Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 05:47


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 gru 2018, o 12:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2016
Posty: 186
Pomógł: 7

Witam.
Dawno, dawno temu zrobiłem sobie kamerton do strojenia pianina na układach TTL. Był generator kwarcowy, programowany dzielnik, przełącznik obrotowy 12 pozycyjny z matrycą diodową. No, ale mamy nowe czasy i pomyślałem, że z sentymentu zrobił bym to metodami współczesnymi, wybór padł na Arduino nano ze względu na cenę klonów chińskich i gotową płytkę. Zasada działania ta sama, czyli podział częstotliwości za pomocą timera1.
Ale skoro robię kamerton, to pomyślałem, czemu nie dodać gniazda BNC i zrobić programowany generator. I tu zaczyna się kłopot. W przypadku kamertonu miało być 12 częstotliwości w zakresie oktawy, więc wystarczy enkoder albo 2 przyciski czy nawet jeden do przełączania, a generator może w przypadku zegara 16MHz dać zakres od ok 0,12 Hz do 8MHz czyli pewnie coś ok 15 oktaw. Wiadomo, wyświetlacz trzeba dodać, ale jeśli to ma być jako kamerton to chciałbym uniknąć klawiatury.
Macie jakąś koncepcję menu, może zakresy, jak fajnie to zrobić?
Na razie mam sterowanie przez USB, podaje się częstotliwość w Hz lub nazwę dźwięku i generator ustawia częstotliwość.
Jakby kogoś interesowało, to kod jest taki, aktualna wersja na githubie użytkownik czarekgr, gałąź develop

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Jest to zlepek jak na razie, na pewno ten kod jeszcze będę szlifował, w przypadku sterowania z komputera mogło by zostać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO