Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 00:49


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Płytka testowa
PostNapisane: 28 wrz 2014, o 16:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014
Posty: 90
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 1

Moja pierwsza płytka testowa z wyświetlaczem, ośmioma diodami, czterema przyciskami, buzzerem i układem ULN2003

W sam raz na testowanie pierwszych prostych programików i naukę języka C :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 wrz 2014, o 17:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2014
Posty: 855
Lokalizacja: pod Warszawą
Pomógł: 58

cześć
fajnie tylko dlaczego nie dodałeś na płytce procka?
byłoby wszystko w komplecie, a tak musisz pewnie łączyć przewodami ze stykówką

ja bym dodał procesor i wyprowadził porty na goldpinach

pozdrawiam

_________________
Pomóżcie mi stanąć na nogi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 wrz 2014, o 17:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2014
Posty: 173
Lokalizacja: Bytom
Pomógł: 2

Mczary musiałeś mnie wyprzedzić ? Pisałem sobie prawie to samo co ty i na chwilę musiałem odejść.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 wrz 2014, o 17:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2013
Posty: 200
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 22

Ładnie wykonane.Dodałbym jeszcze podstawke pod procesor,goldpiny i kwarc.Jeszcze trochę i może stworzysz tak jak Mirek,swoje własne ATB :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 wrz 2014, o 19:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014
Posty: 90
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 1

No właśnie celowo nie dałem procka bo mam różne więc musiałbym tam dołożyć z trzy podstawki a tego już bym nie zrobił w darmowym eagle'u :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 wrz 2014, o 20:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Dokładnie - bez procka, gniazdka programującego, jakiegoś kwarcu to trochę... lipa. Przecież właśnie o to tu chodzi czyli o pewne podłączenie programatora i podstawowych pinów zasilającyh procek, aby nie zastanawiać się co się znowu odłączyło "że nie działa".

Dopiek po poście
Można zrobić trzy czy więcej podstawek wpinanych na odpowiednio rozłożone goldpiy.

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 wrz 2014, o 20:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2014
Posty: 173
Lokalizacja: Bytom
Pomógł: 2

Cytuj:
Można zrobić trzy czy więcej podstawek wpinanych na odpowiednio rozłożone goldpiy.

Wiesz można zrobić podstawkę pod np m32/16 i potem zrobić przejściówki tak jak jest w ATB.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2014, o 17:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Tak, można, choć przy pracy na wielu prockach (częste zmiany, co zaczynam powoli odczuwać) nie wiem czy niewygodniejsze były by jednak indywidualne podstawki, bo można by zachować zgodność nazw portów, a z kolei zbyt wysoka piramida ogranicza dostęp do pinów.

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2014, o 18:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014
Posty: 90
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 1

No teraz to już "po ptokach" :D chyba że dorobiło by się jeszcze jedną płytkę z gniazdami na procki. Przystawki to też ciekawe rozwiązanie. Płytka na pewno się przyda ale najważniejsze że jest to już jakieś doświadczenie z samym wykonywaniem i projektowaniem. Trochę się przy tym dowiedziałem i popełniłem trochę błędów na których się nauczyłem. Czyli jest dobrze :) A ile jeszcze przede mną :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2014, o 21:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2014
Posty: 173
Lokalizacja: Bytom
Pomógł: 2

Jak byś chciał to zaglądnij do mojego projektu płytki tam masz schemat i pcb nawet :) Najwyżej dodasz sobie podstawki pod procki topic8143.html na patrz na wykonanie:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2014, o 13:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2014
Posty: 330
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 54

rafalstauer napisał(a):
No właśnie celowo nie dałem procka bo mam różne więc musiałbym tam dołożyć z trzy podstawki a tego już bym nie zrobił w darmowym eagle'u :)


Nie? :shock: Ja bez problemu projektuję wiele większe płytki w darmowym eaglu. Wystarczy tylko mieć na to pomysł. Robię to w kilku częściach, a potem w programie do obróbki grafiki łącze w jedną całość. Aby ścieżki mieć w tych samych miejscach kopiuję kawałek zaprojektowanej już płytki do drugiego pliku i tam dorabiam resztę. Nawet przy płytkach dwustronnych jest to wykonalne (przykład - moja drukarka).

Sam projekt nawet fajny, jednak moim zdaniem płytki testowe są raczej zbędne.
Pobawisz się chwilę, pomrugasz diodami i tyle. Chwila nauki i płytka stanie się zbędna.
Ja sam nie korzystałem z żadnej płytki testowej, wszystkiego nauczyłem się na docelowych układach.
Jednak nie każdy musi się z moim zdaniem zgadzać ;)

_________________
Amatorska stacje meteorologiczna



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2014, o 15:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

anonimowy napisał(a):
jednak moim zdaniem płytki testowe są raczej zbędne. Pobawisz się chwilę, pomrugasz diodami i tyle. Chwila nauki i płytka stanie się zbędna. Ja sam nie korzystałem z żadnej płytki testowej, wszystkiego nauczyłem się na docelowych układach


No i tu się z Tobą nie zgodzę, że zbędne :) Sam tak kiedyś myślałem póki nie uświadomiłem sobie, że praktycznie w każdym programie od samego początku przygody z programowaniem owe diody służyły mi jako kontrolki i pułapki sygnalizując czy dany fragment kodu się wykonuje zgodnie z oczekiwaniem. Dlatego właśnie i ja niedawno zrobiłem sobie na maksa prostą płytkę z niezbędnikiem jakim są diody led, przyciski, lcd, potencjometr dla adc i odbiornik IR na deser. Większość układów, które oprogramowuję i tak muszę na stykówce robić, bo moje kombinacje z ich konfiguracją czasem nawet mnie przerażają :lol: i umieszczenie tego na płycie testowej mijało by się z sensem.

Nauka na docelowych układach oczywiście tak, ale ja przyjąłem nieco inną metodę. Najpierw wszystko bylo na stykówce i jak zadziałało z pierwszą wersją softu (albo przynajmniej z główną jego ideą) to robiłem prototyp (tak jak ma wyglądać docelowo) i wtedy już kończyłem soft testując go właśnie w urządzeniu, w którym ma działać i to uważam za całkiem dobrą drogę, bo przede wszystkim zwalnia mi się stanowisko testowe jeśli jakiś nowy pomysł zagości w głowie ;)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO