Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 20:36


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sty 2016, o 22:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Ostatnio stałem się posiadaczem do testów modułów m590 firmy neoway. Ma to być alternatywa do sim900 w projektach nisko budżetowych. Z uwagi na niedawną zanętę na elekt... i bardzo przystępnej cenie poniżej 10 zł postanowiłem tematem się zainteresować. Na obecną chwilę testowałem na dwóch gotowych wschodnich płytkach - tej największej i tej z kartą sim obok modułu. Postanowiłem nic nie zmieniać w pierwszym podejściu. Co ciekawe - jeden moduł miał koci baud, który musiałem zmienić...

A oto pierwsze spostrzeżenia:
- moduł nie zapamiętuje ustawień po zaniku zasilania (xbary zwrócił mi uwagę, że powinno być podtrzymanie bateryjne, ale wschodni bracia to olali)
- jak narazie żaden moduł za długo nie popracował. Bardzo szybko odpowiadają error na komendy poza AT i ATI
- jeśli nie zmieniam ustawień, to po małej chwili gubią sygnał (at+csq 99,99) lub się blokują (at=cpas 1) - może jakiś myk z kartami sim? ...
- są ogólnie bardzo niestabilne - niby działają niby nie... taka troszkę masakra. - wina zasilania


Testowane na przetwornicy atnela ustawionej na 4,2V - zalecane przez producenta, ft232 z atb i zasilaczu 12V, 3A - także problemy zasilania chyba odpadają.
Na koniec testów dorzuciłem 100nF, 470uF i 47uF do modułów i nadal lipa... -błąd


Dzięki radzie Mirka dałem 1000uF low esr i wszystko ożyło. Wiem, że lepsze tantale 100uF, ale teleportu jeszcze nie mam :-)

Jak dotrą tantale i troszkę potestuję, to może i własną płytkę zrobię i na pewno się pochwalę.



Ostatnio edytowano 9 sty 2016, o 00:32 przez icer_cmg, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2016, o 22:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

icer_cmg napisał(a):
Na koniec testów dorzuciłem 100nF, 470uF i 47uF do modułów i nadal lipa...

Ale tak się nie zabezpiecza zasilania żadnych modułów GSM :(

Jak chcesz to zrobić dobrze to:

- użyj 2 lub trzech kondensatorów (ale porządnych nie chińskich) tantalowych o pojemności 100 uF koniecznie typu LOW ESR (tanie nie będą)
- zrób porządnie PCB czyli - umiećś te kondensatory jeden po drugim przy nóżce zasilania modułu - taki rządek żeby ścieżka od pinu modułu leciała na PLUS pierwszego kondka, później drugiego, później trzeciego - a one jeden prawie przy drugim.
- skieruj MINUS kondków w stronę jakiegoś pinu GND modułu aby masa miała JAK NABLIŻEJ do niego
- oczywiście możesz dać też przy pinie zasilania jakiegoś ceramika i najlepiej jak już nie 100nF a np 10uF (ceramik)

zobacz sobie tutaj:
topic2963.html

dokładniej to:
Obrazek

zaznaczyłem czerwono to miejsce z kondkami - w miarę dobrze widać chyba co ?

Jak widzisz założyłem, że nawet będą potrzebne 3 szt ale w efekcie końcowym wystarczyły u mnie dwa (miejsce na C12) puste. Do tego krótka i grubaśna ścieżka zasilania .... Widać też mały kondek ceramiczny

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Nie wiem czy to wszystko pomoże - czy to wina tanich modułów czy nie (ale warto spróbować) ...


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2016, o 22:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Co do zasilania to popróbuje. Jak pisałem to były testy gotowców, które innym niby latają... Obawiam się jednak, że to również moduły są do ... Niezmiernie czekam na YB i moduł z sim900, bo chyba będzie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2016, o 23:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

icer_cmg napisał(a):
sim900, bo chyba będzie.


Będzie ale dokładnie mówiąc sim900D ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2016, o 00:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

A więc znalazłem 1000uF low esr z płyty głównej od komputera, wlutowałem zaraz przy pinach modułu i cud - ożył. Jednak zasilanie...

Mirku - niech inni gadają, ale jesteś wielki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2016, o 01:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2012
Posty: 291
Lokalizacja: okolice Opola
Pomógł: 20

A ja przy okazji zapytam. Czy te moduły są już jakoś ogólnodostępne, ponieważ ani na Aliexpres, ani na ebay-u ich nie widzę.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2016, o 11:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 sty 2016
Posty: 8
Pomógł: 0

Jestem nowym użytkownikiem tego forum więc na początek witam wszystkich :)

krafin, oczywiście, że moduły m590 i m590e na aliexpress są ogólnie dostępne.

Obrazek Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 17:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2012
Posty: 291
Lokalizacja: okolice Opola
Pomógł: 20

O kurczę, wielkie dzięki!!! Widocznie coś źle wpisywałem i nie umiałem się dokopać. Te moduły są tańsze od atmegi16. Myślę że warto zrobić wszystko aby coś z nich wydusić. Od razu zamówiłem 2 sztuki.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 23:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

A wiec tak - jak narazie nie mam tantali, ale w jutro to ogarnę - w Poznaniu chyba będą mieli :-). Po poprawie zasilania ze stabilnością jest lepiej, choć piki potrafią nadal zwiesić moduł. Nadal nie udało mi się zapisać ustawień. Chwilowo walczę z inną płytką, ale po zdobyciu tantali postaram się zrobić protezę do ATB. Myślę, że innym się to również przyda, choć już teraz mówię - jest różnica w porównaniu do sim900 na korzyść tego drugiego.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2016, o 10:25 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 sty 2016
Posty: 8
Pomógł: 0

A może spróbować zasilić m590 z akumulatorka ?
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2016, o 00:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Mały dodatek - biblioteka eagle z M590
Obrazek Obrazek


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2016, o 22:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Nowych praktycznie nie dostaniesz, a tantal.... nawet nie LowESR. Opisz swoje doświadczenia, bo moje są średnie...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2016, o 22:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2013
Posty: 94
Lokalizacja: Turek
Pomógł: 5

Witam dzisiaj doszła paczka i do mnie oczywiście sam moduł oraz gniazdo karty sim to odzysk. Mam zamiar powalczyć z tym modułem ciekawe co to jest warte.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2016, o 22:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2012
Posty: 291
Lokalizacja: okolice Opola
Pomógł: 20

Ja tylko powiem że zasilam je z przetworniczki ustawionej na 4.3V z pominięciem tej diody na płytce. I moduł działa o niebo lepiej (przy zasilaniu przez tą diodę z 5V notorycznie się resetował przy dzwonieniu na kartę albo dzwonieniu z modułu)
Także jeżeli chodzi o sam m590 to jest wart więcej niż kosztuje (porównując do sim900) ale obowiązkowo na jakies lepiej przemyślanej płytce, ale jeżeli będzie działał w gotowym urządzeniu to problem się rozwiązuje sam. Jedyną alternatywą dla niego wg. mnie jest tylko sim800 który ma kilka "fiuczerów" więcej.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 00:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2013
Posty: 94
Lokalizacja: Turek
Pomógł: 5

No ja na zestawie który otrzymałem układ czasami przy wydawaniu komend AT wyskakuje ERROR możliwe że to wina zasilania popracuje nad tym. Smsy śle dzwoni też ciekawa alternatywa na jakiś projekt.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 22:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sie 2014
Posty: 26
Pomógł: 1

Takie pytanie jak obsługa połączenia TCP w tych modułach m590.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2016, o 21:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Udało się !!!

Dzięki pomocy naszego..- no tak mi się to samo nasuwa... MĘTORA i WODZA Mirka udało się...

Teraz na poważnie: dzięki podpowiedzi Mirka o zasialaniu i ogólnie całej wiedzy, jaką przekazuje udało mi się ożywić m590. Moduł działa od 18 godzin i jak narazie się nie zwiecił i nie resetował. Dla testów wysyła sms co 15 minut i dzwoni po 5 minutach. Układ odrzuca również połączenia: z mojego numeru po trzech sygnałach a z innych od razu. Co do procka, programu to nie będę pisał, bo nie warto - na szybko arduinowy kod kopiuj wklej. Ustawienia, jakie wprowadziłem: AT+CMGF=1, AT+CNMI=2,2,0,0 , AT+CSCS="GSM" , AT+CLIP=1
Opiszę jednak troszkę płytkę.

Płytka:
Płytka piękna nie jest i miała służyć jedynie testom. Główne wyznaczniki:
1. Ścieżki zasilania jak i masy możliwie szerokie - u mnie 50mil (poprawione) , ale mogą być i szersze, ale ważne, żeby krótkie.
2. Kondensatory tantal 100uF lowESR, minimum dwie sztuki, GND możliwie jak najbliżej modułu. Do tego dałem 100nF ceramik
3. Wydajna przetwornica dająca 4,2V (u mnie LM2596) i zównież wydajny zasilacz.

Do tego należy pamiętać, że piny rx i tx mają logikę 3v3

Tak więc moduł pracuje, jest jak na obecną chwilę stabilny. Winą poprzednich testów była źle zaprojektowana płytka, brak filtracji skoków zasilania (moduł ma prądożerne szpilki). Pamiętać nadal trzeba, że moduł nie pamięta ustawień i jak narazie nie znalazłem rozwiązania.
Obrazek Obrazek



Ostatnio edytowano 9 mar 2016, o 19:43 przez icer_cmg, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2016, o 09:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 298
Pomógł: 13

Jak mi się marzy taki moduł GSM... :-) Muszę nadrobić zaległości i fajnie by było ten temat ruszyć.
Fajnie, że Ci się udało, opanować moduł. Innym to ułatwi robotę a innych ośmieli do podjęcia prób.
Po pierwszych postach myślałem, że moduł faktycznie okaże się jakimś chińskim niewypałem, a tu jednak się udało:-)

---
BTW:
icer_cmg napisał(a):
Ścieżki zasilania jak i masy możliwie szerokie - u mnie 0,05 mil

0,05mil - da się takie w ogóle narysować? :D Do grubych raczej nie należą ;)
Chodziło Ci o 50milsów?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2016, o 13:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Ale kolega icer_cmg napisał tylko
Cytuj:
u mnie 0,05
a to przeliczając z podstawowej jednostki na milsy daje właśnie 50 mil (0.05 cala). Jednostkę mil dodałeś sam, choć prawdą jest że podanie 0.05 bez jednostek nie jest precyzyjne.

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2016, o 13:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 298
Pomógł: 13

Ja nic nie dopisałem do tego co napisał kolega icer_cmg, zwyczajne cytowanie selektywne, bez modyfikacji.
Jak by nie było, to już jest jednoznacznie teraz poprawione :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 15:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

mpo napisał(a):
A jak ten moduł toleruje "uczciwe" 3,3V?
U mnie śmiga na atb (ft232) na 3v3 i bez problemów, choć chcę dorzucić mu konwerter poziomów na bss138 na 2,85. Polecam Datasheet, strona 18 https://www.google.pl/search?q=m590+dat ... 6QTeo7zgDA

mpo napisał(a):
czym się różni m590 od m590e.
Nie zauważyłem różnic. Niby "e" to coś z rynkiem europejskim... ale mi działają już wszystkie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 18:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

http://www.sunduino.pl/wordpress/gsm-tanio-i-prosto/

i niema kłopotów żadnych bez przeróbek itd ...

różnica jest ...między 590 i 590e ... przede wszystkim 590 niema certyfikatów dopuszczających (chińczyki nie potrzebują śmieci)
ponadto różnią się możliwościami i firmware ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 19:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Wiem SUN, czytałem zaraz. Mam jeden dziewiczy moduł to zastosuję się do Twoich rad i zobaczę jak u mnie to wyjdzie. Bardzo lubię Twoje podejścia do tematów - bardzo profesjonalne i dogłębne. Ja amator czytam zawsze z zaciekawieniem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 21:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

icer_cmg napisał(a):
Wiem SUN, czytałem zaraz. Mam jeden dziewiczy moduł to zastosuję się do Twoich rad i zobaczę jak u mnie to wyjdzie.


Oj tam po prostu miałem jakieś takie przeczucie że nikt nie czyta dokumentacji i nie stosuje się do zaleceń i potem mamy mity i legendy ciemnogrodu :) Bo to że moduł jest tani nie oznacza że jest zły .... :) dodatkowo wszystkie dostepne na rynku są niestety z demontażu były masowo stosowane w różnych modemach GSM dla systemów p.poż i alarmowych oraz modemach GSM do komputerów , zastąpiły je lepsze modele jak m660 i benQ , ublox czy sim900L . A te trafiły na rynek wtórny dla amatorów ...

Antenki ja mam fabryczne pcb , ale to tylko kawalusio pcb cienkiego i niewielkie ścieżki dla HOT Line i wielki polygon masy , ale chodza rewelacyjnie muszę przyznać :)

bo na tym druciku to se można .... :)

Na moduł można zadzwonić ... gdyż realizuje po ustawieniu funkcję faxu niemniej nie obsługuje voice mode
co ciekawe jedne się rozłączają od razu inne po kilku dzwonkach , a np jak pokazałem na stronie to mój nawet odebrał połączenie
--- może to wynika z możliwości karty ?? całkiem możliwe .... dokumentacja jest jaka jest i wiele tam nieścisłości i niedomówień
np na karcie sieci docomo , pokazuje freq pracy od 750, 800, 900, 1800, 2200Mhz a na naszym plusie tylko 900 i 1800Mhz
no ale co za róznica , jako modem spisuje się ... fajnie lecą pakiety UDF , ale i połaczenie ze stroną czy serverem na ESP przez TCP/IP
nie stwarza problemu ... ot tanio prosto i przyjemnie ...

------------------------ [ Dodano po: 11 minutach ]

Oczywiście radzę poczekać na mirka SIM900D gdyż (y) to nie będzie jak m590/590E i będziecie mogli zrobić sobie własnego smarkfona
a ten mały m5xx no cóż zabaweczka i tyle do bardzo prostych zastosowań
jaka cena taki moduł ... :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 22:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Jak dla mnie m590 jest ok, ale tam, gdzie potrzebuję większej pewności wolę wsadzić sim900 a na mirkowego sim900d czekam z niecierpliwością.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2016, o 17:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

Poczytałem wasze opinie i sam się skusiłem ;) Sun, masz może projekt anteny ma PCB ;) ? Czy kupowałeś gotowce :)?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2016, o 18:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Cytuj:
Sun, masz może projekt anteny ma PCB ? Czy kupowałeś gotowce ?
mam gotowce pozostały po jakiś tam projektach, ale takowy się pojawi w nastepnym arcie

icer_cmg napisał(a):
a na mirkowego sim900d czekam z niecierpliwością.

otóz to .. otóż to ...:)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2016, o 12:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 lut 2016
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam Wszystkich!

icer_cmg napisał(a):
Tak więc moduł pracuje, jest jak na obecną chwilę stabilny.


Ten moduł działa na płytce, którą zaprojektowałeś?
Nie jestem pewien, ale gniazdo karty sim w Twoim projcekcie to lustrzane odbicie
(SIMVCC zamienione z SIMCLK oraz GND zamienione z SIMI/O).
Pytam, bo takie wyprowadzenia tego gniazda znalazłem w internecie.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam,
Daniel



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2016, o 19:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Oczywiście, że jest pomyłka - ścieżki zamiast na top - powinny być na bottom, a wycięcie karty na dole i na zewnątrz.

Poprawione.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2016, o 21:50 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2016
Posty: 5
Pomógł: 0

Na początku witam i pozdrawiam wszystkich bo to mój forumowy debiut :-)

Również zakupiłem modem m590e. W zasadzie działa mi on od samego początku bez najmniejszych problemów (wymieniłem rezystor do karty sim na 10k, zasilanie mam z ogniwa li-po). W zasadzie w kwestii GSM nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń. Problem pojawił się gdy zachciało mi się połączeń GPRS.
Mój modem bez problemu łączy sie z APN, zostaje mu przyznany adres ip, dostaje adresy DNS'ów, mogę wysyłać pakiety UDP i TCP. Bez problemu mogę łączyć się z FTP i zapisywać na nim pliki.
Problem mam natomiast z komendą at+dns="_tutaj_nazwa_www".
Wg wszelkich znaków na wodzie i ziemi w odpowiedzi powinienem dostać zwrotkę z dns'a z adresem ip. Niestety tak się nie dzieje. Dostaję tylko "ok".
Jest to dosyć kłopotliwe bo wszystkie komendy do komunikacji gprs wymagają podawania adresu ip a nie nazwy.
U was działa ta komenda? A może znacie jakiś inny sposób na zapytanie do dns (po udp albo tcp)?

Wersja fw mojego m590e to 1.30b. BTW czy w tych modułach można zrobić upgrade fw?

Chciałem zrobić taki mobilny rejestrator, który będzie wrzucał dane na serwer. Problem w tym, że serwer ma dynamiczne ip, no i nie działanie tej instrukcji "trochę" mnie trzyma...

Dzięki za sugestie i odpowiedzi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO