Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki

Teraz jest 25 maja 2020, o 16:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 maja 2020, o 09:51 
Moderator

Nie zasypiamy grusek w popiele ;)
Obrazek

a przecież niedalej jak wczoraj w nocy na kuźni mizialiśmy na kowadłach młotami FPGA - rozgrzało się do czerwoności ! ;)

cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 maja 2020, o 12:27 
Użytkownik

Super ale Polak Potrafi jakoś wolno idzie.
Może jakaś nowa zachęta ze strony Atmel?
Mam nadzieję, że projekt wypali, bo już się nie mogę doczekać na OB.
Pozdrawiam.

PostNapisane: 2 maja 2020, o 13:11 
Użytkownik

Hmmm no może będzie... Nowa linia procków:) Ale raczej bym tego nie wiązał z Polak Potrafi :)

PostNapisane: 2 maja 2020, o 14:45 
Użytkownik

Ha,ha... Chodziło mi o to aby zachęcić niezdecydowanych.

PostNapisane: 2 maja 2020, o 16:05 
Moderator

Muzimy WSZYSCY zachęcać ;) ... bo jak widać my sami nie dajemy rady - a zatem całość w Waszych szanownych rękach ;)

PostNapisane: 2 maja 2020, o 18:03 
Użytkownik

Panowie, trzeba brać i się nie zastanawiać bo wkrótce promocja sie skończy się.

PostNapisane: 2 maja 2020, o 18:20 
Użytkownik

Wziąłem i czekam, hi. Taka promocja to szkoda by było nie zakupić...

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

Tak jak pozostałe programy Mirka, tak i ten > Mk AT Command Generator < pracuje poprawnie pod Linuksem.

PostNapisane: 3 maja 2020, o 09:10 
Nowy

Nie chcę podcinać skrzydeł, ale przypominam o tym, że kilkaset osób które wpłaciły kilkaset tysięcy złotych na projekt Redbook cały czas czekają na otrzymanie pełnowartościowego produktu. CAN shark świeci pustymi zakładkami, sypie błędami, brak jest reklamowanych skryptów, wysyłania wielu ramek itd. Proponuję przed zabraniem się za kolejny duży projekt dokończyć obecnie rozgrzebany, bo jak na razie to za 1400 zł dostałem coś, co programowo nie stoi nawet przy bezpłatnych rozwiązaniach artuinopodobnych. Wiele osób ci tego Mirek nie powie co ja, ale postaw się w naszej sytuacji.

PostNapisane: 3 maja 2020, o 09:51 
Użytkownik

Hmmm, chętnie zobaczę te darmowe rozwiązania z izolacją galwaniczną, dwoma kanałami wraz z LINem i z czytelnym oprogramowaniem (z wbudowanym Can Hackerem). Znając Mirka to pewnie cały czas działa tylko się tym nie chwali na prawo i lewo bo to wymaga czasu na testy.

Ostatnio edytowano 3 maja 2020, o 09:54 przez micky, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 3 maja 2020, o 09:51 
Moderator

dima-bu napisał(a):
Nie chcę podcinać skrzydeł, ale przypominam o tym, że kilkaset osób które wpłaciły kilkaset tysięcy złotych na projekt Redbook cały czas czekają na otrzymanie pełnowartościowego produktu. CAN shark świeci pustymi zakładkami, sypie błędami, brak jest reklamowanych skryptów, wysyłania wielu ramek itd. Proponuję przed zabraniem się za kolejny duży projekt dokończyć obecnie rozgrzebany, bo jak na razie to za 1400 zł dostałem coś, co programowo nie stoi nawet przy bezpłatnych rozwiązaniach artuinopodobnych. Wiele osób ci tego Mirek nie powie co ja, ale postaw się w naszej sytuacji.

Obecnie są prowadzone prace i testy nad nowszymi funkcjonalnościami przez testerów spoza ATNEL. To wszystko trwa i wymaga czasu. I nie opowiadaj, że nic nie jest zrobione - przynajmniej tak to brzmi z twoich słów. Poza tym na samym początku projektu były obiecane PODSTAWY które działają obecnie a nawet więcej jak chodzi o np obsługę baz danych. Dodanie drugiego kanału i kilka innych fiuczerów pojawiło się później - tzn wszystko doobiecałem że tak powiem ale niestety źle oszacowałem czas na realizację tych dodatków.

Poza tym mnóstwo ludzi działa sobie na obecnej wersji CAN SHARK'a i bardzo go sobie chwali.

Teraz pracujemy konkretnie nad opcją wysyłania PACZEK danych - i już jest to w trakcie testów ...

PostNapisane: 3 maja 2020, o 10:57 
Nowy

micky napisał(a):
Hmmm, chętnie zobaczę te darmowe rozwiązania z izolacją galwaniczną, dwoma kanałami wraz z LINem i z czytelnym oprogramowaniem (z wbudowanym Can Hackerem). Znając Mirka to pewnie cały czas działa tylko się tym nie chwali na prawo i lewo bo to wymaga czasu na testy.

Ura-bura. Co mi po izolacji, 2x CAN i LINie skoro uruchomienie i komunikacja z jakimkolwiek modułem wymaga konkretnych odpowiedzi na konkretne ramki (czyli działające skrypty) albo przynajmniej wysyłania 2-4 ramek co kilkadziesiąt ms. Czyli przy pomocy Octopusa i Sharka nie możesz zrobić nic prócz popatrzenia sobie co leci po sieci lub wysłania ramki. Do tego się odnosiłem pisząc o rozwiązaniach arduinopodobnych które mają większe możliwości. Z resztą zobacz, że filmy Atnela gdzie pokazują skomunikowane moduły nie są robione na CAN Octopusie tylko na iC. Dlaczego? Bo tego nie da się zrobić w obecnym Can Sharku :) A gdyby były skrypty i obsługa wielu ramek (tylko te dwie małe rzeczy) to mógłbyś to zrobić z pominięciem zewnętrznych układów i programowania.

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

mirekk36 napisał(a):
Poza tym na samym początku projektu były obiecane PODSTAWY które działają obecnie a nawet więcej jak chodzi o np obsługę baz danych. Dodanie drugiego kanału i kilka innych fiuczerów pojawiło się później - tzn wszystko doobiecałem że tak powiem ale niestety źle oszacowałem czas na realizację tych dodatków.

Obiecane były przede wszystkim możliwości, których do tej pory zrealizować się nie da. Nie kupiłem tego dla LINa i jest on mi zbędny. Jak i pewnie dla sporej grupy pozostałych osób. Kupiłem HISTORIĘ którą sprzedawałeś i chciałbym zrealizować swoje założenia. Ale obecnie nie mogę.

mirekk36 napisał(a):
Poza tym mnóstwo ludzi działa sobie na obecnej wersji CAN SHARK'a i bardzo go sobie chwali.

Tutaj chwalą, gdzie indziej krytykują.

mirekk36 napisał(a):
Teraz pracujemy konkretnie nad opcją wysyłania PACZEK danych - i już jest to w trakcie testów ...

I chwała ci Mirek za to. Wreszcie, chciałby się rzec!

PostNapisane: 3 maja 2020, o 11:50 
Moderator

dima-bu napisał(a):
I chwała ci Mirek za to. Wreszcie, chciałby się rzec!

spokojnie działamy ... żeby nie było, że to gołosłowie to zobacz roboczy screenshot

Obrazek

i to już działa - chwilka wyjaśnienia:

1. Kliknąłem w przycisk CanMon2 - żeby otworzyły mi się ramki odbierane po kolei
2. myszką zaznaczyłem jakąś grupę ramek
3. wcisnąłem przycisk "Copy SELECTED ... "
4. wpadło mi to do okienka "OUT FRAMES" do pola w którym mogę sobie KAŻDĄ ramkę ręcznie poprawiać albo dopisać dowolną
5. wybieram czas w ms co ile czasu mają być po kolei i w kółko wysyłane ramki z tej tabelki

oczywiście ten czas w ms jest bardzo poglądowy i niestety dla czasów poniżej ok 50ms nie uzyskamy precyzyjnych odstępów no ale już ładnie zaczyna śmigać. Czekamy teraz aż u jednego ważnego beta testera na warsztacie samochodowym to zadziała i jakieś urządzenie się odezwie po wybraniu jakiejś tam grupy ramek

tak wygląda zaznaczanie ramek myszką ładnie

Obrazek

PostNapisane: 4 maja 2020, o 10:00 
Użytkownik

O! A to może ja przetestuję? :) Miałbyś szybko wynik :P

PostNapisane: 4 maja 2020, o 10:31 
Moderator

nela29 napisał(a):
O! A to może ja przetestuję? :) Miałbyś szybko wynik :P

Właśnie mam wyniki ;) opcja działa ... jest ta wada o której mówiłem, że niestety czasy poniżej 50ms nie będą zachowane i będą pływały - ale działa i urządzenia które trzeba szprycować grupami ramek - ładnie się odzywają. Gdy to był u człowieka tetstującego jakiś wyświetlacza - to zaczynał ładnie pokazywać coś na wyświetlaczu tylko że np migało wszystko troszkę przez te pływanie czasów - ale działa.

Więc spokojnie nela29 - teraz szybko pracuję nad wdrożeniem opcji już dla wszystkich ... dam znać

PostNapisane: 4 maja 2020, o 12:27 
Użytkownik

Superaśnie! A będzie można dla każdej ramki ustalać odmienny czas powtórzeń?

PostNapisane: 4 maja 2020, o 13:01 
Moderator

nela29 napisał(a):
Superaśnie! A będzie można dla każdej ramki ustalać odmienny czas powtórzeń?

Nie za bardzo to widzę, na razie to działa tak, że można będzie albo RAZ wysłać całą grupę albo wysyłać ją CYKLICZNIE.

A jak chcesz to zawsze można sobie ramki ręcznie w tym polu zdublować ...

ale to mówię o powtórzeniach a nie o CZASIE - na tą chwilę wszystkie ramki będą wychodziły MNIEJ WIĘCEJ w tym interwale jaki sobie ustawimy.

Już pisałem, że praktycznie nieosiągalne jest na razie dla mnie wysyłanie precyzyjnie ramek np co 2ms, 5ms, 1m2 itd

Ustawimy np 25ms i każda będzie wysyłana MNIEJ WIĘCEJ co 25ms

PostNapisane: 4 maja 2020, o 15:38 
Nowy

To właśnie chyba to co kolega m.biruta zaproponował byłoby rozwiązaniem twoich problemów z wydajnością mikroprocesora (bo rozumiem, że tu jest problem). Dlaczego? Bo w programie z dowolnym interwałem np. 1ms sprawdzasz czy "teraz" powinna pójść jakaś ramka i wysyłasz tylko ją. A jak ktoś musi wysłać 6 ramek co 500ms, ale jedną co 100ms to wtedy Octopus musi wysłać 7 ramek co 100ms z czym będzie miał problem. Przemyśl to co piszę, bo wg mnie to właśnie ukryje niedoskonałość wydajnościową o której piszesz powyżej.

PostNapisane: 4 maja 2020, o 18:36 
Moderator

dima-bu napisał(a):
To właśnie chyba to co kolega m.biruta zaproponował byłoby rozwiązaniem twoich problemów z wydajnością mikroprocesora (bo rozumiem, że tu jest problem)

Jaki kolega m.biruta? jakie moje problemy z wydajnością mikroprocesora (o ile piszesz do mnie czyli do mirekk32 - bo nie sprecyzowałeś do kogo piszesz - więc nie wiem) ale też nie wiem jaki ty rozumiesz problem ?

Jeśli pisałeś do mnie - to odpowiadam, że ja nie wiem o ŻADNYCH problemach z mikroprocesorem ? Z jakimi mikroprocesorem ? Z tego co piszesz dalej o Octopusie to chyba jednak piszesz do mnie i masz na myśli mikropocesor w Octopusie i jakąś jego wydumaną słabą wydajnością ? Normalnie kosmos jakiś ... i przepraszam ale nie mam pojęcia co tu kolega sobie nawymyślał niestety.

------------------------------------------

To o czym ja wyżej pisałem, że nie jestem w stanie na tą chwilę precyzyjnie czasowo wysyłać ramek z CAN SHARK'a dla czasów poniżej 50ms nie ma NIC WSPÓLNEGO z żadnym mikroprocesorem i proszę nie wkładaj mi tu w usta takich rzeczy. Problem polega na tym, że to aplikacja na PC za pomocą zwykłego jak na razie timera opartego o zwykłe zdarzenia - nie może się wyrobić z takimi czasami bo wszystkie inne wątki aplikacji i windowsa mają tu wyższe priorytety.

Strefa czasowa: UTC + 1