Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 08:07


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 11:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 mar 2013
Posty: 6
Pomógł: 0

Czy wie ktoś jak mogę zrobić kopie forum dla wlasnego użytku (na okres 4 miesiecy bo tyle beda na statku i nie bede mial dostepu do sieci) ?

Na statku będę mial całą masę wolnego czasu i będę chciał go spędzić na zabawie z mikrokontrolerem z blogiem nie bylo wiekszych problemow. problem pojawil sie jednak z forum.
winhttrack ma problemy z PhpBB albo ja nie potrafie go poprawnie skonfigurowac.

jezeli ktos ma jakis pomysl proszę o pomoc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 13:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wolfi0 napisał(a):
Czy wie ktoś jak mogę zrobić kopie forum dla wlasnego użytku (na okres 4 miesiecy bo tyle beda na statku i nie bede mial dostepu do sieci) ?

Na statku będę mial całą masę wolnego czasu i będę chciał go spędzić na zabawie z mikrokontrolerem z blogiem nie bylo wiekszych problemow. problem pojawil sie jednak z forum.
winhttrack ma problemy z PhpBB albo ja nie potrafie go poprawnie skonfigurowac.

jezeli ktos ma jakis pomysl proszę o pomoc


aaaaaa to już mam "ptaszka" odpowiedzialnego za ataki na nasze forum :( .... tak tak, niestety tego typu próby za pomocą takich programów kończą się tym, że nasza firma hostingowa chce nas wyciąć i w końcu wytnie jeśli nam się nie uda blokować takich prób .... Na szczęście nasz informatyk jak do tej pory robi coraz to nowsze postępy w celu zabezpieczenia się przed takimi atakami - bo tak to trzeba wprost nazwać :( .... Dzięki temu kolejne próby, zwykle się nie udają potencjalnym osobom które chcą to forum zassać na dysk

tyle że też mówił że być może to nie były ataki tylko ktoś chciał sobie skopiować całe forum ... no i widać nie pomylił się .... bo teraz kolega się przyznał do tego ...

Ok - rozumiem, że to nie był świadomy atak, ale niestety prosiłbym - aby takich rzeczy po prostu nie robić bo pada u nas wszystko w tym czasie. Czat przede wszystkim jako pierwszy dostaje w głowę w trakcie takiego ssania i zaczyna szwankować ....

to nie jest forum założone na jakimś mega hamerykańskim serwerze, które ma do dyspozycji moc jaką dysponuje np youtube, google czy facebook - więc po raz kolejny mój APEL - proszę zaprzestać takich praktyk - bo w najlepszym wypadku - nie dość że się nie uda pobrać forum na dysk to jeszcze forum zdechnie i go w ogóle nie będzie - a pewnie koledze nie o to chodzi aby wrócić np z podróży statkiem i zastać wypaloną czarną dziurę w internecie po forum atnelańskim ? :(

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 23:00 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 mar 2013
Posty: 6
Pomógł: 0

naprawdę przepraszam Panie Mirku ... forum próbowałem pobrać w godzinach nocnych 3-4 w nocy. Myślałem że w takich godzinach jakoś mi się uda i nie będzie z tym większego problemu (tzn. nie zabiorę cennego transferu innym użytkownikom) ale czytając dość pobieżnie zagramaniczne artykuły na temat pobierania phpBB to faktycznie jest z tym spory problem. Kurcze naprawdę zależy mi na cennych informacjach z tego forum bo jak już będę na statku to pozostanie mi mail (skyfile) i to będzie jedyna opcja na jakąś pomoc gdy będę miał "kłopoty") jeżeli naprawdę nie ma żadnej możliwości na forum offline to po prostu będę potrzebował maila do Ciebie no i jeszcze do Sunrivera , który już raz d**e mi uratował ;) Oczywiście przed samym rejsem zamówię komplet książek ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 23:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok nic się nie stało - ot po prostu taka prośba ... bo jak mówię, powoduje to przekroczenie limitów obciążenia serwera na hostingu i grożą wyłączeniem. Dlatego też poza samym phpBB to jeszcze nasz informatyk czuwa i robi pułapki na tego typu "pobieraki" dlatego się nie udaje zwykle - tyle że nieraz zanim zauważy to już nas hosting ściga.

Rozumiem więc tą potrzebę dobrze - ale hmmm na razie nie mam innego wyjścia jeśli chodzi o hosting ok?

a mail do mnie przecież zawsze jest dostępny ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 23:12 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Jeszcze możnaby poprosić Mirka o kopię bazy danych forum, ale pewnie się nie zgodzi. ;-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 23:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):
Jeszcze możnaby poprosić Mirka o kopię bazy danych forum, ale pewnie się nie zgodzi. ;-)


A jak się taką bazę ten tego ? no bierze ? ;) i czym później się ją przegląda ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2013, o 23:20 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

W Panelu Admina jest opcja zrobienia kopii bazy danych forum i zrzucenie do pliku.

I polecam robić to na wszelki wypadek raz na jakiś czas, bo widziałem już trochę for które upadły właśnie przez brak kopii po atakach lub po problemach z hostingiem.

A czym przeglądać nie wiem bo nie miałem takiej potrzeby. ;-)

To musiałby się wypowiedzieć śpec od MySQL.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 03:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 530
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 8

Jako śpec od baz.danych od razu powiem, że taka kopia do niczego użytkownikowi się nie przyda :-)

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 06:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

niestety się nie przyda choć można częsciowo jej użyć stawiając lokalnie np krasnala , na nim phpbb i wgrać bazę z kopi
wykonanej z np PHPadmina czy panelu forum , kiedyś tak robiliśmy na naszym forum subaru jak zmienialiśmy hosting.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 07:20 

Pomógł: 0

Do stron www. był kiedyś taki program teleportpro, ale na forum raczej działać nie będzie.

Można próbować wgetem, ale jak Mirek powiedział. Nie rzucać się na forum, jak wilk na owieczkę ;), tylko ograniczyć mocno pasmo ściągania i ilość wysyłanych zapytań.

PS. Sam bawiłem się w ściąganie stron, ponad 10lat temu, za czasów modemowych połączeń ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 11:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Niestety już stawiamy zabezpieczenie i jeśli ktoś będzie zasysał całość regularnie to automatycznie będzie blokada IP - niestety :( .... przepraszam ale nie mam innego wyjścia. Niestety taki zasysacze powodują zwiększenie ponad normę referencyjnego procentowego obciążenia - dopuszczalnego w naszym pakiecie. Krótko mówiąc - nie stać mnie na razie na wykupienie drogich opcji hostingu i to tylko na potrzeby zasysania forum :( .... więc bardzo proszę o rozwagę i nawet nie polecanie tu żadnych programów i sposobów ok ? to jest moja gorąca prośba.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 12:07 

Pomógł: 0

No sposobów Mirku na phpBB nie ma ;), trzeba by napisać własnego "robota", a zapuścić go po prostu w formie "normalnego" użytkownika by nie obciążać forum.

Sam robiłem takie "numery" ;), podobnie jest z korzystaniem z nmapa ;), ustawia się odpowiednie opcje i on w losowo wybranych momentach skanuje sieć.

Przydatne to jest do sprawdzenia zabezpieczeń własnych serwerów czy stron.......
Bo faktycznie jak ktoś bez "mózgu" ściągnie program odpali z domyślnymi ustawieniami to zarżnie każdą sieć.
Zresztą dlatego też przez ostatnią dekadę, w/w programy zeszły bardziej do podziemia i ciężej je znaleźć a jeszcze ciężej z nich korzystać.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 12:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Teraz masz czas to zapisz sobie normalnie z poziomu przeglądarki tematy które Cię interesują na dysk a potem na pendrive na przykład.

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 12:17 

Pomógł: 0

No dokładnie, tym bardziej, że nie ma tego aż tak dużo.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO