Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:00


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 paź 2015, o 23:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Witam.

Ośmielam się zaprezentować swój projekt. Jest to komputer rowerowy, który oprócz standardowych funkcji takich jak wyświetlanie prędkości, przebiegu i zegarka, ma kilka dodatkowych funkcji. Między innymi wyświetlanie temperatury, napięcia akumulatora, steruje też oświetleniem rowerowym. Poniżej film przedstawiający budowę, oraz działanie komputera. Całość oparta jest na elementach przewlekanych, nie bawiłem się wtedy jeszcze w SMD. Dziwić może brak obudowy moduły wyświetlacza, oraz lampy przedniej, ale nie mam pomysłu na skuteczną i dopasowaną rozmiarowo obudowę. Nie jeżdżę w deszczu, a płytki po zmontowaniu zostały zabezpieczone przed wilgocią poprzez bezbarwny lakier do PCB. Program napisałem w Arduino kompletnie nie znając się na tym. Ale działa zgodnie z założeniami. Naukę C zacząłem dopiero później.



Z zestawu korzystam już drugi sezon, sprawuje się bardzo dobrze. W między czasie projekt przeszedł też kilka zmian programowych i sprzętowych, o których napiszę później.

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2015, o 23:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 247
Pomógł: 15

Bardzo fajny bajer. Myślałem o zrobieniu czegoś takiego i po obejrzeniu twojego rozwiązania jestem pewien, że coś takiego skonstruuję ;). Bardzo estetycznie i dokładnie wykonane. Nie myślałeś może o zastosowaniu modułu GPS i zapisywaniu na karcie pamięci? Według mnie to by poprawiło dokładność i można by na komputerze zobaczyć na mapie i wykresach trasę, prędkość, temperaturę itp. A projekt jak dla mnie 10/10 za wykonanie i efekt :) .

_________________
http://elektropanel.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2015, o 23:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

GPS? Nie, nie myślałem o tym i raczej nie będę w to wchodził, wydaje mi się to nie przydatne dla mnie. Jeżeli chodzi o dokładność, to została sprawdzona GPSem, okazało się że jest mała ochyłka, dokładnie nie pamiętam, ale powiedzmy 5%, odpowiednia korekta obliczeń została wprowadzona do programu, więc do dokładności raczej nie można się przyczepić.

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2015, o 06:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Fajny bajer :) ja kombinowałem coś z oledem i obudową od uszkodzonego licznika rowerowego.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lis 2015, o 00:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Wstawiam kolejny filmik. Tutaj tylko prezentacja różnic w stosunku do poprzedniej wersji komputerka.


_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lis 2015, o 07:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

No niezle ci to wszystko wyszlo.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lis 2015, o 12:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 298
Pomógł: 13

A myślisz nad jakąś obudową dla urządzenia? Rozumiem, że mechanicznie wszystko Ci się trzyma, ale co w razie deszczu?
Projekt świetny, a właśnie kilka dni temu jadąc rowerem stwierdziłem, że chciałbym mieć pulpit do sterowania oświetleniem :-D
Jak często ładujesz akumulator? Myślałeś o zaprzęgnięciu dynama, żeby w drodze móc doładować braki?
Gratuluję, wszystko wygląda bardzo estetycznie i jak widać jest funkcjonalne i praktyczne!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lis 2015, o 13:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 maja 2014
Posty: 415
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 26

Świetne, gratuluję pomysłu i wykonania :)


Tymczasem kilka pytań:
1) Jakiego procesora użyłeś ? Wygląda na to, że program ma dużo do roboty, na dodatek zajmuje sporo pamięci flash.
2) Na jak długo wystarcza ten akumulatorek przy włączonych światłach ?
3) Jak jest z masą całego zestawu? Z filmu wydaje się, że dość dużo tego jest, co może znacznie wpłynąć na zachowanie roweru i "lekkość" jazdy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lis 2015, o 17:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

zoom napisał(a):
A myślisz nad jakąś obudową dla urządzenia? Rozumiem, że mechanicznie wszystko Ci się trzyma, ale co w razie deszczu?


Myślałem o obudowie, jednak nie mam pomysłu na estetyczną realizację, która jednocześnie będzie dobrze chronić przed wilgocią. Płytki są zabezpieczone lakierem do PCB i jak do tej pory deszcz nie pokonał układu. Raz tylko w czasie gęstej mgły odmówił posłuszeństwa, ale po wyschnięciu zaczął działać.


zoom napisał(a):
Jak często ładujesz akumulator?


Codziennie lub co dwa dni, zależy od pory roku :) Akumulator zastosowałem dość mały, bo tylko 3,3Ah, przy pełnym oświetleniu wystarcza na niecałe 3 godziny.

zoom napisał(a):
Myślałeś o zaprzęgnięciu dynama, żeby w drodze móc doładować braki?


Myślałem, ale moc dynama jest zbyt mała by to miało sens. Do tego trzeba by jakoś podwyższyć napięcie. No i kwestia oporu stawianego przez dynamo.

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

krzysssztof napisał(a):
1) Jakiego procesora użyłeś ? Wygląda na to, że program ma dużo do roboty, na dodatek zajmuje sporo pamięci flash.


Jak widać na filmie, jest to ATMEGA328p. Program napisany w ArduinoIDE, zajmuje praktycznie całą pamięć. Z pewnością da się go zoptymalizować, odzyskując znaczną część pamięci, jednak to jest pierwszy program jaki napisałem w życiu, dopiero ucząc się programowania.

krzysssztof napisał(a):
2) Na jak długo wystarcza ten akumulatorek przy włączonych światłach ?


Niecałe 3 godziny, dla mnie to wystarczająco. Do pracy mam 40-50min, a przeważnie tylko w jedną stronę jest ciemno. Ale jak dla kogoś to mało, to można zastosować większy akumulator.

krzysssztof napisał(a):
3) Jak jest z masą całego zestawu? Z filmu wydaje się, że dość dużo tego jest, co może znacznie wpłynąć na zachowanie roweru i "lekkość" jazdy.


Całość waży mniej niż 1kg. Przy łącznej masie ja + rower = 100kg, ten jeden kg, nie stanowi żadnej różnicy.

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 cze 2016, o 14:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Kolejne nowości i zmiany w moim projekcie komputera rowerowego


_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 cze 2016, o 19:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

Kurtka na wacie dopiero zobaczyłem ten projekt :) .

Robię coś podobnego i mam kłopot z prawidłowym obliczaniem prędkości.
Czy mógłbyś opisać jakim algorytmem obliczasz prędkość oraz zliczasz przejechane kilometry?

Pozdrawiam Paweł.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 cze 2016, o 20:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 maja 2014
Posty: 415
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 26

Mam wrażenie, że tylne kierunkowskazy są zbyt blisko siebie - z odległości większej niż 10-20m może być problem z rozróżnieniem w którą stronę chcesz skręcać.

Czy może się mylę ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 cze 2016, o 21:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2014
Posty: 330
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 54

P3ndz3l3k napisał(a):
Kurtka na wacie dopiero zobaczyłem ten projekt :) .

Robię coś podobnego i mam kłopot z prawidłowym obliczaniem prędkości.
Czy mógłbyś opisać jakim algorytmem obliczasz prędkość oraz zliczasz przejechane kilometry?

Pozdrawiam Paweł.

Tak na chłopski rozum:
prędkość =droga/czas

Czas to wiadomo, zmierzony pomiędzy dwoma przejściami magnesu nad kontaktronem lub co się tam innego zastosowało do pomiaru.
Droga to jeden obrót koła, więc po prostu obwód koła
l=2*pi*r
Oczywiście w przeliczeniu na odpowiednie jednostki.
Przy odświeżaniu wyświetlacza co pewien czas wartości należałoby uśredniać.

Ale to tylko takie moje przemyślenia, czekamy jak autor się wypowie.

Co do projektu, jak na pierwszy w życiu program to wyszło całkiem fajnie. Tylko jak z czytelnością tego wyświetlacza w słońcu (nawet takim lekkim)?

_________________
Amatorska stacje meteorologiczna



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 cze 2016, o 22:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

krzysssztof napisał(a):
Mam wrażenie, że tylne kierunkowskazy są zbyt blisko siebie - z odległości większej niż 10-20m może być problem z rozróżnieniem w którą stronę chcesz skręcać.

Czy może się mylę ?


Są na tyle daleko na ile umożliwia to konstrukcja roweru, raczej nie chciałbym ich umieszczać na jakiś wysięgnikach. A jak jest z czytelnością. sprawdzałem stawiając rower i oddalając się na sporą odległość i moim zdaniem spokojnie da się odczytać w którą stronę miga.

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

anonimowy napisał(a):
Tylko jak z czytelnością tego wyświetlacza w słońcu (nawet takim lekkim)?


Wyświetlacze LCD bez problemu radzą sobie w każdych warunkach oświetleniowych. Czytelność można zobaczyć w pierwszym filmie od 6:35

------------------------ [ Dodano po: 22 minutach ]

Obliczanie prędkości w przerwaniu z czujnika obrotów koła (indukcyjny)

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


A przebieg licznik * obwód koła

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 cze 2016, o 18:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

Witaj
Fajnie to liczysz z tym, że w rowerze to nie ma zbyt dużych różnic w prędkości
ja to robię do samochodu gdzie na jeden metr przejechanej drogi mam 2,55 impulsu z czujnika drogi.
U mnie rozbieżność w czasie trwania impulsów jest bardzo duża przy prędkościach od 0 do 280Km/h.
Ale dzięki za Info pozdrawiam Paweł.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 cze 2016, o 22:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

P3ndz3l3k napisał(a):
Witaj
Fajnie to liczysz z tym, że w rowerze to nie ma zbyt dużych różnic w prędkości
ja to robię do samochodu gdzie na jeden metr przejechanej drogi mam 2,55 impulsu z czujnika drogi.
U mnie rozbieżność w czasie trwania impulsów jest bardzo duża przy prędkościach od 0 do 280Km/h.
Ale dzięki za Info pozdrawiam Paweł.



A jechałeś 280 km/h ? :) Moja Omega B zresztą sprzedana bardzo szybko rozwijała taką prędkość przy silniku 3.2 V6 250psi :) no ale taka rozbieżność przy tak chwilowych prędkościach maksymalnych chyba nie ma znaczenia ? :)

Pozdrawiam

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 cze 2016, o 20:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

majster napisał(a):
A jechałeś 280 km/h ? :) Moja Omega B zresztą sprzedana bardzo szybko rozwijała taką prędkość przy silniku 3.2 V6 250psi :) no ale taka rozbieżność przy tak chwilowych prędkościach maksymalnych chyba nie ma znaczenia ? :)

Pozdrawiam


No 280 nie jechałem ale 263 według GPS-a (w niemczech na autobanie).
W sumie chciałbym zrobić bardziej dokładne wskazanie prędkości niż zegary fabryczne.
Rozbieżność czasu trwania impulsów jest spora nawet przy dopuszczalnych prędkościach w polsce prędkościach.

Pozdrawiam Paweł.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 cze 2016, o 10:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

P3ndz3l3k napisał(a):
majster napisał(a):
A jechałeś 280 km/h ? :) Moja Omega B zresztą sprzedana bardzo szybko rozwijała taką prędkość przy silniku 3.2 V6 250psi :) no ale taka rozbieżność przy tak chwilowych prędkościach maksymalnych chyba nie ma znaczenia ? :)

Pozdrawiam


No 280 nie jechałem ale 263 według GPS-a (w niemczech na autobanie).
W sumie chciałbym zrobić bardziej dokładne wskazanie prędkości niż zegary fabryczne.
Rozbieżność czasu trwania impulsów jest spora nawet przy dopuszczalnych prędkościach w polsce prędkościach.

Pozdrawiam Paweł.



Z tym się zgodzę że oryginalne zegary zawyżają prędkość ale to już tak jest producent zawyża prędkość na liczniku dzięki czemu ty się cieszysz że jedziesz szybciej a tak naprawdę jedziesz wolniej :) i bezpieczniej i właśnie o to im chodzi :)

ale czy da się zrobić dokładniej ? Nawet wskazania GPSa nie są dokładne i opóźnione hmm ciekawy temat :)

Czy da się dokładniej ? :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2016, o 07:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 279
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 4

A ja właśnie niedawno kupiłem sobie rower 8-)
Twój projekt jest godny podziwu - tyle fajnych funkcji - Chciałbym takie coś u siebie zrobić w przyszłości. Zwłaszcza te światła stopu kierunkowskazy.
Fajnie że pokazałeś to na forum!
Trzymak kciuki za dalszy rozwój projektu :!:

_________________
http://forum.atnel.pl/topic15633.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lis 2016, o 23:50 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 lis 2016
Posty: 1
Pomógł: 0

Przeczytałem w którymś z pobocznych wątków że myślisz nad wskaźnikiem biegów do roweru.
Często jeżdżę nocą po lesie to i by mi się coś takiego przydało..
Oto mój pomysł (drugi):
W liczniku który ja używam jest coś takiego jak czujnik kadencji (szybkości obrotów korby). Jest to dodatkowy czujnik kontraktonowy działający na identycznej zasadzie jak czujnik prędkości do koła.
A dalej to już czysta matematyka (prędkość obrotu koła w zależności od prędkości obrotu korby przy znanych ilościach zębów na poszczególnych zębatkach ).
I wyświetlanie np 3/8, 3/5 albo 2/2.

Wady: trochę liczenia i wprowadzania, jak zmienisz osprzęt na inny ( z inną ilością zębów) trzeba zmienić sposób liczenia, działa tylko gdy pedałujesz
Zalety - tylko 1 dodatkowy czujnik
Pisałem nawet do producenta licznika żeby coś takiego zaimplementowali ale oni chyba olali kompletnie sprawę jako ich zdaniem nieprzydatną bo w kolejnych wersjach softu ani widu ani słychu. W takim razie "sprzedaję" pomysł na tym forum.
Pozdrawiam
(BTW to chyba mój pierwszy post więc kłaniam sie nisko :D )
PS pomysł pierwszy na wskazywanie biegów polegał na umieszczeniu przy wskaźnikach manetek lightsticków (takich małych wędkarskich) ale drogo wychodzi. Skoro masz już tyle kabla na kierownicy to może można zamiast tego doprowadzić małe ledy?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2017, o 21:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Super zmiany :) fajnie, że ciągniesz projekt dalej i udoskonalasz go :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2017, o 19:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A czemu jak jest nieużywana to tak szybko się rozładowuje?
Obejrzyj sobie filmik Power Saving Technique - powinien Cię natchnąć do pewnych technik oszczędzania energii. Fajna lampa :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2017, o 21:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A nie można dodać buttona do wybudzania unitu? Mosfecikiem byś sobie podawal na BT zasilanko. Po co lampa ma cały czas pobierać prąd jak jest nie używana?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sie 2017, o 08:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Ok, tego nie sprecyzowałeś - czekamy w takim razie z niecierpliwością na dokładny opis :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lis 2018, o 07:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Bardzo fajny projekcik. Opisz go, bo warto!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lis 2018, o 13:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 298
Pomógł: 13

Super, naprawdę fajna rzecz. Sterowanie, lampki, rower - aż chce się złapać te lampki w łapę i pobawić! Kawał dobrej roboty, estetyczne wykonanie, przemyślane konstrukcyjnie. Widać, że konsekwentnie realizujesz projekt od początku do końca - ciągnie się to już spory kawał czasu, a Ty ciągle to dopieszczasz. Ludzie zazwyczaj zaczynają temat, za chwilę im się nudzi i porzucają. Gratulacje :!:
A czy zamiast modułu BT nie myślałeś o jakimś ekonomiczniejszym energetycznie module? Choćby i nrf24l01? Chociaż moduł BT ma tą zaletę, że zawsze możesz wgrać zewnętrznie program, jeśli zrobisz Bootloadera, możesz apkę na telefon zrobić i zmieniać lub podglądać parametry, dodać statystyki itp. także ma to swój dodatkowy potencjał.

Super projekt! :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lis 2018, o 09:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 163
Pomógł: 10

A czy można coś się dowiedzieć jak zasilane są diody power led w oświetleniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lis 2018, o 20:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 163
Pomógł: 10

Dzięki za odpowiedź.
Nie mam doświadczenia z power led, a czy są one podłączone bezpośrednio do akumulatorka li-ion? Jeśli tak to czy działają poprawnie przy napięciu 4,2 V świeżo naładowanego akumulatorka?
Jak czytałem są różne ledy mocy np. na zakres napięć 3,0 do 3,4V.
Czy może jednak posiadasz power ledy o wyższej tolerancji napięcia (widziałem chyba w TME, że są też ledy na zakres 3,2 do 4,0V).
Ciekawi mnie doświadczenie praktyka.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lis 2018, o 18:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Bt-06 sa fajne ale zależy jak trafisz. Kupowałem ich sporo. I czasem trafia sie ze przyjdą i zasięg około metra. Jedak jak już się połączysz to transmisja bez żadnych problemow. Nie wiem czy moje obserwacje sa prawidłowe ale jeszcze parę lat temu wszystkie które kupowałem byly OK teraz to od szczęścia chyba zależy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2018, o 19:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Rewelacja a jak mocujesz tylną lampę ? Tzn wiem że do bagażnika a jak go rower nie posiada jest jakiś patent ?

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO