Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 16:08


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 paź 2021, o 21:37 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2014
Posty: 21
Pomógł: 0

Na sam początek chciałem wyrazić wielki szacunek dla Mirka i całego zespołu za tak przygotowany kurs - ciężko się oderwać od kolejnej lekcji :)

Zakupiłem do celów edukacyjnych kilka modułów ESP w tym:

- NodeMCU z ESP-12F na pokładzie
- D1 MINI z ESP-12F na pokładzie

ObrazekObrazekObrazek

Lekcja po lekcji wszystko było ok, zamigałem diodą pod NONOS na wszystkich modułach, jednak przy RTOS pojawił się problem - w D1 MINI po wgraniu plików z poziomu Eclipse dioda nie miga... Z ciekawości wgrałem dokładnie ten sam plik do NodeMCU i wszystko jest ok. Oba moduły są wykrywane w identyczny sposób (zarówno przez Eclipse jak i FlashDownloadTool (ESP8266XX, 4MB flash itd). Przy założeniu że ESP-12F w obu przypadkach powinny się zachowywać identycznie (są różnych producentów, załączam zdjęcia) problem teoretycznie leży w samym "shield" czyli płytce z driverem USB/RS232 itd. Czy dobrze kombinuję że wsad może się wgrywać nieprawidłowo przez zbyt wysoką prędkość? Na tym etapie kursu nie mam zbyt wielu pomysłów na rozwiązanie, wadliwy moduł odpada bo z wsadami z NONOS wszystko dalej śmiga. Mirek wspominał o tym że pod RTOS taktowanie domyślne to 160MHz - może w tym lezy przyczyna? Nie chciałbym iść dalej z lekcjami dopóki nie rozwiążę tego problemu więc jeśli odpowiedź na to pytanie znajduje się w innych lekcjach to wybaczcie :)

Kod jest identyczny jak na video więc nie wrzucam. Cała konfiguracja Eclipse również przebiegła bez niespodzianek. W oknie "problems" mam natomiast 5 ostrzeżeń, ale z tego co widzę w materiale video tam też jest żółty trójkąt obok nazwy "hello world".
Obrazek

Ma ktoś może jakieś sugestie?

Łukasz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2021, o 22:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Po pierwsze - proszę nie doszukiwać się problemów w tych wykrzykniczkach przy nazwie projektu, skoro się poprawnie kompiluje.
Tak samo proszę się nie doszukiwać problemów w przejściówce USB/RS232 - bo gdyby prędkość była za duża to by się po prostu nie wgrywał wsad a nie że miałoby to wpływ na brak migania diodą. Przy prędkości 115200 każda nawet kiepska przejściówka zadziała.
No i domyślanie się że coś nie działa bo taktowanie 160 MHz to też kompletnie ślepy zaułek.

Dlaczego pod RTOS nie miga ? podczas gdy pod NONOS miga? ciężko powiedzieć. Polecam poczekać aż odpalimy kanał pomocy i wsparcia do kursu na Discordzie - bo tu na forum tego nie będzie niestety. OK?

Miałem już dzisiaj odpalić Discorda ale się nie udało - może jutro - więc proszę o jeszcze chwilę cierpliwości i wtedy tam kolega wejdzie z tym pytankiem ok? wtedy pomyślimy a nawet podziałamy online ;)


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO