Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 21 lut 2025, o 02:22


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 gru 2015, o 14:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 21 lis 2015
Posty: 16
Pomógł: 0

Witam, od kilku godzin głowie się nad algorytmem wyświetlanai przesuwającego się tekstu na matrycy 8x8 podłączonej do atmegi.

Chciałbym teraz by od prawej, do lewej teskt dajmy na to "ATMEGA" przesuwał się z prędkością pół sekundy na jedną kolumne. W obsłudze przerwania już mam ustawienie flagi co pół sekundy, a teraz w pętli głównej chce przypisywać kolumnom poszczególne wartości z kolumny i literki


Narazie powiedzmy że uproszcze algorytm i wrzuce do tablicy "atmega[6][4]" kolejne literki tj. "A", "T", "M", "E". "G" , "A"..

Główny problem t o napisanie pętli...

narazie chciałem przesunac jedna literke, w 12 tickach, bo 8x 4 =12 doszedłem do tego... wiadome, nie działa. ktoś ma jakiś pomysl???

to nie działa, jak będzie działało to i tak nie rozwiąże problemu, bo jak potem mam odwoływać się do kolejnych literek z tablicy?
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2015, o 16:51 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Utwórz tablicę z całym napisem jako jednowymiarową tablicę bajtów/kolumn o nazwie np. TEKST[60] oraz zmienną start, która będzie wskazywać o jaką pozycję tekst z z bufora TEKST jest przesunięty względem bufora roboczego KOLUMNY. Tekst zmieniasz sobie jak chcesz i kiedy chcesz. Co pół sekundy zmieniasz zmienną start i od razu ładujesz 8 kolejnych bajtów z bufora TEKST począwszy do indeksu start do bufora KOLUMNY. Za pół sekundy znowu zmieniasz zmienną start i ładujesz 8 bajtów (tylko innych).


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO