Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki

Teraz jest 17 lis 2018, o 16:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 cze 2018, o 18:08 
Użytkownik

Na przykład tuhttps://nettigo.pl/products/uklad-7mio-kanalowego-equalizera-graficznego-w-obudowie-dip tylkop musisz się spieszyć dostępna 1 szt

cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2018, o 19:03 
Użytkownik

Witam,
Chciałbym przedstawić moje wypociny :roll:

i parę fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 24 cze 2018, o 21:33 
Moderator

jakie wypociny ;) ? ... ślicznie śmiga

PostNapisane: 25 cze 2018, o 14:47 
Użytkownik

Czyli jest szansa na dokończenie cyklu poradników? Oczywiście zawsze zostawiam łapkę w górę ;)

PostNapisane: 25 cze 2018, o 15:53 
Użytkownik

Też tak myślałem, że będzie cały cykl :cry:

PostNapisane: 25 cze 2018, o 18:32 
Moderator

a byliście Panowie przed chwilą na niezapowiedzianym webinarze na FB ?

PostNapisane: 25 cze 2018, o 19:46 
Użytkownik

Dodrze że żona jest maniaczką FB bo bym przegapił ten webinar

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

a co do zdjęć to wrzucę jak skończę czekam na płytki już zamuwione

PostNapisane: 25 cze 2018, o 20:28 
Nowy

Drodzy forumowicze uczestniczący w wakacyjnym majsterkowaniu z Yellowbook-iem.
Zapraszamy śmiało do zgłaszania swoich pytań związanych z projektem ale i także wszystkich innych niejasności na naszej wspólnej grupie Facebook-owej
https://www.facebook.com/groups/907854102729910
<dostęp tylko dla zaproszonych>

Jeżeli ktoś nie może z jakiś powodów umieścić pytania na Facebook-u
myślę, że i zapytania umieszczone pod tym postem też będą dobrym miejscem Panie Mirku :D

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do aktywnego udziału :idea:

A tu dla tych co nie byli na niezapowiedzianym webinarze
https://www.facebook.com/atnel.mikrokontrolery/videos/1369160403185548

PostNapisane: 25 cze 2018, o 20:47 
Użytkownik

Tak oczywiście że byłem na niezapowwiedzianym webinarze.
I mam pytanie jak zrobić efekt z matrixa na przykład zmiany godziny na temperaturę?

PostNapisane: 25 cze 2018, o 20:51 
Moderator

tom_zas napisał(a):
Tak oczywiście że byłem na niezapowwiedzianym webinarze.
I mam pytanie jak zrobić efekt z matrixa na przykład zmiany godziny na temperaturę?

był kolega na webinarze ? na pewno ? to dlaczego nie zada pytania na FB do kolejnego webinara ? ja nie mam pomysłu jak to opisać w tekście - w tekście to już w YB opisałem a na webinarze będzie można ew na żywo przedstawić - po to są webinary

PostNapisane: 25 cze 2018, o 21:10 
Użytkownik

Mam jeszcze jedno pytanie. Uważam, że webinary to dobry pomysł, ale czy jeżeli ktoś nie będzie mógł być na którymś z różnych powodów to czy będzie możliwość obejrzenia webinaru offline? Czyli "nagranie" z webinaru?

Wtedy nie wszystko byłoby stracone przez nieobecność i można by się czegoś dowiedzieć z pytań innych użytkowników.

PostNapisane: 25 cze 2018, o 21:29 
Nowy

Panie Mirku to jak pytania z pod powyzszego posta tez traktujemy jako pytania do webinaru czy musza specjalnie byc zapisane na FB?
Bo jak juz sam Pan mowil i ja wyzej napisalen nie kazdy moze ma moze chce na FB umieszczac pytania to i te stad tez uwazam ze poprostu mozna od tej pory dodac do listy pytan na webinar albo zalozyc totalnie nowy post pt: Pytania na webinar do Yellowbook-a i tam je umieszczac.
Ale osobiscie mysle ze poprostu te tutaj trzeba dodac do listy pytan na nastepny webinar ale to juz Pan musi dodac tutaj swoj komentarz ze od tej pory kazde z pytan w tym poscie bedzie dodane do pytan na przyszly webinar a odpowiedzi w tym poscie nie beda udzielone az do webinaru.
Ja bym cos takiego zrobil bo jednak webinar jest duzo lepszy i mozna o cos jeszcze zapytac jak sie nie rozumie na zywo ;-)

PostNapisane: 25 cze 2018, o 22:59 
Moderator

Tom92 napisał(a):
Mam jeszcze jedno pytanie. Uważam, że webinary to dobry pomysł, ale czy jeżeli ktoś nie będzie mógł być na którymś z różnych powodów to czy będzie możliwość obejrzenia webinaru offline? Czyli "nagranie" z webinaru?

Wtedy nie wszystko byłoby stracone przez nieobecność i można by się czegoś dowiedzieć z pytań innych użytkowników.

Panowie i Panie ... albo nie ...

Panie i Panowie (jeśli są Panie wśród nas)

po raz ostatni powtarzam - nie ma webinarów off-line i nie będzie. Webinary będą odpłatne, poza patronami z patronite.pl ... sorki ale no nie da się całkowicie charytatywnie prowadzić takiej działalności. Nie wspomnę już o tym, że opłaty za webinary będą ... co tu dużo mówić symboliczne tak jak za oprogramowanie od Atnel ;)

Więc jeśli nawet ktoś nie załapie się na jakiś webinar to myślę, że pomysł aby powtarzać je co jakiś czas będzie OK i wtedy każdy się załapie w stosownym dla siebie czasie.

Poza tym nie wspomnę już - że ja jestem być może stary pryk - człek starej daty - i dla mnie webinar ma być poradnikiem interaktywnym a nie zwykłym poradnikiem. Możecie wierzyć albo nie - ale przygotowanie się do porządnego webinaru z przekazaniem ciekawych treści wymaga o wiele więcej przygotowań i pracy niż do realizacji zwykłego poradnika wideo.

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

kobudo52 napisał(a):
Panie Mirku to jak pytania z pod powyzszego posta tez traktujemy jako pytania do webinaru czy musza specjalnie byc zapisane na FB?

ZDECYDOWANIE na FB i Quniec - skoro ja stary człowiek muszę się przystosować do FB to proszę też innych o to samo. Dlaczego na FB a nie na forum ? Prosta sprawa na FB jest DUŻO DUŻO większy odzew ... a na forum wszystko zamiera ... chyba , że .... chyba że ..... no właśnie to od Was zależy , że zmienicie tą tendencję

krótko mówiąc - Panowie - proszę o akcję - a nie o to , że tylko wszyscy obserwują i nic nie piszą ok ? ;)

PostNapisane: 26 cze 2018, o 00:30 
Użytkownik

Zgodnie z prośbą aby wstawiać swoje prace zamieszczam zdjęcia swoich dwóch zegarów które służą mi już od ponad roku i w tym momencie nie wyobrażam sobie nie mieć ich w domu... Koncepcja tworzenia obudowy z profili aluminiowych nie pasowała do wystroju moich pokojów więc wykonałem ją z drewna. Były to jakieś profile sosnowe chyba do wykonywania ram do obrazów zakupione w jakiejś Castoramie czy innym Leroy Marlin. Na nie poszła bejca. Nie lakierowałem ich. Przed wyświetlaczami zastosowałem dymioną szybę szklaną i dodatkowo kilka warstw folii brązowej. Dzięki temu wyświetlacz jest bardzo czytelny a prawie nie widać elektroniki w środku. Z modyfikacji oprogramowania jest w jednym zegarze zamiast ciśnienia (nie zamontowałem w nim czujnika) wyświetlanie dnia tygodnia. Po naciśnięciu jednego przycisku na pilocie aktualizacja czasu z NTP na żądanie a drugiego wyświetlanie po kolei wszystkich informacji dodatkowych czyli daty itd. Dodanie komendy AT wysyłającej temperaturę przez UDP. Dzięki temu jedna z moich stacji meteo dodaje uzyskane temperatury z ATB Matrix do bazy danych MySQL skąd łatwo je dalej "obrabiać" i wyświetlać na stronie WWW.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

PostNapisane: 26 cze 2018, o 05:49 
Użytkownik

mirekk36 napisał(a):
był kolega na webinarze ? na pewno ? to dlaczego nie zada pytania na FB do kolejnego webinara ? ja nie mam pomysłu jak to opisać w tekście - w tekście to już w YB opisałem a na webinarze będzie można ew na żywo przedstawić - po to są webinary

Trudno jest kierować samochód i pisać pytanie.

PostNapisane: 26 cze 2018, o 08:14 
Moderator

wachcio napisał(a):
Zgodnie z prośbą aby wstawiać swoje prace zamieszczam zdjęcia

nieeeeeeeeeee no teraz to jestem rozwalony na ŁOPATKI !!!! ŁAAAAAAAAAŁ - ale śliczna realizacja no i własny pomysł na obudowę ... prześlicznie dopasowane do otoczenia

DLACZEGO nie założyłeś nowego wątku w dziale DIY na forum ;) toż to cudeńko jak chodzi o realizację i niezła inspiracja przez dział DIY byłaby dla innych

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

tom_zas napisał(a):

ok ok - to proszę więcej nie pisać jadąc autem - bo po łapkach! :lol:

PostNapisane: 26 cze 2018, o 08:32 
Użytkownik

mirekk36 napisał(a):
wachcio napisał(a):
Zgodnie z prośbą aby wstawiać swoje prace zamieszczam zdjęcia

nieeeeeeeeeee no teraz to jestem rozwalony na ŁOPATKI !!!! ŁAAAAAAAAAŁ - ale śliczna realizacja no i własny pomysł na obudowę ... prześlicznie dopasowane do otoczenia

DLACZEGO nie założyłeś nowego wątku w dziale DIY na forum ;) toż to cudeńko jak chodzi o realizację i niezła inspiracja przez dział DIY byłaby dla innych

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

tom_zas napisał(a):

ok ok - to proszę więcej nie pisać jadąc autem - bo po łapkach!
Mirek bo zdjęć z budowy nie mam więc jak pokazać DIY... Fajnie, że się podoba. Może kogoś zainspirują w jakiś sposób

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 26 cze 2018, o 08:40 
Moderator

wachcio napisał(a):
Mirek bo zdjęć z budowy nie mam więc jak pokazać DIY

Panowie - nie obraźcie się ale nie do końca rozumiecie DIY ... przynajmniej na naszym forum ;) więc powtórzę jeszcze raz

Dla mnie do działu DIY nadaje się nawet taka krótka prezentacja - zdjęciowa a co za problem do tego dać krótki opis chociażby ze 2-3 zdania w jaki sposób robiłeś obudowę. I nie mów że nie masz zdjęć obudowy no bo przepraszam co pokazałeś ? ;) no toż widać, że to obudowa zrobiona chyba z drewna o ile się nie mylę, pomalowana ładnie na ciemny kolor - fajnie pasuje do całości pomieszczenia .... po prostu ŚLICZNIE to wygląda

więc temat JAK NAJBARDZIEJ nadaje się do DIY ... i to w 100% rozumiesz ? ;) bo tu do tego twojego postu zajrzy ile ? ... kilka osób ? a do działu DIY o wiele wiele więcej i dopiero wtedy będzie to inspiracją

a więc bardzo gorąco ciebie namawiam do wstawienia nawet tych samych zdjęć i napisania kilku słów o tym jak tworzyłeś obudowę i już będzie ODJAZD ! ;) no mnie się tak spodobała ta końcepcja że aż mnie ręce świerzbią żeby zaraz coś takiego samego zmajstrować albo podobnego. Uwierz mi - wielu jest takich jak ja - którzy aż mlaskają widząc takie perełki

PostNapisane: 29 cze 2018, o 20:38 
Nowy

Szanowni koledzy przypomne tylko post z FB dla Was:
Przypominam, że jutro tj. 30.06. o godzinie 19:00 zaczynamy webinar :-)

Jeżeli macie jakieś pomysły na pytania to śmiało zadawajcie je już teraz :-)
https://m.facebook.com/groups/907854102 ... 5484285105

PostNapisane: 29 cze 2018, o 21:42 
Moderator

o! i to znaczy że coś się dzieje - ale dlaczego tylko w tym temacie i tylko na tym forum ? ;)

PostNapisane: 29 cze 2018, o 21:50 
Użytkownik

Spokojnie mam kilka ciekawych pytań jak czas pozwoli to je wszystkie zadam.

PostNapisane: 30 cze 2018, o 17:10 
Użytkownik

no to odliczamy czas do webinaru

PostNapisane: 6 lip 2018, o 14:50 
Użytkownik

Witam
Chciałbym zapytać czy będzie kontynuacja poradników?

"Wakacyjna akcja - Jak obsługiwać czujnik natężenia światła
"Wakacyjna akcja - Jak obsługiwać RTC, czujnik temperatury i ciśnienia
"Wakacyjna akcja - Jak zrobić bargraf audio"

PostNapisane: 6 lip 2018, o 18:07 
Moderator

Andrzej1980 napisał(a):
Witam
Chciałbym zapytać czy będzie kontynuacja poradników?

"Wakacyjna akcja - Jak obsługiwać czujnik natężenia światła
"Wakacyjna akcja - Jak obsługiwać RTC, czujnik temperatury i ciśnienia
"Wakacyjna akcja - Jak zrobić bargraf audio"

a pisałem o tym wcześniej już, i to w tym wątku: post209223.html#p209223

PostNapisane: 6 lip 2018, o 21:52 
Użytkownik

Przeczytałem tamten wątek i tak myślę....
Morzę by jakąś ankietę zrobić i popytać co by chcieli. Dziesięć pomysłów na poradniki i niech zagłosują

PostNapisane: 16 lip 2018, o 02:15 
Użytkownik

Mirek odnosząc się do twojego wpisu w sprawie „ oglądalność zmniejsza się w zastraszającym tempie..” patrzę na ilość wyświetleń i polubień
np. odcinka #521 Przeniesienie kodu z ATmega32 na ATmega328P (16.07.2018 wyświetleń 718 polubień 74) i porównując go z #0498 Klawiatury matrycowe - Part 04 (16.07.2018 wyświetleń 768 polubień 76) oba wyglądają podobnie pod względem wyświetleń i polubień , czas będzie działał na korzyść i prawdopodobnie niedługo będzie ich znacznie więcej.

Kolejne zagadnienie „. ale nie ma żadnego odzewu, nikt nawet nie podsyła zdjęć na konkurs - temat nie żyje ... kompletnie nie żyje ... jakoś mało chęci w ludziach” - to nie tak, nie wiem jak inni forumowicze ale w moim przypadku dopiero projekt „Wyświetlacza matrycowego” z YB zachęcił/zmusił mnie do samodzielnego montażu płytek PCB w SMD, dla mnie to premiera wcześniej nie miałem doświadczenia w tej kwestii, sporym problemem był brak odpowiedniego sprzętu: stacja lutownicza, szkło, precyzyjna pinceta, pasta.
To poradnik Pawła (przy okazji wielkie dzięki Pawle) dodał mi „wiatru w żagle” i przekonał mnie, że Polak potrafi, Mirek czy nie zastanawia cię fakt dlaczego tutek Pawała #0514 Wakacyjna akcja - Lutowanie płytek ATB-MATRIX ma tak wiele odsłon, no chyba, że to fanki nabijają mu oglądalność.

Gdyby nie „Wakacyjna akcja” nie sięgnąłbym teraz po YB odłożyłem to sobie na później, kupiłem go w trakcie akcji Projekt Yellowbook, no i leżał na półce dojrzewał.
Myślę, że przekonałeś i przekonasz x osób akcją wakacyjną do sięgnięcia po YB oraz równocześnie wspaniale zareklamowałeś książkę przyszłym nabywcom.
Mirek ile osób zakupiło PCB ? ile osób z tych co kupiło PCB pochwaliło się na forum sprawnym sterownikiem i matrycą i dlaczego tak mało ?.
Może wypowiedzą się te osoby ? napiszcie co Was zatrzymało ?.
Miałem wrażenie oglądając kolejne emisje odcinków z serii „Wakacyjna akcja”, że chciałeś by widz nadążał za tobą i równocześnie dzielił się: refleksami, uwagami i problemami jakie pojawiały się w trakcie praktycznej realizacji projektu. Tymczasem tempo emisji odcinków było jak dla mnie (chyba dla innych napiszcie o tym) zbyt szybkie, zbyt intensywne, nie mogłem nie byłem w stanie przejść szybko od zamówienia PCB w Atnel do uruchomienia sterownika. O ile w przypadku matrycy stało się to stosunkowo szybko (uruchomiłem ją w połowie czerwca bo nie musiałem szukać i zamawiać elementów można je było kupić w Atel) to jednak sterownik był inną bajką długo trwało skompletowanie podzespołów, w pierwszym tygodniu lipca miałem podzespoły i rozpocząłem montaż. Dla mnie „Wakacyjna akcja” rozpoczyna się właśnie teraz i to teraz najbardziej potrzebne mi są twoje odcinki a za miesiąc lub dwa webinar wówczas mógłbym zapytać o faktycznie istotne fragmenty których nie zrozumiałem z książki.
Wyświetlacz matrycowy z YB podobnie jak MagicMatrix wspaniale integruje w sobie wiele zagadnień w jeden duży projekt wymagający teoretycznego i praktycznego opanowania tego o czym tak wiele mówisz w: BB, GB, YB oraz poradnikach na YT.

Ok rozpisałem się, proszę innych forumowiczów o naskrobanie własnych opinii w sprawie. myślę, że Mirkowi należy się feedback.
Dołączam oczywiście krótką migawkę z moim zegarkiem,

pozdrawiam fobos.

PostNapisane: 16 lip 2018, o 05:11 
Moderator

Miło widzieć kolejną realizację projektu - ale słusznie zadałeś tyle pytań - tyle, że ... kto zna odpowiedzi ? ;)

PostNapisane: 13 sie 2018, o 18:55 
Nowy

A gdzie mona kupić scalaka MSGEQ7 ?
zadaję to samo pytanie bo rzeczywiście trudno dostępny
Natomiast jeśli chodzi o wypowiedzi kolegów to się w zupełności zgadzam np 43kuku u mnie podobnie zdobycie wszystkich części to raz, po drugie w zimie mam więcej czasu na majsterkowanie
Pozdrawiam wszystkich a zwłaszcza AMATORÓW takich jak ja.

PostNapisane: 14 sie 2018, o 13:55 
Użytkownik

FlatronL1919S kupiłem:
https://nettigo.pl/products/uklad-7mio- ... udowie-dip
razem z GY-68e Moduł czujnika ciśnienia BMP180

pozdrawiam

PostNapisane: 2 wrz 2018, o 11:27 
Użytkownik

Wakacyjne warsztaty z YB „still In progress ..” wcześniej w innych wątkach na forum pisałem o niektórych dla mnie b.ciekawych aspektach z jakimi się spotkałem analizując projekt Wyświetlacza matrycowego WM z YB.

https://forum.atnel.pl/topic21174.html GB 8.LCDhd44780_warstwy_f.ir_mon_auto_hide
https://forum.atnel.pl/topic21133.html YB 1.11.6 nietypowe zastosowanie nowych timerów programowych

W ten sposób niechcący wygenerowałem nowe wątki na forum co moim zdaniem wprowadziło mały chaos, gdyż źródłem tych wątków są właśnie „Wakacyjne warsztaty z YB ”, które u mnie mają status In progres … a u was ? .. . Jeżeli mogę to proszę administratora forum o umieszczenie ich w temacie Wakacyjne warsztaty z YB.

Mirek niestety przerwał cykl wakacyjny, ale przecież my możemy go kontynuować na forum … może wciągniemy autora i nastąpi reaktywacja … kto to wie.
Tym razem wdepnąłem w sam środek burzy piaskowej f.sand_storm_left no i tego piasku było tak wiele ze mnie zasypał na parę dni, na szczęście znalazłem łopatkę i udało mi się wykopać z tego piaskowego piekła. To co opisuję wymaga trochę wczytania się w projekt w książce (YB wyświetlacz matrycowy rozdział 1.11.11 str. 138) tak z marszu chyba nie będzie to strawne ale mogę się mylić jestem ciągle początkującym i pewnie dlatego tematy łatwe dla zaawansowanych dla mnie są nadal trudne.

Niektórych aspektów funkcji (sand_storm_left) nie mogłem zrozumieć, chciałem opisać jej działanie, wrzucić opis na forum i poprosić was o opinię, ale wpadłem na lepszy pomysł.
Wrzuciłem f. sand_storm_left wraz z niezbędnym otoczeniem do odrębnego projektu testowego i kluczowe zmienne poprzez UART wrzuciłem na ekran PC. Ależ piękny widok zobaczyłem, ile moich wątpliwości się rozwiązało, nie od razu ale już było znacznie łatwiej. Po pewnym czasie patrzę na monitor prawie jak Neo w matrixe przy odpowiednim zaangażowaniu można nawet dostrzec tego słynnego białego króliczka.

Obrazek

Powyższy obrazek przedstawia Mikowy "piaskowy storm", który dla większej przejrzystości zawiera tylko jedno ziarenko pisaku umieszczone w 5 wierszu 3 bajcie, to co widzicie to własnie jego wędrówka po wyświetlaczu matrycowym. (bajt3->bajt20>bajt1->bajt0)->exit.

Ok. podejrzałem od kuchni w jaki sposób Mirek upichcił ten wietrzyk pomyślałem no dobra to ja nieco ten wicherek podkręcę i jak w tytule f. sand_storm_left zrobię większy STORM modyfikując odrobinę instrukcję:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

No i mamy nieco większy STORM który można bardziej podkręcać tylko nie przesadzajcie bo możecie utworzyć tornado zagłady.

Jeżeli kogoś interesuje ta kwestia bardziej zapraszam do zabawy w załączniku udostępniam mój projekt „badawczy”, zaznaczam jest prosty to taki śrubokręcik z telewizorkiem do zbadania tego Mirkowego halnego, tu pokręcisz tam zobaczysz i tyle. Pozostawiłem w kodzie zakomentowane różne pułapki if (wyrażenie) while (1){} które ułatwiają łapanie ciekawych fragmentów.
Projekt zawiera w main.c f. sand_storm_left bez bibliotek (GB: LCD, MK_USART) trzeba dodać do projektu bibliotekii: LCD i MK_USART , zestaw uruchomieniowy połączyć przez przejściówkę USB/RS232 do PC oraz uruchomić „putiego”. Jeżeli wszystko udało się poprawnie wykonać po załadowaniu projektu do zestawu uruchomieniowego na monitorze PC powinien pojawić się komunikat oraz zrzut kluczowych zmiennych obrazujących wędrówkę pixela po wyświetlaczu. Okienko "putiego" należy ustawić nieco większe 3/4 ekranu wówczas wyświetlane dane będą układały się w czytelne sekwencje.
Zmianę wielkości ziarenek piasku (piexeli) oraz drogę pixela po monitorze/wyświetlaczu (od 3 bajta do bajta 0) uzyskacie zmieniając wartości bajtów w tablicy rambuf1, wystarczy zmienić 0 na dowolną wartość (0-255), proponuję na początku ustawić tylko 1 bajt w buforze pozostałe 0 łatwiej w gąszczu danych ogarnąć co widać w „TV”.

Miłej zabawy pozdrawiam.

Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1