Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 10:33


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 kwi 2017, o 12:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2013
Posty: 126
Pomógł: 0

Witam

Zakupiłem oscyloskop Rigol DS1054Z. Wiem o czymś takim jak ground loop i sprawdziłem miernikiem (sprawdzenie ciągłości) na gnd z USB i PE przewodu elektrycznego. Są one połączone. Jak dobrze rozumiem to jak podłącze sondę do + to zrobię zwarcie. Jak mierzyć takie sygnały. Mam zestaw ATB i chciałbym zobaczyć co się dzieje na liniach wychodzących od pinu mikrokontrolera. Jak takie sygnały mierzyć jak się podpinać ?

To co już mnie totalnie zmyliło to to że GND z portu USB oscyloskopu jest połączone z PE wtyczki 230V.

Obejrzałem cały filmik EEVBlog #279 omawiający ground loop.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 kwi 2017, o 13:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

Jeśli chcesz badać ATB to nie ma żadnego problemu po prostu masę oscyloskopu łączysz z masą ATB a sygnał z nóżki procesora dajesz na sondę.
I wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam Paweł.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 kwi 2017, o 13:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2013
Posty: 126
Pomógł: 0

A jak podłącze krokodylek z oscyloskopu do + przypadkiem to nie zrobię zwarcia (zazwyczaj wiem co robię jednak błędy mi się zdarzają.) ? Trochę się gubię w tym wszystkim.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 kwi 2017, o 13:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1079
Pomógł: 73

ukasz napisał(a):
A jak podłącze krokodylek z oscyloskopu do + przypadkiem to nie zrobię zwarcia (zazwyczaj wiem co robię jednak błędy mi się zdarzają.) ? Trochę się gubię w tym wszystkim.


Zrobisz zwarcie w takim przypadku



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 kwi 2017, o 14:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

Wszystko zależy z czego zasilasz swoje ATB jeśli z zasilacza który jest w komplecie do ATB lub podobnym lub baterii i przetwornicy LiOn a nawet z komputera przez USB to oczywiście nic się nie stanie.

Nie jestem tak dobry w tłumaczeniu jak np. nasz Mirek ale podobna sytuacja z loopground ma w życiu codziennym czyli dla czego ptak spokojnie siada na przewodach wysokiego napięcia i go prąd nie zabija :?:

Jeśli rozrysujesz sobie schemat przepływu prądu między zasilaniem i sprawdzisz czy zasilacz taki od ATB jest odseparowany od sieci to będziesz miał odpowiedź na swoje wątpliwości.

Pozdrawiam Paweł.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 kwi 2017, o 18:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2013
Posty: 126
Pomógł: 0

Cytuj:
Jeśli rozrysujesz sobie schemat przepływu prądu między zasilaniem i sprawdzisz czy zasilacz taki od ATB jest odseparowany od sieci to będziesz miał odpowiedź na swoje wątpliwości.

Ok Już zrozumiełem. Mam zasilacz warsztatowy w którym jest transformator. Skoro tak to jak będę zasilał płytkę ATB z tego zasilacza to mogę się podłączać gdzie chce (na płytce ATB) jakąkolwiek końcówką sondy. Dzięki za odpowiedzi i naprowadzenie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO