Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 18:44


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lut 2020, o 20:30 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 kwi 2017
Posty: 13
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Witam.

Od niedawna jestem w posiadaniu płytki sterownika pieca CO. Płytka zawiera Atmega32 oraz wyświetlacz WO1602H-TMI-CT, który jest sterowany po I2C - ma 8 wyprowadzeń i pracuje na kontrolerze HD44780. Proszę o poradę jak się zabrać do tego problemu ponieważ, według mnie, karta katalogowa jest bardzo "uboga" w informację. Szukałem w internecie ale tam są tyko opisy jak sterować wyświetlaczem na bazie samego sterownika HD44780 oraz jak sterować używając konwertera zewnętrznego I2C. Nie ma natomiast żadnego opisu jak "zabrać" się do wyświetlacza, który ma wyprowadzenia tylko I2C.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2020, o 20:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Pewnie tak samo :)
Mirek stworzył fajne narzędzie - I2C scanner. Będziesz mógł zobaczyć czy i pod jakim adresem się zgłasza.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2020, o 09:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 183
Pomógł: 10

Na stronie producenta można poprosić o przykładowy kod https://www.winstar.com.tw/pl/products/ ... d-cog.html Wprawdzie mowa jest o kontrolerze ST7032 ale to jest COG więc sterownik jest wbudowany. Owszem, wyświetlacz jest kompatybilny z HD44780. Uważam, że warto zapytać o "demo code".



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lut 2020, o 09:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2019
Posty: 31
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 1

Mufinek napisał(a):
Nie ma natomiast żadnego opisu jak "zabrać" się do wyświetlacza, który ma wyprowadzenia tylko I2C.

W nocie katalogowej producenta https://www.unisystem-displays.com/en/f ... -CT%23.pdf masz przykładowy kod dla 8051. W czym problem?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lut 2020, o 19:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 kwi 2017
Posty: 13
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Problem jest taki, że nigdy nie programowałem 8051 i ten przykładowy kod jest dla mnie "nieczytelny". Od niedawna zacząłem przygodę z programowaniem procesorów typu Atmega8, 16, 32, ATTINY więc jest "jasne", że kod dla 8051 jest dla mnie "czarną magią".



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2020, o 18:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 kwi 2017
Posty: 13
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Kolego "micky", to "narzedzie" i2c scanner nie działa u mnie ponieważ nie posiadam "firmowego" programatora ATB USBasp ani zestawu ATB, a jedynie program MkAvrCalculator oraz standardowy programator USBasp i zestaw uruchomieniowy AVT5311. Dziękuję za porady i zacznę szukać na innych "forach" internetowych rozwiązania mojego problemu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2020, o 20:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A tego nie wiem czy tylko na ATB działa. Ja mam ich kilka i używam do różnych rodzin procesorów (8-32bit), bo moim zdaniem jest to najbardziej uniwersalna platforma.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lut 2020, o 12:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2019
Posty: 31
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 1

Mufinek napisał(a):
kod dla 8051 jest dla mnie "czarną magią".

8051 jest prosty jak budowa cepa. Ciężko poznać te kilkanaście rozkazów?

Mufinek napisał(a):
Kolego "micky", to "narzedzie" i2c scanner nie działa u mnie ponieważ nie posiadam "firmowego" programatora ATB USBasp

Jaki problem kupić klona SaleAE za 40zł? Jak chcesz dobry i tani oryginalny analizator to kup np LA2016.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO