Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 15:10


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 maja 2012, o 11:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2012
Posty: 166
Pomógł: 0

Udało mi się wygrać konkurs "Ostatnia zagadka". Stało się tak głównie z racji mojego mocno dojrzałego wieku i związanej z tym możliwości bezpośredniego obcowania z prezentowanymi elementami. Z racji wieku wynika też moja ustabilizowana sytuacja życiowa i finansowa. Mam już od dawna większość elementów z oferty ATNEL-a m.i. książkę, płytkę, przejściówki, zasilacze, oprogramowanie itd. dlatego zdecydowałem się wygraną nagrodę przekazać na ręce p.Mirka aby wręczył ją najmłodszemu uczestnikowi forum. Młodzieżowa kieszeń często świeci pustkami i szkoda byłoby aby z tak błachego powodu jakiś dobrze zapowiadający się programista miał mieć problemy na starcie :) Ja z pewnością dam sobie radę. Cała przyjemność zostaje po mojej stronie :) :) :) Zenowi



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 11:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2012
Posty: 41
Lokalizacja: Żywiec
Pomógł: 4

Gratulacje!
Kurcze trudno dzisiaj o takich ludzi którzy umieją pomagać bezinteresownie.
Jestem pod wrażeniem :o
Dziękuję również za udział w konkursie,
Pozdrawiam serdecznie.

_________________
Krzysztof



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 11:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witam,

Niesamowicie piękny gest ze strony kolegi ;)

Muszę się zastanowić jak tu wytypować takiego kandydata - może jakieś pomysły ?

może sami uczestnicy forum włączą się w poddanie pomysłu ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 12:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 60
Lokalizacja: Bieszczady/Krosno
Pomógł: 4

Witam,
To ja proponuje tak, aby wyłonić tego któremu ma być przekazana nagroda to uczestnik powinien:

1. Zaprezentować napisany siebie program języku C z komentarzem
2. Wykonać zdjęcie swojego warsztatu
3. Opisać co skłoniło go do elektroniki lub pisania programów - opcjonalnie
-----------------------------------
i tu może jakiś programik do głosowania jak się da podpiąć do forum.

----------------------------------------

Koledze zenowi również GRATULUJE oraz cieszę się że nagroda pójdzie w młode ręce.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 13:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

A ja od siebie dołożę do puli nagród zestaw TEXAS INSTRUMENTS --> COMBOSOLAR
stanowiący " An Intelligent Solar Micro-Inverter Solution. "

zawierający elementy umożliwiające zbudowanie 2ch sterowników/kontrolerów baterii słonecznych.
Może to otworzy też horyzonty na energię odnawialną.

Zdjęcia nagrody:

Obrazek

Obrazek

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 13:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

WOW - no proszę pojawia się coraz ciekawsza nagroda ;) .... ale pomyśl jeszcze SunRiver może nad dodaniem kolejnej propozycji odnośnie wyłonienia z forum takiego szczęśliwca .... (ja też będę dzisiaj nad tym główkował)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 13:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Trzeba wymyślić założenie i ogłosić zadanie i na tej podstawie po zadanym terminie przedstawiania prac/rozwiązań/pomysłów
wyłonić zwycięzcę. Trzeba by to wszystko Mirku omówić przy bezalkoholowym :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 14:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
Trzeba by to wszystko Mirku omówić przy bezalkoholowym :)


Ooo, o, oooo to właśnie to .... aż mi przez ciebie ślina pociekła - a tu pod ręką nie ma nic ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 14:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hehe , a ja mam jeszcze kilka butelek piwa Abashiri Draft strasznie je lubię trochę drogie , ale jest inne z racji tego że tworzone z udziałem alg morskich i co powoduje że ma charakterystyczny niebieski kolor :) Trzeba by zapasy uzupełnić przy okazji ale już niebawem czeka mnie wyprawa do Ikebukuro to jak czasu starczy zaglądnę do marketu Tobo na małe zakupy :)

Uzupełniłem posta o fotki nagrody , prześlę ja po weekendzie do Mirka , który przekaże ja Zwycięzcy:)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 17:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 2

BARDZO miło z waszej strony że myślicie o nas czyli młodych ludziach. Mało jest ludzi którzy by oddali swoj nagrodę za darmo, ale widać że jeszcze są tacy ludzie.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 20:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2011
Posty: 302
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6

Nie zaprzeczam, że zaliczam się do grupy młodych ludzi i nie mogę się doczekać konkursu/nie wiem czego.

_________________
Zapraszam:
filiporlo.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 20:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Zacznijcie się bać ::)
w sumie to nawet nie bardzo wiem czy żartuję :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 18:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

OK!

Panowie - nagrody czekają i stygną na nowego młodego wybrańca tego forum, trzeba by było zatem go wyłonić ;)

jak? - może tak?:

1. Wszyscy Panowie poniżej 20 roku życia jeden krok w przód - wystąp.
2. Jeśli się trafi co najmniej dwóch uczestników poniżej 15 roku życia - to od razu ci starsi Panowie mogą krok w tył zrobić ;)
3. Zgodnie trochę z wolą głównego ofiarodawcy niech najważniejszym kryterium będzie jak najniższy wiek
4. Gdy już się pojawią ochotnicy (śmiało proszę i zapraszam) - to poprosimy o kilka słów o sobie na forum, może też o dotychczasowych doświadczeniach z elektroniką/programowaniem, obojętnie w jak początkowym stadium by to nie było. Kilka słów o stopniu znajomości i wykorzystania w praktyce już języka C ...

5. mile widziane będzie może pokazanie jakichś swoich dokonań - nawet tych drobnych - nie chodzi zaraz o jakiś wypasiony projekt do DIY.

czekamy zatem tu na ochotników - zgłaszać się panowie ale śmiało ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 19:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2012
Posty: 41
Lokalizacja: Żywiec
Pomógł: 4

A ja tak zapytam z ciekawości, jak takiego najmłodszego uczestnika zweryfikujesz Mirku?
Rozumiem że pomyślałeś o tym również bo szkoda byłoby żeby ten naprawdę "młody" nie otrzymał nagrody.
I jeszcze proponowałbym ustalić jakiś termin końcowy zgłoszeń.
Pozdrawiam

_________________
Krzysztof



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 19:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

sq9mtx napisał(a):
A ja tak zapytam z ciekawości, jak takiego najmłodszego uczestnika zweryfikujesz Mirku?


hmmm dość prosto, wystarczy że taki kandydat prześle mi kserokopie potwierdzone notarialnie:

1. akt urodzenia w tym ojca i matki
2. potwierdzenie o niekaralności z ostatnich 3 miesięcy
3. zaświadczenie z WKU o stosunku do służby wojskowej
4. zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z podatkami w tym ze strony rodziców
5. zaświadczenie z ZUS'u
6. kserokopię dowodu osobistego ew legitymacji ucznia
7. zaświadczenie ze szkoły z zachowania
8. oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji komorniczej na kwotę 20 tys zł w przypadku poświadczenia nieprawdy
9. ostatnie badania lekarskie
10 . ......

zaraz zaraz - STOP - chyba się rozpędziłem ;) .... tzn że też takie rzeczy mi do głowy przychodzą - ale co zrobić, gdy człowiek młodość spędził w komuniźmie ;) hyhyhy

a już na poważnie:

sq9mtx napisał(a):
Rozumiem że pomyślałeś o tym również bo szkoda byłoby żeby ten naprawdę "młody" nie otrzymał nagrody.


masz 100% racji i zgadzam się z tym - ale powiem szczerze, że nie pomyślałem o aż takich szczegółach no i może troszkę naiwnie ale w jakimś stopniu stawiałbym na uczciwość - bo mam jakieś takie nieodparte wrażenie, że jak dotąd to na tym forum spotykam niezwykle sympatycznych i uczciwych ludzi ..... więc jakoś wierzę - że i tym razem uda się

chyba że może ty albo ktoś inny będzie miał jakieś konkretne pomysły na jakąś weryfikację - ale nie taką jak podałem wyżej ;)

sq9mtx napisał(a):
I jeszcze proponowałbym ustalić jakiś termin końcowy zgłoszeń.


No tak - może ustalmy wstępnie że czekamy na zgłoszenia do 15 maja 2012 - ale chyba dobrze by było aby brały w tym udział osoby, które do tej pory są już zarejestrowane na tym forum ? hmmm co wy na to ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 19:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 2

A więc jak to spróbuję się przedstawić.

Nazywam się Paweł. Mam 13 lat. (14 rocznikiem) Mieszkam w Łodzi. Elektroniką interesuje się od 10 roku życia, ale dopiero zacząłem się za nią na poważnie dopiero kiedy miałem 12 lat. Dlaczego w ogóle wybrałem na swoje hobby elektronikę/robotykę? Ponieważ 2 lata temu akurat trafiłem na zawody robotów sumochallenge. Od tego momentu strasznie wciągnęło mnie to. Z elektroniką mam już dość duże doświadczenie. Z programowaniem przygodę zacząłem dość niedawno ok. 2 miesiące temu. Nauczyłem się dotychczas według analizy innych programów napisać w c prosty program mrugający diodami, i obsługę przycisków. Teraz po zakupie książki myślę że będę już na poważnie coś umiał zaprogramować. A z osiągnięć to mogę pochwalić się moimi artykułami (http://www.forbot.pl/forum/topics20/dla ... vt7007.htm , http://www.forbot.pl/forum/topics20/dla ... vt7008.htm , http://www.forbot.pl/forum/topics20/dla ... vt7003.htm) oraz prowadzę też bloga wraz ze znajomymi(http://nanosumo.blogspot.com/) gdzie ostatnio napisałem wpis o wykonywaniu ringów. Można także znaleźć dwa wpisy w szkole konstruktorów w EDW(12/2011, 5/2012). Mam nadzieje że tyle wystarczy jak co to proszę napisać to uzupełnię



Ostatnio edytowano 4 maja 2012, o 17:06 przez pawcio0928, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 19:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

No ładnie ładnie .... kolego ja swoich pierwszych LF i MS już nie pamiętam :)
--- życzę powodzenia

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 20:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 2

Dzięki, czekam tylko na to kiedy ktoś inny jeszcze opisze swoje osiągnięcia



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 20:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2011
Posty: 302
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6

Nazywam się Filip. Mam 15 lat. Mieszkam w Krakowie. Nie pamiętam od kiedy interesuję się elektroniką, zaraził mnie tym mój tata. Pamiętam jak dziś jak on projektował płytki w Eaglu jeszcze w wersji 3 ileś, a ja przyglądałem się jego poczynaniom. Procesorami zainteresowałem się, a głównie AVR8, mój tata PIC, w wieku 12 lat. Wykonywałem kiedyś małe kity, a teraz wykonuję sterownik Rentgena. Promieniowanie rentgenowskie to moja pasja. Oczywiście sterownik oparty na AVR póki co jestem w trakcie wykonywania schematu części wykonywalnej tj. 39 przełącznych przekaźników ustalających prace i prąd lampy.Planuje zakup laminatora do wykonywania płytek i wykonanie termostatu na 1N4148 jako czujnika temperatury do niego, ponieważ żelazkiem nic mi nie wychodziło. Co do informatyki i programowania to w tym roku zostałem Laureatem konkursu informatycznego, w języku C umiem mrugać diodami, obsługa przycisków, multipleksowanie. W razie pytań o budowę rentgena chętnie odpowiem.

Mam też jeszcze małe pytanie do Mirka jak to jest możliwe, że w projekcie wielozadaniowym wyświetlacz 7 segmentowy nie mruga, a co jeżeli przerwania "nałożą" się, albo wystąpi przerwanie podczas pracy innego np. wyświetlacz i odbiór danych z USAR-u lub przyciśnięcie przycisku na pilocie.

PS: Jeszcze jeden projekt tj. licznik GM. Najważniejsze rzeczy mam:trafo do przetwornicy WN i sama tubę STS-5.

_________________
Zapraszam:
filiporlo.blogspot.com



Ostatnio edytowano 3 maja 2012, o 20:32 przez filipo96, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 20:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Kolego pawcio: No ja nie muszę na szczęście :)

No proszę proszę, kolega filip widzę ambitnie podszedł do dosyć trudnego i niebezpiecznego projektu.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 20:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Nazywam się Oskar, mam 15 no prawie 16 lat jestem z gór dokładnie Zakopanego. Większość z was mnie zna z moich tak zwanych głupkowatych pytań :oops: Elektroniką zacząłem się interesować po obejrzeniu 3D led globe na YouTube http://www.youtube.com/watch?v=uFFECeyh ... re=related może to trochę dziwne ale tak to się zaczęło około 10 miesięcy temu. Ja mam tak ze jak coś mnie zainteresuje to muszę wiedzieć jak to działa w 100%, i tak zacząłem czytać Ruski blog o elektronice właśnie z takimi globusami, do momentu kiedy doszło do mnie ze taki układ trzeba zaprogramować, pomijając to ze moja wiedza o podstawowej elektronice jest bardzo niska zacząłem szperać po internecie, zapoznałem się z kocimi blogami o mrugających diodach, kupiłem usbasp z internetu, i wziąłem się do dzieła. Na początku programowałem w PN aż do momentu kiedy zablokowałem atmege zresztą tak myślałem ze zablokowałem ale prawda była taka ze źle podpinałem kwarc :lol: . Myśląc ze atmega jest zablokowana napisałem na elektrodzie nikt nie wiedział w czym jest problem, no to z zrzuciłem winę na usbasp i znalazłem post Mirka o usbasp, gdzie zacząłem się dopytywać do momentu kiedy przeprowadziłem się na forum Atnel gdzie poradzono mi abym kupił książkę (Tak ta wspaniałą książkę :) ) ponieważ mieszkam w UK przesyłka trwała około 1 tygodnia.
1 tydzień dla mnie znaczy 1001 pytań czemu tak a nie tak i zacząłem się dopytywać Mirka na PW w czym tkwi problem, no i tak po długiej konwersacji Mirkowi przesłałem fote po czym on mi bardzo ładnie wytłumaczył ze to błąd w podłączeniu kwarca za co bardzo dziękuje ;) wielu innych po drugiej wiadomości ze dalej nie działa by się poddało a ten niczym czołg się przedzierał przez las ;)
Uczę się pilnie języka C, elektroniki oraz teraz będę zdawał coś jak maturę tutaj w UK co mnie spowolniło z nauka C i nie jestem na dzień dzisiejszy w stanie wam coś przesłać :( Ale zawsze możecie zajrzeć na mojego bloga http://osa1313projekt.blogspot.co.uk/ oraz stronkę http://osa1313projekt.elektroda.eu/ .
W obecnej chwili mogę napisać kod który będzie mrugał jedna dioda LED ale jak się możecie domyślić będzie on wyglądał bardzo podobnie do tego z książki.
Jak ktoś będzie chciał to mogę ten kod napisać oraz jakieś dodatkowe info o mnie.
Jeszcze jedno interesuje sie Informatyka oraz grafika tutaj możecie obejrzeć parę intr które zrobiłem w wolnym czasie http://www.youtube.com/user/RAKSO1313PL/videos

P.S Nie startuje o nagrody bo przesyłka do mnie będzie trochę kosztować a po drugie mam wszystko co mi trzeba czyli Książka nr.1 , Atb V1.03 oraz zestaw programów.

EDIT: W domu mam parę projektów ale bez Uc niestety :( W przyszłości planuje pójść do uniwersytetu i udoskonalać swoja wiedzie w temacie informatyki oraz elektroniki.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 20:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

No dobra motywacja zatem do nagrody dorzucę jeszcze zestaw COMBOLED oczywiście Texas Instruments:)
Bo widzę chłopaki że będziecie mieli motywacje by wykorzystać zarówno wiedzę zawartą w książce jak i oba zestawy TI.
Życzę powodzenia ....

A bezstronna komisja nagrodę przyzna właściwej osobie --- mam nadzieję :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 20:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 2

Widzę że dorzucasz do ognia. Więc trzeba się postarać :D



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 20:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

A co tam :) mam dostęp do różnych zabawek i zawsze czymś ciekawym mogę się podzielić prawda :)
Tym bardziej że uważam iż warto młodym dać możliwość najnowszych układów , w końcu może to zachęci
i do nauki i do dobrej zabawy jaka niewątpliwie jest sztuka tworzenia.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 21:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2011
Posty: 302
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6

To ten sterownik.
Obrazek

_________________
Zapraszam:
filiporlo.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 21:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2012
Posty: 41
Lokalizacja: Żywiec
Pomógł: 4

mirekk36 napisał(a):
sq9mtx napisał(a):
Rozumiem że pomyślałeś o tym również bo szkoda byłoby żeby ten naprawdę "młody" nie otrzymał nagrody.


masz 100% racji i zgadzam się z tym - ale powiem szczerze, że nie pomyślałem o aż takich szczegółach no i może troszkę naiwnie ale w jakimś stopniu stawiałbym na uczciwość - bo mam jakieś takie nieodparte wrażenie, że jak dotąd to na tym forum spotykam niezwykle sympatycznych i uczciwych ludzi ..... więc jakoś wierzę - że i tym razem uda się

No ja tez mam taka nadzieje i wierze w Wasze szczere intencje, tylko ze jak znam zycie to moze sie trafic taki ktos kto znajdzie w tym interes... :? Ale mysle ze nagroda trafi w odpowiednie rece.

mirekk36 napisał(a):
sq9mtx napisał(a):
I jeszcze proponowałbym ustalić jakiś termin końcowy zgłoszeń.


No tak - może ustalmy wstępnie że czekamy na zgłoszenia do 15 maja 2012 - ale chyba dobrze by było aby brały w tym udział osoby, które do tej pory są już zarejestrowane na tym forum ? hmmm co wy na to ?

Jezeli moge cos zaproponowac to dobrze by bylo aby zglaszali sie uzytkownicy ktorzy byli zarejestrowani do czasu kiedy oglosiles wyniki. (tak wydaje sie chyba bardziej obiektywnie)
To tylko moja propoyzcja i nie musi byc brana pod uwage ;)
Pozdr.

_________________
Krzysztof



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 21:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

sq9mtx --> tak tak - zobacz wyżej o tym pisałem również, że to dla uczestników już zarejestrowanych a nie nowych.

Zobaczymy na razie jak rozumiem mamy jedno zgłoszenie do nagrody bo kolega osa1313 się tylko przedstawił (jak sam napisał) za co oczywiście też dziękujemy ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 21:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

mirekk36 napisał(a):
Zobaczymy na razie jak rozumiem mamy jedno zgłoszenie do nagrody bo kolega osa1313 się tylko przedstawił (jak sam napisał) za co oczywiście też dziękujemy ;)


Jak bym miał brać udział to bym musiał być mocno pokręcony, przecież jest tyle wspaniałych ludzi którzy coś umieją zrobić ale ich nie stać na dalsza naukę, wiec nie będę odbierał komuś tej okazji ;)
Z reszta znam parę takich osób co w wieku 8 lat potrafili zrobić rożne projekty które jak by to nazwać były dla weteranów ale pozostawali na projektowaniu schematów bo nie było ich stać na zakupienie rożnych komponentów i praktykowania :( I tak siedzą do dziś pracują w supermarketach i swoja wiedzę chowają w zakamarkach swojej głowy.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 21:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Mamy szczerą nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli , ale masz rację kolego sq9mtx zderzenie z rzeczywistością może być bolesne , niemniej staramy się wierzyć w intencje i nie wietrzyć podstępu, a czas pokarze czy decyzje były dobre.
Trzeba trochę jednak i mieć serca i nim patrzeć. Myślę że zostanie to uszanowane przez forumowiczów .
A co będzie sekcja wykaże :)


Mirku chyba 2 zgłoszenia : pawcio i filipo

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2012, o 22:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

filipo96 napisał(a):
Nazywam się Filip. Mam 15 lat. Mieszkam w Krakowie. Nie pamiętam od kiedy interesuję się elektroniką, zaraził mnie tym mój tata. Pamiętam jak dziś jak on projektował płytki w Eaglu jeszcze w wersji 3 ileś, a ja przyglądałem się jego poczynaniom. Procesorami zainteresowałem się, a głównie AVR8, mój tata PIC, w wieku 12 lat. Wykonywałem kiedyś małe kity, a teraz wykonuję sterownik Rentgena. Promieniowanie rentgenowskie to moja pasja. Oczywiście sterownik oparty na AVR póki co jestem w trakcie wykonywania schematu części wykonywalnej tj. 39 przełącznych przekaźników ustalających prace i prąd lampy.Planuje zakup laminatora do wykonywania płytek i wykonanie termostatu na 1N4148 jako czujnika temperatury do niego, ponieważ żelazkiem nic mi nie wychodziło. Co do informatyki i programowania to w tym roku zostałem Laureatem konkursu informatycznego, w języku C umiem mrugać diodami, obsługa przycisków, multipleksowanie. W razie pytań o budowę rentgena chętnie odpowiem.

Mam też jeszcze małe pytanie do Mirka jak to jest możliwe, że w projekcie wielozadaniowym wyświetlacz 7 segmentowy nie mruga, a co jeżeli przerwania "nałożą" się, albo wystąpi przerwanie podczas pracy innego np. wyświetlacz i odbiór danych z USAR-u lub przyciśnięcie przycisku na pilocie.

PS: Jeszcze jeden projekt tj. licznik GM. Najważniejsze rzeczy mam:trafo do przetwornicy WN i sama tubę STS-5.


Bardzo przepraszam że nie zauważyłem tej drugiej kandydatury ... ale umknęło mi w natłoku postów

W odpowiedzi na pytanie odnośnie projektu wielozadaniowego i wyśw. 7-segment oraz nakładania się przerwań....

Rozumiem, że może ci chodzić o te przerwania które są używane dla obsługi czujników DSxxxxx bo one bywają najdłuższe spośród innych realizowanych w tym projekcie.....

Nie mniej jednak - postaraj się zwrócić uwagę na kod biblioteki do obsługi DS'ów .... przerwania są wyłączane na możliwie najkrótszy czas - a nie tak jak to bywa w większości pokazywanych na różnych forach kodów, że ktoś wyłącza przerwania na całą operację odczytu zamiast na czas krytycznych odcinków - czyli obsługi tzw "time slots" na 1Wire

ale ty pytasz chyba jeszcze o coś innego - bo piszesz o nakładaniu się przerwań. Jednak zwróć uwagę proszę - spróbuj to sobie może jakoś rozpisać na kartce jakie czasy realizacji są mniej więcej tych przerwań albo odstępów między nimi (mowa o przerwaniach do obsługi multipleksowania np 200Hz) .... czasu pomiędzy nimi jest na tyle sporo, że to nie jest wielki problem..... Ciężko to tak wprost w kilku zdaniach wytłumaczyć - trzeba po prostu sobie popróbować i poćwiczyć różne warianty

generalnie ten projekt wielozadaniowy - gdyby nie obsługa 1wire to miałby jeszcze dużo dużo większy zapas czasu na wykonywanie wielu innych przerwań sprzętowych np do obsługi jeszcze I2C czy SPI .... ;)

------------

No i jeszcze raz dziękuję także tobie za przedstawienie się - już jesteś na liście kandydatów.

Odnośnie uczciwości to jak widać na razie nie jest źle - tym bardziej też po tym co napisał kolega osa1313 i też się zrzekł prawa do kandydowania. Fajne postawy ;) aż miło być z wami Panowie na tym forum ..... fajni ludzie tutaj zaglądają - jak dla mnie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO