT70B działa robi robote od prawie 3 lat, cóż więcej powiedzieć, bateria nie wymieniana jeszcze, wyników nie przełamuje, stosunek cena jakość jest ok, sondy mogły by być silikonowe, ale ok



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO