Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 22:39


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lis 2022, o 22:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 mar 2020
Posty: 16
Pomógł: 0

Dobry wieczór wszystkim, dzisiaj po aktualizacji MkBootloader3 okienko programu strasznie mi się zmniejszyło i jest trudne do rozczytania, zamieszczam screen'a poniżej. Ale podobny problem mam z MkClipse, (MkClipse już od dłuższego czasu tak jest) czy tylko ja mam tak ??
Zwróćcie uwagę jaka ikona wydaje się duża przy okienku MkBootloader3

ObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lis 2022, o 14:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Dokładnie tak jest jak piszesz - gdy się używa niestety super kocich monitorów o rozdzielczościach 4K albo więcej, gdzie żeby cokolwiek widzieć to musisz włączać skalowanie w samym windowsie - a to powoduje, że skalowane programy wyglądają mega koślawo, napisy się przesuwają, obrazki się zniekształcają i kupę innych artefaktów wpada.

Ja nie mam sposobu w Delphi na dostosowanie do takiego skalowania niestety i przykro mi ale nic a nic na to nie poradzę.

Za to mogę tobie poradzić co zrobić i to wcale nie złośliwie bo ja sam tak działam.

Kupić sobie NORMALNY monitor o maksymalnej rozdzielczości 2560x1440 ale 27" a najlepiej 32" (właśnie niedawno przeszedłem na 32") Wtedy skalowanie w windows masz ustawione NORMALNIE na 100% i moje programy będą NORMALNIE wyglądać i będą dobrze widoczne

sam zobacz i ikony wyglądają normalnie a nie jak u ciebie - takie wielkie potwory te ikony - przeskalowane na maxa niestety

Obrazek

a przy okazji polecam ten monitor do kompa jak niżej na obrazku - ja właśnie taki sobie kupiłem
Obrazek

zdecydowanie polecam a jeśli za drogi to szukaj podobnego ale 27" - mówię ci miodnie się na nim pracuje - żadnych tam Qurka wodna 4K itp

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lis 2022, o 22:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2019
Posty: 106
Pomógł: 10

siwybug napisał(a):
Dobry wieczór wszystkim, dzisiaj po aktualizacji MkBootloader3 okienko programu strasznie mi się zmniejszyło i jest trudne do rozczytania, zamieszczam screen'a poniżej. [...]

W tym co napisal Mirek powyzej jest sporo racji. Sam uzywam od paru lat 27" i jest naprawde super.
Byc moze jednak skroty takie jak nizej moga zostac Twoim przyjacielem
[WIN]+[+] - zeby zwiekszyc powiekszenie
[WIN]+[-] - zeby zmniejszyc powiekszenie
[WIN]+[ESC] - zeby wrocic do standardowej wielkosci

Moze sie przyda.
Pozdrowienia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2023, o 11:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 mar 2020
Posty: 16
Pomógł: 0

Witam wszystkich
znalazłem rozwiązanie na ten problem, mianowicie:
klikamy prawym klawiszem myszki na program, wybieramy właściwości, a następnie zakładka zgodność i przycisk drugi od dołu "zmień ustawienia wysokiej rozdzielczości DPI"
klikamy na niego, z okna jakie nam wyskoczy zaznaczamy dolną opcję (3) i wybieramy z pod menu (4) opcję system lub system ulepszony, no i mamy po problemie

Obrazek


Jeśli chodzi o program ATBespTerminal to przed tym zabiegiem należy każde okienko jakie można w nim otworzyć przesunąć do lewego górnego narożnika i zamknąć, wtedy po naszym zabiegu okienka będą się otwierać w arenie pulpitu a nie po za nim.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2023, o 14:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

siwybug napisał(a):
znalazłem rozwiązanie na ten problem, mianowicie:


oo może i fajny sposób - a weź proszę napisz konkretnie jakiej rozdzielczości masz monitor? na ile % ustawiłeś skalowanie w windowsie ? i może pokaż jakiś screnshot po zastosowaniu twojego sposobu. Byłbym ciekaw.

A jeśli byś jeszcze odpalił program MkBootloader w ten sam sposób i pokazał screenshot jak tu u ciebie wygląda to już miałbym pełny obraz

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2023, o 17:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 mar 2020
Posty: 16
Pomógł: 0

Jako monitor używam telewizor LG OLED48C, na zamieszczonych poniżej obrazkach widać ładnie różnice przed i po. Dodałem również printscreen'a, na którym widać ładnie jakiej rozdzielczości i skalowania używam. Dodam tylko że działa ten sposób do wszystkich programów z grupy ATNEL jak i wszystkich innych, którymi miałem problemy.
No i jeszcze dodam system to Win10Pro.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2023, o 19:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Qurdę bardzo dziękuję, muszę zapamiętać ten twój wynalazek żeby polecać go innym którzy też wciąż narzekają na brak skalowania w moich programach ;)

ŚWIETNA ROBOTA!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 kwi 2023, o 05:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok ja tylko chciałem dodać, że aby uzyskać NAJLEPSZY EFEKT skalowania aplikacji (przynajmniej jeśli chodzi o Win11 bo tylko takiego używam) to trzeba wybrać nieco inną opcję niż pokazał kolega siwybug, nie "APLIKACJA" tylko "SYSTEM (ulepszony)".

Dopiero teraz będzie wręcz IDEALNE i MIODNE skalowanie nawet jeśli w windows mamy ustawione 150% !!!

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 kwi 2023, o 16:11 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 mar 2020
Posty: 16
Pomógł: 0

Kurka wodna, źle mi się ten printscreen zrobił, miała być opcją System, ale System ulepszony też może być, różnica jest taka że jeżeli w programie wszystko jest zadokowane na stałe to działają obie opcje, ale jeśli cześć okienka jest zależna od wielkości reszty okienka to System ulepszony nie będzie działał, wtedy trzeba wybrać System.

Najlepiej niech Pan, Panie Mirku to rozpropaguje w jakimś filmiku na YouTube, wtedy wszyscy się dowiedzą.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 kwi 2023, o 20:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Najlepiej niech Pan, Panie Mirku to rozpropaguje w jakimś filmiku na YouTube, wtedy wszyscy się dowiedzą.

tak myślę zrobić - ale to po powrocie z delegacji w przyszłym tygodniu

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO