Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 01:52


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sty 2019, o 21:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2014
Posty: 119
Lokalizacja: Łódż
Pomógł: 1

Przeglądając ostatnio swoje elektrośmieci wygrzebałem płytę z odtwarzacza DVD która jak się okazało zawiera dość interesujący układ a konkretnie mikrokontroler MB91307R. Produkcji FUJITSU rodzina FR
Obudowa 120 pin LQFP
32 bitowa architektura RISC
zasilanie 3,3V
Częstotliwość 66MGz
Pamięć 128Kb
9 przerwań
ADC 10 bit 4 kanały
3 16 bitowe timery
3 porty UART
1 port I2C
Nota katalogowa jest dostępna, środowisko IDE to SOFTUNE ale nie mogę znaleźć żadnych danych odnośnie programatora i programowania samego układu. Znalazłem jedynie informacje ze jest podłączany pod port COM. Czy ktoś miał może styczność z ta rodzina mikrokontrolerow i warto się nim trochę zainteresować czy raczej szkoda prądu. Chciałem po prostu zrobić na początek jakiś prosty układ do migania LED czy coś w tym stylu. Nowsze wersje ( MB91F) są stosowane w sterownikach ECU w autach produkcji japońskiej np honda



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2019, o 22:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2014
Posty: 28
Pomógł: 4

Miałem okazję działać z procami tej rodziny. Wg. mnie nie warto w nie brnąć dla celów hobbystycznych, lepiej ten czas przeznaczyć na poznanie nowocześniejszych,popularniejszych układów, na które łatwiej znaleźć przykłady lub porady.
Jeżeli się zdecydujesz z nim działać to sprawdź poniższe linki.

Niektóre mają problem. Mianowicie podczas programowania, np gdy padnie zasilanie / zakłócenia to procesor zamilknie na wieki :twisted:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lut 2019, o 23:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2014
Posty: 119
Lokalizacja: Łódż
Pomógł: 1

Faktycznie. Przejrzałem dokumentacje i sam proces programowania z przełącznikami dla użytkownika już słabo wygląda. Dokumentacji praktycznie brak... Projektów tez. Płytkę tez musiałbym dość mocno przerobić aby z niej korzystać. Akurat procesor jest z demobilu wiec jak odmówi współpracy to nic wielkiego się nie stanie Dzięki za rzeczowe info :) . Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO