Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 cze 2026, o 23:40


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 mar 2016, o 21:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27460
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1045

Ja już nie pamiętam szczegółów ale przede wszystkim zapytam - czy stosujesz całkiem inne procedury odczytu dla różnej orientacji ? Przecież PF nie służy do generowania bitmap TYLKO dla konkretnych wersji OLED'ów ale dla różnych wyświetlaczy czyli dla wyświetlaczy o różnych organizacjach pamięci

dlatego pytam - w jaki sposób różni się u ciebie odczyt tych dwóch różnych orientacji ? bo chyba nie powiesz mi, że próbujesz tą samą procedurą czyli tym samym sposobem obydwie odczytywać ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 mar 2016, o 22:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

Witam tematu nie przerabiałem.
Ale zauważyłem że obie tablice są uint8_t vertical[].Czy to może mieć coś do rzeczy.
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 mar 2016, o 00:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

witam ponownie.
Nie wiem czy problem został rozwiązany ale zauważyłem że prawdopodobnie jest błąd być może w ustawieniach przed konwersją na vertical.
hexy są zapisane co prawda w wierszach po 16 ale bity tworzą obraz gdy hexy ustawimy w kolumnie tworząc obraz 8/1024 .
może to naprowadzi na tego chochlika mieszającego na ekranie.
załączam wycinek dla zobrazowania mojego ględzenia.
Pozdrawiam Darek.
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2016, o 00:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

Testowałem przed chwilą P.F. bez wyświetlacza - (symulacja w PF) U mnie to samo.!? pomimo uwzględnienia zastrzeżonych ustawień.
Grafika,vertical,save.......vertical,HEX load,.. i też problem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2016, o 01:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Kojarzy mi się z czasu jak Mirek robił poradniki o OLEDach, że było poruszane iż wczytywanie nie działa w obu wersjach vertical/horizontal, bo tylko zrobione było dla jednej wersji a druga wyświetlała się ale jej nie było. Nie wiem czy zostało to dorobione, ale może nadal nie :(

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO