Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 08:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 paź 2018, o 09:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Witam,
Pewnie parę osób z forum już wie, że lubię się bawić silniczkami, enkoderami i łączyć to z drugim moim ulubionym elementem - filmowaniem, dlatego też zdecydowałem się pokazać tu mój najnowszy kran, który ma mi pomóc w zdobywaniu fajnych ujęć wideo :)
Głównym powodem prezentacji jest tak naprawdę sterownik, którego w życiu bym nie napisał bez poznania "C", a ten wreszcie załapałem dzięki Mirkowi i temu właśnie forum. Oczywiście programowałem już wcześniej w Bascom sterowniki, ale nie były one tak rozbudowane i zaawansowane choć doskonale spełniały swoją rolę i nie oszukujmy się pewnych rzeczy po prostu nie da się w bascomie zrobić tak łatwo jak w C i tak restrykcyjnie czasowo mimo nie używania asemblera.
Co więc mamy w sterowniku? Mamy Atmegę32 na 16Mhz. Program zawiera dwa programowe przestrajane generatory dla kanału Pan i Tilt do poruszania silnikami. Obsługuje dwa enkodery silnikowe po 1000 impulsów/s, dwa enkodery zewnętrzne zliczające do około 24000 imp/s, i jeszcze enkoder do obsługi menu, który mógłby się urwać przy kręceniu, a i tak nie zgubi kroków ;) Wszystkie potrzebne informacje lecą na LCD obsługiwanym cyklicznie i buforowo (to w pełni moja konstrukcja takiej obsługi) dzięki czemu pętla główna gna jak szalona zabierając w porywach tylko kilkanaście mikrosekund potrzebnych do wyświetlenia czegoś na LCD przy każdym obiegu. Do kompletu jeszcze obsługa kilku kanałów ADC potrzebnych do przechwycenia ruchu joysticka i kontroli napięcia. W programie jest jeszcze miejsce na trzeci kanał, który spokojnie da radę obsłużyć, ale na razie nie czuję potrzeby go dorabiać.

Poniżej mała prezentacja tego co jest w menu:


Kolejny film to działanie w praktyce jednej z najważniejszych funkcji jakiej zawsze mi brakowało w poprzednich bascomowych sterownikach - utrzymywanie kadru na obiekcie. Opcja taka niesamowicie ułatwia pracę z wysięgnikiem tam gdzie potrzeba wielu dubli podczas filmowania. Programuję tylko skrajne punkty i na ich podstawie wyliczana jest pozycja gdzie ma patrzeć kamera. Teraz wystarczy poruszać samym ramieniem (w dowolnym kierunku w zakresie kwadratu utworzonego tą zaprogramowaną przekątną) aby wciąż mieć ten sam kadr w obiektywie. Na filmie widać jak można zaoszczędzić czas zużyty na straty i pomyłki operatora, a właściwie to nawet laik może super ujęcia zrobić :)



Na koniec kilka fotek tego potworka. Film prezentuje demo na 6 metrowym wysięgniku. Fotki są wersji 4m (można jeszcze 2m z tego zrobić), bo robiłem je w innym czasie. Większość konstrukcji jest aluminiowa, tylko statyw jest stalowy. Bez przeciwwagi cały komplet waży jakieś 15kg, obciążenia to max 60kg i 3kg na głowicy (dla 6m). Test robiłem bujając się w miejscu obciążenia podczas gdy znajomy przytrzymywał głowicę - ja ważę dużo więcej niż 60kg i nic nie trzeszczało :) Detale bardziej precyzyjne wycinane laserowo, całość malowana proszkowo. Na zaciskach do linek też nie oszczędzałem. W miejscach największego obciążenia są po 2-3 złączki. Test przeciążeniowy robiłem na jednej złączce, której nie udało mi się rozerwać - huśtałem się na takiej lince szarpiąc ją dodatkowo w tym czasie. Co jak co ale bezpieczeństwo jest tu bardzo ważne.
Zostało mi jeszcze jakąś skrzynkę na ten komplet zrobić, aby transport był łatwiejszy, ale to w ...wolnym czasie ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2018, o 10:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

powiem króko "ja pierdziu!" ;) .... jak ja uwielbiam oglądać te twoje konstrukcje ;) .... i ujęcia wideo jakie można za ich pomocą realizować ...

Przy okazji ... ileż to można "wyciągnąć" z takiego małego stareńkiego i poczciwego LCD 2x16 no nie ? ;)

Mega GRATULACJE ... i podziękowania za niesamowitą dawkę inspiracji - no bomba !

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

SylwekK napisał(a):
Program zawiera dwa programowe przestrajane generatory dla kanału Pan i Tilt do poruszania silnikami.

A miałbym tylko pytanie z czystej ciekawości - w jakim zakresie częstotliwości są one przestrajane czyli od ilu Hz do ilu kHz ? i z jakim krokiem ? ... pytam bo aż się wierzyć nie chce, że tak ładnie to wszystko się wyrabia czasowo jak widać na filmikach a tym bardziej, że piszesz że realizujesz te generatorki programowo ;)

Jeszcze raz - świetny kawał dobrej roboty!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2018, o 10:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2013
Posty: 168
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1

Witaj.
Powiem szczerze,że sprzęcik robi wrażenie a efekty uzyskane dzięki niemu to już high level.
Byłem na twoje stronie i pozostałe konstrukcje także szok :shock:
Może zastąpić ten wyświetlacz lcd na Oled z pomocą Mirkowej biblioteki?
Tak tylko mnie naszło ;)
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2018, o 11:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Dzięki panowie za dobre słowo :)

mirekk36 napisał(a):
A miałbym tylko pytanie z czystej ciekawości - w jakim zakresie częstotliwości są one przestrajane czyli od ilu Hz do ilu kHz ? i z jakim krokiem ?


Generatory nie są dużej częstotliwości - od kilku Hz do około 600Hz. Dobrałem to tak aby mi jeden impuls odpowiadał jednemu krokowi enkodera w silniku (10 imp/obrót osi), ale spokojnie wyciągnął bym jeszcze więcej. Przy tej wyższej częstotliwości kroki są już nieco rzadsze, ale nie ma to w tym wypadku wielkiego znaczenia. Generator zrobiony jest w przerwaniach 10kHz. Jak będę zwiększał jego częstotliwość to przerwania będę musiał na 20kHz przestawić, a może być taka potrzeba, bo planuję też zrobić wersję z silnikami krokowymi, żeby wyeliminować całkowicie luzy przekładni w silniku DC. Obecnie pracują w konfiguracji z bardzo uproszczonym (powiedział bym do granic absurdu) PID'em, ale co najważniejsze jest to wystarczające i okazało się dużo lepsze niż jego bardziej rozbudowana implementacja :D.

kozaa71 napisał(a):
Może zastąpić ten wyświetlacz lcd na Oled z pomocą Mirkowej biblioteki?


Eee nieeee... Ja bardzo lubię te wyświetlacze właśnie ze względu na błyskawiczną i komfortową obsługę (cykliczne i buforowe odświeżanie) i dobrą czytelność z odległości. Na malutkim OLED trzeba by się bardzo do sterownika schylać, a większy... też mi tu nie leży, bo nie ma takiej potrzeby ataku informacją. Zwróć uwagę, że tam widać na tych 2x16 wszystko co niezbędne i tylko co potrzeba :)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2018, o 13:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Obudowa to żadna filozofia :) Wszystko co potrzebne to zaplecze warsztatowe (i to jest niestety klucz do sukcesu!). Po przycięciu kawałka profilu aluminiowego wyfrezowaniu otworu pod lcd i nawierceniu pozostałych (dobrze jest zrobić wcześniej rys. techniczny) oddaje do malowania proszkowo (mam zaprzyjaźniony załad na miejscu). Fragment rysunku technicznego odpowiedzialny za front eksportuje jako obraz wektorowy akceptowany przez większość programów graficznych, który mi służy jako podkład pod grafikę właściwą. Tu ponosi mnie czasem fantazja, a czasem nie ;-). Jeśli jest potrzeba to generuje jeszcze obraz dla plotera tonącego żeby mi w naklejce otwory wycieli. Całość zanoszę do kolejnej zaprzyjaźnionej firmy (drukarnia reklamowa) i mi to wszystko na białej folii samoprzylepnej drukują (druk solwentowy). Na wierzch jeszcze dodatkowa warstwa laminatu (naklejka nie do zniszczenia!), ploter tnący i gotowe. Tak, że ten... Proste :)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2018, o 15:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Zapomniałem... Pod otworem wyświetlacza jest pleksa 2mm. Kiedyś zamówiłem na allegro 40szt. takich okienek pod LCD (cięte laserem) na różne okazje i tak sobie w tych różnych projektach z nich korzystam :) Niebieska poświata to folia ochronna.

Obrazek

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2018, o 18:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Teraz zauważyłem, że fotki nie dałem :)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2018, o 22:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 kwi 2017
Posty: 99
Lokalizacja: Piła
Pomógł: 4

Brak słów. Czysty profesjonalizm.
Brawo.
Kilka razy puszczałem filmik.
I właśnie takie coś daje kopa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2018, o 05:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Super projekt i wykonanie. Gratuluję!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lis 2018, o 13:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Jak tak oglądam takie projekty to mam wrażenie że nie tylko Mirek trzyma w lochach swoje klony :lol:
Kurcze skąd Wy bierzecie wolny czas na takie mega fajne "zabawy" :shock:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lis 2018, o 14:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ja zawsze się co najmniej troszkę dziwię, gdy ktoś mówi, że "nie mam czasu" na swoje hobby ;) .... no bo (to oczywiście takie luźne dywagacje) ... no bo co to oznacza?

1. toż człowiek śpi te minimum 5-6 godzin - no dobra niech będzie, że 8 (ale dla mnie to już byłaby strata 2 godzin dziennie) :lol:

2. człowiek idzie do pracy na te minimum 8 godzin i załóżmy że wtedy nie ma czasu na hobby - wiadomo tak bywa i to jest normalne.

3. człowiek załóżmy po pracy jeszcze idzie do drugiej pracy czy na jakąś "fuchę" i spędza na tym ze 2 max 4 godziny.

4. wiadomo! człowiek chce też spędzić czas z rodziną, dziećmi, żoną itp no to nawet po 12 godzinach pracy i 8 godzinach snu - zostają mu jeszcze 4 godziny na różne cele tak? ;) (ale jeśli nie śpi 8 godzin tylko 6 i nie robi fuch - to zostają nie 4 godziny ale aż 10 godzin !!!! do rozdysponowania)

5. no dobra zaraz każdy powie, że przecież jeszcze dojazdy do pracy, z pracy itp - no ale ile to zajmuje? niech będzie, że łącznie max 2 godziny!

6. ZATEM SUMUJĄC - do wykorzystania pozostaje i tak średnio powiedzmy 6 godzin na inne cele niż praca i spanie ;) ! - tak mi się wydaje

więc NAWET jeśli ze 2,3 albo i 4 godziny poświęci się rodzinie dziennie - to ta rodzina nie pozwoli poświęcić chociaż 2 godzin na hobby ;) ????

A MÓWIMY przecież o DZIENNEJ dawce czasu - więc jak to przemnożymy przez miesiąc i przez rok - to wychodzą niezłe sumki godzin na hobby tak czy nie ? ;)

-------------------------

krótko mówiąc - nie ma ludzi, którzy na coś wciąż czasu nie mają - są najwyżej ludzie, którzy może hmmm ..... źle gospodarują, planują swój czas ? ;) ot takie pytanie przekorne na koniec ...


TU w tym wątku widać, że SylwekK - bardzo chyba dobrze planuje i gospodaruje swój czas - i pewnie jeszcze jakieś dodatkowe godziny bokami wyciąga na swoje hobby ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lis 2018, o 16:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Po rozkręceniu tak to wygląda (nie ma tu tylko głowicy, elektroniki i obciążeń)

Obrazek

I to co tu widać waży 41kg (sam statyw z wózkiem to około 15kg)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lis 2018, o 01:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Jedni potrafią zrobić dobrze układ elektroniczny, inni dobrze mechaniczne elementy a SylwekK jedno i drugie. I tego mu można pozazdrościć, próbując się tylko nieznacznie zbliżyć jakością do jego konstrukcji.

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lis 2018, o 05:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Dzięki @rskup :) Tak naprawdę to nie ma czego zazdrościć. Po prostu w pewnym okresie mojego życia dotarło do mnie, że robiąc coś dla siebie też wypadało by zachować chociaż jakiś pozory estetyki zwłaszcza jeśli urządzenie będzie widoczne dla innych. Sytuacje mam jeszcze o tyle dobrą, że w moim małym 6tys. miasteczku mam świetne zaplecze maszynowo wykończeniowe w postaci sporych zakładów i w każdym jakieś znajomości - w końcu to małe miasto ;-) Kwestią dodatkową jest znajomość programów dzięki, którym zanoszę tu i tam gotowy projekt oszczędzając w ten sposób nieco pieniążków :)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lis 2018, o 09:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

SylwekK twoja konstrukcja jest rewelacyjna. Najbardziej podoba mi się dopracowanie szczegółów zarówno estetycznych/wygląd jak i programowych, to na prawdę działa świetnie. Tu mam wielka prośbę, powielę pytanie z elektrody czy nie zechciałbyś napisać czegoś więcej na temat sterowania silnikami? W brew pozorom jest to trudny temat gdy chce się uzyskać coś więcej niż tylko proste włącz/wyłącz bez ramp rozbiegowych i hamujących. Gdy do tego dodać jeszcze pozycjonowanie z enkoderami to już w ogóle robi się trudno. Namawiam Cię bardzo gorąco i za razem proszę, opisz temat, może jakiś poradnik o sterowaniu silnikami, pozycjonowaniu, obsługa enkodera i co najważniejsze wykorzystaniem informacji z takiego enkodera. Nie wspomnę już funkcji "zablokowania" obiektu mimo ruchu ramienia, ach normalnie bajka, bajka!
Mam też pytanie szczegółowe, o jakim laminacie na wierzchu folii mówisz? Twoje obudowy to też osobna sprawa, są śliczne :)

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lis 2018, o 15:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Dzięki. No nie wiem co powiedzieć - miło czytać takie pochwały :)
Miałem kiedyś w planach opisać jakieś podstawy sterowania silnikami z wykorzystaniem rampy, ale uwierz już samo to to bardzo szeroki temat i spore dzieło, a gdzie jeszcze enkodery?Do tego niezbędne jest też poparcie dodatkowymi filmami. Po prostu na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie tego ogarnąć czasowo.
Laminat. Też się zdziwiłem jak mi to pierwszy raz powiedzieli, bo nie widziałem za bardzo możliwości zalaminowania w całości arkusza 0.5m2 w zwykłej laminarce.
Tak naprawdę to naklejona warstwa dodatkowej przezroczystej folii (bardzo wytrzymałej).

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lis 2018, o 21:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

SylwekK napisał(a):
Sytuacje mam jeszcze o tyle dobrą, że w moim małym 6tys. miasteczku mam świetne zaplecze maszynowo wykończeniowe w postaci sporych zakładów i w każdym jakieś znajomości - w końcu to małe miasto ;-) Kwestią dodatkową jest znajomość programów dzięki, którym zanoszę tu i tam gotowy projekt oszczędzając w ten sposób nieco pieniążków :)

Ja mieszkam w znacznie większym mieście i pewnie zaplecze wykończeniowe byłoby także świetne, tylko trzeba wiedzieć co i jak zrobić by wyszło dobrze. I to jest ta tajemnica sukcesu - nazywana doświadczeniem. Czego nam, w przeciwieństwie do Ciebie, brakuje.
Taka wiedza i umiejętności jej wykorzystania to skarb. Dlatego wielką pomocą jest dla dużej części osób z forum uchylanie rąbka tajemnicy i pokazywanie jak można samemu zrobić takie cuda. Więc każdy drobiazg w opisie ma znacznie :).

Niestety mam jakieś wrażenie ze swoich doświadczeń, że jako klient który chce malutkie zamówienie, to musisz wiedzieć dokładnie co chcesz, bo firmy wykonawcze nie chcą rozmawiać i dyskutować o możliwościach, bo im się to nie opłaca. Może właśnie te "małomiasteczkowe" znajomości dają możliwość pójścia i przegadania, jak człowiek z człowiekiem, co można zrobić i jak by było najlepiej.

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lis 2018, o 07:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Cytuj:
jako klient który chce malutkie zamówienie, to musisz wiedzieć dokładnie co chcesz, bo firmy wykonawcze nie chcą rozmawiać i dyskutować o możliwościach, bo im się to nie opłaca

Tak to właśnie w większości wypadków wygląda. Firma, w której wycinam laserowo detale ma zazwyczaj spore zamówienia, ale chłopaki i tak mi wrzucą na rozkrój jakiś duperel, o którym wcześniej zapomniałem lub właśnie mi potrzebny, bo mam nowy pomysł :) O, inny przykład to wycięcia ażurowe (te trójkąty na długości profilu). Wycieli mi to w pomalowanym (prawie 3-4 lata wcześniej) profilu, bo stwierdziłem, że odchudzony będzie lepszy (i jest), a zrobili to na telefon - przywieź dziś, a za godzinę odbior... :)
No przydają się takie znajomości. I żeby było jasne tych usług nie robią mi gratis, po prostu "robią" i nie odmawiają.

Cytuj:
Dlatego wielką pomocą jest dla dużej części osób z forum uchylanie rąbka tajemnicy i pokazywanie jak można samemu zrobić takie cuda. Więc każdy drobiazg w opisie ma znacznie .

Co mogę powiem, jeśli nie mogę to wymyślę jakiś dyplomatyczny wykręt ;-) Pytać zawsze można :)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lis 2018, o 20:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

A ja zbieram szczękę z podłogi i nie mogę całej znaleźć.
No nagranie ukazujące działanie no majstersztyk sprzęt bardzo profesjonalny nadający się do nagrywania filmów na potrzeby różnych programów i stacji telewizyjnych.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2019, o 00:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Jako uzupełnienie mam tu krótki film z dziewiczego rejsu na planie. Okazja nadarzyła się na studniówce mojej córki :)

Kran jak i sterownik zdał egzamin na 6! :)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2019, o 01:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

Po prostu Bajera. No brak mi słów aby pochwalić ten projekt. Normalnie mnie zatkało.
Jedno tylko pytanie. Gdzie lub jak wykonałeś obudowę?

Przez ten projekt dalej nie potrafię oddychać... To się nie dzieje naprawdę...
Super. Pozdrawiam.

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2019, o 06:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SylwekK napisał(a):
Kran jak i sterownik zdał egzamin na 6!
eeee kolega nie przesadza, na jakie 6 ? ... jak dla mnie to skali zabrakło od górnej strony, więc nawet jakbyś napisał na 1006 ;) to byłoby za mało

EXTRA!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2019, o 09:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Dzięki Panowie :)
Obudowa sterownika to zwykły kawałek prostokątnej profilu aluminiowego. Tych jest wymiarowo przeogromny wybór. Należy wyszukać taki, do którego na boki można zaślepki plastikowe dokupić (tu już jest mniejszy wybór). Można też boki zrobić z kawałków równo dociętej blachy i albo przyspawać (trzeba mieć dostęp do spawaczy aluminium). Można też dorobić dodatkowe wsporniki i skręcić do kupy wszystko. Ja póki co zostałem przy zaślepkach.
Żeby w ogóle coś wygodnie zamontować w takiej obudowie musi być wyfrezowana tylna ścianka i z dodatkowej blachy zrobiona przykrywka, która się już normalne przykręca. Całość malowana jest proszkowo co gwarantuje trwałość i estetykę powłoki, a na czoło zamawiam naklejkę. Ta wydrukowana jest na folii samoprzylepnej i pokryta dodatkową warstwą laminatu dzięki czemu wydruk jest prawie wieczny i nie ściera się pod paluchami.
Przykład innych obudów wykonanych tą techniką poniżej

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2019, o 12:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Śliczne wykonanie! Gratuluję!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2019, o 14:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

A gdzie takie naklejki zamawiasz (drukarnia?) i jaki koszt?

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2019, o 14:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Naklejki sam projektuję. Mam lokalną firmę co reklamy na wszystkim robi. Koszt to średnio 5zł za sztukę. Pytajcie o druk solwentowy. Folia do naklejania biała może być matowa lub gładka (ja wolę matową). Niektóre drukarnie mogą drukować też biały kolor na przeźroczystej folii (moja nie może) dzięki czemu można robić okienka przez które lepiej widać światełko led za dnia, ale ja już się do folii białej przyzwyczaiłem.

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO