Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki

Teraz jest 19 sie 2018, o 22:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 cze 2018, o 01:02 
Moderator

Na blogu WSZYSTKO się wyjaśni - serdecznie zapraszamy ;)

Obrazek

cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 cze 2018, o 08:45 
Użytkownik

ja się zapisuję;)

PostNapisane: 2 cze 2018, o 09:50 
Użytkownik

Witam a czy istnieje możliwość zakupu samych płytek bez książki ( ponieważ już mam ) zamiast książki może coś innego ze sklepu o podobnej wartości ?

PostNapisane: 5 cze 2018, o 20:31 
Użytkownik

o której w czwartek będzie łebinar? :)

PostNapisane: 5 cze 2018, o 20:53 
Moderator

18 albo 19-ta

PostNapisane: 5 cze 2018, o 20:59 
Użytkownik

Jeśli mogę zasugerować...
Sugeruję 19 ;)

PostNapisane: 5 cze 2018, o 21:05 
Użytkownik

Witam,
Panie Mirku czy posiadacze YB + PCB przez PolakPotrafi ,także mogą dołączyć do grupy ?

PostNapisane: 5 cze 2018, o 21:09 
Użytkownik

W poradniku pan sensej mówił,że takie osoby mogą dołączyć;)

PostNapisane: 5 cze 2018, o 21:38 
Moderator

sredni napisał(a):
Witam,
Panie Mirku czy posiadacze YB + PCB przez PolakPotrafi ,także mogą dołączyć do grupy ?

ależ jak najbardziej ;)

PostNapisane: 13 cze 2018, o 08:56 
Użytkownik

Dlaczego ani na blogu ani na forum nie pojawiają się informacje o kolejnych częściach. Przez to część osób nie trafia od razu na nie i wygląda to (jak podajesz na filmiku) na małe zainteresowanie :(

--
Pozdrawiam,
Robert

PostNapisane: 13 cze 2018, o 09:32 
Moderator

rskup napisał(a):
Dlaczego ani na blogu ani na forum nie pojawiają się informacje o kolejnych częściach. Przez to część osób nie trafia od razu na nie i wygląda to (jak podajesz na filmiku) na małe zainteresowanie :(

--
Pozdrawiam,
Robert

Myślisz że blog albo forum jeszcze przyciąga uwagę takich filmików ? hmmm ale może masz rację - więc postaram się wrzucać kolejne informacje o filmikach - zobaczymy. Dziękuję za sugestię.

PostNapisane: 23 cze 2018, o 12:22 
Użytkownik

Coś się stało, że nie pojawił się kolejny poradnik z serii wakacyjnych warsztatów z Yellowbook'iem?

PostNapisane: 23 cze 2018, o 12:58 
Moderator

Tom92 napisał(a):
Coś się stało, że nie pojawił się kolejny poradnik z serii wakacyjnych warsztatów z Yellowbook'iem?

Po prostu ... oglądalność zmniejsza się w zastraszającym tempie ;) sorki ... ale nie ma żadnego odzewu, nikt nawet nie podsyła zdjęć na konkurs - temat nie żyje ... kompletnie nie żyje ... jakoś mało chęci w ludziach ;)

Na zamkniętej grupie na FB ogłosiliśmy na dzisiaj mini webinar - ot takie luźne pytania i rozmowę w tym temacie i okazało się, że aaaaa to dzisiaj dzień taty, a to sobota i wesele, a to dzień wolny od pracy więc nie ma jak ... a to godzina zła ... ;) więc przeniesiemy go na poniedziałek na 17 ale dla tej zamkniętej grupy gdzie powiem kilka luźnych uwag na temat końcówki tej serii poradników i ostatniego webinara który oczywiście się odbędzie ... chyba ;)

Generalnie jak spojrzałem na analizę oglądnięć na YT to pomijając już ilość obejrzeń filmów to okazuje się, że prawie 80% !!! to obejrzenia ludzi, którzy nie są w ogóle zarejestrowani na YT więc nawet nie mają jak kliknąć "łapka w górę" albo "w dół" ;)

A jak się nieraz z kimś skontaktuje i ktoś mówi mi np że ogląda moje filmiki to często słyszę:

Cytuj:
"ja tam Mirku oglądam twoje poradniki ale na YT nie jestem zarejestrowany bo nie mam na to czasu i nie znam się na tym, ale cieszę się że robisz fajne filmiki - oby tak dalej"

no no ... SUPER! po prostu SUPER ;) i tak to komuś nie chce się zarejestrować na YT dzięki czemu te filmiki NAWET nie są polecane dalej przez YT i oglądalność jeszcze bardziej spada ... a ja ? ... a ja co mam kręcić dalej ? ;) ... sorki ale coraz bardziej odechciewa mi się - skoro ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOŚCI oglądających się "nie chce" zarejestrować nawet na YT - żeby pomóc w rozprzestrzenianiu filmików

Nie wyżalam się tutaj - tylko piszę o tym po to, żeby tych kilka osób które mnie ogląda i są zarejestrowani na YT wiedzieli w czym rzecz

Dlatego pracuję teraz nad nowymi ale całkiem innymi poradnikami ale też będę obserwował ilu ludzi ogląda - bo te o ATB-MATRIX to jak krew w piach ;)

przy prawie zerowej widowni ciężko coś robić ;) może jednak aż tak kiepskie są te moje filmiki ... trudno - trzeba umieć się pogodzić ... tzn malkontentom nie ulegam i mam ich gdzieś, ale ilość ludzi na widowni, że tak powiem to już o czymś świadczy

to takie luźne myśli

PostNapisane: 23 cze 2018, o 14:30 
Użytkownik

Mam pytanie odnośnie sterownika do matrixa w jakim położeniu mają być zworki R13 i R14?

PostNapisane: 23 cze 2018, o 17:02 
Moderator

tom_zas napisał(a):
Mam pytanie odnośnie sterownika do matrixa w jakim położeniu mają być zworki R13 i R14?

zajrzyj na schemat - przecież tam widać - jakie jest domyślne położenie

PostNapisane: 23 cze 2018, o 18:14 
Użytkownik

Nie obraź się Mirku, ale mając Matrixa oraz z lubiąc Twoje poradniki, oraz wiedząc ile pracy wkładasz w akcję, czuję się że muszę upublicznić swoje zdanie. Oczywiście nie taktuj to jako krytykę, ale jako moje subiektywne odczucia.
mirekk36 napisał(a):
Na zamkniętej grupie na FB ogłosiliśmy na dzisiaj mini webinar
Robienie czegoś na zamkniętych grupach FB to jest jeden ze sposobów zmniejszania sobie audytorium. Więc jest to raczej dodatkowy strzał w kolano a nie zwiększenie oglądalności. Sam jestem takim egzemplarzem, który nie zapisał się do "wybrańców" i dostaje rykoszetem przez to :(.
Zasadniczo, zawsze trudno znaleźć czas na zabawę w programowanie, dlatego akcja powinna cały czas dawać impulsy do zajęcia się kolejnymi jej elementami. Czyli powinny pojawiać się informacje o kolejnych jej odsłonach we wszystkich Twoich kanałach. A moje odczucie jest takie, że "złapani" zostali na początku chętni i oni dostają informację a inni, którzy nie weszli na początki do zamkniętej grupy są już nieznaczący :(. Na pewno nie było to Twoją intencją, ale brak informowania na forum oraz także na blogu o kolejnych poradnikach nie zwiększa popularności akcji.

mirekk36 napisał(a):
że aaaaa to dzisiaj dzień taty, a to sobota i wesele
Ogólnie letnia sobota, pierwszy dzień wakacji, wianki, itp., to nie jest najlepszy termin na zbieranie dużej liczby chętnych.

Pamiętaj, też że wiele osób obejrzy te poradniki w późniejszych okresie, by zaczerpnąć z nich wiedzę. Dlatego są one także inwestycją na przyszłość. Oraz dodatkową reklamą oraz dodatkiem do YB.

mirekk36 napisał(a):
Generalnie jak spojrzałem na analizę oglądnięć na YT to pomijając już ilość obejrzeń filmów to okazuje się, że prawie 80% !!! to obejrzenia ludzi, którzy nie są w ogóle zarejestrowani na YT więc nawet nie mają jak kliknąć "łapka w górę" albo "w dół"
Wiele osób nie lubi "sprzedawać" YT swojej historii oraz preferencji. Dlatego oglądają anonimowo.
Dodatkowo to jest jak z partiami politycznymi. Popiera dużo a jest członkiem i płaci składki niewielu ...

Dlatego się nie zrażaj chwilowym (wakacyjnym) zmniejszeniem popularności i działaj dalej :)

--
Pozdrawiam,
Robert

PostNapisane: 23 cze 2018, o 18:20 
Moderator

ależ nie mam za co się obrażać i bardzo dobrze ciebie rozumiem ... tyle że też proszę o zrozumienie - i nie o FB ale o YT ;) Toż jeśli ludzi się nie logują na YT i nie zostawiają łapki w górę to nie dziwota, że wszystko leci w dół ;)

Sam zobacz - gdy ktoś nakręci filmik, w którym np "podbiegnie do policjanta na skrzyżowaniu, kopnie go w zadek i ucieka ... " ..... oooj panie zaraz będzie milion obejrzeń i 100 tys łapek w górę ;) i jakoś mogą się ludzie zalogować ... a tu? a tu tylko jakieś gadanie o elektronice - i elektronicy nie chcą się zalogować

Druga sprawa - to bez obaw nic na tym FB się nie dzieje wielkiego w tej zamkniętej grupie i jak mówię nawet dzisiaj ten webinar się nie odbył - i też się nie obraź - ale NIKT i NIGDY nie znajdzie takiego terminu żeby pasował WSZYSTKIM - no nie znajdzie ;) nie ma mocnych

Nie - nie chodzi o zrażanie - ale po prostu chyba ten cykl o ATB-MATRIX zanudził ludzi na śmierć ;) dlatego jak mówię pracuję nad innymi poradnikami i pomysłami

PostNapisane: 23 cze 2018, o 18:40 
Użytkownik

Mirku, nie zanudziły tylko to dosyć duży projekt i niektórzy po prostu wiedząc że na chwilę obecną nie wygospodarują czasu to wogule do tematu nie podchodzą. Ja mam urlop dopiero od połowy lipca, ale poradniki oglądałem wszystkie, łapki poszły, płytki zakupione, obejrzane ze smakiem i odstawione do szuflady, niestety muszą jeszcze chwilę poczekać.
Ja mam tak że lubię sobie obejrzeć poradnik "na sucho" pomimo że nie mam czasu na dłubanie, a jak przyjdzie pora na dłubanie to obejrzę jeszcze raz, jak będzie potrzeba to i dwa. Ale wiem że nie wszyscy mają takie podejście jak ja.
Inna sprawa to odsłony anonimowe - ale być może te się biorą zupełnie z innego grona niż te "nasze" stałe...

PostNapisane: 23 cze 2018, o 18:52 
Użytkownik

mirekk36 napisał(a):
ależ nie mam za co się obrażać i bardzo dobrze ciebie rozumiem ... tyle że też proszę o zrozumienie - i nie o FB ale o YT Toż jeśli ludzi się nie logują na YT i nie zostawiają łapki w górę to nie dziwota, że wszystko leci w dół
Nie publikowałem nigdy nic na YT, ale wydawało mi się, że to dla Ciebie jest tylko miejsce do trzymania poradników. A cały "marketing" ma tworzyć dla nich blog oraz forum?

mirekk36 napisał(a):
Sam zobacz - gdy ktoś nakręci filmik, w którym np "podbiegnie do policjanta na skrzyżowaniu, kopnie go w zadek i ucieka ... " ..... oooj panie zaraz będzie milion obejrzeń i 100 tys łapek w górę i jakoś mogą się ludzie zalogować ... a tu? a tu tylko jakieś gadanie o elektronice - i elektronicy nie chcą się zalogować
Ale to klika inny "target", którego na pewno nie chcesz mieć ;) Dodatkowo Twoje poradniki oglądają świadomi użytkownicy a nie nudzące się dzieciaki traktujące to jako przerywniki. Więc automatycznie będzie miał mniejszą (ale lepszą) widownię.

mirekk36 napisał(a):
Druga sprawa - to bez obaw nic na tym FB się nie dzieje wielkiego w tej zamkniętej grupie i jak mówię nawet dzisiaj ten webinar się nie odbył - i też się nie obraź - ale NIKT i NIGDY nie znajdzie takiego terminu żeby pasował WSZYSTKIM - no nie znajdzie nie ma mocnych
To jest oczywiste. Ale są terminy lepsze i gorsze. Dlatego, jak jest możliwość (bo przecież nie zawsze), to trzeba brać także pod uwagę obiektywne przeszkody.

mirekk36 napisał(a):
Nie - nie chodzi o zrażanie - ale po prostu chyba ten cykl o ATB-MATRIX zanudził ludzi na śmierć dlatego jak mówię pracuję nad innymi poradnikami i pomysłami
W maratonie startuje zwykle dużo chętnych, ale do mety dobiega tylko część. Ale to znaczy, że jak już biegnących jest mało, to należy zamknąć metę i odwołać bieg ;)
Dobrzeby było jakbyś jednak dokończył cykl. Mogą to być nawet krótkie części (np. po 10 minut - jak Ci się uda ;)), ale by były. Ja to mówią - słowo się rzekło, kobyłka u płotu ;)

--
Pozdrawiam,
Robert

PostNapisane: 23 cze 2018, o 19:28 
Użytkownik

Muszę się przyłączyć do dyskusji należe do tej "zamkniętej grupy na fb ale o webinarze nic nie wiedziałem ponieważ to fb żony bo ja jakby to powiedzieć o tego typu portalach mam dość niepochlebne zdanie więc korzystam z fb tylko dla webinaru o ile wiem że ma być z bloga lub forum. A co do twojej akcji mnie zmotywowała płytka wyświetlacza leżała u mnie od czasu kupna YB na akcji polak potrafi (z powodu braku czasu) i dzięki tobie polutowałem ją i zrobiłem pierwsze testy teraz muszę kupić płytkę sterownika ale kupię chyba dwie (sterownik plus wyświetlacz ) bo masz w promocji i może pokombinuję ze zwiększeniem rozmiaru, więc mnie zmotywowałeś.

PostNapisane: 23 cze 2018, o 22:24 
Użytkownik

mirekk36 napisał(a):
no no ... SUPER! po prostu SUPER ;) i tak to komuś nie chce się zarejestrować na YT dzięki czemu te filmiki NAWET nie są polecane dalej przez YT i oglądalność jeszcze bardziej spada ... a ja ? ... a ja co mam kręcić dalej ? ;) ... sorki ale coraz bardziej odechciewa mi się - skoro ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOŚCI oglądających się "nie chce" zarejestrować nawet na YT - żeby pomóc w rozprzestrzenianiu filmików

A ja kiedyś zarejestrowałem się na YT tylko ze względu na to żeby móc Cię "załapkować"
bo jako anonimowy "oglądacz" zrobić tego nie mogłem. Ale to trzeba było słuchać co
mówisz w poradnikach a nie potem pytać: "To Tobie w ogóle na tym zależy?"
Zaś co do tego cyklu to wydaje mi się, że mimo wszystko powinieneś go dokończyć.
W "internetach" mnóstwo jest niedokończonych rzeczy, bo ktoś się znudzi albo i ma
już inne zajęcia czy pomysły. Natomiast dla kogoś kto trafia na takie niedorobione materiały
jest to frustrujące. A na dodatek zaufanie do autora spada.

Pozdrawiam Mirek

PostNapisane: 23 cze 2018, o 22:51 
Użytkownik

W moim przypadku czekałem na zamówione części, a gdy chciałem dokończyć to...
jechałem na porodówkę :)

w każdym razie dziś nastąpiło pierwsze uruchomienie:
Obrazek

poradniki wszystkie obejrzane "na sucho" podobnie jak kolega Xentis - zawsze tak robię. Łapki w górę ode mnie poszły :)

Ostatnio edytowano 24 cze 2018, o 06:04 przez 43kuku, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 24 cze 2018, o 05:58 
Moderator

43kuku napisał(a):
w każdym razie dziś nastąpiło pierwsze uruchomienie:

O! aż miło popatrzeć, że coś się dzieje - no i gratulacje z okazji potomka ;)

PostNapisane: 24 cze 2018, o 06:10 
Użytkownik

Dziękuję:)
Mam nadzieję, że skoro w końcu uruchomiłem wyświetlacz to mój projekt ruszy pełną parą :)

PostNapisane: 24 cze 2018, o 10:18 
Moderator

to proszę też pomyśleć o zgłoszeniu swojego dzieła do konkursu ;)

PostNapisane: 24 cze 2018, o 11:04 
Użytkownik

mirekk36 napisał(a):
to proszę też pomyśleć o zgłoszeniu swojego dzieła do konkursu
Może to trochę głupio pytać, ale gdzie była mowa o tym konkursie, bo chyba musiałem przegapić :roll: ?

--
Pozdrawiam,
Robert

PostNapisane: 24 cze 2018, o 11:10 
Moderator

w zapowiedzi serii na karaibach ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

nie wspomnę już o zapowiedzi na blogu
http://mirekk36.blogspot.com/2018/06/wa ... wbook.html

PostNapisane: 24 cze 2018, o 11:23 
Użytkownik

mirekk36 napisał(a):
w zapowiedzi serii na karaibach

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

nie wspomnę już o zapowiedzi na blogu
http://mirekk36.blogspot.com/2018/06/wa ... wbook.html
Teoretycznie oglądałem i czytałem :roll: , ale jak widać coś niestety umknęło :cry: .

--
Pozdrwiam,
Robert

PostNapisane: 24 cze 2018, o 13:43 
Moderator

żaden problem - jak widać to jest sezon końkursów ;)

PostNapisane: 24 cze 2018, o 17:17 
Użytkownik

A gdzie mona kupić scalaka MSGEQ7 ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1